Jaś Fasola: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
|||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Jaś Fasola''' (ang. ''Mr. Bean: The Animated Series'') – brytyjski serial animowany z Rowanem | '''Jaś Fasola''' (ang. ''Mr. Bean: The Animated Series'', 2002-04, 2015-??) – brytyjski serial animowany z Rowanem Atkinsonem w głównej roli, nawiązujący do serialu komediowego produkowanego w latach 1990-95. Serial emitowany w Polsce w TVP1, BBC Entertainment (z lektorem), obecnie w [[Boomerang|Boomerangu]] (premiera: 1 czerwca [[2015]] roku, z dubbingiem jest emitowana czwarta seria). | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
'''Udział wzięli''': | '''Udział wzięli''': | ||
* [[Jarosław Boberek]] – '''Jaś Fasola''' | * [[Jarosław Boberek]] – '''Jaś Fasola''' | ||
* [[Barbara Zielińska]] | * [[Barbara Zielińska]] – '''Pani Wicket''' | ||
i inni | i inni | ||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | | bgcolor="#DFEEEF"|01 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''In the Wild'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 38: | Linia 38: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | | bgcolor="#DFEEEF"|02 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Missing Teddy'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 45: | Linia 45: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | | bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Mime Games | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 52: | Linia 52: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | | bgcolor="#DFEEEF"|04 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Spring Clean | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | | bgcolor="#DFEEEF"|05 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Birthday Bear'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 66: | Linia 66: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | | bgcolor="#DFEEEF"|06 | ||
| '' | | '' | ||
| ''The Mole'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | |||
| '' | |||
| ''Roadworks'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|08 | |||
| '' | |||
| ''Sofa'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| '' | |||
| ''Treasure!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|10 | |||
| '' | |||
| ''Homeless'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|11 | |||
| '' | |||
| ''Nurse!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| '' | |||
| ''Dead Cat'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|13 | |||
| '' | |||
| ''Super Trolley'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | |||
| '' | |||
| ''Magpie'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|15 | |||
| '' | |||
| ''Cat Sitting'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| '' | |||
| ''The Bottle'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| '' | |||
| ''Goldfish'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | |||
| '' | |||
| ''Inventor'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | |||
| '' | |||
| ''Royal Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | |||
| '' | |||
| ''Young Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| '' | |||
| ''In The Pink'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| '' | |||
| ''Dinner for Two'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| '' | |||
| ''The Ball'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| '' | |||
| ''Toothache'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '' | |||
| ''Haircut'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '' | |||
| ''Neighbourly Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| '' | |||
| ''Car Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| '' | |||
| ''Restaurant'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| '' | |||
| ''Art Thief'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| '' | |||
| ''Scaredy Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| '' | |||
| ''Hot Date'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| '' | |||
| ''Wanted'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|33 | |||
| '' | |||
| ''Gadget Kid'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| '' | |||
| ''The Visitor'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|35 | |||
| '' | |||
| ''Keyboard Capers'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| '' | |||
| ''Big TV'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| '' | |||
| ''No Parking'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| '' | |||
| ''Bean's Bounty'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| '' | |||
| ''Artful Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| '' | |||
| ''The Fly'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|41 | |||
| '' | |||
| ''A Royal Makeover'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| '' | |||
| ''Super Marrow'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|43 | |||
| '' | |||
| ''A Running Battle'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| '' | |||
| ''Egg and Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|45 | |||
| '' | |||
| ''Camping'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| '' | |||
| ''Chocks Away'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|47 | |||
| '' | |||
| ''Hopping Mad!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| '' | |||
| ''A Grand Invitation'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|49 | |||
| '' | |||
| ''No Pets'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|50 | |||
| '' | |||
| ''Ray of Sunshine'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| '' | |||
| ''Bean in Love'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| '' | |||
| ''Double Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|53 | |||
| '' | |||
| ''Home Movies'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '' | |||
| ''Fish Sitting'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|55 | |||
| '' | |||
| ''The Cruise'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '' | |||
| ''Coconut Shy'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.08.2015 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '' | | '' | ||
| ''Green Bean'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|58 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Cash Machine'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|59 | |||
| '' | | '' | ||
| ''Litterbugs'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.08.2015 | | bgcolor="#DFEFFF"| 16.08.2015 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|60 | ||
| ''Pułapka na szczury'' | | ''Pułapka na szczury'' | ||
| ''Rat Trap'' | | ''Rat Trap'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|61 | |||
| '' | |||
| ''Valentine's Bean'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|62 | |||
| '' | |||
| ''All You Can Eat'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|63 | |||
| '' | |||
| ''Flat Pack'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|64 | |||
| '' | |||
| ''Holiday For Teddy'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|65 | |||
| '' | |||
| ''The Newspaper'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{Wikipedia|Jaś Fasola (serial animowany)|''Jaś Fasola''}} | |||
* {{filmweb|film|114940}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 10:19, 16 sie 2015
Jaś Fasola (ang. Mr. Bean: The Animated Series, 2002-04, 2015-??) – brytyjski serial animowany z Rowanem Atkinsonem w głównej roli, nawiązujący do serialu komediowego produkowanego w latach 1990-95. Serial emitowany w Polsce w TVP1, BBC Entertainment (z lektorem), obecnie w Boomerangu (premiera: 1 czerwca 2015 roku, z dubbingiem jest emitowana czwarta seria).
Fabuła
Animowany serial na podstawie popularnego angielskiego serialu komediowej, którego bohaterem jest grany przez Rowana Atkinsona Pan Fasola. Aktor użycza głosu tytułowemu bohaterowi. Serial opowiada o przygodach Pana Fasoli i jego pluszowego misia Teddy'ego. Fasola musi przechytrzyć właścicielkę mieszkania, panią Wicket, i jej jednookiego kota Scrappera.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Udział wzięli:
- Jarosław Boberek – Jaś Fasola
- Barbara Zielińska – Pani Wicket
i inni
Lektor: Jacek Brzostyński
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | In the Wild | ||
| 02 | Missing Teddy | ||
| 03 | Mime Games | ||
| 04 | Spring Clean | ||
| 05 | Birthday Bear | ||
| 06 | The Mole | ||
| 07 | Roadworks | ||
| 08 | Sofa | ||
| 09 | Treasure! | ||
| 10 | Homeless | ||
| 11 | Nurse! | ||
| 12 | Dead Cat | ||
| 13 | Super Trolley | ||
| 14 | Magpie | ||
| 15 | Cat Sitting | ||
| 16 | The Bottle | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 17 | Goldfish | ||
| 18 | Inventor | ||
| 19 | Royal Bean | ||
| 20 | Young Bean | ||
| 21 | In The Pink | ||
| 22 | Dinner for Two | ||
| 23 | The Ball | ||
| 24 | Toothache | ||
| 25 | Haircut | ||
| 26 | Neighbourly Bean | ||
| 27 | Car Trouble | ||
| 28 | Restaurant | ||
| 29 | Art Thief | ||
| 30 | Scaredy Bean | ||
| 31 | Hot Date | ||
| 32 | Wanted | ||
| SERIA TRZECIA | |||
| 33 | Gadget Kid | ||
| 34 | The Visitor | ||
| 35 | Keyboard Capers | ||
| 36 | Big TV | ||
| 37 | No Parking | ||
| 38 | Bean's Bounty | ||
| 39 | Artful Bean | ||
| 40 | The Fly | ||
| 41 | A Royal Makeover | ||
| 42 | Super Marrow | ||
| 43 | A Running Battle | ||
| 44 | Egg and Bean | ||
| 45 | Camping | ||
| 46 | Chocks Away | ||
| 47 | Hopping Mad! | ||
| 48 | A Grand Invitation | ||
| 49 | No Pets | ||
| 50 | Ray of Sunshine | ||
| 51 | Bean in Love | ||
| 52 | Double Trouble | ||
| SERIA CZWARTA | |||
| 53 | Home Movies | ||
| 54 | Fish Sitting | ||
| 55 | The Cruise | ||
| 56 | Coconut Shy | ||
| 16.08.2015 | 57 | Green Bean | |
| 58 | Cash Machine | ||
| 59 | Litterbugs | ||
| 16.08.2015 | 60 | Pułapka na szczury | Rat Trap |
| 61 | Valentine's Bean | ||
| 62 | All You Can Eat | ||
| 63 | Flat Pack | ||
| 64 | Holiday For Teddy | ||
| 65 | The Newspaper | ||
Linki zewnętrzne
- Jaś Fasola w polskiej Wikipedii
- Jaś Fasola w bazie filmweb.pl
