7K: Różnice pomiędzy wersjami
Uzupełnienie ze słuchu. |
Uzupełnienie. |
||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
'''Tekst polski''': [[Elżbieta Pruśniewska|Elżbieta]] i [[Krzysztof Pruśniewski|Krzysztof Pruśniewscy]]<br /> | '''Tekst polski''': [[Elżbieta Pruśniewska|Elżbieta]] i [[Krzysztof Pruśniewski|Krzysztof Pruśniewscy]]<br /> | ||
'''Kierownictwo muzyczne''': | '''Kierownictwo muzyczne''': | ||
* [[Monika Malec]] <small>(odc. 1-9, 14, 16- | * [[Monika Malec]] <small>(odc. 1-9, 14, 16-24)</small>, | ||
* [[Juliusz Kuźnik|Juliusz Kamil]] <small>(odc. 10-13, 15)</small> | * [[Juliusz Kuźnik|Juliusz Kamil]] <small>(odc. 10-13, 15)</small> | ||
'''Koordynacja produkcji''': [[Ewa Krawczyk]]<br /> | '''Koordynacja produkcji''': [[Ewa Krawczyk]]<br /> | ||
| Linia 240: | Linia 240: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| <small>''brak danych''</small> | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|18 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|18 | ||
| '' | | ''Pierniczek i ciastko Gburka'' | ||
| ''Gingersnaps and Grumpy Snaps'' | | ''Gingersnaps and Grumpy Snaps'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Lubidzwonki'' | ||
| ''Jollybells'' | | ''Jollybells'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 297: | Linia 297: | ||
| ''Machlojka z wielkim kryształem cukrowym'' | | ''Machlojka z wielkim kryształem cukrowym'' | ||
| ''Big Rock Candy Flim-Flam'' | | ''Big Rock Candy Flim-Flam'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 31.03.2015 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| ''Kamień Mądrości'' | |||
| ''Rock of Sages'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '' | |||
| ''Oh Happy Grumpy'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Funniest Hair Day'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '' | |||
| ''In Yer Dreams, Pal'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Great Glitterpillar'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| '' | |||
| ''When Pigs Fly'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Knight School'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| '' | |||
| ''Say Pest to the Dress'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Delight Me, Delight Me Not'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|29 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Whose Voice Is It Anyway?'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Take Your Pet to Lunch Day'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 13:10, 7 lut 2016
7K lub Siedmiu K. (org. 7D, 2014–??) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios. Polska premiera serialu odbyła się 6 grudnia 2014 roku na kanale Disney XD.
Fabuła
W zabawnym królestwie o nazwie Lubigród siedmiu krasnoludków: Mędrek, Gburek, Śpioszek, Wesołek, Nieśmiałek, Apsik i Gapcio, na zlecenie Królowej Przecudnej, strzeże porządku i bezpieczeństwa przed zamiarami Niecnych. Krasnoludki codziennie muszą toczyć walkę ze złoczyńcami Grzechem i Helą, którzy próbują przejąć władzę, dokonując kradzieży magicznych klejnotów z należącej do krasnoludków kopalni.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1236731
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Tomasz Robaczewski
Tekst polski: Elżbieta i Krzysztof Pruśniewscy
Kierownictwo muzyczne:
- Monika Malec (odc. 1-9, 14, 16-24),
- Juliusz Kamil (odc. 10-13, 15)
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
Udział wzięli:
- Janusz Zadura – Gburek
- Ewa Prus – Hela
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Królowa Przecudna,
- jedno z luster (odc. 3a)
- Tomasz Steciuk – Grzechu
- Wojciech Machnicki – Mędrek
- Mateusz Weber –
- Lord Drewniak,
- jedno z luster (odc. 3a)
- Karol Jankiewicz –
- Gapcio,
- Pan Hauencjusz,
- Kryształowa kula,
- jedno z luster (odc. 3a)
- Krzysztof Szczepaniak –
- Apsik,
- Pan Diobalski
- Michał Konarski – Wesołek
- Piotr Piksa – Nieśmiałek
- Leszek Zduń –
- Śpioszek,
- Tata Miś (odc. 7b)
oraz:
- Artur Kaczmarski – sprzedawca luster (odc. 3a)
- Agnieszka Pawełkiewicz – Złotowłosa (odc. 7b)
- Anna Sztejner – Mama Miś (odc. 7b)
- Marek Robaczewski – Wujcio Humidor (odc. 15a)
- Jarosław Domin –
- szewc Zadek (odc. 16a),
- jedna ze świnek (odc. 17a)
- Anna Gajewska – Wróżka Matka Chrzestna (odc. 16b)
- Piotr Bąk – Xięciunio Wężunio (odc. 16b)
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska – jedna z dworzanek (odc. 17a)
- Tomasz Borkowski – Wilk (odc. 17a)
i inni
Piosenkę czołówkową śpiewał: Jacek Kotlarski
Lektor: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 06.12.2014 | 01 | Bardzo długa zima | The Long, Long Winter |
| Mali pogromcy pająków | Itsy Bitsy Spider Fighters | ||
| 08.12.2014 | 02 | Czas kichania | Sneezin’ Season |
| Tajemnica przecudnego diamentu | The Delightful Diamond Mystery | ||
| 09.12.2014 | 03 | Lustro, lustro | Mirror, Mirror |
| Niewielki śmiałek | The Big Bash | ||
| 10.12.2014 | 04 | Niespodzianka | Surprise |
| Witamy w Lubigrodzie | Welcome to the Neighborhood | ||
| 11.12.2014 | 05 | Pan Hauencjusz i panna Gęś | Sir Yipsalot and the Goose |
| Drewniak bierze wolne | Starchy Takes a Break | ||
| 12.12.2014 | 06 | Malutkie olbrzymy | The Littlest Giants |
| Gnom sam w domu | Gnome Alone | ||
| 15.12.2014 | 07 | Śpiochowy czas | Sleepytime |
| Złotowłosa i 7K | Goldilocks and the 7D | ||
| 16.12.2014 | 08 | Z miłości do sera | For the Love of Cheese |
| Doskonała organy-zacja | Let’s Get Organ-ized | ||
| 17.12.2014 | 09 | Dziadek Gburek i Ogr | Grandpa Grumpy and the Ogre |
| Najwspanialsza z dam | Fairest in the Land | ||
| 18.12.2014 | 10 | Ósmy K | The 8th D |
| Nowy but | New Shoe | ||
| 19.12.2014 | 11 | Prysznic Nieśmiałka | Bathtub Bashful |
| Cacko tam i tu | Knick Knack Paddy Whack | ||
| 16.03.2015 | 12 | Smok Grzechu | Grim the Dragon |
| Swawolna Marysia | Free Teensy | ||
| 17.03.2015 | 13 | Lubigrodzki dżem | The Jollywood Jam |
| Dobra Helenka | Hildy the Good | ||
| 18.03.2015 | 14 | Wiadrusia | Buckets |
| FrankenNiecny | Frankengloom | ||
| 19.03.2015 | 15 | Wujek Humidor | Uncle Humidor |
| Genialny Grzech | Grim the Genius | ||
| 20.03.2015 | 16 | Zaczarowane buty | The Enchanted Shoes |
| Helciuszek | Hildyrella | ||
| 23.03.2015 | 17 | Bardzo zły Apsik | Big Bad Sneezy |
| Wlazł kotek na płotek i Niecna | Cat on a Hot Grim Roof | ||
| brak danych | 18 | Pierniczek i ciastko Gburka | Gingersnaps and Grumpy Snaps |
| Lubidzwonki | Jollybells | ||
| 24.03.2015 | 19 | Bardzo potrzebny cosik | The Very Important Thingy |
| Zakichane liście | Leaf It To Sneezy | ||
| 25.03.2015 | 20 | 7 żab | 7 Frogs |
| Pan Hauencjusz i kundelek | Sir Yipsalot and the Mutt | ||
| 26.03.2015 | 21 | Królowa w akcji | The Queen’s Quest |
| Znalezione, niekradzione | Finders Keepers | ||
| 27.03.2015 | 22 | Abraka-Gapcio | Abraca-Dopey |
| Bim-bom-solki | Bing Bong Beans! | ||
| 30.03.2015 | 23 | Taniec krasnali już tańcz | Doing the 7D Dance |
| Machlojka z wielkim kryształem cukrowym | Big Rock Candy Flim-Flam | ||
| 31.03.2015 | 24 | Kamień Mądrości | Rock of Sages |
| SERIA DRUGA | |||
| 25 | Oh Happy Grumpy | ||
| Funniest Hair Day | |||
| 26 | In Yer Dreams, Pal | ||
| The Great Glitterpillar | |||
| 27 | When Pigs Fly | ||
| Knight School | |||
| 28 | Say Pest to the Dress | ||
| Delight Me, Delight Me Not | |||
| 29 | Whose Voice Is It Anyway? | ||
| Take Your Pet to Lunch Day | |||
Linki zewnętrzne
- 7K w polskiej Wikipedii
