Złotowłosa i Miś: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 168: | Linia 168: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''All the King’s Men'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Cheshire Goldie'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''The Troll Tamer'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Froggiest Prince of All'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|13 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Bear Who Would Be King'' | |||
|- | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''When the Gnome is Away'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|14 | ||
| '''' | |||
| ''Training of the Broom'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Hickory Dickory Brian'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|15 | |||
| '''' | |||
| ''Giant Among Us'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Fetch Skippy Fetch'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 186: | Linia 236: | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|18 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
Wersja z 21:59, 19 mar 2016
Złotowłosa i Miś (ang. Goldie & Bear, 2015) – amerykański serial animowany.
Premiera serialu w Polsce nastąpiła 5 grudnia 2015 roku na kanale Disney Channel. Regularna emisja serialu od 13 lutego 2016 roku na kanale Disney Junior.
Fabuła
Zabawny serial, który nawiązuje do bajki o Złotowłosej i trzech misiach. Pokazuje dalsze losy dziewczynki, która zaprzyjaźnia się z najmłodszym przedstawicielem rodziny niedźwiedzi. Razem tworzą znakomity duet, który potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Na swojej drodze przyjaciele spotykają postacie z innych bajek m.in. Humpty’ego Dumpty’ego, Czerwonego Kapturka i trzy świnki.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1446112
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi: Elżbieta Pruśniewska
Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Tomicka
Teksty piosenek:
- Krzysztof Pieszak (odc. 1-5),
- Agnieszka Zwolińska (odc. 6-8)
W wersji polskiej udział wzięli:
- Magdalena Krylik – Złocia
- Katarzyna Łaska –
- Miś,
- Mama Miś
- Karol Osentowski –
- Jaś,
- Szewc Czaruś (odc. 3a)
- Krzysztof Cybiński –
- Tata Miś,
- Świnka #2
- Marta Dylewska –
- Czerwony Kapturek,
- Świnka #1
- Adam Krylik –
- Jajo,
- Drwal
W pozostałych rolach:
- Jakub Szydłowski –
- Bardzo Zły Wilk,
- Bardzo Dobry Wilk
- Joanna Węgrzynowska –
- Pani Bucik,
- Babcia Czerwonego Kapturka,
- Czarownica,
- Dobra Wróżka
- Artur Kaczmarski – Świnka #3
- Aleksandra Radwan – Calineczka
- Artur Pontek – Jaś (odc. 7a)
- Aleksandra Kowalicka – Agatka (odc. 7a)
- Krzysztof Szczerbiński – pająk (odc. 7b)
i inni
Lektor: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 05.12.2015 | 01 | Olbrzymi but | Fee Fi Fo Shoe |
| Złoty Kapturek | Little Gold Riding Hood | ||
| 05.12.2015 | 02 | Urodzinowe krzesło | The Birthday Chair |
| Wielki Niedźwiedź | Big Bear | ||
| 15.02.2016 | 03 | Czerwone buty Misia | Bear’s Red Shoes |
| Gęsio nianie | Goose Sitters | ||
| 16.02.2016 | 04 | Księżycowy skok | Moon Jump |
| Bardzo Dobry Wilk | Big Good Wolf | ||
| 17.02.2016 | 05 | Jajo | The Egg |
| Złota piłka | Golden Kickball | ||
| 18.02.2016 | 06 | Dziki spływ Calineczki | Thumbelina’s Wild Ride |
| Bardzo Zły gość | Big Bad House Guest | ||
| 19.02.2016 | 07 | Zbyt wiele Jasia i Agatki | Too Much Jack & Jill |
| Tycia historia | Tiny Tale | ||
| 20.02.2016 | 08 | Abra-kaputa | Abraca-Cabbage |
| Dobry futrzak | Furry Godmother | ||
| 09 | ' | Pinnochio-itis | |
| ' | The Clubhouse Jack Built | ||
| 10 | ' | Suddenly Spots | |
| ' | A Fish Tale | ||
| 11 | ' | All the King’s Men | |
| ' | Cheshire Goldie | ||
| 12 | ' | The Troll Tamer | |
| ' | The Froggiest Prince of All | ||
| 13 | ' | Bear Who Would Be King | |
| ' | When the Gnome is Away | ||
| 14 | ' | Training of the Broom | |
| ' | Hickory Dickory Brian | ||
| 15 | ' | Giant Among Us | |
| ' | Fetch Skippy Fetch | ||
| 16 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 17 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 18 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
