Voltron: Legendarny Obrońca: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
m uzupełnienie |
||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|język= angielski | |język= angielski | ||
|stacja= [[Netflix]] | |stacja= [[Netflix]] | ||
|lata produkcji= 2016 | |lata produkcji= 2016-2018 | ||
|data premiery= luty [[2018]] | |data premiery= luty [[2018]] | ||
|sezony=2 z | |sezony=2 z 8 | ||
|odcinki=24 z | |odcinki=24 z 76 | ||
}} | }} | ||
'''Voltron: Legendarny Obrońca''' (ang. ''Voltron: Legendary Defender'') – amerykański serial animowany. Polski dubbing dostępny na zagranicznych wersjach serwisu [[Netflix]] od lutego [[2018]] roku. W polskim serwisie Netflix dostępny od 11 maja [[2018]] roku. | '''Voltron: Legendarny Obrońca''' (ang. ''Voltron: Legendary Defender'', 2016-2018) – amerykański serial animowany. Polski dubbing dostępny na zagranicznych wersjach serwisu [[Netflix]] od lutego [[2018]] roku. W polskim serwisie Netflix dostępny od 11 maja [[2018]] roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 60: | Linia 60: | ||
** '''Komandor Prorok''' <small>(odc. 6-7, 11, 12)</small>, | ** '''Komandor Prorok''' <small>(odc. 6-7, 11, 12)</small>, | ||
** '''Kolivan''' <small>(odc. 19, 23-24)</small> | ** '''Kolivan''' <small>(odc. 19, 23-24)</small> | ||
* [[Brygida Turowska | * [[Brygida Turowska]] – | ||
** '''Klyzap''' <small>(odc. 3)</small>, | ** '''Klyzap''' <small>(odc. 3)</small>, | ||
** '''Babcia Shay''' <small>(odc. 8, 22)</small> | ** '''Babcia Shay''' <small>(odc. 8, 22)</small> | ||
| Linia 73: | Linia 73: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="8%"|№ | ||
!width=" | !width="46%"|Tytuł polski | ||
!width=" | !width="46%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' (Premiera: 11.05.2018) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | | style="background-color: #CCE2FF;"|01 | ||
| Linia 125: | Linia 125: | ||
| ''The Black Paladin'' | | ''The Black Paladin'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | | colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' (Premiera: 11.05.2018) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | | style="background-color: #CCE2FF;"|12 | ||
| Linia 260: | Linia 260: | ||
| | | | ||
| ''White Lion'' | | ''White Lion'' | ||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA SZÓSTA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| | |||
| ''Omega Shield'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| | |||
| ''Razor’s Edge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| | |||
| ''Monsters & Mana'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| | |||
| ''The Colony'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| | |||
| ''The Black Paladins'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| | |||
| ''All Good Things'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| | |||
| ''Defender of All Universes'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA SIÓDMA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| | |||
| ''A Little Adventure'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| | |||
| ''The Road Home'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|53 | |||
| | |||
| ''The Way Forward'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|54 | |||
| | |||
| ''The Feud!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|55 | |||
| | |||
| ''The Ruins'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|56 | |||
| | |||
| ''The Journey Within'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|57 | |||
| | |||
| ''The Last Stand, Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|58 | |||
| | |||
| ''The Last Stand, Part 2'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|59 | |||
| | |||
| ''Know Your Enemy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|60 | |||
| | |||
| ''Heart of the Lion'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|61 | |||
| | |||
| ''Trial by Fire'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|62 | |||
| | |||
| ''Lions’ Pride, Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|63 | |||
| | |||
| ''Lions’ Pride, Part 2'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA ÓSMA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|64 | |||
| | |||
| ''Launch Date'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|65 | |||
| | |||
| ''Shadows'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|66 | |||
| | |||
| ''The Prisoner’s Dilemma'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|67 | |||
| | |||
| ''Battle Scars'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|68 | |||
| | |||
| ''The Grudge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|69 | |||
| | |||
| ''Genesis'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|70 | |||
| | |||
| ''Day Forty-Seven'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|71 | |||
| | |||
| ''Clear Day'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|72 | |||
| | |||
| ''Knights of Light, Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|73 | |||
| | |||
| ''Knights of Light, Part 2'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|74 | |||
| | |||
| ''Uncharted Regions'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|75 | |||
| | |||
| ''The Zenith'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|76 | |||
| | |||
| ''The End Is the Beginning'' | |||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 19:08, 11 sie 2019
| Tytuł | Voltron: Legendarny Obrońca |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Voltron: Legendary Defender |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Netflix |
| Lata produkcji | 2016-2018 |
| Data premiery dubbingu | luty 2018 |
| Wyemitowane serie |
2 z 8 |
| Wyemitowane odcinki | 24 z 76 |
Voltron: Legendarny Obrońca (ang. Voltron: Legendary Defender, 2016-2018) – amerykański serial animowany. Polski dubbing dostępny na zagranicznych wersjach serwisu Netflix od lutego 2018 roku. W polskim serwisie Netflix dostępny od 11 maja 2018 roku.
Fabuła
W nowej odsłonie serialu piątka niespodziewanych bohaterów i ich latające lwy-roboty tworzą megapotężnego Voltrona i bronią wszechświata przed złem.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: Master Film na zlecenie DreamWorks
Reżyseria:
- Andrzej Chudy (odc. 2-16, 18-24),
- Zbigniew Suszyński (odc. 17)
Tłumaczenie i dialogi: Przemysław Rak
Dźwięk:
- Jakub Lenarczyk (odc. 2-16, 18-23),
- Barbara Jelińska (odc. 17)
Montaż:
- Krzysztof Podolski (odc. 2-16, 18-24),
- Barbara Jelińska (odc. 17)
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Wystąpili:
- Mateusz Narloch – Lance
- Piotr Bajtlik – Hunk
- Bartosz Wesołowski – Keith
- Maksymilian Bogumił – Shiro
- Aleksandra Radwan – Pidge
- Joanna Pach-Żbikowska – Allura
- Mateusz Weber – Coran
W pozostałych rolach:
- Wojciech Chorąży – Ulaz (odc. 14)
- Andrzej Chudy –
- Król Alfor,
- Ojciec Shay (odc. 5, 7),
- Lubos (odc. 15)
- Robert Czebotar – Komandor Sendak
- Robert Jarociński – Lord Zarkon (odc. 1-16, 18-24)
- Michał Konarski – Haxus (odc. 4-5)
- Agnieszka Kunikowska – Królowa Luxia (odc. 13)
- Maksymilian Michasiów –
- Matt (odc. 3, 5),
- Rax (odc. 5, 7-8),
- Slav (odc. 21-24)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński – Król Aruzjan (odc. 3-4)
- Antoni Scardina – Odmłodzony Coran (odc. 12)
- Zbigniew Suszyński – Komandor Morvok (odc. 17)
- Kinga Tabor-Szymaniak – Wiedźma Haggar
- Łukasz Talik –
- Komandor Prorok (odc. 6-7, 11, 12),
- Kolivan (odc. 19, 23-24)
- Brygida Turowska –
- Klyzap (odc. 3),
- Babcia Shay (odc. 8, 22)
- Jakub Wieczorek – Lord Zarkon (odc. 17)
- Anna Wodzyńska – Ryner (odc. 15)
- Tomasz Jarosz
- Anna Karczmarczyk
- Wojciech Machnicki
i inni
Lektor: Andrzej Chudy
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA (Premiera: 11.05.2018) | ||
| 01 | Powstanie Voltrona | The Rise of Voltron |
| 02 | Jak zbudować Voltrona | Some Assembly Required |
| 03 | Powrót Gladiatora | Return of the Gladiator |
| 04 | Upadek Zamku Lwów | Fall of the Castle of Lions |
| 05 | Łzy Balmery | Tears of the Balmera |
| 06 | Początek misji | Taking Flight |
| 07 | Powrót na Balmerę | Return to the Balmera |
| 08 | Odrodzenie | Rebirth |
| 09 | Kryształowy jad | Crystal Venom |
| 10 | Ukryta stacja | Collection and Extraction |
| 11 | Czarny Paladyn | The Black Paladin |
| SERIA DRUGA (Premiera: 11.05.2018) | ||
| 12 | Droga przez wszechświat | Across the Universe |
| 13 | W otchłani | The Depths |
| 14 | Ucieczka Shiro | Shiro’s Escape |
| 15 | Przechytrzyć sześcian | Greening the Cube |
| 16 | Oko cyklonu | Eye of the Storm |
| 17 | Arka Taujeerian | The Ark of Taujeer |
| 18 | Kosmiczne zakupy | Space Mall |
| 19 | Ostrze Marmory | The Blade of Marmora |
| 20 | W brzucha Webluma | The Belly of the Weblum |
| 21 | Ucieczka z Beta Traz | Escape from Beta Traz |
| 22 | Pozostać przy życiu | Stayin’ Alive |
| 23 | Śmiały plan | Best Laid Plans |
| 24 | Paraliż | Blackout |
| SERIA TRZECIA | ||
| 25 | Changing of the Guard | |
| 26 | Red Paladin | |
| 27 | The Hunted | |
| 28 | Hole in the Sky | |
| 29 | The Journey | |
| 30 | Tailing a Comet | |
| 31 | The Legend Begins | |
| SERIA CZWARTA | ||
| 32 | Code of Honor | |
| 33 | Reunion | |
| 34 | Black Site | |
| 35 | The Voltron Show! | |
| 36 | Begin the Blitz | |
| 37 | A New Defender | |
| SERIA PIĄTA | ||
| 38 | The Prisoner | |
| 39 | Blood Duel | |
| 40 | Postmortem | |
| 41 | Kral Zera | |
| 42 | Bloodlines | |
| 43 | White Lion | |
| SERIA SZÓSTA | ||
| 44 | Omega Shield | |
| 45 | Razor’s Edge | |
| 46 | Monsters & Mana | |
| 47 | The Colony | |
| 48 | The Black Paladins | |
| 49 | All Good Things | |
| 50 | Defender of All Universes | |
| SERIA SIÓDMA | ||
| 51 | A Little Adventure | |
| 52 | The Road Home | |
| 53 | The Way Forward | |
| 54 | The Feud! | |
| 55 | The Ruins | |
| 56 | The Journey Within | |
| 57 | The Last Stand, Part 1 | |
| 58 | The Last Stand, Part 2 | |
| 59 | Know Your Enemy | |
| 60 | Heart of the Lion | |
| 61 | Trial by Fire | |
| 62 | Lions’ Pride, Part 1 | |
| 63 | Lions’ Pride, Part 2 | |
| SERIA ÓSMA | ||
| 64 | Launch Date | |
| 65 | Shadows | |
| 66 | The Prisoner’s Dilemma | |
| 67 | Battle Scars | |
| 68 | The Grudge | |
| 69 | Genesis | |
| 70 | Day Forty-Seven | |
| 71 | Clear Day | |
| 72 | Knights of Light, Part 1 | |
| 73 | Knights of Light, Part 2 | |
| 74 | Uncharted Regions | |
| 75 | The Zenith | |
| 76 | The End Is the Beginning | |
