Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Z Dubbingpedia
Wersja z dnia 22:51, 7 mar 2022 autorstwa MinisterDubu (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Film2 |tytuł=Harry Potter<br />i Insygnia Śmierci: Część II |tytuł oryginalny=Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 |plakat=Harry Potter i Insygnia Śm...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacja, szukaj
Tytuł Harry Potter
i Insygnia Śmierci: Część II
Tytuł oryginalny Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2
Gatunek fantasy, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone, Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.
Rok produkcji 2011
Data premiery dubbingu 15 lipca 2011

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (ang. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2) – amerykańsko-brytyjski przygodowy film fantasy powstały na podstawie książki J. K. Rowling, wyreżyserowany przez Davida Yatesa.

Fabuła

Następuje włamanie do grobu Albusa Dumbledore’a i z rąk zmarłego dyrektora wyjęta zostaje specjalna różdżka. Złodziej, Lord Voldemort, w triumfalnym akcie złośliwości podnosi Czarną Różdżkę do góry i wysyła pioruny w ciemne wirujące chmury. Jak głosi legenda, Czarna Różdżka jest jednym z tytułowych Insygniów Śmierci – w połączeniu z Kamieniem Wskrzeszenia i Peleryną-Niewidką daje władzę nad Śmiercią. Każdy z tych przedmiotów ma cenne właściwości. Czarna Różdżka uznawana jest za najpotężniejszą istniejącą różdżkę. Jednak to dodatkowe zagrożenie nie zniechęci Harry’ego Pottera do podjęcia próby znalezienia i zniszczenia horkruksów – przedmiotów, w których Voldemort zamknął części swojej duszy, aby stać się nieśmiertelnym. Z siedmiu horkruksów trzy zostały zniszczone, a cztery istnieją nadal. Dopóki zniszczeniu nie ulegną wszystkie horkruksy, Voldemort będzie niepokonany.

Opis dystrybutora

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO GENETIX FILM FACTORY
Reżyseria: Agnieszka Matysiak
Dialogi polskie: Barbara Robaczewska
Konsultacja literacka: Michał Kalicki
Dźwięk i montaż: Zdzisław Zieliński
Organizacja produkcji: Agnieszka Sokół i Róża Zielińska
Wystąpili:

oraz: