Comanche 4

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Comanche 4

Comanche 4.jpg
Gatunek symulator
Producent Novalogic
Wydawca Novalogic
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2001
Premiera dubbingu 28 lipca 2005
Platformy z dubbingiem PC

Comanche 4 – symulator lotu śmigłowca, gra stworzona przez Novalogic Inc. W Polsce pierwotnie wydana w całości po angielsku przez IM Group 20 grudnia 2001 roku. Polską wersję dostała wydana ponownie przez CD Projekt 28 lipca 2005 roku.

Opis

Najnowsza część sztandarowej gry firmy NovaLogic, która to od momentu ukazania się pierwszej części w roku 1992 dla wielu graczy nosi miano legendarnego tytułu. Jak to miało miejsce w poprzednich częściach, tak i tu mamy do czynienia z bardzo dobrej jakości trójwymiarową grafiką wykorzystującą większość współczesnych akceleratorów graficznych. Dokładnie odtworzono maszynę, awionikę, teren, instalacje naziemne oraz całą występująca broń.

Sama gra nie odbiega od koncepcji gry z 1992 roku (części pierwszej), tzn. nie jest to super realistyczny symulator, do którego opanowania trzeba przeczytać 150 stronicową instrukcję, lecz wciągająca gra o charakterze „first-person shooter”, oczywiście z regulowanym poziomem trudności. Nie znaczy to jednak, że Comanche 4 jest zręcznościówką całkowicie pozbawioną realizmu. Autorzy dokładnie odtworzyli wszystkich naszych przeciwników, między innymi: śmigłowce Ka-50, Ka-52 oraz Mi-24, a także całą gamę wykorzystywanego uzbrojenia, jak: rakiety AIM-9s, AGM-114s, Hydra-70s i działka 20 mm XM301.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1234

Wersja polska

Kierownictwo projektu: Paweł Ziajka
Koordynacja projektu: Michał Szymankiewicz
Programista: Rafał Cyran
Tłumaczenia:

Korekta i redakcja: Aleksandra Cwalina
Nagrania: T-REX STUDIO
Głosów użyczyli:

i inni
Menedżer ds. testów: Michał Cegiełka
DTP: Robert Dąbrowski
Kierownictwo produkcji: Michał Bakuliński
Specjalistka ds. produkcji: Magdalena Justyna
Marketing:

  • Marcin Marzęcki,
  • Krzysztof Szulc,
  • Mariusz Duda,
  • Konrad Rawiński