Deathloop

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Deathloop

Deathloop.jpg
Gatunek FPS
Producent Arkane Studios
Wydawca Bethesda Softworks
Dystrybutor Cenega
Rok produkcji 2021
Premiera dubbingu 14 września 2021
Platformy z dubbingiem PC, PS5

Deathloop – gra komputerowa z gatunku first-person shooter (FPS) stworzona przez Arkane Studios na platformy Microsoft Windows i PlayStation 5.

Za polska wersję językową odpowiada światowy wydawca gry, Bethesda Softworks. Premiera gry z dubbingiem na wszystkich docelowych platformach odbyła się 14 września 2021 roku za pośrednictwem Cenegi.

Fabuła

Deathloop to pierwszoosobowa strzelanka nowej generacji, stworzona przez Arkane Lyon – studio stojące za marką Dishonored. W Deathloop dwójka rywalizujących ze sobą skrytobójców jest uwięziona w tajemniczej pętli czasu na wyspie Blackreef i skazana na powtarzanie w nieskończoność tego samego dnia. Wcielasz się w Colta, którego jedyną szansą na ucieczkę jest przerwanie cyklu poprzez wyeliminowanie ośmiu kluczowych celów przed nastąpieniem resetu dnia. Ucz się z każdego cyklu. Sprawdzaj nowe ścieżki, zbieraj informacje oraz szukaj nowej broni i umiejętności. Musisz zrobić wszystko, by przerwać pętlę.

Każda nowa iteracja pętli to okazja na zmiany. Skorzystaj z wiedzy zdobywanej w różnych stylach gry. Przemykaj się ukradkiem obok wrogów lub wkraczaj do walki z pełną siłą ognia. W każdej iteracji pętli odkryjesz nowe sekrety, zbierzesz informacje o swoich celach i wyspie Blackreef oraz poszerzysz swój arsenał. Uzbrojony w szereg niesamowitych umiejętności i szalonej broni, wykorzystasz wszystko, co masz do dyspozycji, aby dokonać skutecznych zabójstw. Przemyśl, jak możesz dostosować swój ekwipunek, by przetrwać to śmiertelne polowanie.

Jesteś bohaterem czy czarnym charakterem? Poznasz fabułę jako Colt, eliminując cele rozrzucone na wyspie Blackreef, aby przerwać pętlę i odzyskać wolność. Przez cały czas będzie na ciebie polować Julianna, która może być kontrolowana przez innego gracza. Jeśli natomiast masz ochotę na odrobinę szachrajstwa, możesz wcielić się w Juliannę i zakraść się do rozgrywki innego gracza, by zabić Colta. Doświadczenie multiplayerowe będzie całkowicie opcjonalne – gracze otrzymają w swojej kampanii możliwość powierzenia kontroli nad Julianną SI.

Arkane słynie ze swoich oszałamiająco artystycznych światów oferujących wiele różnych ścieżek oraz emergentną rozgrywkę. Deathloop toczyć się będzie w zachwycającym, retrofuturystycznym, inspirowanym latami 60. świecie, który sam w sobie będzie jednym z bohaterów tej opowieści. Chociaż Blackreef może wydawać się stylowym rajem, to dla Colta wyspa ta jest więzieniem – światem przeżartym dekadencją, w którym śmierć nie ma żadnego znaczenia, a wiecznie imprezujący i pozbawieni zasad moralnych mieszkańcy nie dają mu wytchnienia.

Opis dystrybutora

Wersja polska

Kierownik lokalizacji: Grzegorz Stefański
Tłumaczenie: QLOC S.A.
Udźwiękowienie: STUDIO PRL
Realizacja dźwięku: Dawid Pietruszka
Udział wzięli:

W pozostałych rolach:

Zwiastuny

Udział wzięli:

  • Mikołaj KlimekColt Vahn (zwiastun zapowiadający, Witajcie w Blackreef)
  • Jan Aleksandrowicz-KraskoColt Vahn (Dwie pieczenie na jednym ogniu, Déjà vu, W dół króliczej nory, Odliczanie do odzyskania wolności)

Plansza