ELEX

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

ELEX

Elex.jpg
Gatunek RPG
Producent Piranha Bytes
Wydawca THQ Nordic
Dystrybutor CDP
Rok produkcji 2017
Premiera dubbingu 17 października 2017
Platformy z dubbingiem PC, PS4, X1

Elex – gra komputerowa z gatunku RPG autorstwa Piranha Bytes, przeznaczona na pecety i konsolę PlayStation 4 i XBOX One.

Premiera: 17 października 2017; dystrybucja: CDP.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum, gdzie współistnieją obok siebie zaawansowana technologia oraz magia. Elex przenosi graczy na planetę Magalan, w którą wiele lat wcześniej uderzył meteoryt. Katastrofa doprowadziła do zniszczenia kwitnącej tam cywilizacji; na jej zgliszczach powstał nowy świat, zaludniony przez potomków nielicznych ocalałych. Wraz z meteorytem na Magalan przybyło jednak coś jeszcze – tajemniczy pierwiastek, tytułowy elex. Służy on do produkcji uzbrojenia oraz stosowania magicznych umiejętności, ale jego używanie niesie ze sobą także efekt uboczny – jego posiadacze powoli tracą ludzkie odczucia. Mimo to o złoża surowca toczą się nieustanne walki.

Nowe społeczeństwo Magalan podzieliła się na kilka obozów. Najmocniejszy z nich stanowią tak zwani Albowie, frakcja o imperialistycznych zapędach, która na skutek nadużywania eleksu zatraciła człowieczeństwo i kieruje się wyłącznie własnymi interesami. Do walki z Albami stają trzy inne grupy: dążący do harmonii z naturą Berserkerzy, zaawansowani technologicznie Klerycy, a także stroniący od reszty świata Banici.

W Elex przygodę rozpoczynamy jako generał Albów, zdradzony przez swoich pobratymców i pozostawiony na pastwę losu. Bohater szczęśliwie przeżywa zdradę towarzyszy i budzi się w obozie Berserkerów, nie pamiętając wydarzeń ze swojej przeszłości. Od tego momentu gracz może pokierować jego losami – przemierzając świat, wykonując zadania i wreszcie sprzymierzając się z Berserkerami, Klerykami lub Banitami. Każda ze stron konfliktu ma inny pomysł na przyszłość i próbuje zrealizować pewne plany, a w zamian za pomoc oferuje różnego rodzaju nagrody: od magii, przez niekonwencjonalną broń, aż po potężną technologię.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=28352

Wersja polska

Polska wersja nagrań: CDP Sp.z.o.o.
Produkcja: S.C. YANINA
Kierownik studia: Bartosz Mędrek
Obsada:

Reżyseria: Artur Kruczek i Paweł Piechura
Realizatorzy nagrań:

Specjalne podziękowania: Łukasz Abramczuk
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

Tłumaczenie wersji polskiej: ROBOTO TRANSLATION

Plansze