Far Cry

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Far Cry

Far Cry.jpg
Gatunek FPS
Producent Crytek Studios
Wydawca Ubisoft
Dystrybutor Cenega Poland
Ubisoft (reedycje)
Rok produkcji 2004
Premiera dubbingu 10 maja 2004 (1. wersja)
16 listopada 2004 (2. wersja)
Platformy z dubbingiem PC

Far Cry – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, wyprodukowana przez Crytek Studios. W Polsce wydana przez Cenega Poland 10 maja 2004 roku.

Fabuła gry

Jesteś szyprem własnej żaglówki, który sądził, że widział wszystko, co wody południowego Pacyfiku mają do zaoferowania. Myliłeś się. Na to, co zobaczyłeś na tych wyspach nic nie mogło Cię przygotować. Ciężko uzbrojeni najemnicy okazali się zaledwie strażnikami u wrót piekieł.

Źródło: Cenega

Polski dubbing

Gra w Polsce posiada dwie wersje dubbingu: pierwsza dostępna jedynie w edycji premierowej, która spotkała się z bardzo krytycznym przyjęciem ze strony graczy. Zarzucano jej między innymi słabo dobranych aktorów, w tym przede wszystkim pod głównego bohatera, zaś samym aktorom fatalnie zagrane postaci. Premierowe wydanie zawierało również różne błędy w lokalizacji, w tym kulejące tłumaczenie i nieodtwarzanie się niektórych dialogów.

Druga wersja dubbingu została opracowana we Wrocławiu i wydana 16 listopada 2004 roku przez Cenegę w formie patcha, który zastępował pierwotny dubbing nowym, nagranym według pierwotnego tłumaczenia.

Oryginalna wersja dubbingu dostępna jest dziś już wyłącznie w wydaniu premierowym, ponieważ wszystkie reedycje zawierają poprawiony dubbing.

Wersja polska

Pierwsza wersja dubbingu

Głosów użyczyli:

i inni

Druga wersja dubbingu

Opracowanie wersji polskiej: ARMATA
Głosów użyczyli:

i inni

Linki zewnętrzne