Karol (serial animowany)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Karol

Gatunek animowany
Kraj produkcji Polska
Język oryginału polski
Platforma streamingowa YouTube – Mt 5, 14
Lata produkcji 2020
Data premiery dubbingu 7 kwietnia 2020
Wyemitowane odcinki 51

Karol (2020) – polski serial animowany stworzony przez Animoon na zlecenie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fabuła

“Karol” to serial inspirowany życiem Karola Wojtyły – znanego całemu światu jako Jan Paweł II. Tematem każdego odcinka serialu są krótkie, powiązane ze sobą historie lub zdarzenia z jego życia – od czasów dzieciństwa aż po dojrzałe lata pontyfikatu. Serial przedstawia postać papieża jako charyzmatycznego, kierującego się w życiu jasnymi zasadami i konsekwentnie wypełniającego swoje powołanie człowieka.

Tłem dla kolejnych odcinków serialu są nie tylko ważne wydarzenia z historii świata i Polski (m.in. msza św. na placu Zwycięstwa z 1979 roku) lecz także mniej znane wydarzenia z biografii Wojtyły związane np. z jego górskimi wędrówkami, rekolekcjami czy pasjami. W serialu występują ważne postacie historyczne takie jak Matka Teresa z Kalkuty, kard. Stefan Wyszyński i Lech Wałęsa.

Jednak przede wszystkim jest to opowieść o człowieku, który w niezwykły sposób potrafił skraść serca zwykłych ludzi, zwłaszcza podczas swoich licznych podróży. „Karol” to pierwszy serial podejmujący temat biografii wielkiego polaka w nowoczesnej, animowanej formie.

Opis producenta

Obsada

Dźwięk: Michał Fojcik MPSE – SOUND MIND
Nagranie i montaż dźwięku: Wojciech Iskierka, Jan Rey, Barbara Kapica
Nagrania: ROBOTO SOUND
Kierownik produkcji: Maria Nosal
Realizator nagrań: Martyna Laska
Głosów użyczyli: