Lotnicy

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Lotnicy

Lotnicy.jpg
Gatunek przygodowa
Producent Chronospace
Wydawca Instytut Pamięci Narodowej
Dystrybutor Steam
Rok produkcji 2024
Premiera dubbingu 24 stycznia 2024
Platformy z dubbingiem PC

Lotnicy – polska komputerowa gra przygodowa stworzona przez studio Chronospace, udostępniona za darmo przez Instytut Pamięci Narodowej 24 stycznia 2024 roku na platformie Steam. Tego samego dnia wydano też wersję na gogle wirtualnej rzeczywistości, Lotnicy VR.

Fabuła

Wciel się w rolę polskiego asa lotnictwa z czasów II wojny światowej i weź udział w podniebnych starciach z Luftwaffe! Poznaj historię legendarnej polskiej 1586. Eskadry Specjalnego Przeznaczenia. Spiesz na pomoc powstańcom warszawskim, biorąc udział w rekonstrukcji lotu w nocy 16 na 17 sierpnia 1944 roku. Lotnicy to edukacyjna gra przygodowa w trybie pierwszoosobowym zawierająca elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. Fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i postaciach polskich lotników odbywających służbę w powietrzu w czasie II wojny światowej. Zapoznaj się z modułem dziennika, zawierającym kompendium wiedzy historycznej, do której nawiązują Lotnicy.

Gra podzielona jest na 6 misji, w których bohaterami są autentyczne postaci z czasów II wojny światowej, m.in.: Jan Zumbach, Stanisław Skalski, Anna Leska, Jadwiga Piłsudska, Leszek Owsiany, Włodzimierz Bernhardt. Poznaj ich losy i uczestnicz w ich niesamowitych misjach. Odeprzyj atak niemieckiego lotnictwa, obsłuż urządzenia na pokładzie halifaksa MK, nawiąż łączność z Armią Krajową, a także wspomóż powstanie warszawskie! Przedrzyj się przez rejon niemieckich umocnień A2, zniszcz stanowiska armat 88 mm i zakończ misję ucieczką samochodem.

Opis wydawcy

Wersja polska

Realizacja nagrań: RPM STUDIO, MIKROFONIKAŁukasz Kumański
Głosy:

i inni

Plansze