Małpa w hotelu

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Małpa w hotelu

Dunston Checks In

Małpa w hotelu.jpg
Gatunek familijny, komedia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Canal+
Dystrybutor kinowy Syrena Entertainment Group
Rok produkcji 1996
Data premiery dubbingu 9 sierpnia 1996

Małpa w hotelu (ang. Dunston Checks In) – amerykańska komedia z 1996 roku wyreżyserowana przez Kena Kwapisa. Polska premiera kinowa miała miejsce 9 sierpnia 1996 roku. Dystrybutorem filmu była firma Syrena EG.

Film w wersji z dubbingiem wyświetlany był w kinach, następnie w takiej wersji wydano go na kasetach VHS i emitowano w Canal+. W pozostałych telewizjach emitowany jest w wersji lektorskiej.

Fabuła

Robert Grant (Jason Alexander) samotnie wychowuje dwóch synów: nastoletniego Briana (Graham Sack) i 10-letniego Kyle'a (Eric Lloyd). Jest menedżerem luksusowego nowojorskiego hotelu "Majestic" i ciągle brakuje mu czasu dla dzieci. Po raz kolejny już odwołuje wspólny wakacyjny wyjazd, ponieważ w zarządzanej przez niego placówce ma się pojawić incognito wydawca prestiżowego przewodnika dla turystów, na którego opinii bardzo Grantowi zależy. Kiedy przyjeżdża ekscentryczny lord Rutledge (Rupert Everett), menedżer podejrzewa, że to właśnie ów wydawca. Tymczasem Rutledge jest złodziejem biżuterii. Przy kradzieżach pomaga mu orangutan Dunston. Niespodziewanie zwierzę wymyka się swojemu właścicielowi. Jego nowym opiekunem zostaje Kyle. Wspólnie wprowadzają wiele zamieszania w uporządkowany hotelowy świat.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-777407

Wersja polska

Wersja polska: PAANFILM STUDIO WARSZAWA
Udział wzięli:

i inni

Dialogi i reżyseria: Dariusz Dunowski
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownik produkcji: Lidia Masiak

Lektor: Maciej Gudowski

Linki zewnętrzne