Małpy w kosmosie

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Małpy w kosmosie

Space Chimps

Małpy w kosmosie.jpg
Gatunek animowany, familijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Monolith Films
Dystrybutor Blu-ray/DVD Monolith Video
Rok produkcji 2008
Data premiery dubbingu 29 sierpnia 2008

Małpy w kosmosie (ang. Space Chimps, 2008) − amerykański film animowany w reżyserii Kirka De Micco.

Premiera filmu w polskich kinach odbyła się 29 sierpnia 2008 roku. Dystrybutor − Monolith Films. Film został wydany również na DVD i Blu-ray przez Monolith Video, premiera: 18 marca 2009 roku.

Fabuła

Szympans Ham III jest gwiazdą podrzędnego cyrku. Jego popisowy numer, przyciągający rzesze widzów, to wystrzelenie się z armaty i spektakularny upadek na ziemię. On jednak, jako wnuk pierwszego szympansa wysłanego w kosmos, marzy o karierze innego rodzaju. Właśnie wtedy otrzymuje atrakcyjną ofertę od Agencji Kosmicznej. Okazuje się, że gdzieś w czarnej dziurze zaginęła amerykańska sonda bezzałogowa. Specjalna ekspedycja ma ją odnaleźć. Jest to bardzo ryzykowana misja, więc naukowcy nie chcąc narażać życia ludzi, kompletują załogę z małp. W ten sposób uczestnikami wyprawy zostają: akrobata Ham oraz dwójka doświadczonych szympansów-kosmonautów: kapitan Tytan i urocza Luna. Niestety, ich statek rozbija się na planecie Malgor. Rządy sprawuje tam kosmiczny tyran. To on przejął kontrolę nad poszukiwaną sondą, a teraz każe uwięzić Tytana. W zamian za pomoc w uwolnieniu swego dowódcy, Ham i Luna obiecują wesprzeć miejscowy ruch oporu, ze znerwicowaną Kilowat na czele. Produkcja dla najmłodszych nawiązuje do kilku fabularnych kosmicznych epopei, takich jak "Apollo 13", "Planeta małp" czy "2001: Odyseja kosmiczna".

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-717612

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

Kosmici i spółka: Joanna Pach, Sebastian Cybulski, Klaudiusz Kaufmann, Cezary Kwieciński, Tomasz Steciuk, Jakub Szydłowski, Janusz Wituch, Jacek Wolszczak i Leszek Zduń
i inni

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie producenta MONOLITH FILMS − START INTERNATIONAL POLSKA
Dialogi i reżyseria: Dariusz Dunowski
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Elżbieta Araszkiewicz

Lektor: Radosław Popłonikowski

Linki zewnętrzne