Madagaskar 2 (gra)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Madagaskar 2

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2 gra.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent Toys for Bob
Wydawca Activision
Dystrybutor Licomp EMPiK Multimedia
Rok produkcji 2008
Premiera dubbingu 12 grudnia 2008
Platformy z dubbingiem PC

Madagaskar 2 (ang. Madagascar: Escape 2 Africa) – zręcznościowa gra komputerowa autorstwa studia Toys for Bob, oparta na filmie pod tym samym tytułem. Z dubbingiem wydana została wyłącznie wersja przeznaczona na komputery osobiste. Polska premiera – 12 grudnia 2008, dystrybucja: Licomp EMPiK Multimedia.

Opis

Madagascar: Escape 2 Africa to druga odsłona gry zręcznościowej, opartej na fabule filmu animowanego wytwórni DreamWorks. Produkcja zespołu Papaya Studio wzorem poprzedniczki pozwala nam spotkać się z nietuzinkową, afrykańską menażerią, w skład której wchodzą m.in.: zebra Marty, żyrafa Melman, lew Alex, sympatyczna hipopotamica Gloria oraz przybyłe z dalekich stron pingwiny.

Jak na typową platformówkę przystało, gra oferuje nam szereg misji, w trakcie których sterujemy kolejno pierwszoplanowymi bohaterami i, obserwując ich zza pleców, staramy się przejść z sukcesem przez szereg wyzwań przygotowanych przez autorów produktu. Kierując poczynaniami Aleksa, możemy skakać po skałach i walczyć wręcz oraz na dystans z hienami i krokodylami. Wcielając się w Melmana, dane jest nam z kolei bezpiecznie spadać z dużych wysokości, kręcąc się w kółko niczym śmigło helikoptera. Wejście w postać Marty’ego pozwala na zrobienie użytku z końskich kopyt, zaś korzystanie z unikalnych zdolności Glorii umożliwia poruszanie się pod wodą i eksplorowanie tamtejszych jaskiń. Badanie owych lokacji jest szczególnie ważne, ponieważ w głębinach ukryte zostały małże, kryjące w sobie bezcenne perły – to dzięki nim przechodzimy bezproblemowo do kolejnego etapu rozgrywki.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11886

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Dźwięk: Sławomir Czwórnóg
Udział wzięli:

i inni


Madagaskar
Filmy pełnometrażowe MadagaskarMadagaskar 2Madagaskar 3Pingwiny z Madagaskaru‎
Filmy krótkometrażowe Pingwiny z Madagaskaru: Misja świątecznaMadagwiazdkaZakochany Madagaskar
Seriale Pingwiny z MadagaskaruNiech żyje Król JulianMadagaskar: mała dżungla
Gry MadagaskarMadagaskar 2