Nascar 3D

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Nascar 3D

NASCAR 3D: The IMAX Experience

Gatunek dokumentalny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone, Kanada
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Warner Bros. Home Entertainment
Rok produkcji 2004
Data premiery dubbingu 10 września 2004

Nascar 3D (ang. NASCAR 3D: The IMAX Experience, 2004) – amerykańsko-kanadyjski film dokumentalny o popularnych wyścigach NASCAR.

Premiera filmu w Polsce odbyła się 10 września 2004 roku.

O filmie

Presja.... Praca w zespole.... Ryzyko.... Prędkość..... Kibice....

Przełomowy film trójwymiarowy w kinie IMAX: „NASCAR 3D” wciśnie w fotel każdego widza i wielbiciela wyścigów formuły NASCAR. Widzowie mogą doświadczyć zapierających dech w piersiach wrażeń, których dostarcza jazda z prędkością 250 kilometrów na godzinę. Film jest wykonany w trójwymiarowej technologii IMAX i wyświetlany na gigantycznych ekranach z cyfrowym dźwiękiem o mocy 12 tysięcy watów, który oddaje warkot silników i ryk tłumów. To podróż w głąb historii jednego z najpopularniejszych sportów Ameryki.

„NASCAR 3D” przenosi widzów w elitarny świat zawodników formuły NASCAR, ich zespołów technicznych i fanów, których całkowite oddanie jest siłą napędową tego zjawiska. W filmie poznajemy historię legendarnego sportu widzianą oczami najznakomitszych kierowców i stajemy się świadkami niesamowitego spektaklu, jakim są dziś wyścigi NASCAR. Unikatowy materiał zdjęciowy pozwala zajrzeć za kulisy tego przedsięwzięcia i poznać motywację kierowców startujących w zawodach.

„NASCAR 3D” zgłębia także skomplikowane zagadnienia technologiczne, prezentuje najnowocześniejsze urządzenia i zjawiska fizyczne, którym podlegają kierowcy rozwijający niesamowite prędkości i umiejętnie manewrujący między wozami innych zawodników.

Panowie, maszyny w ruch!

Film „NASCAR 3D” został wyreżyserowany przez SIMONA WINCERA (Lonesome Dove, Uwolnić orkę, Phar Lap, i najnowszego The Young Black Stallion). Autorem zdjęć jest JAMES NEIHOUSE, jeden z najwybitniejszych twórców kina dużego formatu (Stacja Kosmiczna 3D, Michael Jordan na Maxa, Rolling Stones na Maxa, The Dream Is Alive), produkcją zajęli się LORNE ORLEANS i DOUGLAS „DISCO” HYLTON z IMAX Corporation, a kierownictwo produkcji objął NEIL GOLDBERG.

Film jest sponsorowany przez AOL for BROADBAND i dystrybuowany wyłącznie do kin IMAX® przez Warner Bros Pictures, Warner Bros. Entertainment Company i Imax Corp.

Źródło: Filmweb.pl

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Tekst polski: Maciej Michalski
Dźwięk i montaż: Zdzisław Zieliński
Organizacja nagrań: Agnieszka Sokół
W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Linki zewnętrzne