Overclocked: Historia o przemocy

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Overclocked: Historia o przemocy

Overclocked: A Story of Violence

Gatunek przygodowa
Producent House of Tales Entertainment
Wydawca Anaconda
Dystrybutor Nicolas Games
Rok produkcji 2007
Premiera dubbingu 27 marca 2008
Platformy z dubbingiem PC

Overclocked: Historia o przemocy (ang. Overclocked: A Story of Violence) – gra przygodowa stworzona przez House of Tales Entertainment GmbH. W Polsce wydana przez Nicolas Games 27 marca 2008 roku.

O grze

Overclocked to kolejna przygodówka ze studia House Of Tales. Zawsze w przypadku niemieckiego producenta mogliśmy liczyć na ciekawą i wciągającą fabułę (choćby w The Moment of Silence), nierzadko poruszającą drażliwe tematy. Nie inaczej jest tym razem.

Nowy tytuł można nazwać wyprawą w głąb ludzkiej świadomości. Autorzy postanowili skupić się na bardzo rzadko poruszanej w grach komputerowych sferze, jaką jest problem przemocy psychicznej. Nic więc dziwnego, że głównym bohaterem uczynili Dave’a McNamarę, lekarza psychiatrę, niegdysiejszego członka wojskowego projektu badawczego, obecnie poświęcającego się medycynie sądowej.

Pewnego dnia, w trakcie trwania potężnej burzy, Dave zostaje wezwany do zbadania piątki dziwnych, uzbrojonych młodych osób, zatrzymanych na ulicach Nowego Jorku. Ich stan psychiczny uniemożliwia uzyskanie zeznań, wszyscy są zdezorientowani i cierpią na zanik pamięci. Zadaniem McNamary jest przełamanie blokad mentalnych i za pomocą takich metod jak hipnoza odkrycie tożsamości pacjentów oraz powodu ich obecnego stanu. Intryga staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy okazuje się, że pewne wydarzenia z przeszłości mogą być wspólne dla lekarza i jego podopiecznych.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7411

Wersja polska

Polska wersja: Localsoft
Tłumaczenie: Michał Skorzycki
Korekta tłumaczenia i testy:

Dubbing wersji polskiej: GMS RECORDS

Wystąpili:

i inni