Pył

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Pył

Dust

Pył.jpg
Gatunek first-person shooter
Producent Optimus Nexus
Rok produkcji 1998
Premiera dubbingu 15 stycznia 1999
Platformy z dubbingiem PC

Pył (ang. Dust, 1998) – gra akcji typu first-person shooter stworzona i wydana przez Optimus Nexus 15 stycznia 1999 roku.

Fabuła

Przez setki lat ludzie systematycznie kolonizowali coraz odleglejsze zakątki wszechświata, tworząc Imperium. Ludzkość nie potrafiła jednak wyzbyć się skłonności do wojen. By zapobiec eskalacji konfliktów, zwaśnione strony były sprowadzane przez Imperium na pustynny księżyc, zwany Areną. W przypadku odmowy, walczącym groziła ostateczna anihilacja. Wśród huraganów i burz piaskowych toczone były działania wojenne z użyciem najnowszych technologii, w związku z czym już po kilkunastu latach naturalny satelita zamienił się w wielkie pobojowisko. Wśród szczątek zaroiło się od najemnych zbirów, przemytników, oszustów i morderców.

Akcja Pyłu rozgrywa się w 2798 roku. Gracz wciela się w byłego żołnierza elitarnego regimentu Lekkiej Kawalerii Imperialnej, jednostki, która rozpadła się w wyniku korupcji wśród kadry oficerskiej. Za pieniądze pochodzące ze sprzedaży wyposażenia i resztek żołdu, bohaterowi udaje się dotrzeć na Arenę. Tam na własną rękę zajmuje się szukaniem pozostałości po minionych wojnach.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16495

Wersja polska

Implementacja i edycja dźwięku: Piotr "Piętka" Sochimski, Tomek "Włodar" Włodarek
Głosy:

Tłumaczenie: TRYTON