Robaczki z Zaginionej Doliny

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Robaczki z Zaginionej Doliny

Minuscule – La vallée des fourmis perdues

Robaczki z Zaginionej Doliny.jpg
Gatunek animacja, przygodowy
Kraj produkcji Belgia, Francja
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Rok produkcji 2013
Data premiery dubbingu 17 stycznia 2014

Robaczki z Zaginionej Doliny (fr. Minuscule – La vallée des fourmis perdues, 2013) – francusko-belgijski film animowany.

Premiera filmu w polskich kinach – 17 stycznia 2014 roku; dystrybucja: Kino Świat.

Fabuła

Malowniczy zakątek w świecie przyrody. Dwa plemiona mrówek toczą bój o pudełko z kostkami cukru, pozostawione przez uczestników niedzielnego pikniku. Zarówno pracowite Czarne, jak i wrogie im łakomczuchy, Czerwone, próbują nie dopuścić, by słodki skarb wpadł w łapki rywali. Batalię walecznych owadów komplikuje pojawienie się niesfornej biedronki, która zgubiła rodziców. Mała przybyszka postanawia dołączyć do Czarnych i pomóc im w walce o słodkie trofeum. W polskiej wersji językowej filmu występują Andrzej Grabowski i Ryszard Dziduch.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1293713

Wersja polska

Oryginalna wersja filmu nie zawiera dialogów, narracja do filmu została opracowana na zlecenie dystrybutora filmu w Polsce, co wywołało oburzenie zarówno ze strony krytyków filmowych, jak i widzów. Po interwencji producenta, film z dodaną narracją został wycofany z kin po około tygodniu od premiery, w jego miejsce pojawiła się oryginalna wersja. Dystrybutor do dziś nie podał przyczyny wykonania polskiej wersji. Film na DVD oraz w telewizji (Canal+) jest dostępny w wersji bez dialogów.

Polskie słowa w usta bohaterów włożyli przodownicy pracy ze: STUDIA PRL na zlecenie Kino Świat
Reżyseria: Dariusz Błażejewski
Dialogi: Jakub Wecsile
Nagranie dialogów: Kamil Sołdacki
Wystąpili:

Linki zewnętrzne