Rysio Raper i tajemnica pierścienia

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rysio Raper i tajemnica pierścienia

Risto Räppääjä ja yöhaukka

Rysio Raper i tajemnica pierścienia.jpg
Gatunek familijny
Kraj produkcji Finlandia
Język oryginału fiński
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Rok produkcji 2016
Data premiery dubbingu 26 sierpnia 2018

Rysio Raper i tajemnica pierścienia (oryg. Risto Räppääjä ja yöhaukka, 2016) – fiński film fabularny, kontynuacja filmu z 2015 roku – Rysio Raper i skąpy wujek.

Premiera filmu w polskich kinach – 26 sierpnia 2018 roku w ramach Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Frajda"; dystrybucja: Kino Świat. Premiera w serwisach VOD – 18 grudnia 2018 roku.

Fabuła

„Rysio Raper i tajemnica pierścienia” to film przygodowy pełen barwnych postaci, wpadających w ucho piosenek i niespodziewanych zwrotów akcji. Wielki przebój fińskich kin, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Sinikki Nopoli, która została przetłumaczona na siedemnaście języków.

Rysio Raper jest pogodnym, 10-letnim chłopcem, który mieszka z ciocią Reginą. Pewnego dnia, w trakcie kopania robaków w ziemi, przypadkiem natrafia na tajemniczy skarb. Do znaleziska wezwani zostają archeolodzy, by profesjonalnie zbadać odkrycie. Pośród odnalezionych przedmiotów znajduje się bardzo cenny pierścień z epoki żelaza. Gdy wykopalisko niespodziewanie znika, Rysio odkrywa, że to sprawka okolicznego jastrzębia. Dzielny i spragniony przygód chłopiec postanawia odnaleźć złodzieja i odzyskać bezcenny skarb.

Opis pochodzi ze strony dystrybutora

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO REWERS
Tłumaczenie i dialogi: Anna Brysiak
Dźwięk i montaż: Paweł Janułajtys, Magdalena Paluch
Reżyseria: Ireneusz Machnicki
Kierownictwo produkcji: Edyta Machnicka
Kierownictwo muzyczne i opracowanie piosenek: Marcin Wortmann
W wersji polskiej udział wzięli:

Piosenki śpiewali: Izabela Bujniewicz, Monika Wierzbicka, Katarzyna Kozak, Marta Burdynowicz, Marcin Wortmann, Karol Kwiatkowski, Maja Kwiatkowska, Przemysław Glapiński, Izabella Bukowska, Ireneusz Machnicki, Artur Kozłowski, Pola Piłat

Lektor: Ireneusz Machnicki

Linki zewnętrzne