Starmageddon 2

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Starmageddon 2

Space Interceptor: Project Freedom

Starmageddon 2.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent City Interactive
Wydawca City Interactive
Dystrybutor City Interactive
Rok produkcji 2004
Premiera dubbingu 9 maja 2004
Platformy z dubbingiem PC

Starmageddon 2 (ang. Space Interceptor: Project Freedom, 2004) – polska gra zręcznościowa stworzona przez Lemon Interactive; sequel gry Starmageddon z 2002 roku.

Gra w Polsce została wydana 9 maja 2004 roku przez City Interactive.

Opis

Sequel „Starmageddona”, rodzimej strategii czasu rzeczywistego stworzonej na podobieństwo „Homeworlda”, ma ze swoim poprzednikiem wspólną jedynie nazwę oraz kosmiczną tematykę. „Starmageddon 2” jest atrakcyjną graficznie i prostą w idei grą zręcznościową, w której gracz zasiada za sterami gwiezdnego myśliwca Epsilon. 21 przewidzianych do wypełnienia misji rozgrywanych jest zarówno na powierzchni planet oraz księżyców Układu Słonecznego, jak i w samej przestrzeni kosmicznej. Autorzy gry przy projektowaniu lokacji posiłkowali się faktycznymi danymi zaczerpniętymi ze zdjęć astronomicznych.

Fabuła drugiej części „Starmageddona” oparta jest na bezpardonowej rywalizacji wielkich ziemskich korporacji dążących do skolonizowania kosmosu. Gracz wciela się w rolę pilota jednej z nich – Project Freedom – która cieszy się stosunkowo nieposzlakowaną opinią. To w jej imieniu musi on wykonać szereg niebezpiecznych zadań, w których wspierać będą go nie tylko własna zręczność i umiejętności, lecz często walczący z nim towarzysze, a także naukowcy stale pracujący nad polepszaniem osiągów maszyn.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2205

Wersja polska

Producent wykonawczy: Artur Kruczek
Reżyseria: Artur Kruczek
Realizacja dźwięku: Janusz Borysiak
Aktorzy: