Twierdza: Krzyżowiec II

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Twierdza: Krzyżowiec II

Stronghold: Crusader II

Twierdza Krzyżowiec II.jpg
Gatunek RTS
Producent FireFly Studios
Wydawca Mastertronic
Dystrybutor Licomp Empirical Multimedia / Cenega Poland (reedycje)
Rok produkcji 2014
Premiera dubbingu 23 września 2014
Platformy z dubbingiem PC

Twierdza: Krzyżowiec II (ang. Stronghold: Crusader II, 2014) – gra strategiczna z serii Twierdza autorstwa FireFly Studios wydana z dubbingiem na komputery osobiste 23 września 2014 roku przez LEM.

Gra doczekała się trzech rozszerzeń fabularnych: Księżniczka i wieprz (premiera 20 marca 2015), Imperator i pustelnik (13 maja 2015) oraz Templariusz i książę (1 lipca 2015).

Opis

Twierdza: Krzyżowiec II to długo oczekiwany następca symulatora budowy zamku. Po 12 latach Twierdza powraca na pustynię Bliskiego Wschodu około 1189 roku z nowym silnikiem 3D i fizyką Havok. Firefly Studios przeniesie do trójwymiaru szybką rozgrywkę oraz symulator budowy i zarządzania zamkiem, znane z pierwszej części.

Nowa Twierdza powraca do korzeni, łącząc strategię czasu rzeczywistego z symulatorem budowy i zarządzania zamkiem. Graj jako brutalny Krzyżowiec lub arabski lord walczący o wolność. Prowadź swoje wojska do walki jako Ryszard Lwie Serce lub Saladyn w dwóch kampaniach historycznych z dynamicznymi zdarzeniami jak tornado czy atak szarańczy. Zostań najlepszym lordem zarządzając gospodarką na pustyni i szukając oaz pełnych zieleni.

Aby wygrać na polu bitwy będziesz musiał skorzystać z ponad 25 typów jednostek. Zwiększaj morale dzięki Sierżantowi sztabowemu, szarżuj rycerzami sasanidzkimi, spuść na wroga deszcz strzał za pomocą łuczników lub zdobywaj mury wroga przy pomocy asasynów. Gdy już się podszkolisz, sprawdź swoje możliwości w trybie potyczki lub rozegraj pojedynek online do ośmiu graczy jednocześnie. Stwórz drużyny, wybierz przeciwników komputerowych i zaprojektuj własną mapę, na której zagrasz w trybie potyczki lub trybie multiplayer!

Opis producenta

Wersja polska

Udział wzięli:

i inni

Plansze

Twierdza
Główna seria TwierdzaTwierdza 2Twierdza 3
Spin offy Twierdza: KrzyżowiecTwierdza: Krzyżowiec IITwierdza: Władcy wojny