Z: Steel Soldiers

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Z: Steel Soldiers

Z Steel Soldiers.jpg
Gatunek RTS
Producent Bitmap Brothers
Wydawca SCi Games
Dystrybutor Licomp EMPiK Multimedia
Rok produkcji 2001
Premiera dubbingu 28 sierpnia 2001
Platformy z dubbingiem PC

Z: Steel Soldiers – strategia czasu rzeczywistego (RTS) autorstwa studia Bitmap Brothers. W Polsce wydana 28 sierpnia 2001 roku przez firmę Licomp EMPiK Multimedia.

O grze

Pierwsza część gry „Z” była bardzo przyjemnym RTSem, wydanym w 1996 roku przez znaną wcześniej z produkcji na Commodore 64 firmę Bitmap Brothers. Po pięciu latach „Z” powraca, oczywiście z zupełnie nową, w pełni trójwymiarową szatą graficzną, jednak z zachowaniem oryginalnych rozwiązań odróżniających pierwowzór od setek konkurencyjnych gier w tej kategorii. Akcja, podobnie jak w poprzedniej części, toczy się w odległej przyszłości podczas konfliktu TransGlobal Industries i MegaCom Corporation. Walka rozgrywa się między dwoma rywalizującymi ze sobą klanami robotów. Ich zadaniem jest opanowanie, jak największej ilości terenów wroga.

Najważniejszą cechą wyróżniającą Z: Steel Soldiers jest brak zarządzania surowcami na zasadzie „żniwiarek” czy kopalni. W miejsce tego został wprowadzony podział mapy na terytoria, które po zdobyciu (na zasadzie CTF) przynoszą surowce, jak również umożliwiają budowę nowych rodzajów wojsk. Dzięki temu akcja jest bardzo dynamiczna i od samego początku wywiązuje się ostra walka o poszczególne terytoria. Dodatkową cechą gry jest możliwość zdobywania i przejmowania praktycznie wszystkich pojazdów i umocnień przeciwnika.

Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/z-steel-soldiers/z6c12

Wersja polska

Nagrania: MUZYCZNE STUDIO PRODUKCYJNE SPOT
Wystąpili:

i inni