Jak się Myszy da ciasteczko: Różnice pomiędzy wersjami
Krychov PL (dyskusja | edycje) |
|||
| (Nie pokazano 29 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Jak się Myszy da ciasteczko | |tytuł=Jak się Myszy da ciasteczko | ||
|tytuł oryginalny= If You Give a Mouse a Cookie | |tytuł oryginalny=If You Give a Mouse a Cookie | ||
|plakat= | |plakat=Jak się Myszy da ciasteczko.jpg | ||
|gatunek= animowany, familijny | |gatunek=animowany, familijny | ||
|kraj= Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język= angielski | |język=angielski | ||
| | |platforma=[[Amazon Prime Video]] | ||
|lata produkcji= 2015-?? | |stacja=[[Telewizja Polska|TVP ABC]] | ||
|data premiery= 5 lipca [[2018]] | |lata produkcji=2015-?? | ||
|sezony= 2 z 2 | |data premiery=5 lipca [[2018]] | ||
|odcinki= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki=53 z 53 | |||
}} | }} | ||
'''Jak się Myszy da ciasteczko''' (ang. ''If You Give a Mouse a Cookie'', 2015-??) – amerykański serial animowany. | '''Jak się Myszy da ciasteczko''' (ang. ''If You Give a Mouse a Cookie'', 2015-??) – amerykański serial animowany. | ||
Od 5 lipca [[2018]] roku serial jest dostępny na platformie [[Amazon Prime Video]] z polskim dubbingiem. | Od 5 lipca [[2018]] roku serial jest dostępny na platformie [[Amazon Prime Video]] z polskim dubbingiem. Serial emitowany w polskiej telewizji od 15 kwietnia 2020 roku na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 25: | Linia 26: | ||
'''Reżyseria''': [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]<br /><!--, | '''Reżyseria''': [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]<br /><!--, | ||
* [[Michał Skarżyński]]--> | * [[Michał Skarżyński]]--> | ||
'''Tłumaczenie''': | |||
* [[Barbara Eyman]] <small>(odc. 1-15)</small>, | |||
* [[Jakub Osiński]] <small>(odc. 1-13)</small> | |||
'''Dialogi polskie''': [[Barbara Eyman]] <small>(odc. 16-26, 28-31, 33-43, S1, S2, S3)</small><br /> | |||
'''Adaptacja''': [[Michał Skarżyński]] <small>(odc. 14-15)</small><br /> | |||
'''Teksty piosenek''': [[Michał Skarżyński]] <small>(odc. 18, 30, 34, 36-37, 39-40, S2, S3)</small><br /> | |||
'''Kierownictwo muzyczne''': | |||
* [[Adam Krylik]] <small>(odc. 1-13)</small>, | |||
* [[Michał Skarżyński]] <small>(odc. 14-15, 18, 30, 34, 36-37, 39-40, S2, S3)</small> | |||
'''Dźwięk<!-- i montaż-->''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | '''Dźwięk<!-- i montaż-->''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | ||
''' | '''W rolach głównych''': | ||
* [[Przemysław Stippa]] – ''' | * [[Artur Kozłowski]] – '''Oliver''' <small>(odc. 1-26, S1)</small> | ||
* [[ | * [[Karol Kwiatkowski]] – '''Oliver''' <small>(odc. 27-43, S2, S3)</small> | ||
* [[Joanna | * [[Przemysław Stippa]] – '''Mysza''' | ||
* [[ | * [[Michał Klawiter]] – '''Łoś''' | ||
* [[Marta Dylewska]] | * [[Mateusz Kwiecień]] – '''Pies''' | ||
* [[Milena Gąsiorek]] | * [[Joanna Sokołowska]] – '''Świnka''' | ||
* [[Anna Bojara|Anna Bojara-Czarnecka]] – '''Kot''' | |||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Marta Dylewska]] – '''Mama Olivera''' | |||
* [[Jan Szydłowski]] – '''Henry''' | |||
* [[Bruno Skalski]] – '''Leo''' | |||
* [[Katarzyna Tatarak]] – '''Nauczycielka''' | |||
* [[Milena Gąsiorek]] – '''Luiza''' | |||
* [[Aleksandra Bieńkowska]] | |||
* [[Patryk Czerniejewski]] | * [[Patryk Czerniejewski]] | ||
* [[Marta Dobecka]] | |||
* [[Maciej Kosmala]] | * [[Maciej Kosmala]] | ||
* [[Wojciech Chorąży]] | * [[Wojciech Chorąży]] | ||
* [[ | * [[Joanna Pach-Żbikowska]] | ||
* [[Mikołaj Jodliński]] | |||
* [[Miłosz Konkel]] | * [[Miłosz Konkel]] | ||
* [[Agata Skórska]] | |||
* [[Janusz Wituch]] | |||
* [[Piotr Bąk]] | * [[Piotr Bąk]] | ||
* [[Marta Markowicz-Dziarkowska|Marta Markowicz]] | * [[Marta Markowicz-Dziarkowska|Marta Markowicz]] | ||
* [[ | * [[Monika Szomko]] | ||
* [[Paweł Kubat]] | * [[Paweł Kubat]] | ||
* [[Małgorzata Szymańska]] | * [[Małgorzata Szymańska]] | ||
* [[Damian Kulec]] – '''Chip''' | * [[Damian Kulec]] – '''Chip''' | ||
* [[Marcin Bubółka]] | * [[Marcin Bubółka]] | ||
* [[Monika Wierzbicka]] | * [[Monika Wierzbicka]] | ||
* [[Przemysław Wyszyński]] | * [[Przemysław Wyszyński]] | ||
* [[Elżbieta Gaertner]] | * [[Elżbieta Gaertner]] | ||
* [[Otar Saralidze]] | * [[Otar Saralidze]] | ||
i inni | * [[Antonina Żbikowska]] | ||
* [[Mirosław Wieprzewski]] | |||
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] | |||
* [[Maksymilian Michasiów]] | |||
* [[Andrzej Chudy]] | |||
* [[Adam Krylik]] | |||
* [[Wojciech Paszkowski]] | |||
* [[Michał Skarżyński]] | |||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska]] | |||
* [[Weronika Łukaszewska]] | |||
i inni | |||
'''Wykonanie | '''Wykonanie piosenek''': | ||
<!--* [[Aleksandra Bieńkowska]] <small>(czołówka)</small>--> | |||
* [[Paweł Kubat]] <small>(odc. 3-5, 7, 9, 13-15, 18, 23, 36-37, 39, S1, S2, S3)</small> | |||
* [[Małgorzata Szymańska]] <small>(odc. 3-5, 7, 13-15, 18, 23, S1)</small> | |||
i inni | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="12%"|Premiera w TV | ||
!width=" | !width="6%"|№ | ||
!width=" | !width="41%"|Tytuł polski | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | ||
| ''Mus jabłkowy'' | | ''Mus jabłkowy'' | ||
| Linia 76: | Linia 107: | ||
| ''Cat and Mouse'' | | ''Cat and Mouse'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''Zamaskowany Mysza'' | | ''Zamaskowany Mysza'' | ||
| Linia 83: | Linia 115: | ||
| ''The Amazing Art Chase'' | | ''The Amazing Art Chase'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | ||
| ''Gdzie ta skarpeta?'' | | ''Gdzie ta skarpeta?'' | ||
| Linia 90: | Linia 123: | ||
| ''Missing Sock!'' | | ''Missing Sock!'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| ''Hopla!'' | | ''Hopla!'' | ||
| Linia 97: | Linia 131: | ||
| ''Animal Band'' | | ''Animal Band'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | ||
| ''Kapitan Mysza'' | | ''Kapitan Mysza'' | ||
| Linia 104: | Linia 139: | ||
| ''Mouse Minds the Store'' | | ''Mouse Minds the Store'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | ||
| ''Wesołe miasteczko'' | | ''Wesołe miasteczko'' | ||
| Linia 111: | Linia 147: | ||
| ''Beach Day'' | | ''Beach Day'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | ||
| ''Szkoła'' | | ''Szkoła'' | ||
| Linia 118: | Linia 155: | ||
| ''Cookie Factory'' | | ''Cookie Factory'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| ''Babeczkowe przyjęcie'' | | ''Babeczkowe przyjęcie'' | ||
| Linia 125: | Linia 163: | ||
| ''Arcade'' | | ''Arcade'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | ||
| ''Domek dla Myszy'' | | ''Domek dla Myszy'' | ||
| Linia 132: | Linia 171: | ||
| ''Delivery Mouse'' | | ''Delivery Mouse'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| ''Naprawiamy Papuga'' | | ''Naprawiamy Papuga'' | ||
| Linia 139: | Linia 179: | ||
| ''Sick Day'' | | ''Sick Day'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | ||
| ''Na tropie dinozaura'' | | ''Na tropie dinozaura'' | ||
| Linia 146: | Linia 187: | ||
| ''Inventor Fair'' | | ''Inventor Fair'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | ||
| ''Na farmie'' | | ''Na farmie'' | ||
| Linia 153: | Linia 195: | ||
| ''Picnic'' | | ''Picnic'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | ||
| ''Dziki Zachód'' | | ''Dziki Zachód'' | ||
| Linia 160: | Linia 203: | ||
| ''Masked Mouse Mobile'' | | ''Masked Mouse Mobile'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30.04.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | ||
| ''Butelkowy wyścig'' | | ''Butelkowy wyścig'' | ||
| Linia 167: | Linia 211: | ||
| ''Change is Good'' | | ''Change is Good'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | ||
| ''Pies ma zadanie'' | | ''Pies ma zadanie'' | ||
| Linia 174: | Linia 219: | ||
| ''Doggie Day Camp'' | | ''Doggie Day Camp'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | ||
| ''Mapa skarbów'' | | ''Mapa skarbów'' | ||
| Linia 181: | Linia 227: | ||
| ''A Surprise for Henry'' | | ''A Surprise for Henry'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | ||
| ''Sanki z przygodami'' | | ''Sanki z przygodami'' | ||
| Linia 188: | Linia 235: | ||
| ''Snowy Sleepover'' | | ''Snowy Sleepover'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | ||
| ''Mysza w mieście'' | | ''Mysza w mieście'' | ||
| Linia 195: | Linia 243: | ||
| ''Rainy Day'' | | ''Rainy Day'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | ||
| ''W muzeum'' | | ''W muzeum'' | ||
| Linia 202: | Linia 251: | ||
| ''Pizza Delivery'' | | ''Pizza Delivery'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20 | ||
| ''Dzień przyjaźni'' | | ''Dzień przyjaźni'' | ||
| Linia 209: | Linia 259: | ||
| ''Runaway Robot'' | | ''Runaway Robot'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | ||
| ''Mysza na poczcie'' | | ''Mysza na poczcie'' | ||
| Linia 216: | Linia 267: | ||
| ''Lost Sticker'' | | ''Lost Sticker'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | ||
| ''Super kręgle'' | | ''Super kręgle'' | ||
| Linia 223: | Linia 275: | ||
| ''Underwater Mouse'' | | ''Underwater Mouse'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | ||
| ''Detektywistyczna zagadka'' | | ''Detektywistyczna zagadka'' | ||
| Linia 230: | Linia 283: | ||
| ''New Neighbor'' | | ''New Neighbor'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | ||
| ''Polowanie na jajka'' | | ''Polowanie na jajka'' | ||
| Linia 237: | Linia 291: | ||
| ''The Masked Mouse Rides Again'' | | ''The Masked Mouse Rides Again'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| ''Upał'' | | ''Upał'' | ||
| Linia 244: | Linia 299: | ||
| ''Parade Day'' | | ''Parade Day'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15.05.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | ||
| ''Rycerska wyprawa'' | | ''Rycerska wyprawa'' | ||
| Linia 253: | Linia 309: | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27 | ||
| ''Gdzie ten Maluszek'' | | ''Gdzie ten Maluszek'' | ||
| Linia 260: | Linia 317: | ||
| ''The Old Shell Game'' | | ''The Old Shell Game'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01.09.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28 | ||
| ''Kosmiczna wyprawa'' | | ''Kosmiczna wyprawa'' | ||
| Linia 267: | Linia 325: | ||
| ''Stuff-on-a-Stick Sale'' | | ''Stuff-on-a-Stick Sale'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02.09.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29 | ||
| ''Świnka na scenie'' | | ''Świnka na scenie'' | ||
| Linia 274: | Linia 333: | ||
| ''A Little Pig Pizazz'' | | ''A Little Pig Pizazz'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04.09.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30 | ||
| ''Żeton dla przyjaciela'' | | ''Żeton dla przyjaciela'' | ||
| Linia 281: | Linia 341: | ||
| ''Robot Rivalry'' | | ''Robot Rivalry'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05.09.2020 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|31 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|31 | ||
| ''Co z tą czkawką?'' | | ''Co z tą czkawką?'' | ||
| Linia 287: | Linia 348: | ||
| ''Tańczyć jak Pies'' | | ''Tańczyć jak Pies'' | ||
| ''Do the Dog'' | | ''Do the Dog'' | ||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|<!--02.11.2021--> | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Piknikowy ekspres'' | |||
| ''Picnic Express'' | |||
|- | |||
| ''Safari'' | |||
| ''Safari Surprise'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Pelerynowy Łoś'' | |||
| ''The Caped Moose'' | |||
|- | |||
| ''Leo gubi ząb'' | |||
| ''Leo’s Loose Tooth'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Pies kontra dwa kółka'' | |||
| ''Dog vs. the Two-Wheeler'' | |||
|- | |||
| ''Jak się kąpie Psa'' | |||
| ''If You Give a Dog a Bath'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Fajnie być dinozaurem'' | |||
| ''Dinosaurs for a Day'' | |||
|- | |||
| ''Łoś czarodziej'' | |||
| ''Magical Moose'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Śnieżak, śniegowy robot'' | |||
| ''Snowy the Snowbot'' | |||
|- | |||
| ''Zagubione pierścienie Saturna'' | |||
| ''Night at the Museum'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Mysza i fabryka zabawek'' | |||
| ''Mouse and the Toy Factory'' | |||
|- | |||
| ''Dzień doceniania'' | |||
| ''Teacher Appreciation Day'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Wyprawa po złoty skarb'' | |||
| ''The Quest for the Golden Treasure'' | |||
|- | |||
| ''Strażak Mysza'' | |||
| ''Firefighter Mouse'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Szkolny festyn'' | |||
| ''Carnival Time'' | |||
|- | |||
| ''Bombolato'' | |||
| ''Summertastic Day'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| ''Papuga'' | |||
| ''Copydog'' | |||
|- | |||
| ''Słodkich snów'' | |||
| ''Sweet Dreams'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| ''Mysza i dzień matki'' | |||
| ''Mother’s Day Mouse'' | |||
|- | |||
| ''Jak się da Myszy aparat'' | |||
| ''If You Give a Mouse a Camera'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| ''Kompletny chaos'' | |||
| ''Cousin Party'' | |||
|- | |||
| ''Kto dłużej będzie cicho'' | |||
| ''Quiet Contest'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14.11.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| ''Nocka poza domem'' | |||
| ''Sleepover Slip-up'' | |||
|- | |||
| ''Grunt to mieć styl'' | |||
| ''Dancing in Style'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| ''Nawiedzona szopa'' | |||
| ''The Haunted Toolshed'' | |||
|- | |||
| ''Szalony tor przeszkód'' | |||
| ''Backyard Obstacle Course'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| ''Piper i cyrk'' | |||
| ''Piper’s Circus Surprise'' | |||
|- | |||
| ''Pogotowie kwiatowe'' | |||
| ''Friendship Flower Power'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| ''Kredowa katastrofa'' | |||
| ''Chalk-Tastrophe'' | |||
|- | |||
| ''Trzymaj się, Oliver'' | |||
| ''Get Well, Oliver'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| ''A kto to tak bałagani?'' | |||
| ''Messy Guest'' | |||
|- | |||
| ''Piosneczka'' | |||
| ''Catchy Tune'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| ''Zamaskowany Mysza: Spore wyzwanie'' | |||
| ''Masked Mouse: The Ultimate Challenge'' | |||
|- | |||
| ''Wstydy i wstydziochy'' | |||
| ''Door-to-Door Dilemma'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| ''Super Super Superbohaterowie'' | |||
| ''Super Super Superheroes'' | |||
|- | |||
| ''Kowbojo-pirato-księżniczko-świnka'' | |||
| ''Princess-Cowgirl-Pirate Pig'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| ''Myszowe święto'' | |||
| ''Mouse Day Celebration'' | |||
|- | |||
| ''Mysza i ciasteczkowe drzewo'' | |||
| ''Mouse and the Cookiestalk'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''ODCINKI SPECJALNE''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''ODCINKI SPECJALNE''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.12.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S1 | | style="background-color: #CCE2FF;"|S1 | ||
| ''Jak da się Myszy świąteczne ciasteczko'' | | ''Jak da się Myszy świąteczne ciasteczko'' | ||
| ''If You Give a Mouse a Christmas Cookie'' | | ''If You Give a Mouse a Christmas Cookie'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31.08.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S2 | | style="background-color: #CCE2FF;"|S2 | ||
| ''Jak da się Myszy dynię'' | | ''Jak da się Myszy dynię'' | ||
| ''If You Give a Mouse a Pumpkin'' | | ''If You Give a Mouse a Pumpkin'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2021 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S3 | | style="background-color: #CCE2FF;"|S3 | ||
| ''Jak się da Myszy | | ''Jak się da Myszy walentynkowe ciasteczko'' | ||
| ''If You Give a Mouse a Valentines Day Cookie'' | | ''If You Give a Mouse a Valentines Day Cookie'' | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 10:01, 14 lis 2021
| Tytuł | Jak się Myszy da ciasteczko |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | If You Give a Mouse a Cookie |
| Gatunek | animowany, familijny |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVP ABC |
| Platforma streamingowa | Amazon Prime Video |
| Lata produkcji | 2015-?? |
| Data premiery dubbingu | 5 lipca 2018 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 53 z 53 |
Jak się Myszy da ciasteczko (ang. If You Give a Mouse a Cookie, 2015-??) – amerykański serial animowany.
Od 5 lipca 2018 roku serial jest dostępny na platformie Amazon Prime Video z polskim dubbingiem. Serial emitowany w polskiej telewizji od 15 kwietnia 2020 roku na kanale TVP ABC.
Fabuła
Jak się Myszy da ciasteczko to serial oparty na popularnych książkach Laury Numeroff i Felicii Bond. Poznajcie Mysz, Świnkę, Łosia, Psa i Kota oraz ich ulubione dzieciaki! Gdy wszyscy znajdą się razem, jedno prowadzi do drugiego w całkiem nieoczekiwany sposób. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, ale kiedy Mysz z przyjaciółmi wyruszają po przygodę, zabawy jest co niemiara!
Źródło opisu: Amazon Prime Video
Wersja polska
Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Anna Apostolakis
Tłumaczenie:
- Barbara Eyman (odc. 1-15),
- Jakub Osiński (odc. 1-13)
Dialogi polskie: Barbara Eyman (odc. 16-26, 28-31, 33-43, S1, S2, S3)
Adaptacja: Michał Skarżyński (odc. 14-15)
Teksty piosenek: Michał Skarżyński (odc. 18, 30, 34, 36-37, 39-40, S2, S3)
Kierownictwo muzyczne:
- Adam Krylik (odc. 1-13),
- Michał Skarżyński (odc. 14-15, 18, 30, 34, 36-37, 39-40, S2, S3)
Dźwięk: Michał Skarżyński
W rolach głównych:
- Artur Kozłowski – Oliver (odc. 1-26, S1)
- Karol Kwiatkowski – Oliver (odc. 27-43, S2, S3)
- Przemysław Stippa – Mysza
- Michał Klawiter – Łoś
- Mateusz Kwiecień – Pies
- Joanna Sokołowska – Świnka
- Anna Bojara-Czarnecka – Kot
W pozostałych rolach:
- Marta Dylewska – Mama Olivera
- Jan Szydłowski – Henry
- Bruno Skalski – Leo
- Katarzyna Tatarak – Nauczycielka
- Milena Gąsiorek – Luiza
- Aleksandra Bieńkowska
- Patryk Czerniejewski
- Marta Dobecka
- Maciej Kosmala
- Wojciech Chorąży
- Joanna Pach-Żbikowska
- Mikołaj Jodliński
- Miłosz Konkel
- Agata Skórska
- Janusz Wituch
- Piotr Bąk
- Marta Markowicz
- Monika Szomko
- Paweł Kubat
- Małgorzata Szymańska
- Damian Kulec – Chip
- Marcin Bubółka
- Monika Wierzbicka
- Przemysław Wyszyński
- Elżbieta Gaertner
- Otar Saralidze
- Antonina Żbikowska
- Mirosław Wieprzewski
- Magdalena Herman-Urbańska
- Maksymilian Michasiów
- Andrzej Chudy
- Adam Krylik
- Wojciech Paszkowski
- Michał Skarżyński
- Anna Apostolakis-Gluzińska
- Weronika Łukaszewska
i inni
Wykonanie piosenek:
- Paweł Kubat (odc. 3-5, 7, 9, 13-15, 18, 23, 36-37, 39, S1, S2, S3)
- Małgorzata Szymańska (odc. 3-5, 7, 13-15, 18, 23, S1)
i inni
Spis odcinków
| Premiera w TV | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 15.04.2020 | 01 | Mus jabłkowy | Applesauce |
| Kot i mysz | Cat and Mouse | ||
| 16.04.2020 | 02 | Zamaskowany Mysza | Mouse to the Rescue! |
| W pogoni za sztuką | The Amazing Art Chase | ||
| 17.04.2020 | 03 | Gdzie ta skarpeta? | The Big Campout |
| Szalony biwak | Missing Sock! | ||
| 19.04.2020 | 04 | Hopla! | Hoopla! |
| Zwierzo-kapela | Animal Band | ||
| 20.04.2020 | 05 | Kapitan Mysza | Captain Mouse |
| Mysza i sklepowe meandry | Mouse Minds the Store | ||
| 21.04.2020 | 06 | Wesołe miasteczko | Town Fair |
| Plaża | Beach Day | ||
| 22.04.2020 | 07 | Szkoła | If You Take a Mouse to School |
| Fabryka ciasteczek | Cookie Factory | ||
| 23.04.2020 | 08 | Babeczkowe przyjęcie | Muffin Party |
| Gry i zabawy | Arcade | ||
| 24.04.2020 | 09 | Domek dla Myszy | A House for Mouse |
| Mysza i wózek | Delivery Mouse | ||
| 26.04.2020 | 10 | Naprawiamy Papuga | Something to Squawk About |
| Choróbsko | Sick Day | ||
| 27.04.2020 | 11 | Na tropie dinozaura | Dinosaur Mystery |
| Wynalazki | Inventor Fair | ||
| 28.04.2020 | 12 | Na farmie | Farm Friends |
| Piknik | Picnic | ||
| 29.04.2020 | 13 | Dziki Zachód | Toy Round Up! |
| Zamaskowany Myszomobil | Masked Mouse Mobile | ||
| 30.04.2020 | 14 | Butelkowy wyścig | Recycle Races |
| Zmiany są fajne | Change is Good | ||
| 01.05.2020 | 15 | Pies ma zadanie | Dog’s Day Out |
| Kolonie pod Psem | Doggie Day Camp | ||
| 04.05.2020 | 16 | Mapa skarbów | Treasure Hunt! |
| Niespodzianka dla Henry’ego | A Surprise for Henry | ||
| 05.05.2020 | 17 | Sanki z przygodami | Sledding Adventure |
| Zimowe nocowanko | Snowy Sleepover | ||
| 06.05.2020 | 18 | Mysza w mieście | Mouse Around Town |
| Deszczowy dzień | Rainy Day | ||
| 07.05.2020 | 19 | W muzeum | Day at the Museum |
| Pizza z dostawą | Pizza Delivery | ||
| 08.05.2020 | 20 | Dzień przyjaźni | Friendaversary |
| Robot na wolności | Runaway Robot | ||
| 09.05.2020 | 21 | Mysza na poczcie | Mousey Mail |
| Gdzie się podziała naklejka | Lost Sticker | ||
| 11.05.2020 | 22 | Super kręgle | Bowling Bonanza! |
| Podwodny Mysza | Underwater Mouse | ||
| 12.05.2020 | 23 | Detektywistyczna zagadka | Charm Mystery |
| Nowa sąsiadka | New Neighbor | ||
| 13.05.2020 | 24 | Polowanie na jajka | Egg Hunt |
| Zamaskowany Mysza powraca! | The Masked Mouse Rides Again | ||
| 14.05.2020 | 25 | Upał | Keeping Cool |
| Parada | Parade Day | ||
| 15.05.2020 | 26 | Rycerska wyprawa | Quest for the Cup |
| Dobranoc, Mysza | Goodnight Mouse | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 27 | Gdzie ten Maluszek | Looking After Lovey | |
| Wielka Krabowa Wyprawa | The Old Shell Game | ||
| 01.09.2020 | 28 | Kosmiczna wyprawa | A Space Odd-issy |
| Wyprzedaż na patyku | Stuff-on-a-Stick Sale | ||
| 02.09.2020 | 29 | Świnka na scenie | Pig Puts on a Show |
| Świnkowe czary-mary | A Little Pig Pizazz | ||
| 04.09.2020 | 30 | Żeton dla przyjaciela | A Token of Friendship |
| Robotyczna rywalizacja | Robot Rivalry | ||
| 05.09.2020 | 31 | Co z tą czkawką? | Hiccup Hitch |
| Tańczyć jak Pies | Do the Dog | ||
| 32 | Piknikowy ekspres | Picnic Express | |
| Safari | Safari Surprise | ||
| 03.11.2021 | 33 | Pelerynowy Łoś | The Caped Moose |
| Leo gubi ząb | Leo’s Loose Tooth | ||
| 04.11.2021 | 34 | Pies kontra dwa kółka | Dog vs. the Two-Wheeler |
| Jak się kąpie Psa | If You Give a Dog a Bath | ||
| 05.11.2021 | 35 | Fajnie być dinozaurem | Dinosaurs for a Day |
| Łoś czarodziej | Magical Moose | ||
| 08.11.2021 | 36 | Śnieżak, śniegowy robot | Snowy the Snowbot |
| Zagubione pierścienie Saturna | Night at the Museum | ||
| 07.11.2021 | 37 | Mysza i fabryka zabawek | Mouse and the Toy Factory |
| Dzień doceniania | Teacher Appreciation Day | ||
| 09.11.2021 | 38 | Wyprawa po złoty skarb | The Quest for the Golden Treasure |
| Strażak Mysza | Firefighter Mouse | ||
| 10.11.2021 | 39 | Szkolny festyn | Carnival Time |
| Bombolato | Summertastic Day | ||
| 11.11.2021 | 40 | Papuga | Copydog |
| Słodkich snów | Sweet Dreams | ||
| 12.11.2021 | 41 | Mysza i dzień matki | Mother’s Day Mouse |
| Jak się da Myszy aparat | If You Give a Mouse a Camera | ||
| 13.11.2021 | 42 | Kompletny chaos | Cousin Party |
| Kto dłużej będzie cicho | Quiet Contest | ||
| 14.11.2021 | 43 | Nocka poza domem | Sleepover Slip-up |
| Grunt to mieć styl | Dancing in Style | ||
| 44 | Nawiedzona szopa | The Haunted Toolshed | |
| Szalony tor przeszkód | Backyard Obstacle Course | ||
| 45 | Piper i cyrk | Piper’s Circus Surprise | |
| Pogotowie kwiatowe | Friendship Flower Power | ||
| 46 | Kredowa katastrofa | Chalk-Tastrophe | |
| Trzymaj się, Oliver | Get Well, Oliver | ||
| 47 | A kto to tak bałagani? | Messy Guest | |
| Piosneczka | Catchy Tune | ||
| 48 | Zamaskowany Mysza: Spore wyzwanie | Masked Mouse: The Ultimate Challenge | |
| Wstydy i wstydziochy | Door-to-Door Dilemma | ||
| 49 | Super Super Superbohaterowie | Super Super Superheroes | |
| Kowbojo-pirato-księżniczko-świnka | Princess-Cowgirl-Pirate Pig | ||
| 50 | Myszowe święto | Mouse Day Celebration | |
| Mysza i ciasteczkowe drzewo | Mouse and the Cookiestalk | ||
| ODCINKI SPECJALNE | |||
| 28.12.2020 | S1 | Jak da się Myszy świąteczne ciasteczko | If You Give a Mouse a Christmas Cookie |
| 31.08.2020 | S2 | Jak da się Myszy dynię | If You Give a Mouse a Pumpkin |
| 06.11.2021 | S3 | Jak się da Myszy walentynkowe ciasteczko | If You Give a Mouse a Valentines Day Cookie |
Linki zewnętrzne
- Jak się Myszy da ciasteczko w bazie filmweb.pl
