Buddy Błyskawica: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
m uzupełnienie |
||
| (Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Buddy Błyskawica | |tytuł=Buddy Błyskawica | ||
|tytuł oryginalny= Buddy Thunderstruck | |tytuł oryginalny=Buddy Thunderstruck | ||
|plakat= Buddy Blyskawica Plakat.jpg | |plakat=Buddy Blyskawica Plakat.jpg | ||
|kraj= Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język= angielski | |język=angielski | ||
| | |platforma=[[Netflix]] | ||
|lata produkcji= 2017 | |lata produkcji=2017 | ||
|data premiery= 10 marca [[2017]] | |data premiery=10 marca [[2017]] | ||
|sezony= 1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki= 13 z 13 | |odcinki=13 z 13 | ||
}} | }} | ||
'''Buddy Błyskawica''' (ang. ''Buddy Thunderstruck'') – amerykański serial animowany. Polska premiera odbyła się 10 marca [[2017]] roku w serwisie [[Netflix]]. | '''Buddy Błyskawica''' (ang. ''Buddy Thunderstruck'') – amerykański serial animowany. Polska premiera odbyła się 10 marca [[2017]] roku w serwisie [[Netflix]]. | ||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': [[Start International Polska]]<br /> | '''Wersja polska''': [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Elżbieta Kopocińska]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Elżbieta Kopocińska]]<br /> | ||
'''Tłumaczenie''': [[Jakub Osiński]]<br /> | '''Tłumaczenie''': [[Jakub Osiński]]<br /> | ||
| Linia 46: | Linia 46: | ||
'''Lektor tytułu odcinka''': [[Tomasz Sandak]] <small>(odc. 7-9)</small> | '''Lektor tytułu odcinka''': [[Tomasz Sandak]] <small>(odc. 7-9)</small> | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Podwójny Buddy'' | |||
| ''Buddy Double'' | |||
|- | |||
| ''Pizza z Tamy Bobrów'' | |||
| ''Beaver Dam Fast Pizza'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Chronić i przeginać'' | |||
| ''To Protect and Swerve'' | |||
|- | |||
| ''Autobot z przyszłości'' | |||
| ''Robo-Truck of the Future'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Windykator'' | |||
| ''Get the Hock Out'' | |||
|- | |||
| ''Super Taxi Błyskawica'' | |||
| ''Thunderstruck Rad Cab'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Grzmot Fu'' | |||
| ''Thunder Fu'' | |||
|- | |||
| ''Śmieszna forsa'' | |||
| ''Funny Money'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Kasiasty i jego potwór'' | |||
| ''Moneybags and His Monster'' | |||
|- | |||
| ''Śmiertelne napady kichania'' | |||
| ''Sneezing Fits of Death'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Przygoda w lesie'' | |||
| ''Truck Cab in the Woods'' | |||
|- | |||
| ''Sprzedawcy'' | |||
| ''Truck Stop Clerks'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Hejterzy gier wideo'' | |||
| ''Haters of the Lost Arcade'' | |||
|- | |||
| ''Buddy kaskader'' | |||
| ''Stunt Fever'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Przemiana szeryfa | |||
| ''Cannonballistic'' | |||
|- | |||
| ''Wybory w Smarowie | |||
| ''Mayor or May Not'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Głupi i złodziej'' | |||
| ''Hit and Dumb'' | |||
|- | |||
| ''Joł, opiekunki!'' | |||
| ''Babysitters Yo!'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Wirtuoz gitary'' | |||
| ''Buddy Shreds'' | |||
|- | |||
| ''Chłopak na opak'' | |||
| ''Opposite of Awesome'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Ziomek Łasiczaka'' | |||
| ''A Bro for Weaselbrat'' | |||
|- | |||
| ''Oszukani fani'' | |||
| ''Health Nuts'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.03.2017 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Kasiasty zmienia wszystko'' | |||
| ''Moneybags Changes Everything'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''ODCINEK SPECJALNY''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.07.2017 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S1 | |||
| ''Sterta pomysłów'' | |||
| ''The Maybe Pile'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{filmweb|film|788461}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 18:02, 26 sie 2023
| Tytuł | Buddy Błyskawica |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Buddy Thunderstruck |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | Netflix |
| Lata produkcji | 2017 |
| Data premiery dubbingu | 10 marca 2017 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 13 z 13 |
Buddy Błyskawica (ang. Buddy Thunderstruck) – amerykański serial animowany. Polska premiera odbyła się 10 marca 2017 roku w serwisie Netflix.
Fabuła
Elektryzujące i niewiarygodne przygody Buddy’ego Błyskawicy, psiego kierowcy ciężarówki, dzięki któremu w Smarowie nigdy nie jest nudno.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Tłumaczenie: Jakub Osiński
Wystąpili:
- Robert Kuraś – Buddy Błyskawica
- Michał Podsiadło – Darnell
- Bartosz Martyna – Pan Łasiczak
- Robert Tondera – Wielki Tex
- Jakub Szydłowski – Tex Jr.
- Marta Dobecka – Muncie
- Jacek Kopczyński –
- Deputy Hoisenberry,
- Robuś
- Elżbieta Kopocińska – Starsza pani
- Maciej Kowalik – Artichoke
- Maciej Kowalski –
- Jacko,
- Judge
- Joanna Pach-Żbikowska – Possum Baby
- Marek Robaczewski – Ciocia Wujo
- Przemysław Glapiński
- Kamil Pruban
- Jakub Wieczorek – Szeryf Cannonball
- Janusz Wituch – Nick Nówka
Lektor tytułu odcinka: Tomasz Sandak (odc. 7-9)
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 10.03.2017 | 01 | Podwójny Buddy | Buddy Double |
| Pizza z Tamy Bobrów | Beaver Dam Fast Pizza | ||
| 10.03.2017 | 02 | Chronić i przeginać | To Protect and Swerve |
| Autobot z przyszłości | Robo-Truck of the Future | ||
| 10.03.2017 | 03 | Windykator | Get the Hock Out |
| Super Taxi Błyskawica | Thunderstruck Rad Cab | ||
| 10.03.2017 | 04 | Grzmot Fu | Thunder Fu |
| Śmieszna forsa | Funny Money | ||
| 10.03.2017 | 05 | Kasiasty i jego potwór | Moneybags and His Monster |
| Śmiertelne napady kichania | Sneezing Fits of Death | ||
| 10.03.2017 | 06 | Przygoda w lesie | Truck Cab in the Woods |
| Sprzedawcy | Truck Stop Clerks | ||
| 10.03.2017 | 07 | Hejterzy gier wideo | Haters of the Lost Arcade |
| Buddy kaskader | Stunt Fever | ||
| 10.03.2017 | 08 | Przemiana szeryfa | Cannonballistic |
| Wybory w Smarowie | Mayor or May Not | ||
| 10.03.2017 | 09 | Głupi i złodziej | Hit and Dumb |
| Joł, opiekunki! | Babysitters Yo! | ||
| 10.03.2017 | 10 | Wirtuoz gitary | Buddy Shreds |
| Chłopak na opak | Opposite of Awesome | ||
| 10.03.2017 | 11 | Ziomek Łasiczaka | A Bro for Weaselbrat |
| Oszukani fani | Health Nuts | ||
| 10.03.2017 | 12 | Kasiasty zmienia wszystko | Moneybags Changes Everything |
| ODCINEK SPECJALNY | |||
| 14.07.2017 | S1 | Sterta pomysłów | The Maybe Pile |
Linki zewnętrzne
- Buddy Błyskawica w bazie filmweb.pl
