Zack i Kwak: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m poprawki |
|||
| (Nie pokazano 41 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Zack i Kwak''' (ang. ''Zack and Quack'', 2013- | {{Serial2 | ||
|tytuł=Zack i Kwak | |||
|tytuł oryginalny=Zack and Quack | |||
|plakat= | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Wielka Brytania, Izrael | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[Nickelodeon Polska]], [[Nickelodeon HD]], [[Nick Jr.]] | |||
|platforma=Apple TV | |||
|lata produkcji=2013-2017 | |||
|data premiery=28 kwietnia [[2014]] | |||
|sezony=2 z 2 | |||
|odcinki=39 z 39 | |||
}} | |||
'''Zack i Kwak''' (ang. ''Zack and Quack'', 2013-2017) – brytyjsko-izraelski serial animowany. | |||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska]] w bloku ''NickJr.'' od 28 kwietnia [[2014]] roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska]] w bloku ''NickJr.'' od 28 kwietnia [[2014]] roku. | ||
| Linia 9: | Linia 23: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[ | '''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[ | '''Reżyseria''': [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]<br /> | ||
'''Dialogi i teksty piosenek''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | '''Dialogi i teksty piosenek''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Elżbieta Araszkiewicz]]< | '''Kierownictwo produkcji''': | ||
* [[Elżbieta Araszkiewicz]] <small>(odc. 1-7)</small>, | |||
* [[Anna Kuszewska]] <small>(odc. 27-29, 32-33)</small> | |||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Katarzyna Dryńska]]<br /> | '''Nadzór merytoryczny''': [[Katarzyna Dryńska]]<br /> | ||
'''Udział wzięli''': | '''Udział wzięli''': | ||
* [[Marek Moryc]] – '''Zack''' | * [[Marek Moryc]] – '''Zack''' <small>(odc. 1-26)</small> | ||
* [[ | * [[Filip Rogowski]] – '''Zack''' <small>(odc. 27-39)</small> | ||
* [[Amelia Natkaniec]] – '''Kira''' <small>(w tyłówce pierwszej serii lektor błędnie podaje imię Natalia)</small> | |||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] – '''Hop''' | * [[Beata Wyrąbkiewicz]] – '''Hop''' | ||
* [[Magdalena Krylik]] – '''Siup''' | * [[Magdalena Krylik]] – '''Siup''' | ||
* [[Jakub Jankiewicz|Kuba Jankiewicz]] – '''Puszek''' | * [[Jakub Jankiewicz|Kuba Jankiewicz]] – '''Puszek''' | ||
* [[Miłogost Reczek]] | * [[Miłogost Reczek]] – '''Kumkacz''' | ||
* [[Jakub Szydłowski]] | * [[Jakub Szydłowski]] | ||
* [[Katarzyna Łaska]] | * [[Katarzyna Łaska]] | ||
* [[Miłosz Konkel]] | * [[Miłosz Konkel]] | ||
* [[ | * [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]] | ||
* [[Janusz Wituch]] | * [[Janusz Wituch]] – '''kogut''' <small>(odc. 39a)</small> | ||
* [[Paweł Szczesny]] – '''Mikołaj''' <small>(odc. 20)</small> | * [[Paweł Szczesny]] – '''Mikołaj''' <small>(odc. 20)</small> | ||
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] | |||
* [[Jakub Wieczorek]] | |||
* [[Bartosz Wesołowski]] – '''Pegaz''' <small>(odc. 31a)</small> | |||
* [[Piotr Bajtlik]] | |||
* [[Andrzej Chudy]] | |||
* [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] | |||
* [[Anna Sztejner]] | |||
* [[Stefan Knothe]] – '''Czarodziej z Papierlotu''' | |||
* [[Karol Osentowski]] – '''Król Papierlotu''' | |||
* [[Joanna Pach-Żbikowska]] – '''Wróżka Kwiatuszka''' <small>(odc. 36a)</small> | |||
* [[Jacek Król]] | |||
* [[Mikołaj Klimek]] – '''Olbrzym''' <small>(odc. 36b)</small> | |||
* [[Krzysztof Cybiński]] | |||
* [[Robert Tondera]] – '''Pablo Kartkasso''' <small>(odc. 39a)</small> | |||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Papa Krok''' <small>(odc. 38a)</small> | |||
* [[Antoni Scardina]] – '''Rysiu''' <small>(odc. 39a)</small> | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 33: | Linia 66: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="# | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.04.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Wyścig na papiertorze'' | | ''Wyścig na papiertorze'' | ||
| ''Pop-Up Speedway'' | | ''Pop-Up Speedway'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|29.04.2014 | ||
| ''Kartkozaurus Rex'' | | ''Kartkozaurus Rex'' | ||
| ''Pop-A-Saurus Rex'' | | ''Pop-A-Saurus Rex'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.04.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Super papier'' | | ''Super papier'' | ||
| ''Super Popper'' | | ''Super Popper'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2014 | ||
| ''Papierowa krowa'' | | ''Papierowa krowa'' | ||
| ''Pop-Along Cowboy'' | | ''Pop-Along Cowboy'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Papierowy cyrk Zacka i Kwaka'' | | ''Papierowy cyrk Zacka i Kwaka'' | ||
| ''Zack & Quack’s Pop-Up Circus'' | | ''Zack & Quack’s Pop-Up Circus'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2014 | ||
| ''Papierowy potwór'' | | ''Papierowy potwór'' | ||
| ''Pop-Up Monster'' | | ''Pop-Up Monster'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Rycerze z Papierlotu'' | | ''Rycerze z Papierlotu'' | ||
| ''The Knights of Pop-a-lot'' | | ''The Knights of Pop-a-lot'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|09.05.2014 | ||
| ''Kartkarang 3000'' | | ''Kartkarang 3000'' | ||
| ''The Popperang 3000'' | | ''The Popperang 3000'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Papierowa czkawka podskoczka'' | | ''Papierowa czkawka podskoczka'' | ||
| ''Popping Hopping Hiccups'' | | ''Popping Hopping Hiccups'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|13.05.2014 | ||
| ''Papierowa wyprawa na księżyc'' | | ''Papierowa wyprawa na księżyc'' | ||
| ''Pop Up Moon Mission'' | | ''Pop Up Moon Mission'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Papierowy ekspres'' | | ''Papierowy ekspres'' | ||
| ''Pop-Up Express'' | | ''Pop-Up Express'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|15.05.2014 | ||
| ''Papierowy bałwan'' | | ''Papierowy bałwan'' | ||
| ''Pop-Up Snowman'' | | ''Pop-Up Snowman'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Konkurs papierowych latawców'' | | ''Konkurs papierowych latawców'' | ||
| ''The Pop-Up Kite Contest'' | | ''The Pop-Up Kite Contest'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|19.05.2014 | ||
| ''Kwiatek rozkładanek'' | | ''Kwiatek rozkładanek'' | ||
| ''The Poppy-Up Flower'' | | ''The Poppy-Up Flower'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Schowani ninja'' | | ''Schowani ninja'' | ||
| ''Pop-n-Seek Ninjas'' | | ''Pop-n-Seek Ninjas'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|21.05.2014 | ||
| ''Papierowa rybka'' | | ''Papierowa rybka'' | ||
| ''Pop-Up Pond Pet'' | | ''Pop-Up Pond Pet'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Przebity balon'' | | ''Przebity balon'' | ||
| ''The Popped Balloon'' | | ''The Popped Balloon'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|23.05.2014 | ||
| ''Rozkładana piłka'' | | ''Rozkładana piłka'' | ||
| ''Pop Up Ball Hero'' | | ''Pop Up Ball Hero'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Polana rozkładanych dyń'' | | ''Polana rozkładanych dyń'' | ||
| ''Pop-Up Pumpkin Patch'' | | ''Pop-Up Pumpkin Patch'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|27.05.2014 | ||
| ''Powracający pająk'' | | ''Powracający pająk'' | ||
| ''Up Popped a Spider'' | | ''Up Popped a Spider'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Rozkładana zagadka'' | | ''Rozkładana zagadka'' | ||
| ''Pop Up Mystery'' | | ''Pop Up Mystery'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|29.05.2014 | ||
| ''Kierunek szczyt'' | | ''Kierunek szczyt'' | ||
| ''Pop to the Top'' | | ''Pop to the Top'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.05.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Wielki lodowy wyścig'' | | ''Wielki lodowy wyścig'' | ||
| ''The Great Pop-Up Ice Race'' | | ''The Great Pop-Up Ice Race'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|02.06.2014 | ||
| ''Król Papier-hamon'' | | ''Król Papier-hamon'' | ||
| ''The Legend of King Pop'' | | ''The Legend of King Pop'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Kacze wakacje'' | | ''Kacze wakacje'' | ||
| ''Pop-Up Duck Vacation'' | | ''Pop-Up Duck Vacation'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2014 | ||
| ''Papierowi idole'' | | ''Papierowi idole'' | ||
| ''Pop Idols'' | | ''Pop Idols'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.09.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Poszukiwanie rozkładanych pisanek'' | | ''Poszukiwanie rozkładanych pisanek'' | ||
| ''The Pop-Up Easter Egg Hunt'' | | ''The Pop-Up Easter Egg Hunt'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|03.04.2015 | ||
| ''Rozkładankowa wystawa'' | | ''Rozkładankowa wystawa'' | ||
| ''Pop Art Festival'' | | ''Pop Art Festival'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.09.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Karkastyczny taniec'' | | ''Karkastyczny taniec'' | ||
| ''A Poptastic Dance for Two'' | | ''A Poptastic Dance for Two'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|16.09.2014 | ||
| ''Impreza urodzinowa Kwaka'' | | ''Impreza urodzinowa Kwaka'' | ||
| ''Quack’s Pop-Up Birthday Bash'' | | ''Quack’s Pop-Up Birthday Bash'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.09.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Nie taka znów rozkładana kizia-mizia'' | | ''Nie taka znów rozkładana kizia-mizia'' | ||
| ''Not So Itty Bitty Pop-Up Kitty'' | | ''Not So Itty Bitty Pop-Up Kitty'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|18.09.2014 | ||
| ''Nasz domek na drzewie'' | | ''Nasz domek na drzewie'' | ||
| ''Pop-Up Tree House'' | | ''Pop-Up Tree House'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.09.2014 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Najlepszy piknik świata'' | | ''Najlepszy piknik świata'' | ||
| ''The Best Pop-Up Picnic Ever'' | | ''The Best Pop-Up Picnic Ever'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|20.09.2014 | ||
| ''Rozkładane igrzyska'' | | ''Rozkładane igrzyska'' | ||
| ''The Pup-Up Games'' | | ''The Pup-Up Games'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09.01.2015 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Rozkładane muzeum'' | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '''' | |||
| ''The Pop-Up Museum'' | | ''The Pop-Up Museum'' | ||
|- | |- | ||
| ''Niekończąca się przygoda'' | |||
| '''' | |||
| ''The Never Ending Pop-Up Adventure'' | | ''The Never Ending Pop-Up Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.01.2015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| bgcolor="# | | ''Rozkładany Skate Park'' | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '''' | |||
| ''Pop-Up Skate Park'' | | ''Pop-Up Skate Park'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|15.01.2015 | ||
| '''' | | ''W górę, w górę, rozkładamy!'' | ||
| ''Pop Up, Up and Away!'' | | ''Pop Up, Up and Away!'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.12.2014 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Rozkładany kalendarz'' | | ''Rozkładany kalendarz'' | ||
| ''The Pop-Up Christmas Calendar'' | | ''The Pop-Up Christmas Calendar'' | ||
|- | |- | ||
| | | ''List do Mikołaja'' | ||
| ''Zack’s Christmas Letter'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2015 | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| '''' | | ''Rozkładany biwak'' | ||
| ''Pop Up Camp Out'' | | ''Pop-Up Camp Out'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2015 | ||
| '''' | | ''Rozkładana kolejka górska'' | ||
| ''The Pop-Up Roller Coaster'' | | ''The Pop-Up Roller Coaster'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.01.2015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| bgcolor="# | | ''Rozkładany dżin'' | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '''' | |||
| ''Pop-Up Genie'' | | ''Pop-Up Genie'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|21.01.2015 | ||
| '''' | | ''Wyprawa po popcorn'' | ||
| ''Movie Night Popcorn'' | | ''Movie Night Popcorn'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.01.2015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| bgcolor="# | | ''Rozkładany golf'' | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '''' | |||
| ''Pop-Up Golf'' | | ''Pop-Up Golf'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|23.01.2015 | ||
| '''' | | ''Gdzie się podział zegarek Zacka?'' | ||
| ''Where in the World is Zack’s Pop-Up Watch'' | | ''Where in the World is Zack’s Pop-Up Watch'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13.02.2015 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Porządkowywacz'' | |||
| ''The Tidy Popper Upper'' | |||
|- | |||
| ''Rozkładany pościg'' | |||
| ''Pop-Up Posse to the Rescue!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.02.2015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Uwaga na piratów'' | |||
| ''Don’t Pop-Up the Pirates'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.02.2015 | |||
| ''Rozkładamy banany'' | |||
| ''Banana Pops'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.02.2015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Papierowi skauci'' | |||
| ''Pop-Up Scouts'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.02.2015 | |||
| ''Rozkładana parada'' | |||
| ''Pop-Up Parade'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Życzenia do rozłożenia'' | |||
| ''Wish Upon a Pop-Up'' | |||
|- | |||
| ''Kartkastyczna pogoń za Kirą'' | |||
| ''Catch Kira Poptacular'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Nadąsana królowa'' | |||
| ''Grumpy in Pop-Up Land'' | |||
|- | |||
| ''Kart-Fu Kaczor'' | |||
| ''Pop Fu Duck'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Mecz z wikingami'' | |||
| ''Viking Pop Ball'' | |||
|- | |||
| ''Przypadkowa zamiana'' | |||
| ''Pop-Up Swap'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Perłowa królowa'' | |||
| ''Pearly Pop Queen'' | |||
|- | |||
| ''Żabi królewicz'' | |||
| ''Pop-Up Toad Prince'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Rozkładany Pegaz'' | |||
| ''Pop-Up Pegasus'' | |||
|- | |||
| ''Bams i po balonie'' | |||
| ''Pop Goes the Balloon'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Wycieczka na Marsa'' | |||
| ''Pop-Up to Mars'' | |||
|- | |||
| ''Tajemnica złotego żołędzia'' | |||
| ''Pop the Golden Acorn'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Lodowe siostrzyczki'' | |||
| ''Ice Pop Sisters'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.10.2016 | |||
| ''Puszek i rozkładane misie'' | |||
| ''Fluffy and the Pop Bears'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.01.2017 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Rycerz z Papierlotu'' | |||
| ''Pop to the Rescue'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.01.2017 | |||
| ''Goryle z kosmosu'' | |||
| ''Pop-Up Space Gorillas'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.10.2016 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Wiedźma na miotle'' | |||
| ''Pop Witch and Broomstick'' | |||
|- | |||
| ''Podwójny kaczor'' | |||
| ''Double Duck'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|14.01.2017 | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | ||
| '''' | | ''Wielka przygoda małego Zacka'' | ||
| '''' | | ''Popcredible Shrinking Boy'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|15.01.2017 | ||
| '''' | | ''Doktor Składacz'' | ||
| '''' | | ''Doctor Pop'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.01.2017 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Uwaga kometa!'' | |||
| ''Pop-Up Comet'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|22.01.2017 | ||
| ''Duch Konfeduch'' | |||
| '''' | | ''The Popfetti Phantom'' | ||
| '''' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|29.01.2017 | ||
| '''' | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| '''' | | ''Licencja na rozkładanie'' | ||
| ''License to Pop'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.01.2017 | ||
| ''Kaczor długodystansowy'' | |||
| ''Popathon Duck'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|05.02.2017 | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| '''' | | ''Liczenie owiec'' | ||
| '''' | | ''Pop-Up Counting Sheep'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|04.02.2017 | ||
| '''' | | ''Kartcydzieło'' | ||
| '''' | | ''Pop-Up Tearaway'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 22:13, 14 lut 2025
| Tytuł | Zack i Kwak |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Zack and Quack |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania, Izrael |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, Nickelodeon HD, Nick Jr. |
| Platforma streamingowa | Apple TV |
| Lata produkcji | 2013-2017 |
| Data premiery dubbingu | 28 kwietnia 2014 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 39 z 39 |
Zack i Kwak (ang. Zack and Quack, 2013-2017) – brytyjsko-izraelski serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska w bloku NickJr. od 28 kwietnia 2014 roku.
Fabuła
7-letni Zack jest pełen energii. Chłopiec codziennie przeżywa nowe przygody, a wszelkie problemy rozwiązuje z zadziwiającą łatwością. Jego najlepszym przyjacielem jest kaczka o imieniu Quack.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1135380
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi i teksty piosenek: Piotr Radziwiłowicz
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji:
- Elżbieta Araszkiewicz (odc. 1-7),
- Anna Kuszewska (odc. 27-29, 32-33)
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska
Udział wzięli:
- Marek Moryc – Zack (odc. 1-26)
- Filip Rogowski – Zack (odc. 27-39)
- Amelia Natkaniec – Kira (w tyłówce pierwszej serii lektor błędnie podaje imię Natalia)
- Beata Wyrąbkiewicz – Hop
- Magdalena Krylik – Siup
- Kuba Jankiewicz – Puszek
- Miłogost Reczek – Kumkacz
- Jakub Szydłowski
- Katarzyna Łaska
- Miłosz Konkel
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska
- Janusz Wituch – kogut (odc. 39a)
- Paweł Szczesny – Mikołaj (odc. 20)
- Beata Jankowska-Tzimas
- Jakub Wieczorek
- Bartosz Wesołowski – Pegaz (odc. 31a)
- Piotr Bajtlik
- Andrzej Chudy
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński
- Anna Sztejner
- Stefan Knothe – Czarodziej z Papierlotu
- Karol Osentowski – Król Papierlotu
- Joanna Pach-Żbikowska – Wróżka Kwiatuszka (odc. 36a)
- Jacek Król
- Mikołaj Klimek – Olbrzym (odc. 36b)
- Krzysztof Cybiński
- Robert Tondera – Pablo Kartkasso (odc. 39a)
- Cezary Kwieciński – Papa Krok (odc. 38a)
- Antoni Scardina – Rysiu (odc. 39a)
i inni
Lektor: Radosław Popłonikowski
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 28.04.2014 | 01 | Wyścig na papiertorze | Pop-Up Speedway |
| 29.04.2014 | Kartkozaurus Rex | Pop-A-Saurus Rex | |
| 30.04.2014 | 02 | Super papier | Super Popper |
| 05.05.2014 | Papierowa krowa | Pop-Along Cowboy | |
| 06.05.2014 | 03 | Papierowy cyrk Zacka i Kwaka | Zack & Quack’s Pop-Up Circus |
| 07.05.2014 | Papierowy potwór | Pop-Up Monster | |
| 08.05.2014 | 04 | Rycerze z Papierlotu | The Knights of Pop-a-lot |
| 09.05.2014 | Kartkarang 3000 | The Popperang 3000 | |
| 12.05.2014 | 05 | Papierowa czkawka podskoczka | Popping Hopping Hiccups |
| 13.05.2014 | Papierowa wyprawa na księżyc | Pop Up Moon Mission | |
| 14.05.2014 | 06 | Papierowy ekspres | Pop-Up Express |
| 15.05.2014 | Papierowy bałwan | Pop-Up Snowman | |
| 16.05.2014 | 07 | Konkurs papierowych latawców | The Pop-Up Kite Contest |
| 19.05.2014 | Kwiatek rozkładanek | The Poppy-Up Flower | |
| 20.05.2014 | 08 | Schowani ninja | Pop-n-Seek Ninjas |
| 21.05.2014 | Papierowa rybka | Pop-Up Pond Pet | |
| 22.05.2014 | 09 | Przebity balon | The Popped Balloon |
| 23.05.2014 | Rozkładana piłka | Pop Up Ball Hero | |
| 26.05.2014 | 10 | Polana rozkładanych dyń | Pop-Up Pumpkin Patch |
| 27.05.2014 | Powracający pająk | Up Popped a Spider | |
| 28.05.2014 | 11 | Rozkładana zagadka | Pop Up Mystery |
| 29.05.2014 | Kierunek szczyt | Pop to the Top | |
| 30.05.2014 | 12 | Wielki lodowy wyścig | The Great Pop-Up Ice Race |
| 02.06.2014 | Król Papier-hamon | The Legend of King Pop | |
| 03.06.2014 | 13 | Kacze wakacje | Pop-Up Duck Vacation |
| 04.06.2014 | Papierowi idole | Pop Idols | |
| 26.09.2014 | 14 | Poszukiwanie rozkładanych pisanek | The Pop-Up Easter Egg Hunt |
| 03.04.2015 | Rozkładankowa wystawa | Pop Art Festival | |
| 15.09.2014 | 15 | Karkastyczny taniec | A Poptastic Dance for Two |
| 16.09.2014 | Impreza urodzinowa Kwaka | Quack’s Pop-Up Birthday Bash | |
| 17.09.2014 | 16 | Nie taka znów rozkładana kizia-mizia | Not So Itty Bitty Pop-Up Kitty |
| 18.09.2014 | Nasz domek na drzewie | Pop-Up Tree House | |
| 19.09.2014 | 17 | Najlepszy piknik świata | The Best Pop-Up Picnic Ever |
| 20.09.2014 | Rozkładane igrzyska | The Pup-Up Games | |
| 09.01.2015 | 18 | Rozkładane muzeum | The Pop-Up Museum |
| Niekończąca się przygoda | The Never Ending Pop-Up Adventure | ||
| 14.01.2015 | 19 | Rozkładany Skate Park | Pop-Up Skate Park |
| 15.01.2015 | W górę, w górę, rozkładamy! | Pop Up, Up and Away! | |
| 12.12.2014 | 20 | Rozkładany kalendarz | The Pop-Up Christmas Calendar |
| List do Mikołaja | Zack’s Christmas Letter | ||
| 16.01.2015 | 21 | Rozkładany biwak | Pop-Up Camp Out |
| 19.01.2015 | Rozkładana kolejka górska | The Pop-Up Roller Coaster | |
| 20.01.2015 | 22 | Rozkładany dżin | Pop-Up Genie |
| 21.01.2015 | Wyprawa po popcorn | Movie Night Popcorn | |
| 22.01.2015 | 23 | Rozkładany golf | Pop-Up Golf |
| 23.01.2015 | Gdzie się podział zegarek Zacka? | Where in the World is Zack’s Pop-Up Watch | |
| 13.02.2015 | 24 | Porządkowywacz | The Tidy Popper Upper |
| Rozkładany pościg | Pop-Up Posse to the Rescue! | ||
| 17.02.2015 | 25 | Uwaga na piratów | Don’t Pop-Up the Pirates |
| 18.02.2015 | Rozkładamy banany | Banana Pops | |
| 19.02.2015 | 26 | Papierowi skauci | Pop-Up Scouts |
| 20.02.2015 | Rozkładana parada | Pop-Up Parade | |
| SERIA DRUGA | |||
| 03.10.2016 | 27 | Życzenia do rozłożenia | Wish Upon a Pop-Up |
| Kartkastyczna pogoń za Kirą | Catch Kira Poptacular | ||
| 04.10.2016 | 28 | Nadąsana królowa | Grumpy in Pop-Up Land |
| Kart-Fu Kaczor | Pop Fu Duck | ||
| 05.10.2016 | 29 | Mecz z wikingami | Viking Pop Ball |
| Przypadkowa zamiana | Pop-Up Swap | ||
| 06.10.2016 | 30 | Perłowa królowa | Pearly Pop Queen |
| Żabi królewicz | Pop-Up Toad Prince | ||
| 07.10.2016 | 31 | Rozkładany Pegaz | Pop-Up Pegasus |
| Bams i po balonie | Pop Goes the Balloon | ||
| 10.10.2016 | 32 | Wycieczka na Marsa | Pop-Up to Mars |
| Tajemnica złotego żołędzia | Pop the Golden Acorn | ||
| 24.12.2016 | 33 | Lodowe siostrzyczki | Ice Pop Sisters |
| 11.10.2016 | Puszek i rozkładane misie | Fluffy and the Pop Bears | |
| 08.01.2017 | 34 | Rycerz z Papierlotu | Pop to the Rescue |
| 07.01.2017 | Goryle z kosmosu | Pop-Up Space Gorillas | |
| 31.10.2016 | 35 | Wiedźma na miotle | Pop Witch and Broomstick |
| Podwójny kaczor | Double Duck | ||
| 14.01.2017 | 36 | Wielka przygoda małego Zacka | Popcredible Shrinking Boy |
| 15.01.2017 | Doktor Składacz | Doctor Pop | |
| 21.01.2017 | 37 | Uwaga kometa! | Pop-Up Comet |
| 22.01.2017 | Duch Konfeduch | The Popfetti Phantom | |
| 29.01.2017 | 38 | Licencja na rozkładanie | License to Pop |
| 28.01.2017 | Kaczor długodystansowy | Popathon Duck | |
| 05.02.2017 | 39 | Liczenie owiec | Pop-Up Counting Sheep |
| 04.02.2017 | Kartcydzieło | Pop-Up Tearaway | |
