Odo: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł=Odo | |tytuł=Odo | ||
|plakat= | |plakat=Odo.jpg | ||
|gatunek=animowany | |gatunek=animowany | ||
|kraj=Wielka Brytania, Polska | |kraj=Wielka Brytania, Polska | ||
|język=angielski, polski | |język=angielski, polski | ||
|stacja=[[MiniMini+]] | |stacja=[[MiniMini+]], [[Telewizja Polska|TVP ABC]] | ||
|platforma=TVP VOD | |||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=28 września [[2021]] | |data premiery=28 września [[2021]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=104 ze 104 | ||
}} | }} | ||
'''Odo''' (2021) – brytyjsko-polski serial animowany. | '''Odo''' (2021) – brytyjsko-polski serial animowany. | ||
Serial z polskim dubbingiem miał premierę 28 września [[2021]] roku podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Regularna emisja telewizyjna rozpoczęła się 4 października [[2021]] roku na kanale [[MiniMini+]]. | Serial z polskim dubbingiem miał premierę 28 września [[2021]] roku podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Regularna emisja telewizyjna rozpoczęła się 4 października [[2021]] roku na kanale [[MiniMini+]]. Emisja na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]] od 6 marca 2024 roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 21: | Linia 22: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie CANAL+ – [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br /> | '''Wersja polska''': na zlecenie CANAL+ <small>(odc. 1-52)</small> – [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Jakub Kisiel]] | '''Dialogi''': | ||
* [[Jakub Kisiel]], | |||
* [[Maria Strongowska]] | |||
'''Reżyseria''': [[Beata Łuczak-Mastyna|Beata Łuczak]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Beata Łuczak-Mastyna|Beata Łuczak]]<br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Kacperek]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Kacperek]]<br /> | ||
| Linia 40: | Linia 43: | ||
* [[Przemysław Wyszyński]] | * [[Przemysław Wyszyński]] | ||
* [[Janusz Wituch]] | * [[Janusz Wituch]] | ||
* [[Anna Szymańczyk]] – '''Mama Dudzi''' | |||
* [[Mikołaj Wachowski]] | |||
'''Teksty piosenek''': [[Jakub Kisiel]] i [[<!--Jacek Kacperek-->Joachim Karafka]] | |||
'''Lektor''': [[Maciej Orłowski]] | '''Lektor''': [[Maciej Orłowski]] | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="18%"|Premiera | ||
!width="10%"|№ | !width="10%"|№ | ||
!width=" | !width="72%"|Tytuł polski | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2021<ref name="a">Premiera podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.</ref><br />04.10.2021<ref name="b">Premiera telewizyjna w MiniMini+.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''Jajko'' | | ''Jajko'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2021<ref name="a" /><br />05.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''Kurzy Klub'' | | ''Kurzy Klub'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2021<ref name="a" /><br />06.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''Inspektorka'' | | ''Inspektorka'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2021<ref name="a" /><br />07.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''Piosenka Dudzi'' | | ''Piosenka Dudzi'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2021<ref name="a" /><br />08.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''Jerzy'' | | ''Jerzy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2021<ref name="a" /><br />11.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''Zastępca'' | | ''Zastępca'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''Leśny obóz – Film!'' | | ''Leśny obóz – Film!'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''Leśny mecz'' | | ''Leśny mecz'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''Strachy'' | | ''Strachy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''Latawiec'' | | ''Latawiec'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''Portret Dudzi'' | | ''Portret Dudzi'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''Lęk przed lataniem'' | | ''Lęk przed lataniem'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''Serowy księżyc'' | | ''Serowy księżyc'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.11.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| ''Nie ma to jak staw'' | | ''Nie ma to jak staw'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.11.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| ''Tajemnica znikających ciasteczek'' | | ''Tajemnica znikających ciasteczek'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.11.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| ''Nocowanko'' | | ''Nocowanko'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''Wysokie progi'' | | ''Wysokie progi'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''Super Sowa'' | | ''Super Sowa'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''W chatce'' | | ''W chatce'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''Para nie do pary'' | | ''Para nie do pary'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|021 | ||
| ''Gdzie jest ślimak?'' | | ''Gdzie jest ślimak?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|022 | ||
| ''Festiwal jabłka'' | | ''Festiwal jabłka'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|023 | ||
| ''Nie do śmiechu'' | | ''Nie do śmiechu'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|024 | ||
| ''Na południe'' | | ''Na południe'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|025 | ||
| ''Geniusze'' | | ''Geniusze'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.12.2021<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|026 | ||
| ''Gra w figury'' | | ''Gra w figury'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.02.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|027 | ||
| ''Dzień pracy'' | | ''Dzień pracy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.02.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|028 | ||
| ''Magiczny kwiat'' | | ''Magiczny kwiat'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.02.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|029 | ||
| ''Dzień rodziców'' | | ''Dzień rodziców'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.02.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|030 | ||
| ''Spadające gwiazdy'' | | ''Spadające gwiazdy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.02.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|031 | ||
| ''Pech'' | | ''Pech'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.02.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|032 | ||
| ''Kolekcja piór'' | | ''Kolekcja piór'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.04.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|033 | ||
| ''Tak i nie'' | | ''Tak i nie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.04.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|034 | ||
| ''Posłuch'' | | ''Posłuch'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|035 | ||
| ''Ciasto niespodzianka'' | | ''Ciasto niespodzianka'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|036 | ||
| ''Kapsuła czasu'' | | ''Kapsuła czasu'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|037 | ||
| ''Żegnaj Skoti'' | | ''Żegnaj Skoti'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|038 | ||
| ''Marcel'' | | ''Marcel'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|039 | ||
| ''Po burzy'' | | ''Po burzy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|040 | ||
| ''Plastikowy intruz'' | | ''Plastikowy intruz'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|041 | ||
| ''Wyraź to'' | | ''Wyraź to'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|042 | ||
| ''Wielkie gniazdo'' | | ''Wielkie gniazdo'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|043 | ||
| ''Pogłoski'' | | ''Pogłoski'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|044 | ||
| ''Zmartwienie'' | | ''Zmartwienie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.05.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|045 | ||
| ''Gienek'' | | ''Gienek'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|046 | ||
| ''Wykwintna katastrofa'' | | ''Wykwintna katastrofa'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|047 | ||
| ''Szlak wspomnień'' | | ''Szlak wspomnień'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|048 | ||
| ''Superptak'' | | ''Superptak'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|049 | ||
| ''Fioletowa elita'' | | ''Fioletowa elita'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|050 | ||
| ''Różowy'' | | ''Różowy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|051 | ||
| ''Ptasi wzrok'' | | ''Ptasi wzrok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.06.2022<ref name="b" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|052 | ||
| ''Mama'' | | ''Mama'' | ||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.09.2025<ref name="c">Premiera telewizyjna w TVP ABC. Od 8 sierpnia 2025 roku dostępny w TVP VOD.</ref> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| ''Tajne hasło'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.09.2025<ref name="c" /> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| ''Pianino'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<!--29.09.2025<ref name="c" />--> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| ''Kuku'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<!--30.09.2025<ref name="c" />--> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| ''Śpiew Frani'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| ''Powrót Marcela'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| ''Najlepszy dowcip na świecie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| ''Zabawna Dudzia'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| ''Wielkie marzenie pani Bielik'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| ''Dzień przyjaźni'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| ''Potwór potwór'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| ''Nie ma to jak w domu'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| ''Ćma'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| ''Niespodziewani goście'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| ''Chrypka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| ''Ulubiony kubek'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| ''Nietoperz'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| ''Wielka skała'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| ''Idealny dzień'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| ''Wichura'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|072 | |||
| ''Lato czeka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| ''Latający lis'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| ''Mała pszczółka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| ''Wesele'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|076 | |||
| ''Oglądanie gwiazd'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|077 | |||
| ''Hotel dla owadów'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|078 | |||
| ''Nowy dom Odo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<!--<ref name="d">Premiera telewizyjna w TVP ABC. Od 9 sierpnia 2025 roku dostępny w TVP VOD.</ref>--> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|079 | |||
| ''Pudełko zmartwień'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|080 | |||
| ''Truskawkowy zmierzch'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|081 | |||
| ''Wielki smrodek'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|082 | |||
| ''Czkawka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| ''Wymyśleni przyjaciele'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|084 | |||
| ''Na ratunek listonoszowi'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| ''Ptasi chór'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|086 | |||
| ''Kuracja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| ''Niebieskie piórko'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|088 | |||
| ''Odwiedziny Marty'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| ''Leśny koncert, część 1'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|090 | |||
| ''Leśny koncert, część 2'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| ''Rodzinne pamiątki'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|092 | |||
| ''Na końcu tęczy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|093 | |||
| ''Wpadka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|094 | |||
| ''Mój bohater'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|095 | |||
| ''Zaćmienie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|096 | |||
| ''Dzień Taty'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|097 | |||
| ''Ptasi stół'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|098 | |||
| ''Opiekunka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|099 | |||
| ''Listonosz lunatyk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|100 | |||
| ''Idealny prezent'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|101 | |||
| ''Pokaz ptasiej mody'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|102 | |||
| ''Puzzle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
| ''Sen'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|104 | |||
| ''Najlepsi przyjaciele'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
== Plansza == | |||
=== Seria I === | |||
<gallery mode=nolines> | |||
Odo - plansza.jpg | |||
</gallery> | |||
=== Seria II === | |||
<gallery mode=nolines> | |||
Odo - seria 2 - plansza 1.jpg | |||
Odo - seria 2 - plansza 2.jpg | |||
</gallery> | |||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{filmpolski|1260088}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Produkcje polskie]] | [[Kategoria:Produkcje polskie]] | ||
Aktualna wersja na dzień 21:20, 28 wrz 2025
| Tytuł | Odo |
|---|---|
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania, Polska |
| Język oryginału | angielski, polski |
| Stacja telewizyjna | MiniMini+, TVP ABC |
| Platforma streamingowa | TVP VOD |
| Lata produkcji | 2021 |
| Data premiery dubbingu | 28 września 2021 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 104 ze 104 |
Odo (2021) – brytyjsko-polski serial animowany.
Serial z polskim dubbingiem miał premierę 28 września 2021 roku podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Regularna emisja telewizyjna rozpoczęła się 4 października 2021 roku na kanale MiniMini+. Emisja na kanale TVP ABC od 6 marca 2024 roku.
Fabuła
Odo jest małą sową, która nie chce spać w dzień. Tak jak większość ptaków budzi się o świcie. Rodzice Odo prowadzą nocny tryb życia i muszą się wyspać za dnia. Dlatego każdego ranka zaprowadzają go do leśnego obozowiska dla młodych ptaków, by spędzał czas z rówieśnikami. Choć Odo jest niewielkiego wzrostu, wcale nie czuje się mały. Rezolutny, ciekawski i ambitny, zawsze ma własne zdanie.
Źródło: MiniMini+.pl
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie CANAL+ (odc. 1-52) – STUDIO PUBLISHING
Dialogi:
Reżyseria: Beata Łuczak
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo produkcji: Urszula Jankowska
Udział wzięli:
- Ada Kosiorek – Dudzia
- Bruno Owsikowski – Odo
- Monika Wierzbicka – Pani Bielik
- Katarzyna Traczyńska –
- Mama Odo,
- Inspektorka Pióro
- Julia Kołakowska-Bytner
- Brygida Turowska
- Klaudiusz Kaufmann –
- Gołąb listonosz,
- Lis Jerzy
- Przemysław Wyszyński
- Janusz Wituch
- Anna Szymańczyk – Mama Dudzi
- Mikołaj Wachowski
Teksty piosenek: Jakub Kisiel i Joachim Karafka
Lektor: Maciej Orłowski
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 28.09.2021[1] 04.10.2021[2] |
001 | Jajko |
| 28.09.2021[1] 05.10.2021[2] |
002 | Kurzy Klub |
| 28.09.2021[1] 06.10.2021[2] |
003 | Inspektorka |
| 28.09.2021[1] 07.10.2021[2] |
004 | Piosenka Dudzi |
| 28.09.2021[1] 08.10.2021[2] |
005 | Jerzy |
| 28.09.2021[1] 11.10.2021[2] |
006 | Zastępca |
| 12.10.2021[2] | 007 | Leśny obóz – Film! |
| 13.10.2021[2] | 008 | Leśny mecz |
| 14.10.2021[2] | 009 | Strachy |
| 15.10.2021[2] | 010 | Latawiec |
| 18.10.2021[2] | 011 | Portret Dudzi |
| 19.10.2021[2] | 012 | Lęk przed lataniem |
| 20.10.2021[2] | 013 | Serowy księżyc |
| 26.11.2021[2] | 014 | Nie ma to jak staw |
| 29.11.2021[2] | 015 | Tajemnica znikających ciasteczek |
| 30.11.2021[2] | 016 | Nocowanko |
| 01.12.2021[2] | 017 | Wysokie progi |
| 02.12.2021[2] | 018 | Super Sowa |
| 03.12.2021[2] | 019 | W chatce |
| 06.12.2021[2] | 020 | Para nie do pary |
| 27.12.2021[2] | 021 | Gdzie jest ślimak? |
| 28.12.2021[2] | 022 | Festiwal jabłka |
| 29.12.2021[2] | 023 | Nie do śmiechu |
| 30.12.2021[2] | 024 | Na południe |
| 31.12.2021[2] | 025 | Geniusze |
| 31.12.2021[2] | 026 | Gra w figury |
| 08.02.2022[2] | 027 | Dzień pracy |
| 09.02.2022[2] | 028 | Magiczny kwiat |
| 10.02.2022[2] | 029 | Dzień rodziców |
| 11.02.2022[2] | 030 | Spadające gwiazdy |
| 14.02.2022[2] | 031 | Pech |
| 15.02.2022[2] | 032 | Kolekcja piór |
| 01.04.2022[2] | 033 | Tak i nie |
| 04.04.2022[2] | 034 | Posłuch |
| 16.05.2022[2] | 035 | Ciasto niespodzianka |
| 17.05.2022[2] | 036 | Kapsuła czasu |
| 18.05.2022[2] | 037 | Żegnaj Skoti |
| 19.05.2022[2] | 038 | Marcel |
| 20.05.2022[2] | 039 | Po burzy |
| 23.05.2022[2] | 040 | Plastikowy intruz |
| 24.05.2022[2] | 041 | Wyraź to |
| 26.05.2022[2] | 042 | Wielkie gniazdo |
| 27.05.2022[2] | 043 | Pogłoski |
| 30.05.2022[2] | 044 | Zmartwienie |
| 31.05.2022[2] | 045 | Gienek |
| 01.06.2022[2] | 046 | Wykwintna katastrofa |
| 02.06.2022[2] | 047 | Szlak wspomnień |
| 03.06.2022[2] | 048 | Superptak |
| 06.06.2022[2] | 049 | Fioletowa elita |
| 07.06.2022[2] | 050 | Różowy |
| 08.06.2022[2] | 051 | Ptasi wzrok |
| 09.06.2022[2] | 052 | Mama |
| SERIA DRUGA | ||
| 27.09.2025[3] | 053 | Tajne hasło |
| 28.09.2025[3] | 054 | Pianino |
| 055 | Kuku | |
| 056 | Śpiew Frani | |
| 057 | Powrót Marcela | |
| 058 | Najlepszy dowcip na świecie | |
| 059 | Zabawna Dudzia | |
| 060 | Wielkie marzenie pani Bielik | |
| 061 | Dzień przyjaźni | |
| 062 | Potwór potwór | |
| 063 | Nie ma to jak w domu | |
| 064 | Ćma | |
| 065 | Niespodziewani goście | |
| 066 | Chrypka | |
| 067 | Ulubiony kubek | |
| 068 | Nietoperz | |
| 069 | Wielka skała | |
| 070 | Idealny dzień | |
| 071 | Wichura | |
| 072 | Lato czeka | |
| 073 | Latający lis | |
| 074 | Mała pszczółka | |
| 075 | Wesele | |
| 076 | Oglądanie gwiazd | |
| 077 | Hotel dla owadów | |
| 078 | Nowy dom Odo | |
| 079 | Pudełko zmartwień | |
| 080 | Truskawkowy zmierzch | |
| 081 | Wielki smrodek | |
| 082 | Czkawka | |
| 083 | Wymyśleni przyjaciele | |
| 084 | Na ratunek listonoszowi | |
| 085 | Ptasi chór | |
| 086 | Kuracja | |
| 087 | Niebieskie piórko | |
| 088 | Odwiedziny Marty | |
| 089 | Leśny koncert, część 1 | |
| 090 | Leśny koncert, część 2 | |
| 091 | Rodzinne pamiątki | |
| 092 | Na końcu tęczy | |
| 093 | Wpadka | |
| 094 | Mój bohater | |
| 095 | Zaćmienie | |
| 096 | Dzień Taty | |
| 097 | Ptasi stół | |
| 098 | Opiekunka | |
| 099 | Listonosz lunatyk | |
| 100 | Idealny prezent | |
| 101 | Pokaz ptasiej mody | |
| 102 | Puzzle | |
| 103 | Sen | |
| 104 | Najlepsi przyjaciele | |
- ↑ 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 Premiera podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
- ↑ 2,00 2,01 2,02 2,03 2,04 2,05 2,06 2,07 2,08 2,09 2,10 2,11 2,12 2,13 2,14 2,15 2,16 2,17 2,18 2,19 2,20 2,21 2,22 2,23 2,24 2,25 2,26 2,27 2,28 2,29 2,30 2,31 2,32 2,33 2,34 2,35 2,36 2,37 2,38 2,39 2,40 2,41 2,42 2,43 2,44 2,45 2,46 2,47 2,48 2,49 2,50 2,51 Premiera telewizyjna w MiniMini+.
- ↑ 3,0 3,1 Premiera telewizyjna w TVP ABC. Od 8 sierpnia 2025 roku dostępny w TVP VOD.
Plansza
Seria I
Seria II
Linki zewnętrzne
- Odo w bazie filmpolski.pl
