Filmowa Warszawa: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Utworzono nową stronę "'''Fundacja Filmowa Warszawa''' – organizacja pozarządowa zajmująca promocją kultury filmowej w Polsce. Siedziba mieści się w Lublinie na ul. 3 maja 18, lok. 1. Personalnie jest powiązana z firmami Vivarto i Bomba Film. Od 2020 roku prowadzi także samodzielną dystrybucję kinową. Spółka zleca dubbingi Studiu Nagrań Dora i Studiu Publishing. == Dystrybucja z dubbingiem == === Filmy fabularne ===…" |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Fundacja Filmowa Warszawa''' – organizacja pozarządowa zajmująca promocją kultury filmowej w Polsce. Siedziba mieści się w Lublinie na ul. 3 maja 18, lok. 1. | [[Plik:Fundacja Filmowa Warszawa.png|right|200px]]'''Fundacja Filmowa Warszawa''' – organizacja pozarządowa zajmująca się promocją kultury filmowej w Polsce. Siedziba mieści się w Lublinie na ul. 3 maja 18, lok. 1. | ||
Personalnie jest powiązana z firmami [[Vivarto]] i [[Bomba Film]]. Od 2020 roku prowadzi także samodzielną dystrybucję kinową. | Personalnie jest powiązana z firmami [[Vivarto]] i [[Bomba Film]]. Od 2020 roku prowadzi także samodzielną dystrybucję kinową. | ||
Spółka zleca dubbingi [[Studio Nagrań Dora|Studiu Nagrań Dora]] | Spółka zleca dubbingi [[Studio Nagrań Dora|Studiu Nagrań Dora]], [[Studio Publishing|Studiu Publishing]] oraz [[Mastergroove Studios]]. | ||
== Dystrybucja z dubbingiem == | == Dystrybucja z dubbingiem == | ||
=== Filmy fabularne === | === Filmy fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 90%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
!width="15%"|Premiera kinowa | !width="15%"|Premiera kinowa | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''[[Świąteczna wyprawa Pana Patyka]]'' | | ''[[Świąteczna wyprawa Pana Patyka]]'' | ||
| [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]] | | [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]] | ||
| 19.11.2021 | | 19.11.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''[[Świat Bustera]]'' | | ''[[Świat Bustera]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 13.01.2023 | | 13.01.2023 | ||
|- | |- | ||
| style=" | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''[[ | | ''[[Magiczna podróż Emily]]'' | ||
| | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| | | 22.09.2023 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|004 | |||
| ''[[Szczęśliwe Święta]]'' | |||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | |||
| 22.12.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|005 | |||
| ''[[Wielkie marzenia]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 02.02.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|006 | |||
| ''[[Wszechświat Oliviera]]'' | |||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | |||
| 07.02.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | |||
| ''[[Pamiętnik Pauliny P.]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 07.03.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|008 | |||
| ''[[Eryk Kamienne Serce]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 21.03.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|009 | |||
| ''[[Akiko. Latająca małpka]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 11.04.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|010 | |||
| ''[[Honey]]'' | |||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | |||
| 16.05.2025 | |||
|- | |||
|} | |||
=== Filmy animowane === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 90%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="8%"|№ | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera kinowa | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|001 | |||
| ''[[Wróżka Różka]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 26.05.2023 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 15:29, 5 lis 2025

Fundacja Filmowa Warszawa – organizacja pozarządowa zajmująca się promocją kultury filmowej w Polsce. Siedziba mieści się w Lublinie na ul. 3 maja 18, lok. 1.
Personalnie jest powiązana z firmami Vivarto i Bomba Film. Od 2020 roku prowadzi także samodzielną dystrybucję kinową.
Spółka zleca dubbingi Studiu Nagrań Dora, Studiu Publishing oraz Mastergroove Studios.
Dystrybucja z dubbingiem
Filmy fabularne
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera kinowa |
|---|---|---|---|
| 001 | Świąteczna wyprawa Pana Patyka | STUDIO PUBLISHING | 19.11.2021 |
| 002 | Świat Bustera | STUDIO NAGRAŃ DORA | 13.01.2023 |
| 003 | Magiczna podróż Emily | STUDIO NAGRAŃ DORA | 22.09.2023 |
| 004 | Szczęśliwe Święta | MASTERGROOVE STUDIOS | 22.12.2023 |
| 005 | Wielkie marzenia | STUDIO NAGRAŃ DORA | 02.02.2024 |
| 006 | Wszechświat Oliviera | MASTERGROOVE STUDIOS | 07.02.2025 |
| 007 | Pamiętnik Pauliny P. | STUDIO NAGRAŃ DORA | 07.03.2025 |
| 008 | Eryk Kamienne Serce | STUDIO NAGRAŃ DORA | 21.03.2025 |
| 009 | Akiko. Latająca małpka | STUDIO NAGRAŃ DORA | 11.04.2025 |
| 010 | Honey | MASTERGROOVE STUDIOS | 16.05.2025 |
Filmy animowane
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera kinowa |
|---|---|---|---|
| 001 | Wróżka Różka | STUDIO NAGRAŃ DORA | 26.05.2023 |
