Beavis i Butt-head (serial animowany 2022): Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 30 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 9: Linia 9:
|lata produkcji=2022-??
|lata produkcji=2022-??
|data premiery=2 lipca [[2024]]
|data premiery=2 lipca [[2024]]
|sezony=1 z 2
|sezony=3 z 3
|odcinki=3 z 24
|odcinki=32 z 36
}}'''Beavis i Butt-head''' (ang. ''Mike Judge’s Beavis and Butt-head'') – amerykański serial animowany dla dorosłych, kontynuacja serialu [[Beavis i Butt-head (serial animowany 1993)|o tym samym tytule z 1993 roku]].
}}'''Beavis i Butt-head''' (ang. ''Mike Judge’s Beavis and Butt-head'') – amerykański serial animowany dla dorosłych, kontynuacja serialu [[Beavis i Butt-head (serial animowany 1993)|o tym samym tytule z 1993 roku]].


Serial emitowany w Polsce na kanale [[Comedy Central]] od 2 lipca [[2024]] roku.
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Comedy Central]] od 2 lipca [[2024]] roku.
== Wersja polska ==
== Wersja polska ==
'''Wersja polska''': na zlecenie Comedy Central – [[Hiventy Poland|HIVENTY POLAND]]<br />
'''Wersja polska''': na zlecenie Comedy Central – [[TransPerfect Media Poland|HIVENTY POLAND / TRANSPERFECT MEDIA POLAND]]<br />
'''Reżyseria''': [[Jan Aleksandrowicz-Krasko|Jan Aleksandrowicz-Kraśko]]<br />
'''Reżyseria''': [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] <small>(w tyłówce błędnie podpisany jako Jan Aleksandrowicz-Kraśko)</small><br />
'''Dialogi polskie''': [[Grzegorz Drojewski]]<br />
'''Dialogi polskie''': [[Grzegorz Drojewski]]<br />
'''Dźwięk i montaż''': [[Jerzy Skarżyński]]<br />
'''Dźwięk i montaż''': [[Jerzy Skarżyński]]<br />
Linia 22: Linia 22:
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br />
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br />
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
* [[Bartosz Wesołowski]] – '''Beavis'''
* [[Bartosz Wesołowski]] –
* [[Mateusz Narloch]] – '''Butt-head'''
** '''Beavis''',
** '''Beavis Junior''' <small>(odc. 20b)</small>
* [[Mateusz Narloch]] –
** '''Butt-head''',
** '''Butt-head Średniak''' <small>(odc. 20b)</small>,
** '''Butt-head Młodszy''' <small>(odc. 20b)</small>
'''W pozostałych rolach''':
'''W pozostałych rolach''':
* [[Mateusz Kwiecień]] –
* [[Mateusz Kwiecień]] –
** '''Pracownik''' <small>(odc. 1a)</small>,
** '''Pracownik''' <small>(odc. 1a)</small>,
** '''Napis''' <small>(odc. 2a)</small>
** '''Napis''' <small>(odc. 2a)</small>,
** '''Facet z próbkami''' <small>(odc. 6a)</small>
* [[Aleksandra Nowicka]] –
* [[Aleksandra Nowicka]] –
** '''Dziewczyna #1''' <small>(odc. 1a)</small>,
** '''Dziewczyna #1''' <small>(odc. 1a)</small>,
** '''Ellen''' <small>(odc. 2b)</small>,
** '''Ellen''' <small>(odc. 2b)</small>,
** '''Hydrauliczka''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Hydrauliczka''' <small>(odc. 3b)</small>,
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Dziewczyna #2''' <small>(odc. 1a)</small>
** '''Instruktorka''' <small>(odc. 4b)</small>,
** '''Spikerka''' <small>(odc. 18b)</small>
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] –
** '''Dziewczyna #2''' <small>(odc. 1a)</small>,
** '''Joanna''' <small>(odc. 4a)</small>,
** '''Alyssa''' <small>(odc. 5a)</small>,
** '''Pielęgniarka''' <small>(odc. 7b)</small>,
** '''Przysięgła #3''' <small>(odc. 8a)</small>,
** '''Przysięgła #4''' <small>(odc. 8a)</small>,
** '''Debbie''' <small>(odc. 8b)</small>,
** '''Lekarka''' <small>(odc. 22b)</small>,
** '''Dziennikarka''' <small>(odc. 23c)</small>,
** '''Pielęgniarka #1''' <small>(odc. 25b, 27b)</small>,
** '''Cheerleaderka''' <small>(odc. 28a)</small>
* [[Szymon Kuśmider]] – '''Ogień''' <small>(odc. 1b)</small>
* [[Szymon Kuśmider]] – '''Ogień''' <small>(odc. 1b)</small>
* [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''David van Driessen''' <small>(odc. 2ab)</small><!--
* [[Klaudiusz Kaufmann]] –
** '''Tom Anderson''' <small>(odc. 2b, 3a)</small>
** '''David van Driessen''' <small>(odc. 2ab, 5a, 7b, 8b, 9ab, 12ab, 13a, 17a, 18ab, 22b, 26b, 29a, 30b, 31c, 32b)</small>,
** '''Pracownik basenu''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Bystry David van Driessen''' <small>(odc. 26a)</small>
* [[Maksymilian Michasiów]] –
** '''Tom Anderson''' <small>(odc. 2b, 3a, 4a, 6b, 7b, 14bc, 18b, 19b, 21a, 23b, 24a, 26a, 28b, 30c, 31b)</small>,
** '''Bystry Todd''' <small>(odc. 24a)</small>,
** '''Greg Doucchette''' <small>(odc. 26b)</small>
* [[Mateusz Weber]] – '''Keith''' <small>(odc. 4b)</small>
* [[Anna Kędziora]] – '''Pani Ortiz''' <small>(odc. 5a)</small>
* [[Wojciech Chorąży]] – '''Urzędnik''' <small>(odc. 5b)</small>
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] –
** '''Lekarka''' <small>(odc. 7ab)</small>,
** '''Nichelle Laus''' <small>(odc. 8a)</small>
* [[Sebastian Perdek]] –
** '''Cody''' <small>(odc. 7b, 9a, 15b, 24b)</small>,
** '''Przysięgły #1''' <small>(odc. 8a)</small>
* [[Krzysztof Nowik]] –
** '''Rafe''' <small>(odc. 7b)</small>,
** '''Sędzia''' <small>(odc. 8a)</small>
* [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]] –
** '''Przysięgła #1''' <small>(odc. 8a)</small>,
** '''Pośredniczka pracy''' <small>(odc. 23c)</small>,
** '''Mama Cody’ego''' <small>(odc. 24b)</small>
* [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]] – '''Reporterka''' <small>(odc. 8a)</small>
* [[Piotr Makarski]] –
** '''Szef ''Burger World''''' <small>(odc. 10a)</small>,
** '''Klient''' <small>(odc. 19a)</small>
* [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] –
** '''Policjant''' <small>(odc. 10a)</small>,
** '''Mężczyzna #1''' <small>(odc. 10a)</small>,
** '''Rabin''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Jackson''' <small>(odc. 14b)</small>,
** '''Pielęgniarz''' <small>(odc. 18a)</small>
* [[Jakub Szyperski]] – '''Pastor''' <small>(odc. 11)</small>
* [[Wojciech Socha]] –
** '''Iron Man''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Jezus''' <small>(odc. 13a)</small>,
** '''Starszy pan''' <small>(odc. 13b)</small>,
** '''Robotnik #1''' <small>(odc. 16a)</small>,
** '''Żołnierz''' <small>(odc. 19b)</small>
* [[Hanna Kinder-Kiss]] – '''Lorraine''' <small>(odc. 13b)</small>
* [[Bożena Furczyk]] – '''Kobieta''' <small>(odc. 13b)</small>
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Żona Alberta''' <small>(odc. 14a)</small>
* [[Andrzej Chudy]] –
** '''Właściciel firmy rozbiórkowej''' <small>(odc. 15a)</small>,
** '''Lekarz wykładowca''' <small>(odc. 16b)</small>,
** '''Doktor Japiszonek''' <small>(odc. 25b)</small>,
** '''Szeryf #1''' <small>(odc. 30a)</small>
* [[Anna Wodzyńska]] –
** '''Przewodnicząca rady miejskiej''' <small>(odc. 15a)</small>,
** '''Spikerka''' <small>(odc. 15a)</small>,
** '''Matka #1''' <small>(odc. 20b)</small>,
** '''Recepcjonistka''' <small>(odc. 20b)</small><!--,
** '''Dziewczyna''' <small>(odc. 28a)</small>-->,
** '''Kobieta na pogrzebie''' <small>(odc. 32c)</small>
* [[Konrad Darocha]] – '''Mąż''' <small>(odc. 15b)</small>
* [[Stanisław Biczysko]] –
** '''Mężczyzna''' <small>(odc. 17a)</small>,
** '''Bóg''' <small>(odc. 18b)</small>
* [[Joanna Pach-Żbikowska]] –
** '''Sąsiadka''' <small>(odc. 17b)</small>,
** '''Terapeutka''' <small>(odc. 18a)</small>
* [[Tomasz Błasiak]] –
** '''Lekarz''' <small>(odc. 20b)</small>,
** '''Weteran #2''' <small>(odc. 21a)</small>
* [[Anna Sztejner]] – '''Prowadząca ''Zbieraczy''''' <small>(odc. 22a)</small>
* [[Katarzyna Traczyńska]] – '''Szefowa zmiany''' <small>(odc. 22a)</small>
* [[Ignacy Martusewicz]] – '''Szef ''Burger World''''' <small>(odc. 23a<!--, 31c-->)</small>
* [[Martin Fitch]] –
** '''Bystry sędzia''' <small>(odc. 24a)</small>,
** '''Cody''' <small>(odc. 32a)</small>
* [[Kamil Pruban]] – '''Philip, tata Cody’ego''' <small>(odc. 24b)</small>
* [[Filip Karaś]] –
** '''Ratownik''' <small>(odc. 25b)</small>,
** '''Lekarz''' <small>(odc. 28a)</small>,
** '''Tatuażysta''' <small>(odc. 29b)</small>,
** '''Mężczyzna na pogrzebie''' <small>(odc. 32c)</small>
* [[Elżbieta Kopocińska]] –
** '''Caitlyn''' <small>(odc. 28b)</small>,
** '''Właścicielka mieszkania''' <small>(odc. 30a)</small>
* [[Michał Podsiadło]] – '''Bankier''' <small>(odc. 31a)</small>
* [[Aleksandra Podgródna]]
<!--** '''Pracownik basenu''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Wędkarz''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Wędkarz''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Kierowca''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Kierowca''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Parkourowiec''' <small>(odc. 3b)</small>-->
** '''Parkourowiec''' <small>(odc. 3b)</small>
** '''Chłopak''' <small>(odc. 4a)</small>
** '''Naukowiec''' <small>(odc. 4a)</small>
** '''Stargirl the Practical Witch''' <small>(odc. 5b)</small>
** '''Sprzedawca''' <small>(odc. 6a)</small>
** '''Mężczyzna''' <small>(odc. 6a)</small>
** '''Kierowca''' <small>(odc. 6a)</small>
** '''Policjant''' <small>(odc. 6b)</small>
** '''Lekarz #1''' <small>(odc. 7a)</small>
** '''Lekarz #2''' <small>(odc. 7a)</small>
** '''Stewart''' <small>(odc. 7a)</small>
** '''Przysięgła #2''' <small>(odc. 8a)</small>
** '''Przysięgły #2''' <small>(odc. 8a)</small>
** '''Przysięgły #3''' <small>(odc. 8a)</small>
** '''Przysięgły #4''' <small>(odc. 8a)</small>
** '''Przysięgły #5''' <small>(odc. 8a)</small>
** '''Przysięgły #6''' <small>(odc. 8a)</small>
** '''Klient''' <small>(odc. 8b)</small>
** '''Lucas''' <small>(odc. 8b)</small>
** '''Alonzo''' <small>(odc. 8b)</small>
** '''Grace''' <small>(odc. 9a)</small>
** '''Policjant''' <small>(odc. 9a)</small>
** '''Sprzedawca''' <small>(odc. 9b)</small>
** '''Mąż''' <small>(odc. 9b)</small>
** '''Dziewczyna #1''' <small>(odc. 9b)</small>
** '''Dziewczyna #2''' <small>(odc. 9b)</small>
** '''Matka''' <small>(odc. 10a)</small>
** '''Kierowca''' <small>(odc. 10a)</small>
** '''Gorąca laska''' <small>(odc. 10a)</small>
** '''Mężczyzna #2''' <small>(odc. 10a)</small>
* [[Michał Klawiter]] – '''Biznesmen''' <small>(odc. 10a)</small>
** '''Dziewczyna''' <small>(odc. 10b)</small>
** '''Pani z próbkami''' <small>(odc. 10b)</small>
** '''Dozorca''' <small>(odc. 10b)</small>
** '''Ochroniarz''' <small>(odc. 10b)</small>
** '''Ksiądz''' <small>(odc. 11)</small>
** '''Audrey''' <small>(odc. 11)</small>
** '''Abstynentka''' <small>(odc. 11)</small>
** '''Jezus''' <small>(odc. 11)</small>
** '''Hipster''' <small>(odc. 12b)</small>
** '''Hipsterka''' <small>(odc. 12b)</small>
** '''Buddha''' <small>(odc. 13a)</small>
** '''Chłopak''' <small>(odc. 13a)</small>
** '''Dziewczyna''' <small>(odc. 13a)</small>
** '''Ganesha''' <small>(odc. 13a)</small>
** '''Zeus''' <small>(odc. 13a)</small>
** '''Bill Gates''' <small>(odc. 13a)</small>
** '''Ekspedient''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Staruszek #1''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Staruszek przy kartach #1''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Staruszek przy kartach #2''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Staruszka przy kartach #1''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Staruszka przy kartach #2''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Albert''' <small>(odc. 14a)</small>
** '''Żona''' <small>(odc. 15b)</small>
** '''Robotnik #2''' <small>(odc. 16a)</small>
** '''Ratownik''' <small>(odc. 16a)</small>
** '''Recepcjonistka''' <small>(odc. 16b)</small>
** '''Dezin''' <small>(odc. 16b)</small>
** '''Michał''' <small>(odc. 16b)</small>
** '''Bóg''' <small>(odc. 16b)</small>
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] –
** '''Kobieta''' <small>(odc. 17a)</small>,
** '''Pedagog''' <small>(odc. 18a)</small>
** '''Policjant''' <small>(odc. 17b)</small>
* [[Jagoda Stach]] – '''Janice''' <small>(odc. 17b)</small>
** '''Urzędnik''' <small>(odc. 17b)</small>
** '''Sprzedający samochód''' <small>(odc. 17b)</small>
** '''Chłopiec''' <small>(odc. 17b)</small>
** '''Dziewczyna #1''' <small>(odc. 17b)</small>
** '''Dziewczyna #2''' <small>(odc. 17b)</small>
** '''Tristan''' <small>(odc. 18a)</small>
** '''Dziewczyna''' <small>(odc. 18a)</small>
** '''Lekarz''' <small>(odc. 18a)</small>
** '''Wuefista''' <small>(odc. 18b)</small>
** '''Pracownik sklepu budowlanego''' <small>(odc. 19a)</small>
** '''Steve''' <small>(odc. 20a)</small>
** '''Matka #2''' <small>(odc. 20b)</small>
* [[Karolina Bacia]] – '''Wymarzona żona Butt-heada''' <small>(odc. 20b)</small>
** '''Weteran #2''' <small>(odc. 21a)</small>
** '''Weteran #3''' <small>(odc. 21a)</small>
** '''Właściciel psa''' <small>(odc. 21b)</small>
** '''Spiker ''Zbieraczy''''' <small>(odc. 22a)</small>
** '''Robotnik #1''' <small>(odc. 22a)</small>
** '''Robotnik #2''' <small>(odc. 22a)</small>
** '''Lekarz''' <small>(odc. 22b)</small>
** '''Sprzedawczyni''' <small>(odc. 22b)</small>
** '''Dziewczyna #1''' <small>(odc. 23a)</small>
** '''Dziewczyna #2''' <small>(odc. 23a)</small>
** '''Mężczyzna #1''' <small>(odc. 23a)</small>
** '''Mężczyzna #2''' <small>(odc. 23a)</small>
** '''Mężczyzna #3''' <small>(odc. 23a)</small>
** '''Żołnierz #1''' <small>(odc. 23b)</small>
** '''Żołnierz #2''' <small>(odc. 23b)</small>
** '''Ekspedient''' <small>(odc. 23c)</small>
** '''Kierowniczka''' <small>(odc. 23c)</small>
** '''Bystry Dyrektor McViker''' <small>(odc. 24a)</small>
** '''Bystry Trener Buzzcut''' <small>(odc. 24a)</small>
** '''Bystra Daria Morgendorffer''' <small>(odc. 24a)</small>
** '''Shane Fazen''' <small>(odc. 25a)</small>
** '''Recepcjonistka''' <small>(odc. 25b)</small>
** '''Pielęgniarka #2''' <small>(odc. 25b)</small>
** '''Milena''' <small>(odc. 26a)</small>
** '''Żul''' <small>(odc. 26b)</small>
** '''Ochroniarz''' <small>(odc. 27a)</small>
** '''Policjant''' <small>(odc. 27a)</small>
** '''Sprzedawczyni''' <small>(odc. 27a)</small>
** '''Stewart''' <small>(odc. 28b)</small>
** '''Spiker''' <small>(odc. 29a)</small>
** '''Skejter''' <small>(odc. 29b)</small>
** '''Tipsy Bartender''' <small>(odc. 30a)</small>
** '''Szeryf #1''' <small>(odc. 30b)</small>
** '''Randka''' <small>(odc. 30b)</small>
** '''Spiker''' <small>(odc. 30b)</small>
** '''Kucharz''' <small>(odc. 30c)</small>
** '''Pracownik kliniki''' <small>(odc. 31a)</small>
** '''Hipis #1''' <small>(odc. 31b)</small>
** '''Hipis #2''' <small>(odc. 31b)</small>
** '''Hipiska #1''' <small>(odc. 31b)</small>
** '''Hipiska #2''' <small>(odc. 31b)</small>
** '''Prezydent''' <small>(odc. 31c)</small>
** '''Gitarzysta''' <small>(odc. 31c)</small>-->
i inni
i inni
'''Wykonanie piosenek''':
* [[Mateusz Weber]] <small>(odc. 4b)</small>
* [[Klaudiusz Kaufmann]] <small>(odc. 32b)</small>


'''Lektor''': [[Maciej Jabłoński]]
'''Lektor''': [[Maciej Jabłoński]]


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="12%"|Premiera
!width="12%"|Premiera
Linia 53: Linia 277:
!width="38%"|Tytuł angielski
!width="38%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DZIEWIĄTA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DZIEWIĄTA'''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02.07.2024
Linia 85: Linia 309:
| ''River''
| ''River''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|227
| bgcolor="#CCE2FF"|227
Linia 95: Linia 319:
| ''The Doppelganger''
| ''The Doppelganger''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|229
| bgcolor="#CCE2FF"|229
Linia 105: Linia 329:
| ''Home Aide''
| ''Home Aide''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|231
| bgcolor="#CCE2FF"|231
Linia 115: Linia 339:
| ''Locked Out''
| ''Locked Out''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|233
| bgcolor="#CCE2FF"|233
Linia 125: Linia 349:
| ''The Good Deed''
| ''The Good Deed''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|235
| bgcolor="#CCE2FF"|235
Linia 135: Linia 359:
| ''Freaky Friday''
| ''Freaky Friday''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|237
| bgcolor="#CCE2FF"|237
Linia 145: Linia 369:
| ''Time Travelers''
| ''Time Travelers''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|239
| bgcolor="#CCE2FF"|239
Linia 155: Linia 379:
| ''Downward Dumbass''
| ''Downward Dumbass''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|241
| bgcolor="#CCE2FF"|241
Linia 161: Linia 385:
| ''Spiritual Journey''
| ''Spiritual Journey''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|242
| bgcolor="#CCE2FF"|242
Linia 171: Linia 395:
| ''Bone Hunters''
| ''Bone Hunters''
|-
|-
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DZIESIĄTA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DZIESIĄTA'''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|244
| bgcolor="#CCE2FF"|244
Linia 183: Linia 407:
| ''Polling Place''
| ''Polling Place''
|-
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2024
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|14
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|246
| bgcolor="#CCE2FF"|246
Linia 190: Linia 414:
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|247
| bgcolor="#CCE2FF"|247
| ''''
| ''Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Incheon''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Incheon''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Incheon''
|-
|-
Linia 197: Linia 421:
| ''Hunting Trip''
| ''Hunting Trip''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|249
| bgcolor="#CCE2FF"|249
Linia 207: Linia 431:
| ''Pranks''
| ''Pranks''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|251
| bgcolor="#CCE2FF"|251
Linia 217: Linia 441:
| ''Take a Bow''
| ''Take a Bow''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|253
| bgcolor="#CCE2FF"|253
Linia 227: Linia 451:
| ''Married''
| ''Married''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|255
| bgcolor="#CCE2FF"|255
Linia 237: Linia 461:
| ''Are You There, God? It’s Me, Beavis''
| ''Are You There, God? It’s Me, Beavis''
|-
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2024
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|19
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|257
| bgcolor="#CCE2FF"|257
Linia 244: Linia 468:
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|258
| bgcolor="#CCE2FF"|258
| ''''
| ''Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Heartbreak Ridge''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Heartbreak Ridge''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Heartbreak Ridge''
|-
|-
Linia 251: Linia 475:
| ''Spring Break''
| ''Spring Break''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|260
| bgcolor="#CCE2FF"|260
Linia 261: Linia 485:
| ''Vasectomies''
| ''Vasectomies''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|262
| bgcolor="#CCE2FF"|262
Linia 271: Linia 495:
| ''Breeding Frenzy''
| ''Breeding Frenzy''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.07.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|264
| bgcolor="#CCE2FF"|264
Linia 281: Linia 505:
| ''Needle Dicks''
| ''Needle Dicks''
|-
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|01.08.2024
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|23
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|266
| bgcolor="#CCE2FF"|266
| ''Magazyn''
| ''Strefa ciabatty''
| ''Warehouse''
| ''The Ciabatta Zone''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|267
| bgcolor="#CCE2FF"|267
| ''''
| ''Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Koreańskie gospodarstwo''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Korean Farmhouse''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Korean Farmhouse''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|268
| bgcolor="#CCE2FF"|268
| ''Strefa ciabatty''
| ''Magazyn''
| ''The Ciabatta Zone''
| ''Warehouse''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02.08.2024
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|269
| bgcolor="#CCE2FF"|269
| ''''
| ''Porwanie''
| ''Abduction''
| ''Abduction''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|270
| bgcolor="#CCE2FF"|270
| ''Nocowanie''
| ''Sleepover''
|-
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA JEDENASTA'''
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2025
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|271
| ''Aparat na zęby''
| ''Braces''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|272
| ''Atak serca''
| ''Heart Attack''
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2025
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|273
| ''Pomocnicy hydraulika''
| ''Plumber’s Helpers''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|274
| ''A.I.''
| ''A.I.''
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15.11.2025
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|275
| ''Zapach kretyna''
| ''Scent of a Dumbass''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|276
| ''Nowa kanapa''
| ''New Couch''
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|15.11.2025
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|277
| ''Orzeszki''
| ''Nuts''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|278
| ''Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Miłość''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Love''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|279
| ''Rower''
| ''Bike''
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22.11.2025
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29
| bgcolor="#CCE2FF"|280
| ''Ratownicy''
| ''Life Savers''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|281
| ''Tatua''
| ''Tattoo''
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|22.11.2025
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|30
| bgcolor="#CCE2FF"|282
| ''Za duży, by upaść''
| ''Too Big to Fail''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|283
| ''Przesuń w prawo Davida van Driessena''
| ''Swipe Right with David Van Driessen''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|284
| ''Detektor metalu''
| ''Metal Detector''
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|29.11.2025
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|31
| bgcolor="#CCE2FF"|285
| ''Deponenci''
| ''Depositors''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|286
| ''Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Lato miłości''
| ''Tom Anderson’s War Stories: Summer of Love''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|287
| ''Szejk z nachosów''
| ''Nacho Shake''
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|29.11.2025
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|32
| bgcolor="#CCE2FF"|288
| ''Ucho''
| ''Ear''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|289
| ''Pieśni natury''
| ''Songs of Nature''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|290
| ''Niech spoczywa w pokoju''
| ''Dearly Departed''
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|33
| bgcolor="#CCE2FF"|291
| ''Misja''
| ''The Mission''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|292
| ''''
| ''''
| ''Sleepover''
| ''Tom Anderson’s Vacation Stories''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|293
| ''Beavis H.''
| ''Beavis H.''
|-
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|34
| bgcolor="#CCE2FF"|294
| ''Zakwaterowanie''
| ''Bed and Breakfast''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|295
| ''''
| ''Story Time with Dr. Beavis and Dr. Butt-Head''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|296
| ''Praca z domu''
| ''Work from Home''
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35
| bgcolor="#CCE2FF"|297
| ''Million dolarów nagrody''
| ''Million Dollar Reward''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|298
| ''Zdrowiej''
| ''Get Well Soon ''
|-
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36
| bgcolor="#CCE2FF"|299
| ''Starholio''
| ''Oldholio''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|300
| ''Odkrywcy''
| ''The Discoverers ''
|-
|-
|}
|}


== Linki zewnętrzne ==
== Linki zewnętrzne ==
* {{IMDb|film|20859904}}
* {{IMDb|film|20859904|Beavis i Butt-head}}
{{Beavis i Butt-head}}
[[Kategoria:Seriale animowane dla dorosłych]]
[[Kategoria:Seriale animowane dla dorosłych]]

Aktualna wersja na dzień 01:05, 29 lis 2025

Tytuł Beavis i Butt-head
Tytuł oryginalny Mike Judge’s Beavis and Butt-head
Gatunek animowany, komedia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Comedy Central
Lata produkcji 2022-??
Data premiery dubbingu 2 lipca 2024
Wyemitowane
serie
3 z 3
Wyemitowane odcinki 32 z 36

Beavis i Butt-head (ang. Mike Judge’s Beavis and Butt-head) – amerykański serial animowany dla dorosłych, kontynuacja serialu o tym samym tytule z 1993 roku.

Serial emitowany w Polsce na kanale Comedy Central od 2 lipca 2024 roku.

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie Comedy Central – HIVENTY POLAND / TRANSPERFECT MEDIA POLAND
Reżyseria: Jan Aleksandrowicz-Krasko (w tyłówce błędnie podpisany jako Jan Aleksandrowicz-Kraśko)
Dialogi polskie: Grzegorz Drojewski
Dźwięk i montaż: Jerzy Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Agata Leonczak
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

i inni

Wykonanie piosenek:

Lektor: Maciej Jabłoński

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA DZIEWIĄTA
02.07.2024 01 221 Escape Room Escape Room
222 Mój ulubieniec The Special One
03.07.2024 02 223 W pudle Boxed In
224 Pszczelarze Beekeepers
04.07.2024 03 225 Dach Roof
226 Rzeka River
05.07.2024 04 227 Nowy wróg The New Enemy
228 Sobowtór The Doppelganger
06.07.2024 05 229 Miły Butt-Head Nice Butt-Head
230 Pomoc domowa Home Aide
09.07.2024 06 231 Wirtualna głupota Virtual Stupidity
232 Zamknięte Locked Out
10.07.2024 07 233 Nerka Kidney
234 Dobry uczynek The Good Deed
11.07.2024 08 235 Dwóch głupich facetów Two Stupid Men
236 Zakręcony piątek Freaky Friday
12.07.2024 09 237 Dziwna laska Weird Girl
238 Podróżnicy w czasie Time Travelers
13.07.2024 10 239 Odmawiam obsługi Refuse Service
240 Głupi, jak but Downward Dumbass
16.07.2024 11 241 Podróż duchowa Spiritual Journey
17.07.2024 12 242 Najniebezpieczniejsza gra The Most Dangerous Game
243 Łowcy kości Bone Hunters
SERIA DZIESIĄTA
18.07.2024 13 244 Medytacja nie jest spoko Meditation Sucks
245 Wybory Polling Place
19.07.2024 14 246 Staruszek Beavis Old Man Beavis
247 Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Incheon Tom Anderson’s War Stories: Incheon
248 Polowanie Hunting Trip
20.07.2024 15 249 Prace modernizacyjne Pardon Our Dust
250 Wybryki Pranks
23.07.2024 16 251 Piekielna dziura Hellhole
252 Ukłoń się Take a Bow
24.07.2024 17 253 Uprawa tytoniu Tobacco Farmers
254 Ślub Married
25.07.2024 18 255 Smutni chłopcy Sad Boys
256 Jesteś tam, Boże? To ja, Beavis Are You There, God? It’s Me, Beavis
26.07.2024 19 257 Butt-head posuwa się za daleko The Day Butt-Head Went Too Far
258 Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Heartbreak Ridge Tom Anderson’s War Stories: Heartbreak Ridge
259 Ferie wiosenne Spring Break
27.07.2024 20 260 Wojownik The Warrior
261 Wazektomie Vasectomies
30.07.2024 21 262 Oszukani weterani Stolen Valor
263 Szał rozpłodowy Breeding Frenzy
31.07.2024 22 264 Zbieracze Hoarders
265 Igła w parówie Needle Dicks
01.08.2024 23 266 Strefa ciabatty The Ciabatta Zone
267 Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Koreańskie gospodarstwo Tom Anderson’s War Stories: Korean Farmhouse
268 Magazyn Warehouse
02.08.2024 24 269 Porwanie Abduction
270 Nocowanie Sleepover
SERIA JEDENASTA
08.11.2025 25 271 Aparat na zęby Braces
272 Atak serca Heart Attack
08.11.2025 26 273 Pomocnicy hydraulika Plumber’s Helpers
274 A.I. A.I.
15.11.2025 27 275 Zapach kretyna Scent of a Dumbass
276 Nowa kanapa New Couch
15.11.2025 28 277 Orzeszki Nuts
278 Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Miłość Tom Anderson’s War Stories: Love
279 Rower Bike
22.11.2025 29 280 Ratownicy Life Savers
281 Tatua Tattoo
22.11.2025 30 282 Za duży, by upaść Too Big to Fail
283 Przesuń w prawo Davida van Driessena Swipe Right with David Van Driessen
284 Detektor metalu Metal Detector
29.11.2025 31 285 Deponenci Depositors
286 Toma Andersona opowieści z pola bitwy: Lato miłości Tom Anderson’s War Stories: Summer of Love
287 Szejk z nachosów Nacho Shake
29.11.2025 32 288 Ucho Ear
289 Pieśni natury Songs of Nature
290 Niech spoczywa w pokoju Dearly Departed
33 291 Misja The Mission
292 ' Tom Anderson’s Vacation Stories
293 Beavis H. Beavis H.
34 294 Zakwaterowanie Bed and Breakfast
295 ' Story Time with Dr. Beavis and Dr. Butt-Head
296 Praca z domu Work from Home
35 297 Million dolarów nagrody Million Dollar Reward
298 Zdrowiej Get Well Soon
36 299 Starholio Oldholio
300 Odkrywcy The Discoverers

Linki zewnętrzne

Beavis i Butt-head
Seriale Beavis i Butt-head (1993) • Beavis i Butt-head (2022)
Filmy Beavis i Butt-head zaliczają AmerykęBeavis i Butt-head w kosmosie