Wierszyki domowe: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
nowy artykuł |
mNie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{ | {{Serial2 | ||
| | |tytuł=Wierszyki domowe | ||
| | |plakat=Wierszyki domowe.jpg | ||
| | |gatunek= animowany | ||
| | |kraj=Polska | ||
| | |język=polski | ||
| | |dystrybutor dvd= Agora | ||
| | |stacja=[[Telewizja Polska|TVP ABC]] | ||
| | |platforma=[[Telewizja Polska|TVP VOD]] | ||
}} | |lata produkcji=2016-2023 | ||
|data premiery pl= 31 maja [[2018]] | |||
|sezony= 4 z 4 | |||
|odcinki= 52 z 52 | |||
}}'''Wierszyki domowe''' – polski serial animowany dla dzieci z 2016 roku, zrealizowany przez studio 2001 Marek Rudnicki na podstawie książki Michała Rusinka. | |||
Część odcinków zostało wydanych przez Agorę na DVD, w formie dodatku do Gazety Wyborczej 31 maja [[2018]] roku. | |||
== Dubbing == | == Dubbing == | ||
'''W roli narratora''': [[Adam Woronowicz]]<br /> | '''W roli narratora''': [[Adam Woronowicz]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Agnieszka Matysiak]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Agnieszka Matysiak]]<br /> | ||
'''Realizacja dźwięku''': [[Magdalena Sułek|Magdalena Sułek-Jabłońska]]<br /> | '''Realizacja dźwięku''': [[Magdalena Sułek|Magdalena Sułek-Jabłońska]]<br /> | ||
'''Udźwiękowienie''': Studio Filmowe ODEON< | '''Udźwiękowienie''': | ||
* Studio Filmowe ODEON <small>(seria I)</small>, | |||
* [[Redberries Studio|STUDIO REDBERRIES]] <small>(serie II-IV)</small> | |||
'''Odgłosy''': [[Joanna Leszczyńska]] <small>(serie II-IV)</small> | |||
'''Piosenkę śpiewali''': [[Magdalena Chruścińska]], [[Adam Woronowicz]] | '''Piosenkę śpiewali''': [[Magdalena Chruścińska]], [[Adam Woronowicz]]<br /> | ||
'''Beatboxer (odc. 25)''': Piotr Jarosz | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="10%"|№ | ||
!width="90%"|Tytuł polski | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Portrety'' | | ''Portrety'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''Zamek'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Prysznic'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Lodówka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Pralka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Kafelki'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Wycieraczka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Piwnica'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Próg'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Narty'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Szafa'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Karmnik'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Wanna'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14 | ||
| '' | | ''Balkon'' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Fotel'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Lampa'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Łopata do śniegu'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Okno'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Plama'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Wąż'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Wieszaki'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Czajnik'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Klucz'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Kura'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Pająk'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Wrzeciono'' | |||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Łazienka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Mydelniczka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Gąbka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Kuchnia'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Salon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Sofa'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|33 | ||
| ''Stolik'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|34 | ||
| '' | | ''Sypialnia'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|35 | ||
| ''Łóżko'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|36 | ||
| '' | | ''Miś'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|37 | ||
| ''Budzik'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|38 | ||
| '' | | ''Wędka'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|39 | ||
| ''Coś'' | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|40 | ||
| ''Strych'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|41 | ||
| '' | | ''Pianino'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|42 | ||
| ''Płyty'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|43 | ||
| '' | | ''Albumy'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|44 | ||
| ''Szabla'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|45 | ||
| '' | | ''Samochód'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|46 | ||
| ''Narzędzia'' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|47 | ||
| ''Ogród'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|48 | ||
| '' | | ''Huśtawka'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|49 | ||
| ''Kret'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|50 | ||
| '' | | ''Skrzynki na kwiaty'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|51 | ||
| ''Wazon i Kot'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|52 | ||
| '' | | ''Biblioteka'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{filmpolski|1240346}} | * {{filmpolski|1240346}} | ||
* {{filmweb|film|771363}} | |||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] [[Kategoria: Opowiadane seriale dla dzieci]] [[Kategoria: Produkcje polskie]] | [[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] [[Kategoria: Opowiadane seriale dla dzieci]] [[Kategoria: Produkcje polskie]] | ||
Aktualna wersja na dzień 12:28, 17 gru 2025
| Tytuł | Wierszyki domowe |
|---|---|
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Polska |
| Język oryginału | polski |
| Stacja telewizyjna | TVP ABC |
| Platforma streamingowa | TVP VOD |
| Dystrybutor DVD | Agora |
| Lata produkcji | 2016-2023 |
| Data polskiej premiery | 31 maja 2018 |
| Wyemitowane serie |
4 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 52 z 52 |
Wierszyki domowe – polski serial animowany dla dzieci z 2016 roku, zrealizowany przez studio 2001 Marek Rudnicki na podstawie książki Michała Rusinka.
Część odcinków zostało wydanych przez Agorę na DVD, w formie dodatku do Gazety Wyborczej 31 maja 2018 roku.
Dubbing
W roli narratora: Adam Woronowicz
Reżyseria: Agnieszka Matysiak
Realizacja dźwięku: Magdalena Sułek-Jabłońska
Udźwiękowienie:
- Studio Filmowe ODEON (seria I),
- STUDIO REDBERRIES (serie II-IV)
Odgłosy: Joanna Leszczyńska (serie II-IV)
Piosenkę śpiewali: Magdalena Chruścińska, Adam Woronowicz
Beatboxer (odc. 25): Piotr Jarosz
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Portrety | |
| 02 | Zamek | |
| 03 | Prysznic | |
| 04 | Lodówka | |
| 05 | Pralka | |
| 06 | Kafelki | |
| 07 | Wycieraczka | |
| 08 | Piwnica | |
| 09 | Próg | |
| 10 | Narty | |
| 11 | Szafa | |
| 12 | Karmnik | |
| 13 | Wanna | |
| SERIA DRUGA | ||
| 14 | Balkon | |
| 15 | Fotel | |
| 16 | Lampa | |
| 17 | Łopata do śniegu | |
| 18 | Okno | |
| 19 | Plama | |
| 20 | Wąż | |
| 21 | Wieszaki | |
| 22 | Czajnik | |
| 23 | Klucz | |
| 24 | Kura | |
| 25 | Pająk | |
| 26 | Wrzeciono | |
| SERIA TRZECIA | ||
| 27 | Łazienka | |
| 28 | Mydelniczka | |
| 29 | Gąbka | |
| 30 | Kuchnia | |
| 31 | Salon | |
| 32 | Sofa | |
| 33 | Stolik | |
| 34 | Sypialnia | |
| 35 | Łóżko | |
| 36 | Miś | |
| 37 | Budzik | |
| 38 | Wędka | |
| 39 | Coś | |
| SERIA CZWARTA | ||
| 40 | Strych | |
| 41 | Pianino | |
| 42 | Płyty | |
| 43 | Albumy | |
| 44 | Szabla | |
| 45 | Samochód | |
| 46 | Narzędzia | |
| 47 | Ogród | |
| 48 | Huśtawka | |
| 49 | Kret | |
| 50 | Skrzynki na kwiaty | |
| 51 | Wazon i Kot | |
| 52 | Biblioteka | |
Linki zewnętrzne
- Wierszyki domowe w bazie filmpolski.pl
- Wierszyki domowe w bazie filmweb.pl
