Bajki i bajeczki: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
nowy artykuł |
|||
| (Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Bajki i bajeczki | |tytuł=Bajki i bajeczki | ||
|tytuł oryginalny= Little Fables | |tytuł oryginalny=Little Fables | ||
|plakat= | |plakat= | ||
|gatunek= animowany, dla dzieci | |gatunek=animowany, dla dzieci | ||
|kraj= Wielka Brytania | |kraj=Wielka Brytania | ||
|język= angielski | |język=angielski | ||
|stacja= [[JimJam|Polsat JimJam]] | |stacja=[[JimJam|Polsat JimJam]] | ||
|lata produkcji= 2006-2007 | |lata produkcji=2006-2007 | ||
|data premiery= 2 lutego [[2009]] | |data premiery=2 lutego [[2009]] | ||
|sezony= 1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki= 26 z 26 | |odcinki=26 z 26 | ||
}} | }} | ||
'''Bajki i bajeczki''' (ang. ''Little Fables'', 2006-2007) – brytyjski serial animowany. | '''Bajki i bajeczki''' (ang. ''Little Fables'', 2006-2007) – brytyjski serial animowany. | ||
Serial emitowany był na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] | Serial emitowany był na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 2 lutego [[2009]] roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
'''Lektor tyłówki''': [[Andrzej Gajda]] | '''Lektor tyłówki''': [[Andrzej Gajda]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Lew i mysz'' | |||
| ''The Lion and the Mouse'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Lis i bocian'' | |||
| ''The Fox and the Stork'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Wrona i lis'' | |||
| ''The Crow and the Fox'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Rak i bocian'' | |||
| ''The Crab and the Stork'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Mysz, zając i kruk'' | |||
| ''The Mouse, the Hare and the Raven'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| '' | |||
| ''Two Goats and a Bridge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Pies i rak'' | |||
| ''The Dog and the Crab'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Kret i orzeł'' | |||
| ''The Mole and the Eagle'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Żółw i zając'' | |||
| ''The Tortoise and the Hare'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Mrówka i świerszcz'' | |||
| ''The Ant and the Cricket'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Koza i zając'' | |||
| ''The Goat and the Hare'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Jeż i bocian'' | |||
| ''The Hedgehog and the Stork'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| '' | |||
| ''The Tortoise and the Hedgehog'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Mrówki i ziarno'' | |||
| ''The Ants and the Crumbs'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '' | |||
| ''The Mouse and the Dog'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Puszczyk'' | |||
| ''The Owl and his Voice'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '' | |||
| ''The Thirsty Cow'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| '' | |||
| ''The Rhino and the Sparrow'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Gołębica'' | |||
| ''The Love Doves'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Wróbel i cudze piórka'' | |||
| ''The Sparrow and the Feathers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Pelikan i jego dom'' | |||
| ''The Pelican and his House'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Gąsienica i kokon'' | |||
| ''The Caterpillar and the Cocoon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Lot ptaków'' | |||
| ''Flight of the Birds'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| '' | |||
| ''The Fox and the Tortoise'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Pies i jeż'' | |||
| ''The Dog and the Hedgehog'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.02.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Mysz, zając i kozica'' | |||
| ''The Mouse, the Hare and the Goat'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
| Linia 32: | Linia 174: | ||
* {{filmweb|film|549470}} | * {{filmweb|film|549470}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | |||
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | [[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | ||
Aktualna wersja na dzień 23:22, 29 sty 2025
| Tytuł | Bajki i bajeczki |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Little Fables |
| Gatunek | animowany, dla dzieci |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Polsat JimJam |
| Lata produkcji | 2006-2007 |
| Data premiery dubbingu | 2 lutego 2009 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 26 z 26 |
Bajki i bajeczki (ang. Little Fables, 2006-2007) – brytyjski serial animowany.
Serial emitowany był na kanale Polsat JimJam od 2 lutego 2009 roku.
Fabuła
Zapraszamy na klasykę bajek w teatrze cieni, od Ezopa, po baśnie La Fontaine’a. Wśród opowieści: Lew i Mysz oraz bajka o Żółwiu i Zającu.
Źródło: Telemagazyn
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie JimJam – STUDIO EUROCOM
Przekład: Krzysztof Hajduk
Opowiadał: Wojciech Szymański
Lektor tyłówki: Andrzej Gajda
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 02.02.2009 | 01 | Lew i mysz | The Lion and the Mouse |
| 03.02.2009 | 02 | Lis i bocian | The Fox and the Stork |
| 04.02.2009 | 03 | Wrona i lis | The Crow and the Fox |
| 05.02.2009 | 04 | Rak i bocian | The Crab and the Stork |
| 06.02.2009 | 05 | Mysz, zając i kruk | The Mouse, the Hare and the Raven |
| 07.02.2009 | 06 | Two Goats and a Bridge | |
| 08.02.2009 | 07 | Pies i rak | The Dog and the Crab |
| 09.02.2009 | 08 | Kret i orzeł | The Mole and the Eagle |
| 10.02.2009 | 09 | Żółw i zając | The Tortoise and the Hare |
| 11.02.2009 | 10 | Mrówka i świerszcz | The Ant and the Cricket |
| 12.02.2009 | 11 | Koza i zając | The Goat and the Hare |
| 13.02.2009 | 12 | Jeż i bocian | The Hedgehog and the Stork |
| 14.02.2009 | 13 | The Tortoise and the Hedgehog | |
| 15.02.2009 | 14 | Mrówki i ziarno | The Ants and the Crumbs |
| 16.02.2009 | 15 | The Mouse and the Dog | |
| 17.02.2009 | 16 | Puszczyk | The Owl and his Voice |
| 18.02.2009 | 17 | The Thirsty Cow | |
| 19.02.2009 | 18 | The Rhino and the Sparrow | |
| 20.02.2009 | 19 | Gołębica | The Love Doves |
| 21.02.2009 | 20 | Wróbel i cudze piórka | The Sparrow and the Feathers |
| 22.02.2009 | 21 | Pelikan i jego dom | The Pelican and his House |
| 23.02.2009 | 22 | Gąsienica i kokon | The Caterpillar and the Cocoon |
| 24.02.2009 | 23 | Lot ptaków | Flight of the Birds |
| 25.02.2009 | 24 | The Fox and the Tortoise | |
| 26.02.2009 | 25 | Pies i jeż | The Dog and the Hedgehog |
| 27.02.2009 | 26 | Mysz, zając i kozica | The Mouse, the Hare and the Goat |
Linki zewnętrzne
- Bajki i bajeczki w polskiej Wikipedii
- Bajki i bajeczki w bazie filmweb.pl
