Basia: Różnice pomiędzy wersjami
mNie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 3 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|platforma=[[CDA Premium]], Mojeekino.pl, Młode Horyzonty VOD, CHILI | |platforma=[[CDA Premium]], Mojeekino.pl, Młode Horyzonty VOD, CHILI | ||
|dystrybutor kinowy=[[Stowarzyszenie Nowe Horyzonty]] | |dystrybutor kinowy=[[Stowarzyszenie Nowe Horyzonty]] | ||
|dystrybutor dvd=[[Stowarzyszenie Nowe Horyzonty]] | |||
|lata produkcji=2016- | |lata produkcji=2016- | ||
|data premiery pl=23 września [[2017]] | |data premiery pl=23 września [[2017]] | ||
|sezony=2 z 2 | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=26 z 26 | ||
}} | }} | ||
'''Basia''' (2016-??) – polski serial animowany zrealizowany przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak o tym samym tytule. | '''Basia''' (2016-??) – polski serial animowany zrealizowany przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak o tym samym tytule. | ||
| Linia 54: | Linia 55: | ||
* [[Grzegorz Sieradzki]] – '''Esteban''' | * [[Grzegorz Sieradzki]] – '''Esteban''' | ||
* [[Dominika Kuzaj]] – '''Maria Celebes''' | * [[Dominika Kuzaj]] – '''Maria Celebes''' | ||
* [[Józef Kubiak|Józek Kubiak]] | * [[Elżbieta Kijowska-Rozen|Elżbieta Kijowska]] – '''Babcia Basi''' | ||
* [[Helena Pabisiak]] | * [[Roch Siemianowski]] – '''Dziadek Basi''' | ||
* [[Józef Kubiak|Józek Kubiak]] – '''Dziecko''' | |||
* [[Helena Pabisiak]] – '''Dziecko''' | |||
* [[Dorota Rybka]] – '''Ozdoba choinkowa''' | |||
* [[Kajetan Szewczyk]] – '''Ozdoba choinkowa''' | |||
=== Seria II === | === Seria II === | ||
'''Dialogi''': [[Zofia Stanecka]], [[Szymon Jachimek]]<br /> | '''Dialogi''': [[Zofia Stanecka]], [[Szymon Jachimek]]<br /> | ||
| Linia 64: | Linia 68: | ||
'''Kierownictwo postprodukcji dźwięku''': [[Gaja Pol]]<br /> | '''Kierownictwo postprodukcji dźwięku''': [[Gaja Pol]]<br /> | ||
'''Project manager''': [[Dominika Orszulak]]<br /> | '''Project manager''': [[Dominika Orszulak]]<br /> | ||
'''Montaż oraz edycja dialogów''': [[Jacek Rychły]]< | '''Montaż oraz edycja dialogów''': | ||
'''Nagranie, edycja, montaż efektów synchronicznych''': [[Dominik Tarkowski]], [[ | * [[Jacek Rychły]] <small>(odc. 14-17, 23-26)</small>, | ||
* [[Robert Docew]] <small>(odc. 18-22)</small> | |||
'''Nagranie, edycja, montaż efektów synchronicznych''': | |||
* [[Michał Bielecki]] <small>(odc. 14-22)</small>, | |||
* [[Dominik Tarkowski]] <small>(odc. 14-17)</small>, | |||
* [[Maciej Amilkiewicz]] <small>(odc. 18-22)</small>, | |||
* [[Kornel Duchaczek]] <small>(odc. 23-26)</small> | |||
'''Montaż presynchronów''': [[Piotr Kubiak]] – [[Playade Sound|PLAYADE]]<br /> | '''Montaż presynchronów''': [[Piotr Kubiak]] – [[Playade Sound|PLAYADE]]<br /> | ||
'''Miks i zgranie dźwięku''': [[Krzysztof Owczarek]] – [[Aeroplan Studios|DI AERO THEATHER]]<br /> | '''Miks i zgranie dźwięku''': [[Krzysztof Owczarek]] – [[Aeroplan Studios|DI AERO THEATHER]]<br /> | ||
| Linia 100: | Linia 110: | ||
!width="78%"|Tytuł polski | !width="78%"|Tytuł polski | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Basia i upał w zoo'' | | ''Basia i upał w zoo'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Basia i Anielka'' | | ''Basia i Anielka'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Basia i dziadkowie'' | | ''Basia i dziadkowie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Basia i biwak'' | | ''Basia i biwak'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.04.2018 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Basia i nowy braciszek'' | | ''Basia i nowy braciszek'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Basia i taniec'' | | ''Basia i taniec'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Basia i pieniądze'' | | ''Basia i pieniądze'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Basia i gotowanie'' | | ''Basia i gotowanie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Basia i telewizor'' | | ''Basia i telewizor'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Basia i bałagan'' | | ''Basia i bałagan'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Basia i Titi'' | | ''Basia i Titi'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Basia i Mama w pracy'' | | ''Basia i Mama w pracy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Basia i Boże Narodzenie'' | | ''Basia i Boże Narodzenie'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''Basia i plac zabaw'' | | ''Basia i plac zabaw'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''Basia i urodziny w muzeum'' | | ''Basia i urodziny w muzeum'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''Basia i alergia'' | | ''Basia i alergia'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''Basia i moda'' | | ''Basia i moda'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Basia i remont'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Basia i wyprawa na grzyby'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Basia i opiekunka'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Basia i telefon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Basia i narty'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Basia i podróż'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Basia i słodycze'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Basia i dentysta'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Basia i piłka nożna'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* [https://www.youtube.com/watch?v=SoxJK1U_loM Zwiastun] | * [https://www.youtube.com/watch?v=SoxJK1U_loM Zwiastun serialu] | ||
* {{filmweb|film|804771}} | * {{filmweb|film|804771}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Produkcje polskie]] | [[Kategoria:Produkcje polskie]] | ||
Aktualna wersja na dzień 13:23, 14 lip 2025
| Tytuł | Basia |
|---|---|
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Polska |
| Język oryginału | polski |
| Stacja telewizyjna | Puls 2 |
| Platforma streamingowa | CDA Premium, Mojeekino.pl, Młode Horyzonty VOD, CHILI |
| Dystrybutor DVD | Stowarzyszenie Nowe Horyzonty |
| Lata produkcji | 2016- |
| Data polskiej premiery | 23 września 2017 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 26 z 26 |
Basia (2016-??) – polski serial animowany zrealizowany przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak o tym samym tytule.
Serial miał premierę 23 września 2017 roku podczas 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Oficjalna premiera kinowa: 14 kwietnia 2018 roku. Dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
Fabuła
Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.
Opis pochodzi ze strony Grupa Smacznego
Obsada
Seria I
Dialogi: Zofia Stanecka, Szymon Jachimek
Nagranie i postprodukcja dialogów: STUDIO SPOT
Kierownictwo postprodukcji: Marta Grześkowiak, Zofia Wypijewska
Sound design: Łukasz Świerzawski, Christian Broniarz, Wojciech Sławacki
Współpraca przy sound design: Jacek Opiełka
Efekty synchroniczne: Grzegorz Sieradzki, Grzegorz Koniarz
Nagrania ADR: Adam Łonicki, Christian Broniarz
Zgranie i miks dźwięku: Robert Docew, Maciej Pawłowski, Jacek Tarkowski
Reżyseria dialogów: Miriam Aleksandrowicz
Wystąpili:
- Julia Gawrysiak – Basia (pierwsze odcinki)
- Helena Godlewska – Basia (dalsze odcinki)
- Barbara Kubiak –
- Janek,
- Anielka
- Beata Wyrąbkiewicz – mama Basi
- Maciej Kowalik –
- tata Basi,
- pan z batonem,
- pan Pogodynka
- narrator serialu
- Krystyna Wachelko – babcia
- Włodzimierz Press – dziadek
- Miriam Aleksandrowicz – pani Grubsza
- Lidia Sadowa –
- przedszkolanka,
- pani Chudsza,
- nauczycielka baletu
- pani w sweterku
- Grzegorz Sieradzki – Esteban
- Dominika Kuzaj – Maria Celebes
- Elżbieta Kijowska – Babcia Basi
- Roch Siemianowski – Dziadek Basi
- Józek Kubiak – Dziecko
- Helena Pabisiak – Dziecko
- Dorota Rybka – Ozdoba choinkowa
- Kajetan Szewczyk – Ozdoba choinkowa
Seria II
Dialogi: Zofia Stanecka, Szymon Jachimek
Tekst piosenek: Zofia Stanecka
Dźwięk: Krzysztof Owczarek
Postprodukcja dźwięku: AEROPLAN
Kierownictwo postprodukcji dźwięku: Gaja Pol
Project manager: Dominika Orszulak
Montaż oraz edycja dialogów:
- Jacek Rychły (odc. 14-17, 23-26),
- Robert Docew (odc. 18-22)
Nagranie, edycja, montaż efektów synchronicznych:
- Michał Bielecki (odc. 14-22),
- Dominik Tarkowski (odc. 14-17),
- Maciej Amilkiewicz (odc. 18-22),
- Kornel Duchaczek (odc. 23-26)
Montaż presynchronów: Piotr Kubiak – PLAYADE
Miks i zgranie dźwięku: Krzysztof Owczarek – DI AERO THEATHER
Realizacja nagrań aktorskich: Piotr Kubiak
Koordynacja nagrań: Wojciech Leszczyński – GENETIX FILM FACTORY
Studio nagrań: MUZYCZNE STUDIO PRODUKCYJNE SPOT
Casting: WJTeam
Reżyseria: Anna Apostolakis
Obsada:
- Matylda Łonicka – Basia
- Beata Wyrąbkiewicz – Mama Basi
- Maciej Kowalik – Tata Basi
- Maria Szymańska
- Zuzanna Kwartnik
- Hanna Leszczyńska
- Teodor Leszczyński
- Stefan Kubiak
- Lidia Sadowa
- Jolanta Jackowska
- Piotr Kubiak
- Marcelina Wójcik-Fabrowicz
- Cezary Kwieciński
- Anna Apostolakis
- Masza Bogucka
- Wojciech Stagenalski
- Zofia Stanecka
- Marianna Oklejak
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 23.09.2017 | 01 | Basia i upał w zoo |
| 23.09.2017 | 02 | Basia i Anielka |
| 23.09.2017 | 03 | Basia i dziadkowie |
| 23.09.2017 | 04 | Basia i biwak |
| 14.04.2018 | 05 | Basia i nowy braciszek |
| 05.04.2019 | 06 | Basia i taniec |
| 05.04.2019 | 07 | Basia i pieniądze |
| 05.04.2019 | 08 | Basia i gotowanie |
| 05.04.2019 | 09 | Basia i telewizor |
| 08.11.2019 | 10 | Basia i bałagan |
| 08.11.2019 | 11 | Basia i Titi |
| 08.11.2019 | 12 | Basia i Mama w pracy |
| 08.11.2019 | 13 | Basia i Boże Narodzenie |
| SERIA DRUGA | ||
| 07.06.2024 | 14 | Basia i plac zabaw |
| 07.06.2024 | 15 | Basia i urodziny w muzeum |
| 07.06.2024 | 16 | Basia i alergia |
| 07.06.2024 | 17 | Basia i moda |
| 24.01.2025 | 18 | Basia i remont |
| 24.01.2025 | 19 | Basia i wyprawa na grzyby |
| 24.01.2025 | 20 | Basia i opiekunka |
| 24.01.2025 | 21 | Basia i telefon |
| 24.01.2025 | 22 | Basia i narty |
| 11.07.2025 | 23 | Basia i podróż |
| 11.07.2025 | 24 | Basia i słodycze |
| 11.07.2025 | 25 | Basia i dentysta |
| 11.07.2025 | 26 | Basia i piłka nożna |
Linki zewnętrzne
- Zwiastun serialu
- Basia w bazie filmweb.pl
