Basia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
 
Linia 12: Linia 12:
|data premiery pl=23 września [[2017]]
|data premiery pl=23 września [[2017]]
|sezony=2 z 2
|sezony=2 z 2
|odcinki=27 z 27
|odcinki=26 z 26
}}
}}
'''Basia''' (2016-??) – polski serial animowany zrealizowany przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak o tym samym tytule.
'''Basia''' (2016-??) – polski serial animowany zrealizowany przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak o tym samym tytule.
Linia 69: Linia 69:
'''Project manager''': [[Dominika Orszulak]]<br />
'''Project manager''': [[Dominika Orszulak]]<br />
'''Montaż oraz edycja dialogów''':
'''Montaż oraz edycja dialogów''':
* [[Jacek Rychły]] <small>(odc. 14-17)</small>,
* [[Jacek Rychły]] <small>(odc. 14-17, 23-26)</small>,
* [[Robert Docew]] <small>(odc. 18-22)</small>
* [[Robert Docew]] <small>(odc. 18-22)</small>
'''Nagranie, edycja, montaż efektów synchronicznych''':
'''Nagranie, edycja, montaż efektów synchronicznych''':
* [[Michał Bielecki]] <small>(odc. 14-22)</small>,
* [[Michał Bielecki]] <small>(odc. 14-22)</small>,
* [[Dominik Tarkowski]] <small>(odc. 14-17)</small>,
* [[Dominik Tarkowski]] <small>(odc. 14-17)</small>,
* [[Maciej Amilkiewicz]] <small>(odc. 18-22)</small>
* [[Maciej Amilkiewicz]] <small>(odc. 18-22)</small>,
* [[Kornel Duchaczek]] <small>(odc. 23-26)</small>
'''Montaż presynchronów''': [[Piotr Kubiak]] – [[Playade Sound|PLAYADE]]<br />
'''Montaż presynchronów''': [[Piotr Kubiak]] – [[Playade Sound|PLAYADE]]<br />
'''Miks i zgranie dźwięku''': [[Krzysztof Owczarek]] – [[Aeroplan Studios|DI AERO THEATHER]]<br />
'''Miks i zgranie dźwięku''': [[Krzysztof Owczarek]] – [[Aeroplan Studios|DI AERO THEATHER]]<br />
Linia 167: Linia 168:
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''Basia i dziadkowie''
| ''Basia i plac zabaw''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''Basia i plac zabaw''
| ''Basia i urodziny w muzeum''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''Basia i urodziny w muzeum''
| ''Basia i alergia''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''Basia i alergia''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''Basia i moda''
| ''Basia i moda''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''Basia i remont''
| ''Basia i remont''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''Basia i wyprawa na grzyby''
| ''Basia i wyprawa na grzyby''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''Basia i opiekunka''
| ''Basia i opiekunka''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''Basia i telefon''
| ''Basia i telefon''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''Basia i narty''
| ''Basia i narty''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''Basia i podróż''
| ''Basia i podróż''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''Basia i słodycze''
| ''Basia i słodycze''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''Basia i dentysta''
| ''Basia i dentysta''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''Basia i piłka nożna''
| ''Basia i piłka nożna''
|-
|-

Aktualna wersja na dzień 13:23, 14 lip 2025

Tytuł Basia
Gatunek animowany
Kraj produkcji Polska
Język oryginału polski
Stacja telewizyjna Puls 2
Platforma streamingowa CDA Premium, Mojeekino.pl, Młode Horyzonty VOD, CHILI
Dystrybutor DVD Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Lata produkcji 2016-
Data polskiej premiery 23 września 2017
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 26 z 26

Basia (2016-??) – polski serial animowany zrealizowany przez Grupę Smacznego na podstawie serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak o tym samym tytule.

Serial miał premierę 23 września 2017 roku podczas 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Oficjalna premiera kinowa: 14 kwietnia 2018 roku. Dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Fabuła

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

Opis pochodzi ze strony Grupa Smacznego

Obsada

Seria I

Dialogi: Zofia Stanecka, Szymon Jachimek
Nagranie i postprodukcja dialogów: STUDIO SPOT
Kierownictwo postprodukcji: Marta Grześkowiak, Zofia Wypijewska
Sound design: Łukasz Świerzawski, Christian Broniarz, Wojciech Sławacki
Współpraca przy sound design: Jacek Opiełka
Efekty synchroniczne: Grzegorz Sieradzki, Grzegorz Koniarz
Nagrania ADR: Adam Łonicki, Christian Broniarz
Zgranie i miks dźwięku: Robert Docew, Maciej Pawłowski, Jacek Tarkowski
Reżyseria dialogów: Miriam Aleksandrowicz
Wystąpili:

Seria II

Dialogi: Zofia Stanecka, Szymon Jachimek
Tekst piosenek: Zofia Stanecka
Dźwięk: Krzysztof Owczarek
Postprodukcja dźwięku: AEROPLAN
Kierownictwo postprodukcji dźwięku: Gaja Pol
Project manager: Dominika Orszulak
Montaż oraz edycja dialogów:

Nagranie, edycja, montaż efektów synchronicznych:

Montaż presynchronów: Piotr KubiakPLAYADE
Miks i zgranie dźwięku: Krzysztof OwczarekDI AERO THEATHER
Realizacja nagrań aktorskich: Piotr Kubiak
Koordynacja nagrań: Wojciech LeszczyńskiGENETIX FILM FACTORY
Studio nagrań: MUZYCZNE STUDIO PRODUKCYJNE SPOT
Casting: WJTeam
Reżyseria: Anna Apostolakis
Obsada:

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski
SERIA PIERWSZA
23.09.2017 01 Basia i upał w zoo
23.09.2017 02 Basia i Anielka
23.09.2017 03 Basia i dziadkowie
23.09.2017 04 Basia i biwak
14.04.2018 05 Basia i nowy braciszek
05.04.2019 06 Basia i taniec
05.04.2019 07 Basia i pieniądze
05.04.2019 08 Basia i gotowanie
05.04.2019 09 Basia i telewizor
08.11.2019 10 Basia i bałagan
08.11.2019 11 Basia i Titi
08.11.2019 12 Basia i Mama w pracy
08.11.2019 13 Basia i Boże Narodzenie
SERIA DRUGA
07.06.2024 14 Basia i plac zabaw
07.06.2024 15 Basia i urodziny w muzeum
07.06.2024 16 Basia i alergia
07.06.2024 17 Basia i moda
24.01.2025 18 Basia i remont
24.01.2025 19 Basia i wyprawa na grzyby
24.01.2025 20 Basia i opiekunka
24.01.2025 21 Basia i telefon
24.01.2025 22 Basia i narty
11.07.2025 23 Basia i podróż
11.07.2025 24 Basia i słodycze
11.07.2025 25 Basia i dentysta
11.07.2025 26 Basia i piłka nożna

Linki zewnętrzne