Duch i nas dwóch: Różnice pomiędzy wersjami
mNie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Duch i nas dwóch''' (ang. ''Dude, That’s My Ghost!'', 2013 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Duch i nas dwóch | |||
|tytuł oryginalny= Dude, That’s My Ghost! | |||
|plakat= Duch i nas dwóch.jpg | |||
|gatunek= animowany | |||
|kraj= Francja, Wielka Brytania | |||
|język= angielski | |||
|stacja= [[Disney XD]] | |||
|platforma=[[Disney+]] | |||
|lata produkcji= 2013 | |||
|data premiery= 6 kwietnia [[2013]] | |||
|sezony= 1 z 1 | |||
|odcinki= 26 z 26 | |||
}} | |||
'''Duch i nas dwóch''' (ang. ''Dude, That’s My Ghost!'', 2013) – francusko-brytyjski serial animowany. | |||
Polska premiera dubbingowa odbyła się 6 kwietnia [[2013]] roku na kanale [[Disney XD]]. | Polska premiera dubbingowa odbyła się 6 kwietnia [[2013]] roku na kanale [[Disney XD]]. | ||
| Linia 12: | Linia 26: | ||
'''Reżyseria''': [[Wojciech Paszkowski]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Wojciech Paszkowski]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | '''Dialogi''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | ||
'''Montaż''': [[Magdalena Waliszewska]] <small>(odc. 7-11, 14, 17-21)</small><br /> | |||
'''Koordynacja produkcji''': [[Ewa Krawczyk]]<br /> | |||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Karol Osentowski]] – '''Billy Joe Cobra''' | * [[Karol Osentowski]] – '''Billy Joe Cobra''' | ||
| Linia 41: | Linia 57: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06.04.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Strasząc Mallory'' | | ''Strasząc Mallory'' | ||
| ''Scaring Mallory'' | | ''Scaring Mallory'' | ||
| Linia 62: | Linia 74: | ||
| ''Billy Joe Cobra Museum'' | | ''Billy Joe Cobra Museum'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12.05.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Billy Joe w szkole'' | | ''Billy Joe w szkole'' | ||
| ''Billy Joe the Scholar'' | | ''Billy Joe the Scholar'' | ||
| Linia 72: | Linia 82: | ||
| ''Cuckoos Nest'' | | ''Cuckoos Nest'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19.05.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Szkoła rockersów'' | | ''Szkoła rockersów'' | ||
| ''School of Rockers'' | | ''School of Rockers'' | ||
| Linia 82: | Linia 90: | ||
| ''How To Impress Ladies'' | | ''How To Impress Ladies'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26.05.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Duch Spencera Wrighta'' | | ''Duch Spencera Wrighta'' | ||
| ''The Ghost of Spencer Wright'' | | ''The Ghost of Spencer Wright'' | ||
| Linia 92: | Linia 98: | ||
| ''Axe Maniac'' | | ''Axe Maniac'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02.06.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Gwiazda sportu'' | | ''Gwiazda sportu'' | ||
| ''Sports Hero'' | | ''Sports Hero'' | ||
| Linia 102: | Linia 106: | ||
| ''Biopic Trap'' | | ''Biopic Trap'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27.04.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Potwór w basenie'' | | ''Potwór w basenie'' | ||
| ''Pool Monster'' | | ''Pool Monster'' | ||
| Linia 112: | Linia 114: | ||
| ''The Uninvited'' | | ''The Uninvited'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09.06.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Ostatni fan'' | | ''Ostatni fan'' | ||
| ''Billy Joe’s Last Fan'' | | ''Billy Joe’s Last Fan'' | ||
| Linia 122: | Linia 122: | ||
| ''Let’s Do Lunch'' | | ''Let’s Do Lunch'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16.06.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Billy DoJo(e)'' | | ''Billy DoJo(e)'' | ||
| ''Billy Do Joe'' | | ''Billy Do Joe'' | ||
| Linia 132: | Linia 130: | ||
| ''Billy Blob'' | | ''Billy Blob'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23.06.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Prawdziwa impreza'' | | ''Prawdziwa impreza'' | ||
| ''True Party'' | | ''True Party'' | ||
| Linia 142: | Linia 138: | ||
| ''Phantom of the Popera'' | | ''Phantom of the Popera'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30.06.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Domowe szaleństwo'' | | ''Domowe szaleństwo'' | ||
| ''Rock ’n’ Home'' | | ''Rock ’n’ Home'' | ||
| Linia 152: | Linia 146: | ||
| ''Ghost Mascot'' | | ''Ghost Mascot'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04.08.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Najlepszy dzień'' | | ''Najlepszy dzień'' | ||
| ''Best Day Ever'' | | ''Best Day Ever'' | ||
| Linia 162: | Linia 154: | ||
| ''The Trouble with Hairy'' | | ''The Trouble with Hairy'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11.08.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Szkolny terror'' | | ''Szkolny terror'' | ||
| ''School Of Terror'' | | ''School Of Terror'' | ||
| Linia 172: | Linia 162: | ||
| ''Where’s Wendy?'' | | ''Where’s Wendy?'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18.08.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Kandydat'' | | ''Kandydat'' | ||
| ''The Candidate'' | | ''The Candidate'' | ||
| Linia 182: | Linia 170: | ||
| ''For The Birds'' | | ''For The Birds'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25.08.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Mały Billy'' | | ''Mały Billy'' | ||
| ''Little Billy'' | | ''Little Billy'' | ||
| Linia 192: | Linia 178: | ||
| ''Lolo in Love'' | | ''Lolo in Love'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01.09.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Bolączka Billy’ego'' | | ''Bolączka Billy’ego'' | ||
| ''Billy’s Achilles'' | | ''Billy’s Achilles'' | ||
| Linia 202: | Linia 186: | ||
| ''Reality Showdown'' | | ''Reality Showdown'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29.11.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Miejsce w słońcu'' | | ''Miejsce w słońcu'' | ||
| ''A Place In The Sun'' | | ''A Place In The Sun'' | ||
| Linia 212: | Linia 194: | ||
| ''Copycat Cobra'' | | ''Copycat Cobra'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06.12.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Zła reklama'' | | ''Zła reklama'' | ||
| ''Bad Publicity'' | | ''Bad Publicity'' | ||
| Linia 222: | Linia 202: | ||
| ''Soccer Star'' | | ''Soccer Star'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.12.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Billy, Billy, Billy, Billy, Billy'' | | ''Billy, Billy, Billy, Billy, Billy'' | ||
| ''Billy, Billy, Billy, Billy, Billy'' | | ''Billy, Billy, Billy, Billy, Billy'' | ||
| Linia 232: | Linia 210: | ||
| ''And the Winner Is…'' | | ''And the Winner Is…'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20.12.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Nawiedzony dom'' | | ''Nawiedzony dom'' | ||
| ''House Haunts'' | | ''House Haunts'' | ||
| Linia 242: | Linia 218: | ||
| ''House of Horrors'' | | ''House of Horrors'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2013 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Pustynny film'' | | ''Pustynny film'' | ||
| ''The Blair Wright Project'' | | ''The Blair Wright Project'' | ||
| Linia 252: | Linia 226: | ||
| ''Zombie Love'' | | ''Zombie Love'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04.01.2014 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Wakacje górą'' | | ''Wakacje górą'' | ||
| ''Summertime Rules!'' | | ''Summertime Rules!'' | ||
| Linia 262: | Linia 234: | ||
| ''Merman'' | | ''Merman'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11.01.2014 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Ucieczka z liceum Beverly Beverly'' | | ''Ucieczka z liceum Beverly Beverly'' | ||
| ''Escape From Beverly Beverly High'' | | ''Escape From Beverly Beverly High'' | ||
| Linia 272: | Linia 242: | ||
| ''The Substitute'' | | ''The Substitute'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18.01.2014 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Banda trzech'' | | ''Banda trzech'' | ||
| ''Three’s A Crowd'' | | ''Three’s A Crowd'' | ||
| Linia 282: | Linia 250: | ||
| ''Cheer Up'' | | ''Cheer Up'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25.01.2014 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Święta Wrightów'' | |||
| ''The Wright Kind of Christmas'' | |||
|- | |||
| ''Nawiedzona peruka'' | |||
| ''Evil Wig'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01.02.2014 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| '' | | ''Ponzi ma talent'' | ||
| ''Ponzi’s Got Talent'' | | ''Ponzi’s Got Talent'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Zaspani'' | ||
| ''The Sleepover'' | | ''The Sleepover'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08.02.2014 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| rowspan=2 | | ''Kapelusz'' | ||
| rowspan=2 | |||
| '' | |||
| ''The Hat'' | | ''The Hat'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Zły Billy'' | ||
| ''Evil Billy'' | | ''Evil Billy'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 18:18, 14 mar 2025
| Tytuł | Duch i nas dwóch |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Dude, That’s My Ghost! |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Francja, Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney XD |
| Platforma streamingowa | Disney+ |
| Lata produkcji | 2013 |
| Data premiery dubbingu | 6 kwietnia 2013 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 26 z 26 |
Duch i nas dwóch (ang. Dude, That’s My Ghost!, 2013) – francusko-brytyjski serial animowany.
Polska premiera dubbingowa odbyła się 6 kwietnia 2013 roku na kanale Disney XD.
Fabuła
14-letni Spencer Wright przeprowadza się do Hollywood. Dom, w którym zamieszkuje z rodziną, jest nawiedzony – mieszka w nim duch sławnego niegdyś, ekscentrycznego rockowego gitarzysty, który nazywał się Billy Joe Cobra. Chłopiec musi się nauczyć żyć ze swoim nowym przyjacielem, który staje się też jego opiekunem. Serial został stworzony przez Jana Van Rijsselberge’a i wyprodukowany przez francuskie studio Alphanim.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-929593
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Piotr Radziwiłowicz
Montaż: Magdalena Waliszewska (odc. 7-11, 14, 17-21)
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
Wystąpili:
- Karol Osentowski – Billy Joe Cobra
- Karol Jankiewicz – Spencer Wright
- Bożena Furczyk –
- Rajeev,
- Shanilla,
- Jessica Wright,
- Mama Spencera,
- Lolo,
- Madame X,
- Mallory,
- Katt Katherson - reporterka,
- Pani Rumsfeld,
- Jonah Tyler Tailor (odc. 9b),
- Różne głosy
- Waldemar Barwiński –
- Dyrektor Ponzi,
- Tata Spencera,
- Kleet,
- Sam Hoover,
- Buck,
- Boss gry Gitarmaniak (odc. 4b),
- Autopilot (odc. 9a),
- Bobby (odc. 16b),
- Różne głosy
Lektor: Karol Jankiewicz
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 06.04.2013 | 01 | Strasząc Mallory | Scaring Mallory |
| Muzeum zaprasza | Billy Joe Cobra Museum | ||
| 12.05.2013 | 02 | Billy Joe w szkole | Billy Joe the Scholar |
| Kukułcze gniazdo | Cuckoos Nest | ||
| 19.05.2013 | 03 | Szkoła rockersów | School of Rockers |
| Jak znaleźć partnerkę | How To Impress Ladies | ||
| 26.05.2013 | 04 | Duch Spencera Wrighta | The Ghost of Spencer Wright |
| Gitar maniak | Axe Maniac | ||
| 02.06.2013 | 05 | Gwiazda sportu | Sports Hero |
| W pułapce | Biopic Trap | ||
| 27.04.2013 | 06 | Potwór w basenie | Pool Monster |
| Nieproszony gość | The Uninvited | ||
| 09.06.2013 | 07 | Ostatni fan | Billy Joe’s Last Fan |
| Producent | Let’s Do Lunch | ||
| 16.06.2013 | 08 | Billy DoJo(e) | Billy Do Joe |
| Billy i bąbel | Billy Blob | ||
| 23.06.2013 | 09 | Prawdziwa impreza | True Party |
| Duch w poperze | Phantom of the Popera | ||
| 30.06.2013 | 10 | Domowe szaleństwo | Rock ’n’ Home |
| Duch maskotką | Ghost Mascot | ||
| 04.08.2013 | 11 | Najlepszy dzień | Best Day Ever |
| Kłopotliwe włosy | The Trouble with Hairy | ||
| 11.08.2013 | 12 | Szkolny terror | School Of Terror |
| Gdzie jest Wendy? | Where’s Wendy? | ||
| 18.08.2013 | 13 | Kandydat | The Candidate |
| W trosce o ptaki | For The Birds | ||
| 25.08.2013 | 14 | Mały Billy | Little Billy |
| Zakochana Lolo | Lolo in Love | ||
| 01.09.2013 | 15 | Bolączka Billy’ego | Billy’s Achilles |
| Prawda ekranu | Reality Showdown | ||
| 29.11.2013 | 16 | Miejsce w słońcu | A Place In The Sun |
| Naśladowca | Copycat Cobra | ||
| 06.12.2013 | 17 | Zła reklama | Bad Publicity |
| Gwiazda piłki | Soccer Star | ||
| 13.12.2013 | 18 | Billy, Billy, Billy, Billy, Billy | Billy, Billy, Billy, Billy, Billy |
| Rozdanie nagród | And the Winner Is… | ||
| 20.12.2013 | 19 | Nawiedzony dom | House Haunts |
| Pałac strachów | House of Horrors | ||
| 27.12.2013 | 20 | Pustynny film | The Blair Wright Project |
| Zombie miłość | Zombie Love | ||
| 04.01.2014 | 21 | Wakacje górą | Summertime Rules! |
| Tryton | Merman | ||
| 11.01.2014 | 22 | Ucieczka z liceum Beverly Beverly | Escape From Beverly Beverly High |
| Zastępstwo | The Substitute | ||
| 18.01.2014 | 23 | Banda trzech | Three’s A Crowd |
| Trener | Cheer Up | ||
| 25.01.2014 | 24 | Święta Wrightów | The Wright Kind of Christmas |
| Nawiedzona peruka | Evil Wig | ||
| 01.02.2014 | 25 | Ponzi ma talent | Ponzi’s Got Talent |
| Zaspani | The Sleepover | ||
| 08.02.2014 | 26 | Kapelusz | The Hat |
| Zły Billy | Evil Billy | ||
Linki zewnętrzne
- Duch i nas dwóch w polskiej Wikipedii
