Wyprawa Profesora Gąbki: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
* [[Roman Marzec]] | * [[Roman Marzec]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="55%"|Tytuł polski | |||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Tajemnicza noc'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Pierwszy Myping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Ucieczka Deszczowców'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Odkrycie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''U zbójców'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''W Nasturcji'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Zatrute źródło'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Zagrożenie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Pułapka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Śladem wielkiej rzeki'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Bananowy kraj'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Jak to ze smokiem było'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Powrót'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia||Wyprawa profesora Gąbki}} | * {{Wikipedia||Wyprawa profesora Gąbki}} | ||
* {{filmpolski|4212147}} | * {{filmpolski|4212147}} | ||
* {{filmweb|film|240939}} | * {{filmweb|film|240939}} | ||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria: Produkcje polskie]] | [[Kategoria: Produkcje polskie]] | ||
Wersja z 11:47, 18 lis 2022
| Tytuł | Wyprawa Profesora Gąbki |
|---|---|
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Polska |
| Język oryginału | polski |
| Stacja telewizyjna | TVP1, TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP ABC, MiniMini |
| Dystrybutor DVD | GM Distribution, Club Eve, Best Film |
| Lata produkcji | 1978-1980 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 13 z 13 |
Wyprawa Profesora Gąbki − polski serial animowany wyprodukowany w latach 1978-1980 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jest adaptacją powieści Stanisława Pagaczewskiego Misja profesora Gąbki, a zarazem kontynuacją serialu Porwanie Baltazara Gąbki.
Fabuła
Kiedy Krakostan nawiedza plaga Mypingów, profesor Gąbka wyrusza na wyprawę. Ma zbadać, dlaczego te żarłoczne stworzenia opuszczają swoją krainę i niszczą zbiory Krakostanu.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/Wyprawa-Profesora-Gabki-Tajemnicza-Noc-1-1167579
Obsada
Reżyseria dialogów: Romana Bobrowska
Interpretacja dialogów:
- Wiktor Sadecki − Smok Wawelski
- Andrzej Balcerzak
- Marian Dziędziel
- Leszek Kubanek
- Zdzisław Klucznik
- Roman Stankiewicz
- Jerzy Radziwiłowicz
- Halina Wyrodek
- Jerzy Nowak
- Feliks Szajnert
- Mieczysław Grąbka
- Ryszard Łukowski
- Roman Marzec
Spis odcinków
| № | Tytuł polski |
|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |
| 01 | Tajemnicza noc |
| 02 | Pierwszy Myping |
| 03 | Ucieczka Deszczowców |
| 04 | Odkrycie |
| 05 | U zbójców |
| 06 | W Nasturcji |
| 07 | Zatrute źródło |
| 08 | Zagrożenie |
| 09 | Pułapka |
| 10 | Śladem wielkiej rzeki |
| 11 | Bananowy kraj |
| 12 | Jak to ze smokiem było |
| 13 | Powrót |
Linki zewnętrzne
- Wyprawa profesora Gąbki w polskiej Wikipedii
- Wyprawa Profesora Gąbki w bazie filmpolski.pl
- Wyprawa Profesora Gąbki w bazie filmweb.pl
