Jimmy Cool: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
|||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Jimmy Cool''' (2009) – kanadyjsko-brytyjski serial animowany, który jest emitowany w Polsce na kanale [[Jetix]]/[[Disney XD]]. Przedstawia on zwariowane przygody czternastolatka Jimmy’ego. | {{Serial2 | ||
|tytuł= Jimmy Cool | |||
|tytuł oryginalny= | |||
|plakat= | |||
|gatunek= animowany, akcji | |||
|kraj= Kanada, Wielka Brytania | |||
|język= angielski | |||
|stacja= [[Jetix]] / [[Disney XD]] | |||
|lata produkcji= 2009 | |||
|data premiery= 13 czerwca 2009 | |||
|sezony= 1 z 2 | |||
|odcinki= 26 z 52 + S10 z S22 | |||
}}'''Jimmy Cool''' (2009) – kanadyjsko-brytyjski serial animowany, który jest emitowany w Polsce na kanale [[Jetix]]/[[Disney XD]]. Przedstawia on zwariowane przygody czternastolatka Jimmy’ego. | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 300: | Linia 312: | ||
| ''Jimmy i zapasy czekolady'' | | ''Jimmy i zapasy czekolady'' | ||
| ''There Will Be Chocolate'' | | ''There Will Be Chocolate'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4| | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| | |||
| ''Dance Jimmy, Dance'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Jimmy And Bezzy On The Run'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| | |||
| ''Bezzy J. Genius'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''My Best Friend's a Weavil'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| | |||
| ''Air Force None'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Panda-Monium'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| | |||
| ''You Can't Keep a Heinous Down'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Terrific Trio'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| | |||
| ''Spring Broke'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Zombie Pickle'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| | |||
| ''Bad Luck Jimmy'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Misery Hearts'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|33 | |||
| | |||
| ''High School Mule-Sical'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Heloise Schmeloise'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| | |||
| ''Jimmy New-Shoes'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''What's Up With Heloise?'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|35 | |||
| | |||
| ''Everyone Can Whistle'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Head's Will Roll'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| | |||
| ''She Loves Me'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Heinous vs Clown'' | |||
|- | |||
| colspan=4| | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| | |||
| ''Bird Brained'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''The Mysterious Mr.Ten'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| | |||
| ''Heloise's Secret Admirer'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Miseryville Marathon'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| | |||
| ''Lucius Lost'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Something About Herman'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| | |||
| ''Funny Face-Off'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''A Present For Jez'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|41 | |||
| | |||
| ''Samy's New Gig'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''The Clean Sneak'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| | |||
| ''Six Over Seven'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''The Outsiders'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|43 | |||
| | |||
| ''The Great Horn Fairy'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''The Collectors'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| | |||
| ''The Hooded Chicken'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Make No Allowances'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|45 | |||
| | |||
| ''Generation Text'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Snowrilla'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| | |||
| ''Going Green'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''My So-Called Loaf'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|47 | |||
| | |||
| ''Better Sweater'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Jimmy on the Spot'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| | |||
| ''Jimmy's Life Goal'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Heinous on Ice'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|49 | |||
| | |||
| ''Toast Busters'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Beezy 2.0'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|50 | |||
| | |||
| ''Weavil Day'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Heloise's Rival'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| | |||
| ''Bubble Poodle'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Cerbee Come Home'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| | |||
| ''Good Old Jimmy'' | |||
|- | |||
| | |||
| ''Slime, Slimier, Slimiest'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 18:02, 23 wrz 2018
| Tytuł | Jimmy Cool |
|---|---|
| Gatunek | animowany, akcji |
| Kraj produkcji | Kanada, Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Jetix / Disney XD |
| Lata produkcji | 2009 |
| Data premiery dubbingu | 13 czerwca 2009 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 26 z 52 + S10 z S22 |
Jimmy Cool (2009) – kanadyjsko-brytyjski serial animowany, który jest emitowany w Polsce na kanale Jetix/Disney XD. Przedstawia on zwariowane przygody czternastolatka Jimmy’ego.
Wersja polska
Opracowanie: na zlecenie Jetix – IZ-Text Katowice
Dźwięk i montaż: Iwo Dowsilas i Grzegorz Grocholski
Tekst polski:
- Natalia Bartkowska (odc. 1-19, 21),
- Dariusz Kosmowski (odc. 20, 22-26, S17-S22)
Reżyseria: Ireneusz Załóg
W polskiej wersji wystąpili:
- Magdalena Korczyńska – Jimmy Cool
- Anita Sajnóg –
- Heloiza,
- Saffi
- Mirosław Kotowicz – Beezy
- Andrzej Warcaba – Lucjusz Wstręciuch VII
- Krzysztof Korzeniowski – Samy
- Maciej Walentek
- Konrad Ignatowski – Reporter
- Ireneusz Załóg
- Agnieszka Okońska – Jez
i inni
Odcinki
- Serial liczy 26 odcinków.
- Serial po raz pierwszy pojawił się w Polska na kanale Jetix – I seria (odcinki 1-3, 5-6, 8-15) – 13 czerwca 2009 roku. Pozostałe odcinki I serii są emitowane na kanale Disney XD od 20 września 2009 roku.
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 21.06.2009 | 01 | Spluj Tube | Spew Tube |
| Potworny piknik | Monster Mutt | ||
| 20.06.2009 | 02 | Jimmy termofor | Heat Blanket Jimmy |
| Komórkowiec | Cellphone-itis | ||
| 13.06.2009 | 03 | Zabawny Lucjusz | Carnival Lucius |
| Baby Boom | Baby Boom | ||
| 28.09.2009 | 04 | O jeden dołek za daleko | Way Below Par |
| 29.09.2009 | Jimmy swatka | Jimmy Matchmaker | |
| 13.06.2009 | 05 | Zamaskowany Młot | The Masked Jackhammer |
| Wielki ciek | The Big Drip | ||
| 11.07.2009 | 06 | Totalnie starłem sobie ser | I Totally Shredded My Cheese |
| Lista Heloizy | Heloise’s Wish List | ||
| 15.10.2009 | 07 | Mrożonki | Popsicles |
| 16.10.2009 | U Beezy’ego | Chez Beezy | |
| 14.06.2009 | 08 | Zimny dzień w Koszmarowie | A Cold Day in Miseryville |
| Góra Koszmaru | Mount Misery | ||
| 14.06.2009 | 09 | Mocarny Kalmar i Beezy Spaghetti | Power Squid and Spaghetti Beezy |
| Wielka Randka | The Big Date | ||
| 28.06.2009 | 10 | Rozgrywka | The Competition |
| Jimmy, nie bądź taki bohater | Jimmy, Don’t Be a Hero | ||
| 04.07.2009 | 11 | Włochaty pomysł | A Hair-Brained Idea |
| Pogromcy duchów | Ghost Smackers | ||
| 27.06.2009 | 12 | Wąsy Jimmy’ego | Jimmy Gets a ’Stache’ |
| Butley to zrobił | The Butley Did It | ||
| 05.07.2009 | 13 | Tester produktów | The Product Tester |
| Inwazja tkaczy | Invasion of the Weavils | ||
| 12.07.2009 | 14 | Koszmarny katalog | Catalogue of Misery |
| Kopnij jak Wreckem | Bend it Like Wreckem | ||
| 18.07.2009 | 15 | Wakacje Lucjusza | Wish You Weren’t Here |
| Zakochany Cerbee | Cerbee in Love | ||
| 20.09.2009 | 16 | Pchły wyścigówki | The Racing Bug |
| Za dużo Jimmych | Too Many Jimmys | ||
| 12.12.2009 | 17 | Straszne pikle | Rear Pickle |
| Klauny oszalały | Clowns Gone Wild | ||
| 05.03.2010 | 18 | Numer wszech czasów | Best Prank Ever |
| Miałeś Lucjuszu złoty róg | Bad Horn Day | ||
| 19.12.2009 | 19 | Noc w muzeum | Night in the Heinous Museum |
| Poślubiłem tkacza | I Married a Weavil | ||
| 26.03.2010 | 20 | Poznajcie Gnomany | Meet the Gnomans |
| Od czkawki do czkawki | There’s Always a Hiccup! | ||
| 27.09.2009 | 21 | Jizzy | Fused Together |
| Najlepszy kierowca | Bus Driving BFF | ||
| 26.12.2009 | 22 | Wyprawa na księżyc | Rocket Jimmy |
| Kamuś i inne zwierzęta | Pet Rocky | ||
| 02.11.2009 | 23 | Szósty Lucwietnia | I Am Jimmy |
| Najlepszego, Lucku | Happy Birthday, Lucius | ||
| 12.03.2010 | 24 | Walka z zasadami | No Rules, Rulez Jimmy |
| Przyjaciół dwóch | Best Bud Battle | ||
| 27.01.2010 | 25 | Sekret Heloizy | Heloise’s Big Secret |
| 28.01.2010 | Jimmy w więzieniu | Jimmy in the Big House | |
| 05.12.2009 | 26 | Perfumy Wstręciuch | Scent of a Heinous |
| Jimmy i zapasy czekolady | There Will Be Chocolate | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 27 | Dance Jimmy, Dance | ||
| Jimmy And Bezzy On The Run | |||
| 28 | Bezzy J. Genius | ||
| My Best Friend's a Weavil | |||
| 29 | Air Force None | ||
| Panda-Monium | |||
| 30 | You Can't Keep a Heinous Down | ||
| Terrific Trio | |||
| 31 | Spring Broke | ||
| Zombie Pickle | |||
| 32 | Bad Luck Jimmy | ||
| Misery Hearts | |||
| 33 | High School Mule-Sical | ||
| Heloise Schmeloise | |||
| 34 | Jimmy New-Shoes | ||
| What's Up With Heloise? | |||
| 35 | Everyone Can Whistle | ||
| Head's Will Roll | |||
| 36 | She Loves Me | ||
| Heinous vs Clown | |||
| 37 | Bird Brained | ||
| The Mysterious Mr.Ten | |||
| 38 | Heloise's Secret Admirer | ||
| Miseryville Marathon | |||
| 39 | Lucius Lost | ||
| Something About Herman | |||
| 40 | Funny Face-Off | ||
| A Present For Jez | |||
| 41 | Samy's New Gig | ||
| The Clean Sneak | |||
| 42 | Six Over Seven | ||
| The Outsiders | |||
| 43 | The Great Horn Fairy | ||
| The Collectors | |||
| 44 | The Hooded Chicken | ||
| Make No Allowances | |||
| 45 | Generation Text | ||
| Snowrilla | |||
| 46 | Going Green | ||
| My So-Called Loaf | |||
| 47 | Better Sweater | ||
| Jimmy on the Spot | |||
| 48 | Jimmy's Life Goal | ||
| Heinous on Ice | |||
| 49 | Toast Busters | ||
| Beezy 2.0 | |||
| 50 | Weavil Day | ||
| Heloise's Rival | |||
| 51 | Bubble Poodle | ||
| Cerbee Come Home | |||
| 52 | Good Old Jimmy | ||
| Slime, Slimier, Slimiest | |||
| ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE | |||
| 17.06.2009 | S01 | Szkolna fotografia | Picture Day |
| brak danych | S02 | Przewodnik wycieczki | Tour Guide |
| 17.06.2009 | S03 | Polowanie na zwierza | Weavil Season |
| brak danych | S04 | Pora karmienia | Feeding Time |
| brak danych | S05 | Powiedz "aaa" | Say "Awe" |
| brak danych | S06 | Przygoda na łódce | Boat-on-a-rope |
| 19.09.2009 | S07 | Beezy tańczy | Beezy’s Dance Moves |
| 19.09.2009 | S08 | Słodkich snów | Sweet Dreams |
| 19.09.2009 | S09 | Beezy w Senlandii | Beezy in Slumberland |
| 22.09.2009 | S10 | Wyhoduj potwora | Grow-a-Monster |
| S11 | Couch Tripping | ||
Linki zewnętrzne
- Jimmy Cool w polskiej Wikipedii
