Dora poznaje świat: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
|||
| Linia 39: | Linia 39: | ||
* [[Jakub Szydłowski]] | * [[Jakub Szydłowski]] | ||
* [[Julia Chatys]] | * [[Julia Chatys]] | ||
* [[Justyna Bojczuk]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Lektor''': [[Tomasz Kozłowicz]] | '''Lektor''': [[Tomasz Kozłowicz]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="10%"|Premiera odcinka | |||
!width="6%"|N/o | |||
!width="30%"|Polski tytuł | |||
!width="30%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|001 | |||
| ''Wielki, czerwony kurczak'' | |||
| ''The Big Red Chicken'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|002 | |||
| ''Zabłąkany ptaszek'' | |||
| ''Lost and Found'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|14.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|003 | |||
| ''Hik-Bum-Oooo'' | |||
| ''Hic-Boom-Ohhh'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|15.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|004 | |||
| ''Na plażę'' | |||
| ''Beaches'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|16.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|005 | |||
| ''My chcemy lody!'' | |||
| ''We All Scream for Ice Cream'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|17.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|006 | |||
| ''Ciuchcia'' | |||
| ''Choo Choo'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|18.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|007 | |||
| ''Skarb piratów'' | |||
| ''Treasure Island'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|21.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|008 | |||
| ''Trzy małe świnki'' | |||
| ''Three Little Piggies'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|21.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|009 | |||
| ''Wielka Rzeka'' | |||
| ''Big River'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|22.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|010 | |||
| ''Na jagody'' | |||
| ''Berry Hunt'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|22.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|011 | |||
| ''Życzenia Uchatka'' | |||
| ''Wizzle Wishes'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|28.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|012 | |||
| ''Domek babci'' | |||
| ''Grandma’s House'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|29.07.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|013 | |||
| ''Niespodzianka'' | |||
| ''Surprise'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|04.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|014 | |||
| ''Taśma klejąca'' | |||
| ''Sticky Tape'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|05.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|015 | |||
| ''Odbijająca się piłka'' | |||
| ''Bouncing Ball'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|06.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|016 | |||
| ''Plecak'' | |||
| ''Backpack'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|07.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|017 | |||
| ''Ryba z wody'' | |||
| ''Fish Out of Water'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|08.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|018 | |||
| ''Bugga, Bugga'' | |||
| ''Bugga, Bugga'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|11.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|019 | |||
| ''Mała gwiazdka'' | |||
| ''Little Star'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|12.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|020 | |||
| ''Dora ratuje księcia'' | |||
| ''Dora Saves the Prince'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|13.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|021 | |||
| ''Coqui'' | |||
| ''El Coqui'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|14.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|022 | |||
| ''Czekoladowe drzewo'' | |||
| ''The Chocolate Tree'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|15.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|023 | |||
| ''Te Amo'' | |||
| ''Te Amo'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|18.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|024 | |||
| ''Flet Tommy'ego'' | |||
| ''Pablo's Flute'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|19.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|025 | |||
| ''Do domu na drzewo'' | |||
| ''To the Treehouse'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|20.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|026 | |||
| ''Zwą mnie pan Zagadka'' | |||
| ''Call Me Mr. Riddles'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|21.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|027 | |||
| ''W poszukiwaniu miasta zagubionych zabawek'' | |||
| ''The Search for the City of Lost Toys'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|22.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|028 | |||
| ''Świąteczny odcinek'' | |||
| ''Christmas Special'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|25.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|029 | |||
| ''Przygoda z plecakiem Dory'' | |||
| ''Dora's Backpack Adventure'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|26.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|030 | |||
| ''Wielka burza'' | |||
| ''The Big Storm '' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|27.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|031 | |||
| ''Rapido Tico'' | |||
| ''Rapido Tico'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|28.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|032 | |||
| ''Magiczna różdżka'' | |||
| ''The Magic Stick'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|29.08.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|033 | |||
| ''Brakująca część'' | |||
| ''The Missing Piece'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|01.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|034 | |||
| ''Zagubiona, piszcząca zabawka'' | |||
| ''Lost Squeaky'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|02.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|035 | |||
| ''Rojo, wóz strażacki'' | |||
| ''Rojo, The Fire Truck'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|03.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|036 | |||
| ''Zagubiona mapa'' | |||
| ''Lost Map'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|04.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|037 | |||
| ''Dzień Matki'' | |||
| ''El Dia De Las Madres'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|05.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|038 | |||
| ''Złoci podróżnicy'' | |||
| ''Golden Explorers'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|08.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|039 | |||
| ''Prezent dla Mikołaja'' | |||
| ''A Present For Santa'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|09.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|040 | |||
| ''Doktor Dora'' | |||
| ''Doctor Dora'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|10.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|041 | |||
| ''Kucykowy ekspres'' | |||
| ''The Pony Express'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|11.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|042 | |||
| ''Leon, lew cyrkowy'' | |||
| ''Leon, the Circus Lion'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|12.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|043 | |||
| ''Festiwal wielkiej piñaty'' | |||
| ''The Festival of the Big Piñata'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|15.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|044 | |||
| ''Wesoły, mały troll'' | |||
| ''The Happy Old Troll'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|16.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|045 | |||
| ''Super mapa!'' | |||
| ''Super Map!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|17.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|046 | |||
| ''List do Rabusia'' | |||
| ''A Letter for Swiper'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|18.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|047 | |||
| ''Tak, możemy!'' | |||
| ''Yes We Can!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|19.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|048 | |||
| ''Music'' | |||
| ''El Musico'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|22.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|049 | |||
| ''Zabawa w chowanego'' | |||
| ''Hide and Go Seek'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|23.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|050 | |||
| ''Klik'' | |||
| ''Click'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|24.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|051 | |||
| ''Polowanie na jajo'' | |||
| ''Egg Hunt'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|25.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|052 | |||
| ''Super szpiedzy'' | |||
| ''Super Spies'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|26.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|053 | |||
| ''Szkolne zwierzątko'' | |||
| ''School Pet'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|29.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|054 | |||
| ''Czyje to urodziny?'' | |||
| ''Whose Birthday Is It?'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|30.09.2008 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|055 | |||
| ''Kwa! Kwa!'' | |||
| ''Quack! Quack!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|15.10.2009 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|056 | |||
| ''Łowienie gwiazd'' | |||
| ''Dora's Starcatching Adventure'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|29.10.2009 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|057 | |||
| ''Schłodzona ciężarówka'' | |||
| ''Stuck Truck'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|12.11.2009 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|058 | |||
| ''Robot Roberto'' | |||
| ''Roberto the Robot'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|26.11.2009 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|059 | |||
| ''Wielki ziemniak'' | |||
| ''The Big Potato'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|03.12.2009 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|060 | |||
| ''Poznajcie Diego'' | |||
| ''Meet Diego'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|17.12.2009 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|061 | |||
| ''Ratujmy szczeniaki!'' | |||
| ''Save the Puppies'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|07.01.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|062 | |||
| ''Dora ratuje Święto Trzech Króli'' | |||
| ''Por Favor!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|21.01.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|063 | |||
| ''Mały dinozaur'' | |||
| ''Baby Dino'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|04.02.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|064 | |||
| ''Na Biegun Południowy'' | |||
| ''To the South Pole'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|18.02.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|065 | |||
| ''Co jest potem?'' | |||
| ''What Happens Next?'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"|04.03.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|066 | |||
| ''Pomocy, Pomocy, Pomocy'' | |||
| ''Rescue, Rescue, Rescue'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.07.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|067 | |||
| ''Mam dołek w moim bucie | |||
| ''I've Got a Hole in My Boot'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 08.07.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|068 | |||
| ''Butek i Baseball'' | |||
| ''Baseball Boots'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.07.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|069 | |||
| ''Specjalny dzień Butka'' | |||
| ''Boots' Special Day'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.07.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|070 | |||
| ''Boo!'' | |||
| ''BOO!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 29.07.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|071 | |||
| ''Dora ratuje grę'' | |||
| ''Dora Saves the Game'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 05.08.2010 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|072 | |||
| ''Głośniej'' | |||
| ''Louder!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|073 | |||
| '' | |||
| ''Journey to the Purple Planet'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|074 | |||
| '' | |||
| ''Boots' Cuddly Dinosaur'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|075 | |||
| '' | |||
| ''The Super Silly Fiesta'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|076 | |||
| '' | |||
| ''Best Friends'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|077 | |||
| '' | |||
| ''ABC Animals'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|078 | |||
| '' | |||
| ''Jobs, Jobs, Jobs'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|079 | |||
| '' | |||
| ''Dora's Fairytale Adventure'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|080 | |||
| '' | |||
| ''Daisy, la Quinceanera'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|081 | |||
| '' | |||
| ''The Shy Rainbow'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|082 | |||
| '' | |||
| ''Swiper the Explorer'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|083 | |||
| '' | |||
| ''Star Mountain'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|084 | |||
| '' | |||
| ''Big Sister Dora'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|085 | |||
| '' | |||
| ''Super Babies'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|086 | |||
| '' | |||
| ''Catch the Babies'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|087 | |||
| '' | |||
| ''Dora's Got A Puppy'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|088 | |||
| '' | |||
| ''We're a Team'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|089 | |||
| '' | |||
| ''Super Spies 2: The Swiping Machine'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|090 | |||
| '' | |||
| ''Dora and Diego to the Rescue!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|091 | |||
| '' | |||
| ''A Crown For King Juan el Bobo'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|092 | |||
| '' | |||
| ''Dora Had a Little Lamb'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|093 | |||
| '' | |||
| ''The Mixed-Up Seasons'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|094 | |||
| '' | |||
| ''Dora's Dance to the Rescue'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|095 | |||
| '' | |||
| ''Save Diego'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|096 | |||
| '' | |||
| ''Dora's Pirate Adventures'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|097 | |||
| '' | |||
| ''Dora's First Trip'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|098 | |||
| '' | |||
| ''Baby Jaguar's Roar'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|099 | |||
| '' | |||
| ''Boots to the Rescue'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|100 | |||
| '' | |||
| ''Dora's World Adventures'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|101 | |||
| '' | |||
| ''Baby Crab'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|102 | |||
| '' | |||
| ''La Maestra de Musica'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|103 | |||
| '' | |||
| ''Dora Saves the Mermaids'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|104 | |||
| '' | |||
| ''Undercover Dora'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|105 | |||
| '' | |||
| ''We're the Best Team Ever'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIĄTA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|106 | |||
| '' | |||
| ''The Backpack Parade'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|107 | |||
| '' | |||
| ''Benny's Big Race'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|108 | |||
| '' | |||
| ''Isa's Unicorn Flowers'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|109 | |||
| '' | |||
| ''Dora's Jack-in-the-Box'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|110 | |||
| '' | |||
| ''Dora Saves the Snow Princess'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|111 | |||
| '' | |||
| ''The Mayan Adventure'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|} | |||
<br /> | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
Wersja z 16:35, 3 sty 2011
Dora poznaje świat (org. Dora the Explorer, 2000-??) – amerykański serial animowany, emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska od 11 lipca 2008 roku. Kilka pierwszych odcinków zostało wyemitowanych na kanale TVP1.
Fabuła
Dora to mała podróżniczka z wielkim sercem, która nigdy nie rozstaje się ze swoim plecakiem, mapą i kochaną małpką o imieniu Butek. Zawsze gotowa jest wyruszyć w podróż, by udzielić komuś pomocy albo rozwiązać jakąś zagadkę. Dora zachęca oglądających do aktywnego uczestniczenia w każdym odcinku i z zapałem uczy młodszych widzów podstaw języka angielskiego. Serial o przygodach małej podróżniczki otrzymał wiele nagród i nominacji, m.in. do nagród Emmy.
Opis pochodzi ze strony http://www.cyfrowypolsat.pl/program-tv/nickelodeon/
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska − START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska-Bednarek
Dialogi polskie:
- Katarzyna Wojsz (odc. 1-72, 99),
- Piotr Radziwiłowicz (odc. S3, S9)
Dźwięk i montaż:
- Kamil Pudlik (odc. 1, 40-50, 54-56, 59-63),
- Hanna Makowska (odc. 2-9, 21-24),
- Janusz Tokarzewski (odc. 10-20, 25-34, 36-39),
- Sławomir Czwórnóg (odc. S9)
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol (odc. S9)
Kierownictwo produkcji:
- Anna Kuszewska (odc. 1-72, 99),
- Elżbieta Araszkiewicz (odc. S3, S9)
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska, Katarzyna Dryńska (odc. S3, S9)
Wystąpili:
- Magdalena Wasylik − Dora
- Albert Do − Butek (odc. 1-72, 99)
- Janek Rotowski − Butek (odc. S3, S9)
W pozostałych rolach:
- Beniamin Lewandowski − Plecak
- Tomasz Steciuk – Mapa
- Wojciech Paszkowski − Rabuś
- Krzysztof Bednarek − Blue
- Wit Apostolakis-Gluziński − Benek
- Agnieszka Kunikowska − Wielka czerwona kura (odc. 1)
- Jakub Szydłowski − Krokodyl (odc. 1)
- Joanna Pach – Mała czerwona rybka
- Kajetan Lewandowski – Diego
- Stasio Kilian
- Jakub Szydłowski
- Julia Chatys
- Justyna Bojczuk
i inni
Lektor: Tomasz Kozłowicz
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 11.07.2008 | 001 | Wielki, czerwony kurczak | The Big Red Chicken |
| 11.07.2008 | 002 | Zabłąkany ptaszek | Lost and Found |
| 14.07.2008 | 003 | Hik-Bum-Oooo | Hic-Boom-Ohhh |
| 15.07.2008 | 004 | Na plażę | Beaches |
| 16.07.2008 | 005 | My chcemy lody! | We All Scream for Ice Cream |
| 17.07.2008 | 006 | Ciuchcia | Choo Choo |
| 18.07.2008 | 007 | Skarb piratów | Treasure Island |
| 21.07.2008 | 008 | Trzy małe świnki | Three Little Piggies |
| 21.07.2008 | 009 | Wielka Rzeka | Big River |
| 22.07.2008 | 010 | Na jagody | Berry Hunt |
| 22.07.2008 | 011 | Życzenia Uchatka | Wizzle Wishes |
| 28.07.2008 | 012 | Domek babci | Grandma’s House |
| 29.07.2008 | 013 | Niespodzianka | Surprise |
| 04.08.2008 | 014 | Taśma klejąca | Sticky Tape |
| 05.08.2008 | 015 | Odbijająca się piłka | Bouncing Ball |
| 06.08.2008 | 016 | Plecak | Backpack |
| 07.08.2008 | 017 | Ryba z wody | Fish Out of Water |
| 08.08.2008 | 018 | Bugga, Bugga | Bugga, Bugga |
| 11.08.2008 | 019 | Mała gwiazdka | Little Star |
| 12.08.2008 | 020 | Dora ratuje księcia | Dora Saves the Prince |
| 13.08.2008 | 021 | Coqui | El Coqui |
| 14.08.2008 | 022 | Czekoladowe drzewo | The Chocolate Tree |
| 15.08.2008 | 023 | Te Amo | Te Amo |
| 18.08.2008 | 024 | Flet Tommy'ego | Pablo's Flute |
| 19.08.2008 | 025 | Do domu na drzewo | To the Treehouse |
| 20.08.2008 | 026 | Zwą mnie pan Zagadka | Call Me Mr. Riddles |
| 21.08.2008 | 027 | W poszukiwaniu miasta zagubionych zabawek | The Search for the City of Lost Toys |
| 22.08.2008 | 028 | Świąteczny odcinek | Christmas Special |
| SERIA DRUGA | |||
| 25.08.2008 | 029 | Przygoda z plecakiem Dory | Dora's Backpack Adventure |
| 26.08.2008 | 030 | Wielka burza | The Big Storm |
| 27.08.2008 | 031 | Rapido Tico | Rapido Tico |
| 28.08.2008 | 032 | Magiczna różdżka | The Magic Stick |
| 29.08.2008 | 033 | Brakująca część | The Missing Piece |
| 01.09.2008 | 034 | Zagubiona, piszcząca zabawka | Lost Squeaky |
| 02.09.2008 | 035 | Rojo, wóz strażacki | Rojo, The Fire Truck |
| 03.09.2008 | 036 | Zagubiona mapa | Lost Map |
| 04.09.2008 | 037 | Dzień Matki | El Dia De Las Madres |
| 05.09.2008 | 038 | Złoci podróżnicy | Golden Explorers |
| 08.09.2008 | 039 | Prezent dla Mikołaja | A Present For Santa |
| 09.09.2008 | 040 | Doktor Dora | Doctor Dora |
| 10.09.2008 | 041 | Kucykowy ekspres | The Pony Express |
| 11.09.2008 | 042 | Leon, lew cyrkowy | Leon, the Circus Lion |
| 12.09.2008 | 043 | Festiwal wielkiej piñaty | The Festival of the Big Piñata |
| 15.09.2008 | 044 | Wesoły, mały troll | The Happy Old Troll |
| 16.09.2008 | 045 | Super mapa! | Super Map! |
| 17.09.2008 | 046 | List do Rabusia | A Letter for Swiper |
| 18.09.2008 | 047 | Tak, możemy! | Yes We Can! |
| 19.09.2008 | 048 | Music | El Musico |
| 22.09.2008 | 049 | Zabawa w chowanego | Hide and Go Seek |
| 23.09.2008 | 050 | Klik | Click |
| 24.09.2008 | 051 | Polowanie na jajo | Egg Hunt |
| 25.09.2008 | 052 | Super szpiedzy | Super Spies |
| 26.09.2008 | 053 | Szkolne zwierzątko | School Pet |
| 29.09.2008 | 054 | Czyje to urodziny? | Whose Birthday Is It? |
| 30.09.2008 | 055 | Kwa! Kwa! | Quack! Quack! |
| SERIA TRZECIA | |||
| 15.10.2009 | 056 | Łowienie gwiazd | Dora's Starcatching Adventure |
| 29.10.2009 | 057 | Schłodzona ciężarówka | Stuck Truck |
| 12.11.2009 | 058 | Robot Roberto | Roberto the Robot |
| 26.11.2009 | 059 | Wielki ziemniak | The Big Potato |
| 03.12.2009 | 060 | Poznajcie Diego | Meet Diego |
| 17.12.2009 | 061 | Ratujmy szczeniaki! | Save the Puppies |
| 07.01.2010 | 062 | Dora ratuje Święto Trzech Króli | Por Favor! |
| 21.01.2010 | 063 | Mały dinozaur | Baby Dino |
| 04.02.2010 | 064 | Na Biegun Południowy | To the South Pole |
| 18.02.2010 | 065 | Co jest potem? | What Happens Next? |
| 04.03.2010 | 066 | Pomocy, Pomocy, Pomocy | Rescue, Rescue, Rescue |
| 01.07.2010 | 067 | Mam dołek w moim bucie | I've Got a Hole in My Boot |
| 08.07.2010 | 068 | Butek i Baseball | Baseball Boots |
| 15.07.2010 | 069 | Specjalny dzień Butka | Boots' Special Day |
| 22.07.2010 | 070 | Boo! | BOO! |
| 29.07.2010 | 071 | Dora ratuje grę | Dora Saves the Game |
| 05.08.2010 | 072 | Głośniej | Louder! |
| 073 | Journey to the Purple Planet | ||
| 074 | Boots' Cuddly Dinosaur | ||
| 075 | The Super Silly Fiesta | ||
| 076 | Best Friends | ||
| 077 | ABC Animals | ||
| 078 | Jobs, Jobs, Jobs | ||
| SERIA CZWARTA | |||
| 079 | Dora's Fairytale Adventure | ||
| 080 | Daisy, la Quinceanera | ||
| 081 | The Shy Rainbow | ||
| 082 | Swiper the Explorer | ||
| 083 | Star Mountain | ||
| 084 | Big Sister Dora | ||
| 085 | Super Babies | ||
| 086 | Catch the Babies | ||
| 087 | Dora's Got A Puppy | ||
| 088 | We're a Team | ||
| 089 | Super Spies 2: The Swiping Machine | ||
| 090 | Dora and Diego to the Rescue! | ||
| 091 | A Crown For King Juan el Bobo | ||
| 092 | Dora Had a Little Lamb | ||
| 093 | The Mixed-Up Seasons | ||
| 094 | Dora's Dance to the Rescue | ||
| 095 | Save Diego | ||
| 096 | Dora's Pirate Adventures | ||
| 097 | Dora's First Trip | ||
| 098 | Baby Jaguar's Roar | ||
| 099 | Boots to the Rescue | ||
| 100 | Dora's World Adventures | ||
| 101 | Baby Crab | ||
| 102 | La Maestra de Musica | ||
| 103 | Dora Saves the Mermaids | ||
| 104 | Undercover Dora | ||
| 105 | We're the Best Team Ever | ||
| SERIA PIĄTA | |||
| 106 | The Backpack Parade | ||
| 107 | Benny's Big Race | ||
| 108 | Isa's Unicorn Flowers | ||
| 109 | Dora's Jack-in-the-Box | ||
| 110 | Dora Saves the Snow Princess | ||
| 111 | The Mayan Adventure | ||
Linki zewnętrzne
- Dora poznaje świat w polskiej Wikipedii
- Dora poznaje świat w bazie filmweb.pl
