Voltron: Legendarny Obrońca: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
|||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': [[Master Film]] na zlecenie DreamWorks<br /> | '''Wersja polska''': [[Master Film]] na zlecenie DreamWorks<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Andrzej Chudy]]< | '''Reżyseria''': | ||
* [[Andrzej Chudy]] <small>(odc. 4-18, 20-26)</small>, | |||
* [[Zbigniew Suszyński]] <small>(odc. 19)</small> | |||
'''Tłumaczenie i dialogi''': [[Przemysław Rak]]<br /> | '''Tłumaczenie i dialogi''': [[Przemysław Rak]]<br /> | ||
'''Dźwięk''': [[Jakub Lenarczyk]]< | '''Dźwięk''': | ||
'''Montaż''': [[Krzysztof Podolski]]< | * [[Jakub Lenarczyk]] <small>(odc. 4-18, 20-25)</small>, | ||
* [[Barbara Jelińska]] <small>(odc. 19)</small> | |||
'''Montaż''': | |||
* [[Krzysztof Podolski]] <small>(odc. 4-18, 20-26)</small>, | |||
* [[Barbara Jelińska]] <small>(odc. 19)</small> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
| Linia 44: | Linia 50: | ||
* [[Brygida Turowska-Szymczak]] | * [[Brygida Turowska-Szymczak]] | ||
i inni | i inni | ||
'''Lektor''': [[Andrzej Chudy]] | |||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| rowspan=3|'''' | |||
| rowspan=3|''The Rise of Voltron'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Jak zbudować Voltrona'' | |||
| ''Some Assembly Required'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Powrót Gladiatora'' | |||
| ''Return of the Gladiator'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Upadek Zamku Lwów'' | |||
| ''Fall of the Castle of Lions'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Łzy Balmery'' | |||
| ''Tears of the Balmera'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Początek misji'' | |||
| ''Taking Flight'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Powrót na Balmerę'' | |||
| ''Return to the Balmera'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Odrodzenie'' | |||
| ''Rebirth'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Kryształowy jad'' | |||
| ''Crystal Venom'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Ukryta stacja'' | |||
| ''Collection and Extraction'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Czarny Paladyn'' | |||
| ''The Black Paladin'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Droga przez wszechświat'' | |||
| ''Across the Universe'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''W otchłani'' | |||
| ''The Depths'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Ucieczka Shiro'' | |||
| ''Shiro’s Escape'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Przechytrzyć sześcian'' | |||
| ''Greening the Cube'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Oko cyklonu'' | |||
| ''Eye of the Storm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Arka Taujeerian'' | |||
| ''The Ark of Taujeer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Kosmiczne zakupy'' | |||
| ''Space Mall'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Ostrze Marmory'' | |||
| ''The Blade of Marmora'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''W brzucha Webluma'' | |||
| ''The Belly of the Weblum'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Ucieczka z Beta Traz'' | |||
| ''Escape from Beta Traz'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Pozostać przy życiu'' | |||
| ''Stayin’ Alive'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Śmiały plan'' | |||
| ''Best Laid Plans'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Paraliż'' | |||
| ''Blackout'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| '''' | |||
| ''Changing of the Guard'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| '''' | |||
| ''Red Paladin'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| '''' | |||
| ''The Hunted'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| '''' | |||
| ''Hole in the Sky'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| '''' | |||
| ''The Journey'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| '''' | |||
| ''Tailing a Comet'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| '''' | |||
| ''The Legend Begins'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| '''' | |||
| ''Code of Honor'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| '''' | |||
| ''Reunion'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| '''' | |||
| ''Black Site'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| '''' | |||
| ''The Voltron Show!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| '''' | |||
| ''Begin the Blitz'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| '''' | |||
| ''A New Defender'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIĄTA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| '''' | |||
| ''The Prisoner'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| '''' | |||
| ''Blood Duel'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| '''' | |||
| ''Postmortem'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| '''' | |||
| ''Kral Zera'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| '''' | |||
| ''Bloodlines'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| '''' | |||
| ''White Lion'' | |||
|} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 22:30, 14 mar 2018
| Tytuł | Voltron: Legendarny Obrońca |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Voltron: Legendary Defender |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Netflix |
| Lata produkcji | 2016 – obecnie |
| Data premiery dubbingu | luty 2018 |
Voltron: Legendarny Obrońca (ang. Voltron: Legendary Defender) – amerykański serial animowany. Polski dubbing dostępny na zagranicznych wersjach serwisu Netflix od lutego 2018 roku.
Fabuła
W nowej odsłonie serialu piątka niespodziewanych bohaterów i ich latające lwy-roboty tworzą megapotężnego Voltrona i bronią wszechświata przed złem.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: Master Film na zlecenie DreamWorks
Reżyseria:
- Andrzej Chudy (odc. 4-18, 20-26),
- Zbigniew Suszyński (odc. 19)
Tłumaczenie i dialogi: Przemysław Rak
Dźwięk:
- Jakub Lenarczyk (odc. 4-18, 20-25),
- Barbara Jelińska (odc. 19)
Montaż:
- Krzysztof Podolski (odc. 4-18, 20-26),
- Barbara Jelińska (odc. 19)
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Wystąpili:
- Mateusz Narloch – Lance
- Piotr Bajtlik – Hunk
- Bartosz Wesołowski – Keith
- Maksymilian Bogumił – Shiro
- Aleksandra Radwan – Pidge
- Joanna Pach-Żbikowska – Allura
- Mateusz Weber – Coran
W pozostałych rolach:
- Andrzej Chudy – Król Alfor
- Robert Czebotar – Komandor Sendak
- Robert Jarociński – Lord Zarkon
- Kinga Tabor-Szymaniak – Wiedźma Haggar
- Anna Karczmarczyk
- Wojciech Machnicki
- Maksymilian Michasiów
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński
- Brygida Turowska-Szymczak
i inni
Lektor: Andrzej Chudy
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | ' | The Rise of Voltron |
| 02 | ||
| 03 | ||
| 04 | Jak zbudować Voltrona | Some Assembly Required |
| 05 | Powrót Gladiatora | Return of the Gladiator |
| 06 | Upadek Zamku Lwów | Fall of the Castle of Lions |
| 07 | Łzy Balmery | Tears of the Balmera |
| 08 | Początek misji | Taking Flight |
| 09 | Powrót na Balmerę | Return to the Balmera |
| 10 | Odrodzenie | Rebirth |
| 11 | Kryształowy jad | Crystal Venom |
| 12 | Ukryta stacja | Collection and Extraction |
| 13 | Czarny Paladyn | The Black Paladin |
| SERIA DRUGA | ||
| 14 | Droga przez wszechświat | Across the Universe |
| 15 | W otchłani | The Depths |
| 16 | Ucieczka Shiro | Shiro’s Escape |
| 17 | Przechytrzyć sześcian | Greening the Cube |
| 18 | Oko cyklonu | Eye of the Storm |
| 19 | Arka Taujeerian | The Ark of Taujeer |
| 20 | Kosmiczne zakupy | Space Mall |
| 21 | Ostrze Marmory | The Blade of Marmora |
| 22 | W brzucha Webluma | The Belly of the Weblum |
| 23 | Ucieczka z Beta Traz | Escape from Beta Traz |
| 24 | Pozostać przy życiu | Stayin’ Alive |
| 25 | Śmiały plan | Best Laid Plans |
| 26 | Paraliż | Blackout |
| SERIA TRZECIA | ||
| 27 | ' | Changing of the Guard |
| 28 | ' | Red Paladin |
| 29 | ' | The Hunted |
| 30 | ' | Hole in the Sky |
| 31 | ' | The Journey |
| 32 | ' | Tailing a Comet |
| 33 | ' | The Legend Begins |
| SERIA CZWARTA | ||
| 34 | ' | Code of Honor |
| 35 | ' | Reunion |
| 36 | ' | Black Site |
| 37 | ' | The Voltron Show! |
| 38 | ' | Begin the Blitz |
| 39 | ' | A New Defender |
| SERIA PIĄTA | ||
| 40 | ' | The Prisoner |
| 41 | ' | Blood Duel |
| 42 | ' | Postmortem |
| 43 | ' | Kral Zera |
| 44 | ' | Bloodlines |
| 45 | ' | White Lion |
