Anatomia morderstwa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
OkiDoki (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 8: Linia 8:
|rok=1959
|rok=1959
|data premiery=1961
|data premiery=1961
}}'''Anatomia morderstwa''' (ang. ''Anatomy of a Murder'') − amerykański dramat sądowy z 1959 roku na podstawie powieści Johna D. Voelkera w reżyserii Otto Premingera, nominowany w siedmiu kategoriach do Oscara. Premiera kinowa − rok [[1961]].
}}'''Anatomia morderstwa''' (ang. ''Anatomy of a Murder'') − amerykański dramat sądowy z 1959 roku na podstawie powieści Johna D. Voelkera w reżyserii Otto Premingera, nominowany w siedmiu kategoriach do Oscara.


== Fabuła ==
== Fabuła ==

Wersja z 10:56, 20 lip 2019

Tytuł Anatomia morderstwa
Tytuł oryginalny Anatomy of a Murder
Gatunek dramat
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Rok produkcji 1959
Data premiery dubbingu 1961

Anatomia morderstwa (ang. Anatomy of a Murder) − amerykański dramat sądowy z 1959 roku na podstawie powieści Johna D. Voelkera w reżyserii Otto Premingera, nominowany w siedmiu kategoriach do Oscara.

Fabuła

Miasteczko Ishpeming w Stanach Zjednoczonych. Porucznik Frederic Manion (Ben Gazzara), mszcząc się za pobicie i zgwałcenie swojej żony Laury (Lee Remick), zabija właściciela baru. Kobieta potwierdza wersję wydarzeń przedstawioną przez męża, jednak nie ma żadnych dowodów na prawdziwość jej zeznań. Manion zostaje postawiony przed sądem, a jego adwokatem zostaje nieudacznik Paul Biegler (James Stewart). Oskarżyciel, sprytny Claude Dancer (George C. Scott), próbuje dowieść, że Laura była kochanką zamordowanego, a jej mąż zabił go z zazdrości. Proces wydaje się przesądzony, a wina Maniona pewna... Film powstał na podstawie znanej powieści Johna Volkera, w której autor - sędzia Najwyższego Sądu Stanowego w Michigan - opisuje prawdziwy proces o morderstwo.

Źródło: Teleman

Wersja polska

Udział wzięli:

i inni

Wersja polska: STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE
Reżyser: Zofia Aleksandrowicz-Dybowska
Teksty: Krystyna Uniechowska i Jan Moes
Operator dźwięku: Zdzisław Siwecki
Montaż: Halina Kucharska

Linki zewnętrzne