Przygody wiewióra Mikołaja: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
DXton (dyskusja | edycje)
Utworzono nową stronę "'''Przygody wiewióra Mikołaja''' (węg. ''Misi Mókus kalandjai'', 1982) – węgierski film animowany liczący 13 odcinków. Serial w Polsce był emitowany jako czę..."
 
OkiDoki (dyskusja | edycje)
 
Linia 31: Linia 31:


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;"
|-style="background: #ABC;"
!width="8%"|N/o
!width="46%"|Polski tytuł
!width="46%"|Węgierski tytuł
|-
|-
| colspan=3 |
!width="10%"|№
!width="45%"|Tytuł polski
!width="45%"|Tytuł węgierski
|-
|-
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|01
| ''
| ''
| ''Ribillió Mókuséknál''
| ''Ribillió Mókuséknál''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|02
| ''Mikołaj wyrusza w szeroki świat''
| ''Mikołaj wyrusza w szeroki świat''
| ''Misi Mókus útra kel''
| ''Misi Mókus útra kel''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|03
| ''
| ''
| ''Misi és a ravasz madarász''
| ''Misi és a ravasz madarász''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|04
| ''
| ''
| ''Szökés a fogságból''
| ''Szökés a fogságból''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|05
| ''
| ''
| ''Potyautas a tengeren''
| ''Potyautas a tengeren''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|06
| ''
| ''
| ''Találkozás Bumbával és a nagy Krokóval''
| ''Találkozás Bumbával és a nagy Krokóval''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|07
| ''
| ''
| ''Kacifánt és a száz banán''
| ''Kacifánt és a száz banán''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|08
| ''
| ''
| ''A nagy bölcs barlangjában''
| ''A nagy bölcs barlangjában''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|09
| ''
| ''
| ''A nagy barlangon keresztül''
| ''A nagy barlangon keresztül''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|10
| ''
| ''
| ''Az örökké termő fa szigetén''
| ''Az örökké termő fa szigetén''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|11
| ''
| ''
| ''Hazafelé''
| ''Hazafelé''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|12
| ''
| ''
| ''Bumba világszám lesz''
| ''Bumba világszám lesz''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|13
| ''
| ''
| ''Legjobb a hazai mogyoró''
| ''Legjobb a hazai mogyoró''
|-
|-
| colspan=3 |
|}
|}


[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]

Aktualna wersja na dzień 13:20, 15 lis 2019

Przygody wiewióra Mikołaja (węg. Misi Mókus kalandjai, 1982) – węgierski film animowany liczący 13 odcinków.

Serial w Polsce był emitowany jako część programu Domowe przedszkole w latach 90-tych w TVP1.

Wersja polska

Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU
Reżyser: Barbara Sołtysik
Wystąpili:

  • Hanna Kinder-Kiss
    • Mikołaj,
    • mama Mikołaja (odc. 1-2),
    • jeden z członków rodzeństwa Mikołaja (odc. 1),
    • wiewiórki z klasy Mikołaja (odc. 2)
  • Jacek Bończyk
    • Ciotka Sroka (odc. 1-2),
    • jeden z członków rodzeństwa Mikołaja (odc. 1),
    • Nauczyciel (odc. 2),
    • wiewiórki z klasy Mikołaja (odc. 2)
  • Ryszard Olesiński
    • tata Mikołaja (odc. 1-2),
    • jeden z członków rodzeństwa Mikołaja (odc. 1)
  • Włodzimierz BednarskiPan Wiewiór (odc. 2)
  • Iwona Rulewiczwiewiórki z klasy Mikołaja (odc. 2)

i inni

Śpiewali:

Lektor: Maciej Gudowski

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł węgierski
SERIA PIERWSZA
01 Ribillió Mókuséknál
02 Mikołaj wyrusza w szeroki świat Misi Mókus útra kel
03 Misi és a ravasz madarász
04 Szökés a fogságból
05 Potyautas a tengeren
06 Találkozás Bumbával és a nagy Krokóval
07 Kacifánt és a száz banán
08 A nagy bölcs barlangjában
09 A nagy barlangon keresztül
10 Az örökké termő fa szigetén
11 Hazafelé
12 Bumba világszám lesz
13 Legjobb a hazai mogyoró