Dom na wielkim drzewie: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
|||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | |||
|tytuł= Dom na wielkim drzewie | |||
|tytuł oryginalny= It’s a Big Big World | |||
|plakat= | |||
|gatunek= edukacyjny | |||
|kraj= Stany Zjednoczone | |||
|język= angielski | |||
|stacja= [[MiniMini+|MiniMini]] | |||
|lata produkcji= 2006 | |||
|data premiery= 1 kwietnia [[2009]] | |||
|sezony= 1 z 2 | |||
|odcinki= 40 z 47 | |||
}} | |||
'''Dom na wielkim drzewie''' (ang. ''It’s a Big Big World'', 2006) – amerykański serial dla dzieci, przedstawiający zabawy i zachowanie zwierząt mieszkających na tytułowym wielkim drzewie. | '''Dom na wielkim drzewie''' (ang. ''It’s a Big Big World'', 2006) – amerykański serial dla dzieci, przedstawiający zabawy i zachowanie zwierząt mieszkających na tytułowym wielkim drzewie. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini]] od 1 kwietnia 2009 roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini+|MiniMini]] od 1 kwietnia [[2009]] roku. | ||
== Fabuła == | |||
Leniwiec o imieniu Śpioch mieszka w dżungli w domku na drzewie. On i jego przyjaciele, wśród których znajdują się małpki Zuza i Kuba, mrówkojad Wiktor oraz żabka Grześ, przybliżają widzom problemy dotyczące ekologii i opowiadają, jak należy chronić środowisko. | |||
<small>Opis pochodzi ze strony [https://www.telemagazyn.pl/serial/dom-na-wielkim-drzewie-80301/odc21/ www.Telemagazyn.pl]</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 16: | Linia 34: | ||
* [[Barbara Melzer]] – '''Zuza''' | * [[Barbara Melzer]] – '''Zuza''' | ||
* [[Marcin Mroziński]] – '''Kuba''' | * [[Marcin Mroziński]] – '''Kuba''' | ||
* [[ | * [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]] – '''Martarez''' | ||
* [[Anna Sztejner]] – '''Kornelia''' | * [[Anna Sztejner]] – '''Kornelia''' | ||
* [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''Wiktor''' | * [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''Wiktor''' | ||
| Linia 113: | Linia 131: | ||
| ''Gąsienica Zuzy'' | | ''Gąsienica Zuzy'' | ||
| ''Smooch’s Caterpillar'' | | ''Smooch’s Caterpillar'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.04.2009 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.04.2009 | ||
| Linia 195: | Linia 211: | ||
| ''Mapa'' | | ''Mapa'' | ||
| ''Map it Out'' | | ''Map it Out'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24.04.2009 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24.04.2009 | ||
| Linia 277: | Linia 291: | ||
| ''Przyjaźń'' | | ''Przyjaźń'' | ||
| ''Friendship'' | | ''Friendship'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06.05.2009 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06.05.2009 | ||
| Linia 359: | Linia 371: | ||
| ''Śpiewnik Bola'' | | ''Śpiewnik Bola'' | ||
| ''Oko’s Songbook'' | | ''Oko’s Songbook'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| '''' | |||
| ''Hanging With a Sleepy Sloth'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Enough Is Enough'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| '''' | |||
| ''Winslow Is It'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Fourth R'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| '''' | |||
| ''Making New Friends'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Little Things'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| '''' | |||
| ''Things That Go Bump'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''What’s That Smell'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| '''' | |||
| ''Why Can’t I Fly'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Big Big Dinner Party'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| '''' | |||
| ''Winslow’s Gone Bananas'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''I Love Purple'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| '''' | |||
| ''Big Book of Babies'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Club Craze'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia | * {{Wikipedia}} | ||
[[Kategoria:Seriale dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 16:52, 9 lut 2020
| Tytuł | Dom na wielkim drzewie |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | It’s a Big Big World |
| Gatunek | edukacyjny |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | MiniMini |
| Lata produkcji | 2006 |
| Data premiery dubbingu | 1 kwietnia 2009 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 40 z 47 |
Dom na wielkim drzewie (ang. It’s a Big Big World, 2006) – amerykański serial dla dzieci, przedstawiający zabawy i zachowanie zwierząt mieszkających na tytułowym wielkim drzewie.
Serial emitowany w Polsce na kanale MiniMini od 1 kwietnia 2009 roku.
Fabuła
Leniwiec o imieniu Śpioch mieszka w dżungli w domku na drzewie. On i jego przyjaciele, wśród których znajdują się małpki Zuza i Kuba, mrówkojad Wiktor oraz żabka Grześ, przybliżają widzom problemy dotyczące ekologii i opowiadają, jak należy chronić środowisko.
Opis pochodzi ze strony www.Telemagazyn.pl
Wersja polska
Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria i kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk
Dialogi polskie i teksty piosenek: Jakub Osiński
Dźwięk i montaż:
- Ilona Czech-Kłoczewska (odc. 1-4, 13-20, 29-32),
- Hanna Makowska (odc. 5-12, 21-28, 33-40)
Kierownik produkcji: Anna Krajewska
Udział wzięli:
- Jakub Szydłowski – Śpioch
- Wojciech Paszkowski – Filip
- Barbara Melzer – Zuza
- Marcin Mroziński – Kuba
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska – Martarez
- Anna Sztejner – Kornelia
- Klaudiusz Kaufmann – Wiktor
- Jarosław Boberek – Grześ
- Wojciech Dmochowski – Bolo
- Anna Apostolakis – Marta
- Cezary Kwieciński – Ślimak
i inni
Lektor: Maciej Szklarz
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01.04.2009 | 01 | Tutaj go nie ma | Not Found Here |
| 02.04.2009 | 02 | Bycie mrówką | Ant Ray Vision |
| Wyprowadzka | Moving On Up | ||
| 03.04.2009 | 03 | Równowaga | Balance |
| Samotny Filip | Ick Alone | ||
| 05.04.2009 | 04 | Królowa drzewa | Burdette Queen Ant |
| O jedną małpę za dużo | One Monkey Too Many | ||
| 06.04.2009 | 05 | Przyjaciółka pszczoła | My Friend Will Bee Right Back |
| Nauka latania | Learning to Fly | ||
| 07.04.2009 | 06 | Muszla | Shell |
| Duch drzewa | Spirit | ||
| 08.04.2009 | 07 | Na samym szczycie | On on a Limb |
| Świat się zmienia | The More Things Change | ||
| 09.04.2009 | 08 | Obudzić Śpiocha | Dancing |
| Król drzewa | King of the Tree | ||
| 10.04.2009 | 09 | Pióra Corneli | Burdette Bald Eagle |
| Gorący lód | Hot Ice | ||
| 12.04.2009 | 10 | Kolorowy świat | Color My World |
| Gąsienica Zuzy | Smooch’s Caterpillar | ||
| 13.04.2009 | 11 | Mała małpa | Mini Monkey |
| Pięć zmysłów | The Five Senses | ||
| 14.04.2009 | 12 | Gimnastyka Grzesia | Wartz’s Work Out |
| Za gorąco Ci? | Hot Enough for You? | ||
| 15.04.2009 | 13 | Burza | Windy Night |
| Żegnaj Płatku | So Long Planty | ||
| 16.04.2009 | 14 | Złapać tęczę | Hold on Rainbow |
| Gdzie się podziały jagody? | Where Have All the Berries Gone? | ||
| 17.04.2009 | 15 | Sezon na żywicę | Sappy Monkey |
| Ogród Zuzy | Growing Pains | ||
| 19.04.2009 | 16 | Wielkie kichanie | The Big Sneeze |
| Grzesiu idź spać | Go to Sleep Wartz | ||
| 20.04.2009 | 17 | Wiosenne porządki | Down in the Dumps |
| Kto rusza kwiatem? | Who Moved My Sunflower? | ||
| 21.04.2009 | 18 | Uczulenie | The Itch |
| Wszystko będzie dobrze | Everything’s Going to Be Just Fine | ||
| 22.04.2009 | 19 | Co za wspaniały liść | What a Wonderful Leaf |
| Strażnik drzewa | Roots Rock | ||
| 23.04.2009 | 20 | Ślady | Making Tracks |
| Mapa | Map it Out | ||
| 24.04.2009 | 21 | Zabawa w chowanego | Hide and Seek |
| Zdrowy tryb życia | Take Care of Yourself | ||
| 26.04.2009 | 22 | Dzień wielkiego drzewa | World Tree Day |
| Tort urodzinowy | World Tree Cuisine | ||
| 27.04.2009 | 23 | Dziwny owoc | The Sloth Must Be Crazy |
| Mądrzejszy niż myślisz | Smarter Than You Think | ||
| 28.04.2009 | 24 | Ryba bez wody | Fish Out of Water |
| Gniazdo Corneli | Burdette’s Nest | ||
| 29.04.2009 | 25 | Kości | Bones |
| Bardzo dużo jedzenia | Food and Plenty of It | ||
| 30.04.2009 | 26 | Żądło | The Sting |
| Starzenie się | Growing | ||
| 01.05.2009 | 27 | Sztafeta | The Big Race |
| Jesteś tym kim jesteś | You Are What You Are | ||
| 03.05.2009 | 28 | Zniknięcie Marty | Madge Is Missing |
| Śpiewnik mrówkojada | The Anteater Songbook | ||
| 04.05.2009 | 29 | Chory księżyc | Get Well Moon |
| Wszystko ma swój czas | Take Your Time | ||
| 05.05.2009 | 30 | Ptasia przygoda | A Bird Tale |
| Przyjaźń | Friendship | ||
| 06.05.2009 | 31 | Oczy i nosy | Eyes and Noses |
| Śpiewnik Śpiocha | Snook’s Songbook | ||
| 07.05.2009 | 32 | Narodziny | The Hatch |
| Dźwięki lasu | Sounds of the Forest | ||
| 08.05.2009 | 33 | Strażnicy kwitnącego drzewa | The Guardians of the Sappenwood Tree |
| Za wzgórzem i jeszcze dalej | Over the Hills and Far Away | ||
| 10.05.2009 | 34 | Urodziny Bola | Oko’s Birthday |
| Pajęczyna żaby | Spinning a Tale | ||
| 11.05.2009 | 35 | Echo | Echoes |
| Serce | A Good Heartbeat | ||
| 12.05.2009 | 36 | Nocowanie | Sleepover |
| Znikające oczko wodne | The Disappearing Water Hole | ||
| 13.05.2009 | 37 | Latająca ryba | Flying Fish |
| Śpiewnik Marmozetów | Smooch and Winslow’s Songbook | ||
| 14.05.2009 | 38 | Być leniwcem | Sloth Lessons |
| Królowa Awokado | The Avocado Queen | ||
| 15.05.2009 | 39 | Odgłosy | In Good Voice |
| Rodzinne drzewo Grzesia | Wartz’s Family Tree | ||
| 17.05.2009 | 40 | Oczko wodne | Big Big Water Hole |
| Śpiewnik Bola | Oko’s Songbook | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 41 | ' | Hanging With a Sleepy Sloth | |
| ' | Enough Is Enough | ||
| 42 | ' | Winslow Is It | |
| ' | The Fourth R | ||
| 43 | ' | Making New Friends | |
| ' | Little Things | ||
| 44 | ' | Things That Go Bump | |
| ' | What’s That Smell | ||
| 45 | ' | Why Can’t I Fly | |
| ' | Big Big Dinner Party | ||
| 46 | ' | Winslow’s Gone Bananas | |
| ' | I Love Purple | ||
| 47 | ' | Big Book of Babies | |
| ' | Club Craze | ||
Linki zewnętrzne
- Dom na wielkim drzewie w polskiej Wikipedii
