Królewska Straż: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery=1 września [[2020]] | |data premiery=1 września [[2020]] | ||
|sezony=1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki=2 z | |odcinki=2 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Królewska Straż''' (ang. ''Kingdom Force'', 2019) – kanadyjski serial animowany. | '''Królewska Straż''' (ang. ''Kingdom Force'', 2019) – kanadyjski serial animowany. | ||
Serial w Polsce | Serial w Polsce emitowany od 1 września [[2020]] roku na kanale [[Boomerang]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
* [[Julia Łukowiak]] – '''Dalilah''' | * [[Julia Łukowiak]] – '''Dalilah''' | ||
* [[Krzysztof Szczepaniak]] – '''TJ''' | * [[Krzysztof Szczepaniak]] – '''TJ''' | ||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Agnieszka Mrozińska]] – '''Zębatka''' | |||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Doktor Szabel''' | |||
* [[Mateusz Narloch]] – '''Pan Miodowiec''' | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 115: | Linia 119: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | | style="background-color: #CCE2FF;"|15 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Can You Dig It?'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | | style="background-color: #CCE2FF;"|16 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Howl-o-Ween'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | | style="background-color: #CCE2FF;"|17 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Funbit 9000'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | | style="background-color: #CCE2FF;"|18 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Iron Ape'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | | style="background-color: #CCE2FF;"|19 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Ruin of Zoom'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | | style="background-color: #CCE2FF;"|20 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Night Birds'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | | style="background-color: #CCE2FF;"|21 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Mad Max Volume'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | | style="background-color: #CCE2FF;"|22 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Big Cat Blues'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | | style="background-color: #CCE2FF;"|23 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Stink 'Em Up'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | | style="background-color: #CCE2FF;"|24 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Night Beast of Gorilla Gulch'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | | style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Free Prize in Every Box'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | | style="background-color: #CCE2FF;"|26 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Sloppy Jalopi'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | | style="background-color: #CCE2FF;"|27 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Full Moon Fever'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | | style="background-color: #CCE2FF;"|28 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Super Jalopi!'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | | style="background-color: #CCE2FF;"|29 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Hello Dolly'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | | style="background-color: #CCE2FF;"|30 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Say Yes to the Mess'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | | style="background-color: #CCE2FF;"|31 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Snowballs of Fury'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | | style="background-color: #CCE2FF;"|32 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Cat Me if You Can'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | | style="background-color: #CCE2FF;"|33 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Ready, Set, Slow!'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | | style="background-color: #CCE2FF;"|34 | ||
| '' | |||
| ''Ground Breakin’, Earth Shakin’, No Fakin’'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| '' | | '' | ||
| ''Control Yourself'' | | ''Control Yourself'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|36 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Codes of Trouble'' | | ''Codes of Trouble'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|37 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Chill or Be Chilled'' | | ''Chill or Be Chilled'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|38 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Gimme a Break'' | | ''Gimme a Break'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|39 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Under Pressure'' | | ''Under Pressure'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|40 | ||
| '' | | '' | ||
| ''License to Drill'' | | ''License to Drill'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|41 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Norvyn Not-So-Big'' | | ''Norvyn Not-So-Big'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|42 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Skate Expectations'' | | ''Skate Expectations'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|43 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Moustivus'' | | ''Moustivus'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|44 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Outfoxed'' | | ''Outfoxed'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|45 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Burden of Tooth'' | | ''Burden of Tooth'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|46 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Alpha-Magnet'' | | ''Alpha-Magnet'' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| '' | |||
| ''Fleas and Thank You'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| '' | |||
| ''Cold Comfort'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| '' | |||
| ''Growing, Growing, Gone'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| '' | |||
| ''Ain’t No Level High Enough'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| '' | |||
| ''See Cat Run'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| '' | |||
| ''Throw Norvyn From The Train'' | |||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 20:19, 1 wrz 2020
| Tytuł | Królewska Straż |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Kingdom Force |
| Gatunek | animowany, przygodowy, komediowy |
| Kraj produkcji | Kanada |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Boomerang |
| Lata produkcji | 2019 |
| Data premiery dubbingu | 1 września 2020 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 2 z 52 |
Królewska Straż (ang. Kingdom Force, 2019) – kanadyjski serial animowany.
Serial w Polsce emitowany od 1 września 2020 roku na kanale Boomerang.
Fabuła
Królewska Straż to specjalni wysłannicy z pięciu królestw: Lasu, Równin, Dolin, Dżungli oraz Lodu, którzy muszą połączyć swoje siły, by pokonać niebezpieczeństwa pogodowe! Każdy z tych odważnych zwierzaków ma swój niesamowity pojazd, a gdy nadchodzi zagrożenie, wszystkie wehikuły łączą się ze sobą tworząc ogromnego, silnego robota – Alfa Bota. Często wyzwanie nadchodzi niespodziewanie, a wysłany w przestrzeń powietrzną dron potrafi drastycznie zmienić pogodę. Strażnicy będą także ratować z opresji rodzinę niedźwiedzi oraz mieszkańców miasteczka, którym zagraża wybuch wulkanu. Każdą akcję drużyna rozpoczyna bojowym okrzykiem: „Królewska Straż, już czas!”, następnie odważnie wkracza do akcji, by dbać o czystość środowiska i bezpieczeństwo.
Oficjalny opis dystrybutora
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Szymon Waćkowski
Dialogi polskie: Izabela Tereszczuk-Prusakowska
W rolach głównych:
- Piotr Bajtlik – Luka
- Jakub Strach – Jabari
- Wojciech Żołądkowicz – Norvyn
- Julia Łukowiak – Dalilah
- Krzysztof Szczepaniak – TJ
W pozostałych rolach:
- Agnieszka Mrozińska – Zębatka
- Waldemar Barwiński – Doktor Szabel
- Mateusz Narloch – Pan Miodowiec
i inni
Lektor: Piotr Bajtlik
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | Rozpędzony pociąg | Runaway Train | |
| 02 | Prognoza: chaos | Forecast: Chaos | |
| 03 | Pożar na Wilczej Górze | Fire on Wolf Mountain | |
| 04 | Kra krę mija | Go with the Floe | |
| 05 | Do trzech razy sztuka | Sinkhole or Swim | |
| 06 | Sposób na kłopoty | Drop it like it's Hot | |
| 07 | Kłopoty w Siwej Dolinie | Danger in Grizzly Valley | |
| 08 | Nieoczekiwana zamiana | Gondola with the Wind | |
| 09 | Ostrożnie z pszczołami | Bee Yourself | |
| 10 | Uprowadzenie Łazika | Creepy Crawler | |
| 01.09.2020 | 11 | Początki | Origins |
| 12 | |||
| 13 | Będzie się działo | We Be Jammin | |
| 14 | Dog Daze | ||
| 15 | Can You Dig It? | ||
| 16 | Howl-o-Ween | ||
| 17 | Funbit 9000 | ||
| 18 | Iron Ape | ||
| 19 | Ruin of Zoom | ||
| 20 | Night Birds | ||
| 21 | Mad Max Volume | ||
| 22 | Big Cat Blues | ||
| 23 | Stink 'Em Up | ||
| 24 | The Night Beast of Gorilla Gulch | ||
| 25 | Free Prize in Every Box | ||
| 26 | Sloppy Jalopi | ||
| 27 | Full Moon Fever | ||
| 28 | Super Jalopi! | ||
| 29 | Hello Dolly | ||
| 30 | Say Yes to the Mess | ||
| 31 | Snowballs of Fury | ||
| 32 | Cat Me if You Can | ||
| 33 | Ready, Set, Slow! | ||
| 34 | Ground Breakin’, Earth Shakin’, No Fakin’ | ||
| 35 | Control Yourself | ||
| 36 | Codes of Trouble | ||
| 37 | Chill or Be Chilled | ||
| 38 | Gimme a Break | ||
| 39 | Under Pressure | ||
| 40 | License to Drill | ||
| 41 | Norvyn Not-So-Big | ||
| 42 | Skate Expectations | ||
| 43 | Moustivus | ||
| 44 | Outfoxed | ||
| 45 | Burden of Tooth | ||
| 46 | Alpha-Magnet | ||
| 47 | Fleas and Thank You | ||
| 48 | Cold Comfort | ||
| 49 | Growing, Growing, Gone | ||
| 50 | Ain’t No Level High Enough | ||
| 51 | See Cat Run | ||
| 52 | Throw Norvyn From The Train | ||
