Jakub Strach

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Jakub Strach

aktor, wokalista, dialogista, tekściarz, montażysta

Jakub Strach.jpeg
Data i miejsce urodzenia 25 kwietnia 2007
Warszawa

Jakub Strach (ur. 25 kwietnia 2007 roku w Warszawie) – polski aktor dziecięcy, dialogista i tekściarz. Redaktor portalu Dubbingpedia. Występuje również pod pseudonimem: Jan Odwaga.

Uczeń LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, a także Warsztatowej Akademii Musicalowej Pawła Podgórskiego w której edukację zakończył w styczniu 2021 roku.

Od 2015 roku użycza swojego głosu w dubbingach, współpracując z BTI Studios / IYUNO Media, Hiventy Poland, Master Film, VSI Warsaw, Studio Publishing, Studio Sonica oraz Telewizją Polską.

Na przełomie 2015/2016 roku do listopada 2021 współpracował z Teatrem Syrena, natomiast od 2017 roku z Teatrem Narodowym i Dramatycznym w których to działalność artystyczną prowadzi do dnia dzisiejszego. W latach 2019-2021 występował również na deskach teatrów muzycznych, Roma i Buffo. Od września 2023 roku związany jest z Teatrem Capitol w Warszawie.

W 2022 roku zaczął udzielać się także jako dialogista, autor tekstów piosenek oraz montażysta dubbingu, współpracując ze Studiem PDK (do października 2023 roku), Mastergroove Studios, Studiem Nagrań Dora oraz Iyuno. Zajmuje się również tłumaczeniem i adiustacją filmów lektorskich dla platform SkyShowtime, Rakuten i kanału 13 Ulica.

Polski dubbing

Filmy