Kipo i Dziwozwierze: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m poprawki |
mNie podano opisu zmian |
||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery=14 stycznia [[2020]] | |data premiery=14 stycznia [[2020]] | ||
|sezony=2 z 2 | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=30 z 30 | ||
}} | }} | ||
'''Kipo i Dziwozwierze''' (ang. ''Kipo and the Age of Wonderbeasts'') – amerykański serial animowany. Dostępny w serwisie [[Netflix]] od 14 stycznia [[2020]] roku. | '''Kipo i Dziwozwierze''' (ang. ''Kipo and the Age of Wonderbeasts'') – amerykański serial animowany. Dostępny w serwisie [[Netflix]] od 14 stycznia [[2020]] roku. | ||
| Linia 23: | Linia 23: | ||
'''Reżyseria''': | '''Reżyseria''': | ||
* [[Leszek Zduń]] <small>(odc. 1-17)</small>, | * [[Leszek Zduń]] <small>(odc. 1-17)</small>, | ||
* [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]] <small>(odc. 18- | * [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]] <small>(odc. 18-30)</small> | ||
'''Tłumaczenie''': [[Olga Gromek]] <small>(odc. 1-17)</small><br /> | '''Tłumaczenie''': [[Olga Gromek]] <small>(odc. 1-17)</small><br /> | ||
'''Dialogi''': [[Joanna Kuryłko]]<br /> | '''Dialogi''': [[Joanna Kuryłko]]<br /> | ||
| Linia 227: | Linia 227: | ||
| ''Herosi w ogniu'' | | ''Herosi w ogniu'' | ||
| ''Heroes on Fire'' | | ''Heroes on Fire'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA TRZECIA''' (Premiera: 12.10.2020) | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Inwazja krabów'' | |||
| ''Everything Is Crabs'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Słowo klucz: „mleczny shake”'' | |||
| ''Code Word Milkshake'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Wolf w wilczej skórze'' | |||
| ''A Wolf in Wolf's Clothing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Miau!'' | |||
| ''Don't You Forget a Meow Me'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Powrót Song'' | |||
| ''Song ReMix'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''To pułapka'' | |||
| ''It's a Trap'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Requiem dla Dave’a'' | |||
| ''Requiem for a Dave'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Ukryte skarby'' | |||
| ''Hidden Treasures'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Bal'' | |||
| ''Prahmises'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Era Dziwozwierzy'' | |||
| ''Age of the Wonderbeasts'' | |||
|- | |||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | * {{netflix|80221553}} | ||
* {{filmweb|film|833099}} | |||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | |||
Wersja z 12:14, 12 paź 2020
| Tytuł | Kipo i Dziwozwierze |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Kipo and the Age of Wonderbeasts |
| Gatunek | animowany, przygodowy, komedia |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | Netflix |
| Lata produkcji | 2020 |
| Data premiery dubbingu | 14 stycznia 2020 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 30 z 30 |
Kipo i Dziwozwierze (ang. Kipo and the Age of Wonderbeasts) – amerykański serial animowany. Dostępny w serwisie Netflix od 14 stycznia 2020 roku.
Fabuła
Wychuchana, ale przy tym zadziorna dziewczynka próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez zmutowane zwierzęta. Czy przyjaciele pomogą jej wrócić do domu?
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: STUDIO SONICA
Reżyseria:
- Leszek Zduń (odc. 1-17),
- Izabella Bukowska-Chądzyńska (odc. 18-30)
Tłumaczenie: Olga Gromek (odc. 1-17)
Dialogi: Joanna Kuryłko
Dźwięk i montaż: Karol Piwowarski
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska
Wystąpili:
- Dominika Kachlik – Kipo Oak
- Sara Lewandowska – Wolf
- Maksymilian Michasiów – Benson
- Krzysztof Grabowski – Dave
- Przemysław Glapiński – Lio Oak
- Paweł Krucz – Jamack
- Michał Klawiter – Scarlemagne
W pozostałych rolach:
- Leszek Zduń –
- Harris (odc. 1-2, 9, 14),
- Słoń (odc. 6),
- Alfa Tata (odc. 9),
- Hoag (odc. 14),
- Gerard (odc. 16)
- Paulina Moś – Pani Sartori (odc. 2, 8-9)
- Agnieszka Fajlhauer –
- Molly Siekiera (odc. 3-4, 10-11),
- Kobieta (odc. 11)
- Jakub Szydłowski – Yumyan Młotołapy (odc. 3-4, 10-11, 20)
- Małgorzata Szymańska – Shoelace McCutty (odc. 3-4)
- Iwona Milerska – Camille (odc. 4)
- Anna Szymańczyk – Cotton (odc. 4, 15)
- Magdalena Herman-Urbańska –
- Glam Rock Hamster (odc. 4),
- Dahlia (odc. 10-11),
- Amy (odc. 12)
- Damian Kulec – Dobry Miliard (odc. 5-6, 9)
- Mateusz Narloch – Zły Miliard (odc. 5-6, 9)
- Piotr Bajtlik – Ted Mulholland (odc. 7, 15-16, 20)
- Agnieszka Kudelska –
- Song Oak (odc. 7, 15-18, 20),
- Alfa Mama (odc. 9),
- Ida (odc. 12),
- Wheels (odc. 20)
- Zuzanna Galia –
- Karton (odc. 8),
- Asher (odc. 10-11),
- Lemieux (odc. 11),
- Amy (odc. 11)
- Janusz Wituch –
- Patyczek Higieniczny (odc. 8),
- Wilk #1 (odc. 19),
- Hoag (odc. 10-11, 20)
- Marta Dobecka – Kwat (odc. 9)
- Marcin Franc – Troy (odc. 10-11)
- Aleksandra Radwan – Florabel (odc. 12)
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Lemieux (odc. 12, 14),
- Bev (odc. 12),
- Doktor Emilia (odc. 14-20)
- Sebastian Machalski – Puck (odc. 13)
- Anna Ułas – Cappuccino (odc. 13)
- Tomasz Błasiak – Zane (odc. 15-19)
- Karolina Bacia – Geli (odc. 17)
- Mateusz Weber –
- Roberto (odc. 17, 20),
- Gerard (odc. 18-20)
- Izabella Bukowska-Chądzyńska –
- Lemieux (odc. 18),
- Molly Siekiera (odc. 20)
i inni
Wykonanie piosenek:
- Dominika Kachlik (odc. 1, 3-4, 11, 14),
- Maksymilian Michasiów (odc. 2, 14, 20),
- Krzysztof Grabowski (odc. 2, 14, 20),
- Agnieszka Fajlhauer (odc. 3),
- Małgorzata Szymańska (odc. 3),
- Przemysław Glapiński (odc. 4, 10),
- Damian Kulec (odc. 5),
- Mateusz Narloch (odc. 5),
- Piotr Bajtlik (odc. 7),
- Sebastian Machalski (odc. 13),
- Sara Lewandowska (odc. 14, 20),
- Michał Klawiter (odc. 18)
i inni
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski | |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA (Premiera: 14.01.2020) | |||
| 01 | Dziewczyna z nory | Burrow Girl | |
| 02 | Wybuchowe jagody | Explosion Berries | |
| 03 | Prawdziwe koty noszą koszule w kratę | Real Cats Wear Plaid | |
| 04 | Kaktusowo | Cactus Town | |
| 05 | Astronomowie w golfach | The Astronomers in Turtlenecks | |
| 06 | Szczurlandia | Ratland | |
| 07 | Mulholland | Mulholland | |
| 08 | Dziub Dziub | Twin Beaks | |
| 09 | Świat, w którym mutant zjada mutanta | Mute-Eat-Mute World | |
| 10 | Poza Doliną Psów | Beyond the Valley of the Dogs | |
| SERIA DRUGA (Premiera: 12.06.2020) | |||
| 11 | Łapa jaguara | Paw of the Jaguar | |
| 12 | Przepowiednia koziego sera | The Goat Cheese Prophecy | |
| 13 | Ballada o Brunchington Beach | The Ballad of Brunchington Beach | |
| 14 | Złapać skorpiona | To Catch a Deathstalker | |
| 15 | Grzyb Gus | Fun Gus | |
| 16 | |||
| 17 | Benson i bestia | Benson and the Beast | |
| 18 | Współczucie dla mandryla | Sympathy for the Mandrill | |
| 19 | Cały ten blask | All That Glitters | |
| 20 | Herosi w ogniu | Heroes on Fire | |
| SERIA TRZECIA (Premiera: 12.10.2020) | |||
| 21 | Inwazja krabów | Everything Is Crabs | |
| 22 | Słowo klucz: „mleczny shake” | Code Word Milkshake | |
| 23 | Wolf w wilczej skórze | A Wolf in Wolf's Clothing | |
| 24 | Miau! | Don't You Forget a Meow Me | |
| 25 | Powrót Song | Song ReMix | |
| 26 | To pułapka | It's a Trap | |
| 27 | Requiem dla Dave’a | Requiem for a Dave | |
| 28 | Ukryte skarby | Hidden Treasures | |
| 29 | Bal | Prahmises | |
| 30 | Era Dziwozwierzy | Age of the Wonderbeasts | |
Linki zewnętrzne
- Kipo i Dziwozwierze w bazie Netflix
- Kipo i Dziwozwierze w bazie filmweb.pl
