Księżycowy Jim: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery=20 lipca [[2009]] <small>(1. wersja)</small>,<br />30 marca [[2013]] <small>(2. wersja)</small> | |data premiery=20 lipca [[2009]] <small>(1. wersja)</small>,<br />30 marca [[2013]] <small>(2. wersja)</small> | ||
|sezony=2 z 2 <small>(1. wersja)</small><br />1 z 2 <small>(2. wersja)</small> | |sezony=2 z 2 <small>(1. wersja)</small><br />1 z 2 <small>(2. wersja)</small> | ||
|odcinki= | |odcinki=92 z 92 <small>(1. wersja)</small><br />26 z 52 <small>(2. wersja)</small> | ||
}} | }} | ||
'''Księżycowy Jim''' (ang. ''Lunar Jim'', 2005-2007) – brytyjsko-kanadyjski serial animowany wyprodukowany przez Halifax Film. Serial po raz pierwszy w Polsce wyemitowano 20 lipca [[2009]] na kanale [[BBC CBeebies]]. Emitowany był również na kanale [[MiniMini+]] oraz [[JimJam|Polsat JimJam]]. Od 30 marca [[2013]] roku emitowana druga seria na kanale [[MiniMini+]] z druga wersją dubbingu. | '''Księżycowy Jim''' (ang. ''Lunar Jim'', 2005-2007) – brytyjsko-kanadyjski serial animowany wyprodukowany przez Halifax Film. Serial po raz pierwszy w Polsce wyemitowano 20 lipca [[2009]] na kanale [[BBC CBeebies]]. Emitowany był również na kanale [[MiniMini+]] oraz [[JimJam|Polsat JimJam]] (tylko seria I). Od 30 marca [[2013]] roku emitowana druga seria na kanale [[MiniMini+]] z druga wersją dubbingu. | ||
== Opis fabuły == | == Opis fabuły == | ||
| Linia 165: | Linia 165: | ||
| ''Jim and TED's Wild Ride'' | | ''Jim and TED's Wild Ride'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.08.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | | style="background-color: #CCE2FF;"|27 | ||
| ''Cosmic Kite'' | | ''Cosmic Kite'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.08.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | | style="background-color: #CCE2FF;"|28 | ||
| ''Crater Critter'' | | ''Crater Critter'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.08.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | | style="background-color: #CCE2FF;"|29 | ||
| ''Lost and Found Friends'' | | ''Lost and Found Friends'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.08.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | | style="background-color: #CCE2FF;"|30 | ||
| ''Space Junk'' | | ''Space Junk'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|31.08.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | | style="background-color: #CCE2FF;"|31 | ||
| ''Ripple's Moon Blast-Off Board'' | | ''Ripple's Moon Blast-Off Board'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|01.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | | style="background-color: #CCE2FF;"|32 | ||
| ''Force Field Trampoline'' | | ''Force Field Trampoline'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | | style="background-color: #CCE2FF;"|33 | ||
| ''The Fallen Star'' | | ''The Fallen Star'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | | style="background-color: #CCE2FF;"|34 | ||
| ''Big Bowling Bash'' | | ''Big Bowling Bash'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | | style="background-color: #CCE2FF;"|35 | ||
| ''Scooperbot Hide and Seek'' | | ''Scooperbot Hide and Seek'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | | style="background-color: #CCE2FF;"|36 | ||
| ''Ripple's Web Sprayer'' | | ''Ripple's Web Sprayer'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | | style="background-color: #CCE2FF;"|37 | ||
| ''Moon Mischief'' | | ''Moon Mischief'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | | style="background-color: #CCE2FF;"|38 | ||
| ''Short Circuit Gloves'' | | ''Short Circuit Gloves'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | | style="background-color: #CCE2FF;"|39 | ||
| ''I'm Like a Bird'' | | ''I'm Like a Bird'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | | style="background-color: #CCE2FF;"|40 | ||
| ''Lunar Lily Pads'' | | ''Lunar Lily Pads'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | | style="background-color: #CCE2FF;"|41 | ||
| ''The Topsy Turvy Zone'' | | ''The Topsy Turvy Zone'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | | style="background-color: #CCE2FF;"|42 | ||
| ''Robo Puzzle'' | | ''Robo Puzzle'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | | style="background-color: #CCE2FF;"|43 | ||
| ''Lunar Litter Bugs'' | | ''Lunar Litter Bugs'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | | style="background-color: #CCE2FF;"|44 | ||
| ''Rhyme Me a River'' | | ''Rhyme Me a River'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | | style="background-color: #CCE2FF;"|45 | ||
| ''Incredibly Shrinking TED'' | | ''Incredibly Shrinking TED'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|21.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | | style="background-color: #CCE2FF;"|46 | ||
| ''Rover's Rocket Roamer'' | | ''Rover's Rocket Roamer'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|22.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | | style="background-color: #CCE2FF;"|47 | ||
| ''TED and the Beanstalk'' | | ''TED and the Beanstalk'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | | style="background-color: #CCE2FF;"|48 | ||
| ''Moon Pixies'' | | ''Moon Pixies'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|24.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | | style="background-color: #CCE2FF;"|49 | ||
| ''Lunar Attraction'' | | ''Lunar Attraction'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|25.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | | style="background-color: #CCE2FF;"|50 | ||
| ''The Floating Fruit'' | | ''The Floating Fruit'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.09.2009 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | | style="background-color: #CCE2FF;"|51 | ||
| ''Cowboy TED'' | | ''Cowboy TED'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.09.2010 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | | style="background-color: #CCE2FF;"|52 | ||
| ''A Surprise For Jim'' | | ''A Surprise For Jim'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.02.2010 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|53 | |||
| ''Tag the Dog'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.02.2010 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|54 | |||
| ''Homemade Circus'' | |||
|} | |} | ||
Wersja z 14:08, 6 mar 2022
| Tytuł | Księżycowy Jim |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Lunar Jim |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania, Kanada |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | BBC CBeebies, MiniMini+, Polsat JimJam |
| Lata produkcji | 2005-2007 |
| Data premiery dubbingu | 20 lipca 2009 (1. wersja), 30 marca 2013 (2. wersja) |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 (1. wersja) 1 z 2 (2. wersja) |
| Wyemitowane odcinki | 92 z 92 (1. wersja) 26 z 52 (2. wersja) |
Księżycowy Jim (ang. Lunar Jim, 2005-2007) – brytyjsko-kanadyjski serial animowany wyprodukowany przez Halifax Film. Serial po raz pierwszy w Polsce wyemitowano 20 lipca 2009 na kanale BBC CBeebies. Emitowany był również na kanale MiniMini+ oraz Polsat JimJam (tylko seria I). Od 30 marca 2013 roku emitowana druga seria na kanale MiniMini+ z druga wersją dubbingu.
Opis fabuły
Serial opowiada o przygodach Jima, który mieszka w mieście Mona Luna, znajdującej się na księżycu.
Wersja polska
Wersja dla BBC CBeebies
Przekład: Leszek Sielicki (odc. 9, 11-12, 22-28, 51)
Wersja polska: CABO
Wersja dla MiniMini+ (tylko II seria)
Wersja polska: na zlecenie MiniMini – STUDIO PUBLISHING
Wystąpili:
- Artur Pontek – Jim
- Klaudiusz Kaufmann – TED
- Magdalena Krylik – Skye
- Joanna Pach –
- Falka,
- Pixel
- Marcin Hycnar – Eco
Piosenkę śpiewał: Wojciech Socha
Lektor: Maciej Gudowski
Spis odcinków
| Premiera (BBC CBeebies) |
№ | Tytuł polski |
|---|---|---|
| ODCINEK PILOTAŻOWY | ||
| P1 | Welcome to the Moon | |
| SERIA PIERWSZA | ||
| 20.07.2009 | 01 | Meteor Mystery |
| 21.07.2009 | 02 | That Sinking Feeling |
| 22.07.2009 | 03 | Pest Problem |
| 23.07.2009 | 04 | The Secret Of Crystal Cave |
| 24.07.2009 | 05 | The Moon Thief |
| 27.07.2009 | 06 | That's Odd, Where's the Pod? |
| 28.07.2009 | 07 | Up, Up, and Away |
| 29.07.2009 | 08 | The Whistling Craters |
| 30.07.2009 | 09 | Wrong Way, TED |
| 31.07.2009 | 10 | Running On Empty |
| 03.08.2009 | 11 | Jim Gets Mucky |
| 04.08.2009 | 12 | Forget Me Nots |
| 05.08.2009 | 13 | Recipe for Rover |
| 06.08.2009 | 14 | Voice Recorder TED |
| 07.08.2009 | 15 | Real Slick, TED |
| 10.08.2009 | 16 | The Space Pirate |
| 11.08.2009 | 17 | Puddle Predicament |
| 12.08.2009 | 18 | The Chime Flowers |
| 13.08.2009 | 19 | Mind and Muscle |
| 14.08.2009 | 20 | Moonbubbles and Bellyburps |
| 17.08.2009 | 21 | The Big Switcheroo |
| 18.08.2009 | 22 | A Little Moon Music |
| 19.08.2009 | 23 | Rover's Big Dig |
| 20.08.2009 | 24 | The Big Sneeze Mystery |
| 21.08.2009 | 25 | Too Many Fluffies |
| 24.08.2009 | 26 | Jim and TED's Wild Ride |
| 25.08.2009 | 27 | Cosmic Kite |
| 26.08.2009 | 28 | Crater Critter |
| 27.08.2009 | 29 | Lost and Found Friends |
| 28.08.2009 | 30 | Space Junk |
| 31.08.2009 | 31 | Ripple's Moon Blast-Off Board |
| 01.09.2009 | 32 | Force Field Trampoline |
| 02.09.2009 | 33 | The Fallen Star |
| 03.09.2009 | 34 | Big Bowling Bash |
| 04.09.2009 | 35 | Scooperbot Hide and Seek |
| 07.09.2009 | 36 | Ripple's Web Sprayer |
| 08.09.2009 | 37 | Moon Mischief |
| 09.09.2009 | 38 | Short Circuit Gloves |
| 10.09.2009 | 39 | I'm Like a Bird |
| 11.09.2009 | 40 | Lunar Lily Pads |
| 14.09.2009 | 41 | The Topsy Turvy Zone |
| 15.09.2009 | 42 | Robo Puzzle |
| 16.09.2009 | 43 | Lunar Litter Bugs |
| 17.09.2009 | 44 | Rhyme Me a River |
| 18.09.2009 | 45 | Incredibly Shrinking TED |
| 21.09.2009 | 46 | Rover's Rocket Roamer |
| 22.09.2009 | 47 | TED and the Beanstalk |
| 23.09.2009 | 48 | Moon Pixies |
| 24.09.2009 | 49 | Lunar Attraction |
| 25.09.2009 | 50 | The Floating Fruit |
| 26.09.2009 | 51 | Cowboy TED |
| 27.09.2010 | 52 | A Surprise For Jim |
| SERIA DRUGA | ||
| 12.02.2010 | 53 | Tag the Dog |
| 12.02.2010 | 54 | Homemade Circus |
Linki zewnętrzne
- Księżycowy Jim w polskiej Wikipedii
