Latająca maszyna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Marti (dyskusja | edycje)
m uzupełnienie
OkiDoki (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
 
Linia 8: Linia 8:
|dystrybutor kinowy=[[Kino Świat]]
|dystrybutor kinowy=[[Kino Świat]]
|rok=2011
|rok=2011
|data premiery=4 listopada [[2011]]
|data premiery pl=4 listopada [[2011]]
}}'''Latająca maszyna''' (ang. ''The Flying Machine'', 2011) – koprodukcja polsko-chińska przy udziale Indii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.
}}'''Latająca maszyna''' (ang. ''The Flying Machine'', 2011) – koprodukcja polsko-chińska przy udziale Indii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.



Aktualna wersja na dzień 11:57, 12 wrz 2023

Tytuł Latająca maszyna
Tytuł oryginalny The Flying Machine
Gatunek familijny, animowany
Kraj produkcji Wielka Brytania, Polska, Chiny, Indie, Norwegia
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Rok produkcji 2011
Data polskiej premiery 4 listopada 2011

Latająca maszyna (ang. The Flying Machine, 2011) – koprodukcja polsko-chińska przy udziale Indii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Premiera filmu w polskich kinach – 4 listopada 2011 roku; dystrybucja: Kino Świat.

Fabuła

„Latająca Maszyna” jest pełnometrażowym filmem animowano-aktorskim przeznaczonym dla całej rodziny, wyprodukowanym BreakThru Films, laureata Oscara za krótkometrażowy film animowany „Piotruś i Wilk”.

Film powstał z inicjatywy pana Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury RP jako celebracja geniuszu genialnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Stanowi jedyne w swoim rodzaju połączenie przygód bohaterów lalkowych oraz żywych aktorów, którzy przeżywają niezwykłe przygody w fantastycznym świecie animacji i został w całości zrealizowany w technice stereoskopowego 3-D.

„Latającą Maszynę” otwiera sekwencja animacji przygodowej, stworzonej techniką poklatkową (animacja lalkowa). Opowiada ona historię dwójki dzieci, które odnajdują na podwórku swojej kamienicy stary, zniszczony fortepian. Instrument zamienia się w latającą maszynę, ożywianą duszą Chopina, która zabiera ich w podróż przez całą Europę.

W drugiej części filmu śledzimy historię pragmatycznej londyńskiej businesswoman Georgie i dwójki jej dzieci, którym samotna, zapracowana mama poświęca zbyt mało czasu. Wybierają się wspólnie obejrzeć widowisko, na które składa się pierwsza, animowana część filmu z akompaniamentem chińskiego wirtuoza fortepianu Lang Langa. Niespodziewanie rodzina wraz z Lang Langiem i jego fortepianem zostaje wciągnięta do świata animowanego filmu 3D, który dopiero co oglądali na ekranie. Będą musieli wspólnie zawrócić Latającą Maszynę i skierować ją w powrotną podróż przez Europę aż do Warszawy. Dzięki temu dusza Chopina mieszcząca się w Maszynie wróci na miejsce, gdzie pochowane zostało jego serce – po śmierci artysty we Francji zostało ono na jego życzenie przewiezione do Polski i spoczywa obecnie w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Dla Georgie będzie to również okazja, by uświadomić sobie, jak istotna jest dla niej rodzina i nauczyć się doceniać ważne aspekty jej życia, które do tej pory odsuwała na drugi plan.

Opis pochodzi ze strony http://breakthrufilms.pl/pl/filmy/latajaca_maszyna/o_filmie

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie Breakthru Films Sp. z o.o. – STUDIO PRL
Reżyseria: Cezary Morawski
Dialogi: Dariusz Paprocki
Nagranie dialogów i montaż: Piotr Mejran
Konsultacja zgrania polskiej wersji dźwiękowej: Aleksander Cherczyński
Organizacja produkcji: Maciej Jastrzębski
Wystąpili:

Linki zewnętrzne