Akademia Jednorożców: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Marti (dyskusja | edycje)
Linia 9: Linia 9:
|lata produkcji=2023
|lata produkcji=2023
|data premiery=2 listopada [[2023]]
|data premiery=2 listopada [[2023]]
|sezony=2 z 2
|sezony=3 z 4
|odcinki=19 z 19
|odcinki=20 z 20
}}
}}
'''Akademia Jednorożców''' (ang. ''Unicorn Academy'') – amerykańsko-kanadyjski serial animowany.
'''Akademia Jednorożców''' (ang. ''Unicorn Academy'') – amerykańsko-kanadyjski serial animowany.
Linia 24: Linia 24:
'''Reżyseria''': [[Szymon Waćkowski]]<br />
'''Reżyseria''': [[Szymon Waćkowski]]<br />
'''Dialogi''': [[Paweł Miszuk]]<br />
'''Dialogi''': [[Paweł Miszuk]]<br />
'''Reżyseria muzyki''': [[Maciej Sapiński]]<!-- <small>(odc. 1)</small>--><br />
'''Reżyseria muzyki''': [[Maciej Sapiński]]<!-- <small>(odc. 1, 20)</small>--><br />
'''Teksty piosenek''': [[Anna Rosochacka]]<!-- <small>(odc. 1)</small>--><br />
'''Teksty piosenek''': [[Anna Rosochacka]]<!-- <small>(odc. 1, 20)</small>--><br />
'''Montaż dialogów''':
'''Montaż dialogów''':
* [[Przemysław Bajurski]] <small>(odc. 1)</small>,
* [[Przemysław Bajurski]] <small>(odc. 1)</small>,
* [[Krzysztof Włodarski]] <small>(odc. 2-15)</small>,
* [[Krzysztof Włodarski]] <small>(odc. 2-15, 20)</small>,
* [[Mariusz Zajkowski]] <small>(odc. 16-19)</small>
* [[Mariusz Zajkowski]] <small>(odc. 16-19)</small>
'''Nagranie dialogów''':
'''Nagranie dialogów''':
* [[Maciej Sapiński]] <small>(odc. 1)</small>,
* [[Maciej Sapiński]] <small>(odc. 1, 20)</small>,
* [[Michał Rypień]] <small>(odc. 1)</small>,
* [[Michał Rypień]] <small>(odc. 1)</small>,
* [[Agata Lenarczyk-Majewicz]] <small>(odc. 1, 4-5, 8-9, 17-19)</small>,
* [[Agata Lenarczyk-Majewicz]] <small>(odc. 1, 4-5, 8-9, 17-19)</small>,
Linia 39: Linia 39:
* [[Aleksandra Maciaszczyk]] <small>(odc. 12-14)</small>,
* [[Aleksandra Maciaszczyk]] <small>(odc. 12-14)</small>,
* [[Aleksander Shaida]] <small>(odc. 15-16)</small>,
* [[Aleksander Shaida]] <small>(odc. 15-16)</small>,
* [[Paweł Janułajtys]] <small>(odc. 20)</small>,
* [[Magdalena Więsław]]
* [[Magdalena Więsław]]
'''Zgranie wersji polskiej''':
'''Zgranie wersji polskiej''':
Linia 44: Linia 45:
* [[Grzegorz Ogorzały]] <small>(odc. 2)</small>,
* [[Grzegorz Ogorzały]] <small>(odc. 2)</small>,
* [[Małgorzata Napiontek|Małgorzata Szymańska]] <small>(odc. 3)</small>,
* [[Małgorzata Napiontek|Małgorzata Szymańska]] <small>(odc. 3)</small>,
* [[Maciej Wolski]] <small>(odc. 10-12)</small>,
* [[Maciej Wolski]] <small>(odc. 10-12, 20)</small>,
* [[Marek Ołdak]] <small>(odc. 13-19)</small>
* [[Marek Ołdak]] <small>(odc. 13-19)</small>
'''Koordynacja projektu''': [[Aleksandra Hynek]]<br />
'''Koordynacja projektu''':
* [[Aleksandra Hynek]] <small>(odc. 1-20)</small>,
* [[Julia Gintrowska]] <small>(odc. 20)</small>
'''Obsada''':
'''Obsada''':
* [[Olga Lisiecka]] – '''Sophia Mendoza'''
* [[Olga Lisiecka]] – '''Sophia Mendoza'''
Linia 68: Linia 71:
* [[Dawid Dziarkowski]] – '''Fernakus''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Dawid Dziarkowski]] – '''Fernakus''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Anna Sztejner]] – '''Mama''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Anna Sztejner]] – '''Mama''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Bruno Owsikowski]] – '''Marco''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Bruno Owsikowski]] – '''Marco''' <small>(odc. 1, 20)</small>
* [[Szymon Waćkowski]]
* [[Zuzanna Bernat]] – '''Tabaditha''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Mateusz Kwiecień]]
* [[Mateusz Kwiecień]] – '''Miles''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Szymon Waćkowski]] – '''Dwerpin''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Hanna Witkowska|Hanna Nowakowska]]
* [[Hanna Witkowska|Hanna Nowakowska]]
* [[Marta Gałęzka]]
* [[Marta Gałęzka]]
Linia 83: Linia 87:


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="12%"|Premiera
!width="12%"|Premiera
Linia 90: Linia 94:
!width="41%"|Tytuł angielski
!width="41%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''Akademia Jednorożców''
| ''Akademia Jednorożców''
| ''Unicorn Academy''
| ''Unicorn Academy''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''Ukryta świątynia''
| ''Ukryta świątynia''
| ''The Hidden Temple''
| ''The Hidden Temple''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''Wyścig''
| ''Wyścig''
| ''The Race''
| ''The Race''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''Księga Mroku''
| ''Księga Mroku''
| ''The Book of Grim''
| ''The Book of Grim''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''W wodach Gwiezdnego Jeziora''
| ''W wodach Gwiezdnego Jeziora''
| ''Under Starglow Lake''
| ''Under Starglow Lake''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''Wodospad Wizji''
| ''Wodospad Wizji''
| ''The Vision Pool''
| ''The Vision Pool''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''Połówki magicznego kamienia''
| ''Połówki magicznego kamienia''
| ''The Broken Gem''
| ''The Broken Gem''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''Zemsta Ravenzelli''
| ''Zemsta Ravenzelli''
| ''Ravenzella’s Revenge''
| ''Ravenzella’s Revenge''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2023
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''Uleczone serca''
| ''Uleczone serca''
| ''Mended Hearts''
| ''Mended Hearts''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''Pod wróżkowym księżycem''
| ''Pod wróżkowym księżycem''
| ''Under the Fairy Moon''
| ''Under the Fairy Moon''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''Rok Jednorożca''
| ''Rok Jednorożca''
| ''Year of the Unicorn''
| ''Year of the Unicorn''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''Spadające gwiazdy''
| ''Spadające gwiazdy''
| ''Star Showers''
| ''Star Showers''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''Magia Gwiazdy''
| ''Magia Gwiazdy''
| ''Wildstar’s Dream''
| ''Wildstar’s Dream''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''Odwiedziny''
| ''Odwiedziny''
| ''Legacies''
| ''Legacies''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''Napięcie rośnie''
| ''Napięcie rośnie''
| ''Mounting Pressure''
| ''Mounting Pressure''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''Żartowniś''
| ''Żartowniś''
| ''The Wrong Crowd''
| ''The Wrong Crowd''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''Egzamin końcowy: część 1''
| ''Egzamin końcowy: część 1''
| ''The Final Test Part 1''
| ''The Final Test Part 1''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''Egzamin końcowy: część 2''
| ''Egzamin końcowy: część 2''
| ''The Final Test Part 2''
| ''The Final Test Part 2''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''Powrót Ponurii''
| ''Powrót Ponurii''
| ''Grimoria’s Return''
| ''Grimoria’s Return''
|-
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|09.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''Legendarne lato''
| ''Legendary Summer''
|-
|-
|}
|}

Wersja z 14:07, 9 kwi 2025

Tytuł Akademia Jednorożców
Tytuł oryginalny Unicorn Academy
Gatunek animacja, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone, Kanada
Język oryginału angielski
Platforma streamingowa Netflix
Lata produkcji 2023
Data premiery dubbingu 2 listopada 2023
Wyemitowane
serie
3 z 4
Wyemitowane odcinki 20 z 20

Akademia Jednorożców (ang. Unicorn Academy) – amerykańsko-kanadyjski serial animowany.

Dostępny w serwisie Netflix od 2 listopada 2023 roku.

Fabuła

Gdy mroczna siła zaczyna zagrażać Wyspie Jednorożców, odważna nastolatka wraz z pięciorgiem przyjaciół stają do walki, aby ocalić ukochaną magiczną akademię.

Źródło: Netflix

Wersja polska

Wersja polska: IYUNO POLSKA
Reżyseria: Szymon Waćkowski
Dialogi: Paweł Miszuk
Reżyseria muzyki: Maciej Sapiński
Teksty piosenek: Anna Rosochacka
Montaż dialogów:

Nagranie dialogów:

Zgranie wersji polskiej:

Koordynacja projektu:

Obsada:

Obsada dodatkowa:

i inni

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
02.11.2023 01 Akademia Jednorożców Unicorn Academy
02.11.2023 02 Ukryta świątynia The Hidden Temple
02.11.2023 03 Wyścig The Race
02.11.2023 04 Księga Mroku The Book of Grim
02.11.2023 05 W wodach Gwiezdnego Jeziora Under Starglow Lake
02.11.2023 06 Wodospad Wizji The Vision Pool
02.11.2023 07 Połówki magicznego kamienia The Broken Gem
02.11.2023 08 Zemsta Ravenzelli Ravenzella’s Revenge
02.11.2023 09 Uleczone serca Mended Hearts
SERIA DRUGA
27.06.2024 10 Pod wróżkowym księżycem Under the Fairy Moon
27.06.2024 11 Rok Jednorożca Year of the Unicorn
27.06.2024 12 Spadające gwiazdy Star Showers
27.06.2024 13 Magia Gwiazdy Wildstar’s Dream
27.06.2024 14 Odwiedziny Legacies
27.06.2024 15 Napięcie rośnie Mounting Pressure
27.06.2024 16 Żartowniś The Wrong Crowd
27.06.2024 17 Egzamin końcowy: część 1 The Final Test Part 1
27.06.2024 18 Egzamin końcowy: część 2 The Final Test Part 2
27.06.2024 19 Powrót Ponurii Grimoria’s Return
SERIA TRZECIA
09.04.2025 20 Legendarne lato Legendary Summer

Linki zewnętrzne