Obłędny Cyfrowy Cyrk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Linia 10: Linia 10:
|data premiery=25 lutego [[2024]]
|data premiery=25 lutego [[2024]]
|sezony=1 z 1
|sezony=1 z 1
|odcinki=4 z 9
|odcinki=5 z 9
}}'''Obłędny Cyfrowy Cyrk''' (ang. ''The Amazing Digital Circus'') – australijsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez Glitch Productions.
}}'''Obłędny Cyfrowy Cyrk''' (ang. ''The Amazing Digital Circus'') – australijsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez Glitch Productions.


Linia 28: Linia 28:
'''Dialogi''':
'''Dialogi''':
* [[Szymon Topól|Szymon „Topol” Topól]] <small>(odc. 1-2)</small>,
* [[Szymon Topól|Szymon „Topol” Topól]] <small>(odc. 1-2)</small>,
* [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]] <small>(odc. 1-4)</small>,
* [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]] <small>(odc. 1-5)</small>,
* [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] <small>(odc. 1, 3-4)</small>,
* [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] <small>(odc. 1, 3-4)</small>,
* [[Jakub Gajec|Jakub „Etelgal” Gajec]] <small>(odc. 2)</small>,
* [[Jakub Gajec|Jakub „Etelgal” Gajec]] <small>(odc. 2)</small>,
* [[Liwia Stępień|Liwia „Asha” Stępień]] <small>(odc. 5)</small>,
* [[Magda Domagała|Magda „Natsumi” Domagała]] <small>(zapowiedź serialu)</small>
* [[Magda Domagała|Magda „Natsumi” Domagała]] <small>(zapowiedź serialu)</small>
'''Adiustacja''':
'''Adiustacja''':
Linia 36: Linia 37:
* [[Magda Domagała|Magda „Natsumi” Domagała]] <small>(odc. 2)</small>,
* [[Magda Domagała|Magda „Natsumi” Domagała]] <small>(odc. 2)</small>,
* [[Liwia Stępień|Liwia „Asha” Stępień]] <small>(odc. 3, zapowiedź serialu)</small>,
* [[Liwia Stępień|Liwia „Asha” Stępień]] <small>(odc. 3, zapowiedź serialu)</small>,
* [[Zuzanna Piskała]] <small>(odc. 4)</small>
* [[Zuzanna Piskała]] <small>(odc. 4-5)</small>
'''Tekst piosenki''': [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]], [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] <small>(odc. 1)</small><br />
'''Tekst piosenki''': [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]], [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] <small>(odc. 1)</small><br />
'''Realizacja nagrań''':
'''Realizacja nagrań''':
Linia 44: Linia 45:
* [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]] <small>(odc. 1-2)</small>,
* [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]] <small>(odc. 1-2)</small>,
* [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] <small>(odc. 3-4)</small>,
* [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] <small>(odc. 3-4)</small>,
* [[Jakub Gajec|Jakub „Etelgal” Gajec]] <small>(odc. 5)</small>,
* [[Jerzy Pasznik|Jerzy „Dzejtan” Pasznik]] <small>(zapowiedź serialu)</small>
* [[Jerzy Pasznik|Jerzy „Dzejtan” Pasznik]] <small>(zapowiedź serialu)</small>
'''Miks dialogów''':
'''Miks dialogów''':
Linia 51: Linia 53:
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
* [[Michał Matuszak|Michał „Młody” Matuszak]] – '''Caine'''
* [[Michał Matuszak|Michał „Młody” Matuszak]] – '''Caine'''
* [[Liwia Stępień|Liwia „Asha” Stępień]] – '''Pomni'''
* [[Liwia Stępień|Liwia „Asha” Stępień]] –
** '''Pomni''',
** '''Złomni''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] – '''Jax'''
* [[Bartosz Mojsiewicz|Bartek „brateg” Mojsiewicz]] – '''Jax'''
* [[Natalia Romańska|Natalia „Bane” Romańska]] – '''Ragatha'''
* [[Natalia Romańska|Natalia „Bane” Romańska]] –
* [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]] – '''Bąbel'''
** '''Ragatha''',
* [[Piotr Nowicki]] – '''Kinger'''
** '''Złagatha''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Miron Hukała|Miron „Mor3-0n” Hukała]] –
** '''Bąbel''',
** '''Zły Jax''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Piotr Nowicki]] –
** '''Kinger''',
** '''Generał Pryncypała''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Magda Domagała|Magda „Natsumi” Domagała]] – '''Gangle'''
* [[Magda Domagała|Magda „Natsumi” Domagała]] – '''Gangle'''
* [[Anna Grygorowicz]] – '''Zooble'''
* [[Anna Grygorowicz]] –
** '''Zooble''',
** '''Złozooble''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Milena Andrukiewicz|Milena „akay” Andrukiewicz]] –
* [[Milena Andrukiewicz|Milena „akay” Andrukiewicz]] –
** '''Księżyc''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Księżyc''' <small>(odc. 1, 5)</small>,
** '''Królowa Gloinków''' <small>(odc. 1, 4)</small>,
** '''Królowa Gloinków''' <small>(odc. 1, 4)</small>,
** '''NPC (babka)''' <small>(odc. 4)</small>
** '''NPC (babka)''' <small>(odc. 4)</small>
* [[Krzysztof Głowienke|Krzysztof „Avenker” Głowienke]] – '''Żelkodyl''' <small>(odc. 2, 4)</small>
* [[Krzysztof Głowienke|Krzysztof „Avenker” Głowienke]] –
** '''Żelkodyl''' <small>(odc. 2, 4)</small>,
** '''Znikający NPC''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Rikarin]] – '''Princessa Loolilalu''' <small>(odc. 2)</small>
* [[Rikarin]] – '''Princessa Loolilalu''' <small>(odc. 2)</small>
* [[Sebastian Jankowski|Sebastian „Sebjan” Jankowski]] – '''Pan Glut''' <small>(odc. 2)</small>
* [[Sebastian Jankowski|Sebastian „Sebjan” Jankowski]] – '''Pan Glut''' <small>(odc. 2)</small>
Linia 86: Linia 100:
!width="9%"|Online
!width="9%"|Online
|-
|-
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.02.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|25.02.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''Pilot''
| ''Pilot''
| ''Pilot''
| ''Pilot''
|[https://www.youtube.com/watch?v=HwAPLk_sQ3w YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=HwAPLk_sQ3w YT]
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.05.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''Słodka Sprawa Syropu!''
| ''Słodka Sprawa Syropu!''
| ''Candy Carrier Chaos!''
| ''Candy Carrier Chaos!''
|[https://www.youtube.com/watch?v=4ofJpOEXrZs YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=4ofJpOEXrZs YT]
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.10.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|05.10.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''Misterium Majętności Mildenhall''
| ''Misterium Majętności Mildenhall''
| ''The Mystery Of Mildenhall Manor''
| ''The Mystery Of Mildenhall Manor''
|[https://www.youtube.com/watch?v=bKjfw77cxeQ YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=bKjfw77cxeQ YT]
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.12.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|14.12.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''Fastfoodowa Maskarada''
| ''Fastfoodowa Maskarada''
| ''Fast Food Masquerade''
| ''Fast Food Masquerade''
|[https://www.youtube.com/watch?v=Q9KWcWKo2T8 YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=Q9KWcWKo2T8 YT]
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''Bez tytułu''
| ''Untitled''
|[https://www.youtube.com/watch?v=L4p2gN2CzsA YT]
|-
|-
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''ZAPOWIEDŹ'''
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''ZAPOWIEDŹ'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.03.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|22.03.2024
| style="background-color: #CCE2FF;"|Z01
| bgcolor="#CCE2FF"|Z01
| ''Wstawaj Pomni! Już pora na przygodę''
| ''Wstawaj Pomni! Już pora na przygodę''
| ''Pomni, Wake Up! Time to Go on an Adventure''
| ''Pomni, Wake Up! Time to Go on an Adventure''

Wersja z 23:36, 20 cze 2025

Tytuł Obłędny Cyfrowy Cyrk
Tytuł oryginalny The Amazing Digital Circus
Gatunek animacja, czarna komedia
Kraj produkcji Australia, Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Platforma streamingowa YouTube – GLITCH po polsku, Netflix
Lata produkcji 2023 – obecnie
Data premiery dubbingu 25 lutego 2024
Wyemitowane
serie
1 z 1
Wyemitowane odcinki 5 z 9

Obłędny Cyfrowy Cyrk (ang. The Amazing Digital Circus) – australijsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez Glitch Productions.

Pierwszy odcinek serialu z polskim dubbingiem dostępny od 25 lutego 2024 roku na oficjalnym kanale producenta w serwisie YouTube. Serial dostępny na platformie Netflix od 5 października 2024 roku.

Fabuła

Po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości, bohaterka zostaje wciągnięta do cyfrowego świata, który jest inspirowany cyrkowym uniwersum. W tym surrealistycznym i niepokojącym miejscu, przyjmuje postać błazna i spotyka pięć innych osób, z którymi łączy ją tajemnicza więź. Każde z nich cierpi na amnezję – nie pamiętają swoich imion ani żadnych szczegółów ze swojej przeszłości. W trakcie tej dziwnej podróży, bohaterka, poprzez wybieranie losowych liter, otrzymuje swoje nowe imię – Pomni, chociaż początkowo maszyna losująca przydzieliła jej nazwę XDDCC. Cała szóstka zmaga się z trudnościami, próbując utrzymać swoje zdrowie psychiczne w klaustrofobicznym i nienaturalnym cyfrowym świecie, podczas gdy Pomni desperacko szuka drogi ucieczki.

Źródło: BruDolina Studios

Wersja polska

Wersja polska: BRUDOLINA STUDIOS
Reżyseria: Liwia „Asha” Stępień
Tłumaczenie:

Dialogi:

Adiustacja:

Tekst piosenki: Miron „Mor3-0n” Hukała, Bartek „brateg” Mojsiewicz (odc. 1)
Realizacja nagrań:

Montaż:

Miks dialogów:

Miks piosenki: Liwia „Asha” Stępień (odc. 1)
W wersji polskiej udział wzięli:

Wykonanie piosenki: Liwia „Asha” Stępień (odc. 1)

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski Online
SERIA PIERWSZA
25.02.2024 01 Pilot Pilot YT
04.05.2024 02 Słodka Sprawa Syropu! Candy Carrier Chaos! YT
05.10.2024 03 Misterium Majętności Mildenhall The Mystery Of Mildenhall Manor YT
14.12.2024 04 Fastfoodowa Maskarada Fast Food Masquerade YT
21.06.2025 05 Bez tytułu Untitled YT
ZAPOWIEDŹ
22.03.2024 Z01 Wstawaj Pomni! Już pora na przygodę Pomni, Wake Up! Time to Go on an Adventure YT

Plansze

Netflix

Linki zewnętrzne