Księga dżungli (serial animowany): Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Marti (dyskusja | edycje)
Marti (dyskusja | edycje)
Linia 1: Linia 1:
'''Księga dżungli''' (ang. ''The Jungle Book'', 2010-2011) – francusko-niemiecko-indyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[teleTOON+]] od 9 marca [[2012]] roku.
'''Księga dżungli''' (ang. ''The Jungle Book'', 2010-??) – francusko-niemiecko-indyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[teleTOON+]] od 9 marca [[2012]] roku.


== Fabuła ==
== Fabuła ==
Linia 7: Linia 7:


== Wersja polska ==
== Wersja polska ==
'''Wersja polska''': na zlecenie teleTOON+ – [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br />
'''Wersja polska''': na zlecenie teleTOON+ <small>(odc. 1-52)</small> / platformy nc+ <small>(odc. 53-78)</small> – [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br />
'''Dialogi''': [[Małgorzata Kochańska]]<br />
'''Dialogi''': [[Małgorzata Kochańska]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
Linia 14: Linia 14:
'''Kierownictwo produkcji''': [[Urszula Jankowska]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Urszula Jankowska]]<br />
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
* [[Jan Rotowski|Janek Rotowski]] – '''Mowgli'''
* [[Jan Rotowski|Janek Rotowski]] – '''Mowgli''' <small>(odc. 1-52)</small>
* Antek Skadina – '''Mowgli''' <small>(odc. 53-78)</small>
* [[Anna Gajewska]] – '''Bagheera'''
* [[Anna Gajewska]] – '''Bagheera'''
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Kaa'''
* [[Waldemar Barwiński]] –
** '''Kaa''',
** '''Pavo''' <small>(odc. 53)</small>
* [[Włodzimierz Press]] – '''Baloo'''
* [[Włodzimierz Press]] – '''Baloo'''
* [[Mirosław Zbrojewicz]] – '''Sher Khan'''
* [[Mirosław Zbrojewicz]] – '''Sher Khan'''
Linia 26: Linia 29:
* [[Dorota Kawęcka]]
* [[Dorota Kawęcka]]
* [[Tomasz Błasiak]]
* [[Tomasz Błasiak]]
* [[Mateusz Lewandowski]]
* [[Mateusz Lewandowski]] – '''Tabaqui'''
* [[Małgorzata Szymańska]]
i inni
i inni


Linia 46: Linia 50:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|01
| bgcolor="#DFEEEF"|001
| ''Pułapka człowieka''
| ''Pułapka człowieka''
| ''Man Trap''
| ''Man Trap''
Linia 53: Linia 57:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|02
| bgcolor="#DFEEEF"|002
| ''Dzikie czarne pszczoły''
| ''Dzikie czarne pszczoły''
| ''Wild Black Bees''
| ''Wild Black Bees''
Linia 60: Linia 64:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|03
| bgcolor="#DFEEEF"|003
| ''Rozdrażniony pyton Kaa''
| ''Rozdrażniony pyton Kaa''
| ''Itchy Twitchy Kaa!''
| ''Itchy Twitchy Kaa!''
Linia 67: Linia 71:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|04
| bgcolor="#DFEEEF"|004
| ''Wyścig''
| ''Wyścig''
| ''The Race''
| ''The Race''
Linia 74: Linia 78:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|05
| bgcolor="#DFEEEF"|005
| ''Królowa małp''
| ''Królowa małp''
| ''Monkey Queen''
| ''Monkey Queen''
Linia 81: Linia 85:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|06
| bgcolor="#DFEEEF"|006
| ''Śpiący pyton''
| ''Śpiący pyton''
| ''Sleeping Python''
| ''Sleeping Python''
Linia 88: Linia 92:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|07
| bgcolor="#DFEEEF"|007
| ''Skarb Kamiennego Miasta''
| ''Skarb Kamiennego Miasta''
| ''Treasure of Cold Lair''
| ''Treasure of Cold Lair''
Linia 95: Linia 99:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 21.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 21.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|08
| bgcolor="#DFEEEF"|008
| ''Legenda o Wielkim Pazurze''
| ''Legenda o Wielkim Pazurze''
| ''Legend of Giant Claw''
| ''Legend of Giant Claw''
Linia 102: Linia 106:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|09
| bgcolor="#DFEEEF"|009
| ''Na ryby''
| ''Na ryby''
| ''Fished Out''
| ''Fished Out''
Linia 109: Linia 113:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 23.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 23.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|10
| bgcolor="#DFEEEF"|010
| ''Lot Mowgliego''
| ''Lot Mowgliego''
| ''Kite Flight''
| ''Kite Flight''
Linia 116: Linia 120:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|11
| bgcolor="#DFEEEF"|011
| ''Opowieść Mowgliego''
| ''Opowieść Mowgliego''
| ''Mowgli’s Log''
| ''Mowgli’s Log''
Linia 123: Linia 127:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|12
| bgcolor="#DFEEEF"|012
| ''Kto jest najodważniejszy?''
| ''Kto jest najodważniejszy?''
| ''Who Is the Bravest?''
| ''Who Is the Bravest?''
Linia 130: Linia 134:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 28.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 28.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|13
| bgcolor="#DFEEEF"|013
| ''Wodospad''
| ''Wodospad''
| ''The Waterfall''
| ''The Waterfall''
Linia 137: Linia 141:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 29.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 29.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|14
| bgcolor="#DFEEEF"|014
| ''Darzi udziela pomocy''
| ''Darzi udziela pomocy''
| ''Darzi’s Waterfall Rescue''
| ''Darzi’s Waterfall Rescue''
Linia 144: Linia 148:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.03.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.03.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|15
| bgcolor="#DFEEEF"|015
| ''Świecidełko''
| ''Świecidełko''
| ''Mowgli’s Sparklie''
| ''Mowgli’s Sparklie''
Linia 151: Linia 155:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|16
| bgcolor="#DFEEEF"|016
| ''Braterstwo krwi''
| ''Braterstwo krwi''
| ''Blood Brothers''
| ''Blood Brothers''
Linia 158: Linia 162:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|17
| bgcolor="#DFEEEF"|017
| ''Niech zwycięży silniejszy''
| ''Niech zwycięży silniejszy''
| ''Survival of the Fittest''
| ''Survival of the Fittest''
Linia 165: Linia 169:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 04.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 04.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|18
| bgcolor="#DFEEEF"|018
| ''Dzień, w którym zatrzęsła się ziemia''
| ''Dzień, w którym zatrzęsła się ziemia''
| ''The Day the Earth Shook''
| ''The Day the Earth Shook''
Linia 172: Linia 176:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 05.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 05.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|19
| bgcolor="#DFEEEF"|019
| ''Znawca dżungli''
| ''Znawca dżungli''
| ''The Jungle Tour''
| ''The Jungle Tour''
Linia 179: Linia 183:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 06.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 06.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|20
| bgcolor="#DFEEEF"|020
| ''Ukąszenie węża''
| ''Ukąszenie węża''
| ''Snake Bite''
| ''Snake Bite''
Linia 186: Linia 190:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|21
| bgcolor="#DFEEEF"|021
| ''Most''
| ''Most''
| ''The Bridge''
| ''The Bridge''
Linia 193: Linia 197:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|22
| bgcolor="#DFEEEF"|022
| ''Podstęp Phaony''
| ''Podstęp Phaony''
| ''Phaona’s Nasty Trick''
| ''Phaona’s Nasty Trick''
Linia 200: Linia 204:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|23
| bgcolor="#DFEEEF"|023
| ''Drzewo życzeń''
| ''Drzewo życzeń''
| ''The Wishing Tree''
| ''The Wishing Tree''
Linia 207: Linia 211:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 12.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 12.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|24
| bgcolor="#DFEEEF"|024
| ''Czy to ty, Kaa?''
| ''Czy to ty, Kaa?''
| ''Is That You, Kaa?''
| ''Is That You, Kaa?''
Linia 214: Linia 218:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 13.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 13.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|25
| bgcolor="#DFEEEF"|025
| ''Kauczukowa piłka''
| ''Kauczukowa piłka''
| ''The Rubber Ball''
| ''The Rubber Ball''
Linia 221: Linia 225:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|26
| bgcolor="#DFEEEF"|026
| ''Jajo kobry''
| ''Jajo kobry''
| ''The Cobra’s Egg''
| ''The Cobra’s Egg''
Linia 228: Linia 232:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|27
| bgcolor="#DFEEEF"|027
| ''Susza''
| ''Susza''
| ''Thirst!''
| ''Thirst!''
Linia 235: Linia 239:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|28
| bgcolor="#DFEEEF"|028
| ''Uratować tygrysa''
| ''Uratować tygrysa''
| ''Save the Tiger''
| ''Save the Tiger''
Linia 242: Linia 246:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 19.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 19.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|29
| bgcolor="#DFEEEF"|029
| ''Król Kaa''
| ''Król Kaa''
| ''King Kaa''
| ''King Kaa''
Linia 249: Linia 253:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 20.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 20.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|30
| bgcolor="#DFEEEF"|030
| ''Czerwony krokodyl''
| ''Czerwony krokodyl''
| ''The Red Crocodile''
| ''The Red Crocodile''
Linia 256: Linia 260:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 23.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 23.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|31
| bgcolor="#DFEEEF"|031
| ''Szczęśliwa gwiazda''
| ''Szczęśliwa gwiazda''
| ''Lucky Star''
| ''Lucky Star''
Linia 263: Linia 267:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 24.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 24.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|32
| bgcolor="#DFEEEF"|032
| ''Rozzłoszczona mangusta''
| ''Rozzłoszczona mangusta''
| ''Mongoose on the Loose''
| ''Mongoose on the Loose''
Linia 270: Linia 274:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 25.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 25.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|33
| bgcolor="#DFEEEF"|033
| ''Lustro wody''
| ''Lustro wody''
| ''River Leaf''
| ''River Leaf''
Linia 277: Linia 281:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|34
| bgcolor="#DFEEEF"|034
| ''A jednak odważny''
| ''A jednak odważny''
| ''Human After All''
| ''Human After All''
Linia 284: Linia 288:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|35
| bgcolor="#DFEEEF"|035
| ''Małpi biznes''
| ''Małpi biznes''
| ''Monkey Business''
| ''Monkey Business''
Linia 291: Linia 295:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.04.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.04.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|36
| bgcolor="#DFEEEF"|036
| ''Dwóch w cenie jednego''
| ''Dwóch w cenie jednego''
| ''Two for the Price of One''
| ''Two for the Price of One''
Linia 298: Linia 302:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|37
| bgcolor="#DFEEEF"|037
| ''Cheel i pożar w górach''
| ''Cheel i pożar w górach''
| ''Cheel and the Mountain Fire''
| ''Cheel and the Mountain Fire''
Linia 305: Linia 309:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|38
| bgcolor="#DFEEEF"|038
| ''Bawoły''
| ''Bawoły''
| ''The Buffalo''
| ''The Buffalo''
Linia 312: Linia 316:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|39
| bgcolor="#DFEEEF"|039
| ''Tajemnica słoni''
| ''Tajemnica słoni''
| ''The Elephant’s Secret''
| ''The Elephant’s Secret''
Linia 319: Linia 323:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 04.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 04.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|40
| bgcolor="#DFEEEF"|040
| ''Wielbiciel Mowgliego''
| ''Wielbiciel Mowgliego''
| ''Mowgli’s Number One Fan''
| ''Mowgli’s Number One Fan''
Linia 326: Linia 330:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 07.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 07.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|41
| bgcolor="#DFEEEF"|041
| ''Wroga pantera''
| ''Wroga pantera''
| ''The Wrong Panther''
| ''The Wrong Panther''
Linia 333: Linia 337:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 08.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 08.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|42
| bgcolor="#DFEEEF"|042
| ''Mowgli artysta''
| ''Mowgli artysta''
| ''Mowgli the Artist''
| ''Mowgli the Artist''
Linia 340: Linia 344:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|43
| bgcolor="#DFEEEF"|043
| ''Dzień Czarnego Cienia''
| ''Dzień Czarnego Cienia''
| ''Day of the Shadow''
| ''Day of the Shadow''
Linia 347: Linia 351:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|44
| bgcolor="#DFEEEF"|044
| ''Małe jest piękne''
| ''Małe jest piękne''
| ''Small is Beautiful''
| ''Small is Beautiful''
Linia 354: Linia 358:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|45
| bgcolor="#DFEEEF"|045
| ''Bolący ząb''
| ''Bolący ząb''
| ''The Tooth of the Matter''
| ''The Tooth of the Matter''
Linia 361: Linia 365:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 14.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 14.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|46
| bgcolor="#DFEEEF"|046
| ''Prawdziwy wilk''
| ''Prawdziwy wilk''
| ''A Real Wolf''
| ''A Real Wolf''
Linia 368: Linia 372:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|47
| bgcolor="#DFEEEF"|047
| ''W pułapce''
| ''W pułapce''
| ''Trapped!''
| ''Trapped!''
Linia 375: Linia 379:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|48
| bgcolor="#DFEEEF"|048
| ''Bagheera w ludzkiej wiosce''
| ''Bagheera w ludzkiej wiosce''
| ''Bagheera in the Man Village''
| ''Bagheera in the Man Village''
Linia 382: Linia 386:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|49
| bgcolor="#DFEEEF"|049
| ''Zaginiona małpka''
| ''Zaginiona małpka''
| ''Missing Monkey''
| ''Missing Monkey''
Linia 389: Linia 393:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 21.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 21.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|50
| bgcolor="#DFEEEF"|050
| ''Najlepsza w klasie''
| ''Najlepsza w klasie''
| ''Best In Class''
| ''Best In Class''
Linia 396: Linia 400:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|51
| bgcolor="#DFEEEF"|051
| ''Potwór z Kamiennego Miasta''
| ''Potwór z Kamiennego Miasta''
| ''Monster of Cold Lair''
| ''Monster of Cold Lair''
Linia 403: Linia 407:
|-
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.05.2012
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.05.2012
| bgcolor="#DFEEEF"|52
| bgcolor="#DFEEEF"|052
| ''Król dżungli Baloo''
| ''Król dżungli Baloo''
| ''Baloo the King''
| ''Baloo the King''
|-
| colspan=4 |
|-
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA'''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.01.2016
| bgcolor="#DFEEEF"|053
| ''Zgromadzenie pawi''
| ''Pavo the Peacock''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.01.2016
| bgcolor="#DFEEEF"|054
| ''Prawda o niedźwiedzicy''
| ''The Bear Facts''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|055
| ''''
| ''Mowgli’s Cub''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|056
| ''''
| ''Mowgli’s Ghost''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|057
| ''''
| ''Journey to the Nesting Grounds''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|058
| ''''
| ''Mowgli the Thief''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|059
| ''''
| ''Show Me the Honey''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|060
| ''''
| ''Come Fly with Me''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|061
| ''''
| ''Truth or Dare''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|062
| ''''
| ''Banzai Bananas''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|063
| ''''
| ''Who’s Laughing Now''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|064
| ''''
| ''Home Wreckers''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|065
| ''''
| ''The Sun Dance''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|066
| ''''
| ''Kitty Kat Kahn''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|067
| ''''
| ''SOS Eggs''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|068
| ''''
| ''Mowgli and the Sambar Deer''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|069
| ''''
| ''Jackal in Wolf’s Clothing''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|070
| ''''
| ''Trumpet Trouble''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|071
| ''''
| ''Panther in Distress''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|072
| ''''
| ''Blind as a Bear''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|073
| ''''
| ''The Python’s Hiccups''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|074
| ''''
| ''The Jungle Champion''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|075
| ''''
| ''The Elephant Call''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|076
| ''''
| ''Birthday Fish''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|077
| ''''
| ''Team Work''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|078
| ''''
| ''Birds of a Feather''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|079
| ''''
| ''Temple of the Wolf, Part 1''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|080
| ''''
| ''Temple of the Wolf, Part 2''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|081
| ''''
| ''Stranded''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|082
| ''''
| ''Wake Up!''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|083
| ''''
| ''Child’s Play''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|084
| ''''
| ''A Shot in the Dark''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|085
| ''''
| ''The Legend of Amber''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|086
| ''''
| ''Fly Away''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|087
| ''''
| ''A Nose for Trouble''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|088
| ''''
| ''The Voice of Power''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|089
| ''''
| ''Reaching for the Sky''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|090
| ''''
| ''The Invisible Man Cub''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|091
| ''''
| ''The Howling Moon''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|092
| ''''
| ''Shell Game''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|093
| ''''
| ''Star Fall''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|094
| ''''
| ''Thick Skin''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|095
| ''''
| ''Missing Appu''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|096
| ''''
| ''Panther Therapy''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|097
| ''''
| ''Tabaqui the Hunter''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|098
| ''''
| ''Most Beautiful Bird''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|099
| ''''
| ''Footprints''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|100
| ''''
| ''Super Bird''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|101
| ''''
| ''Junglewise''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|102
| ''''
| ''Grudge Match''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|103
| ''''
| ''The Broken Baton''
|-
| colspan=4 |
|-
| bgcolor="#DFEFFF"|
| bgcolor="#DFEEEF"|104
| ''''
| ''Rangoo on The Run''
|-
|-
| colspan=4 |
| colspan=4 |

Wersja z 11:52, 30 sty 2016

Księga dżungli (ang. The Jungle Book, 2010-??) – francusko-niemiecko-indyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale teleTOON+ od 9 marca 2012 roku.

Fabuła

Animowana adaptacja opowiadań Rudyarda Kiplinga. Wychowany przez wilki Mowglie, razem z przyjaciółmi: niedźwiedziem Baloo, wężem Kaa oraz czarną panterą Bagheerą mieszka w indyjskiej dżungli. Chłopiec, którego zwierzęta zabrały groźnemu tygrysowi bengalskiemu Sher Khanowi, dorasta w przekonaniu, że kiedyś będzie musiał się z nim rozprawić.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-689646

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie teleTOON+ (odc. 1-52) / platformy nc+ (odc. 53-78)STUDIO PUBLISHING
Dialogi: Małgorzata Kochańska
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Kierownictwo produkcji: Urszula Jankowska
W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

i inni

Lektor: Janusz Kozioł

Spis odcinków

Premiera odcinka N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
09.03.2012 001 Pułapka człowieka Man Trap
09.03.2012 002 Dzikie czarne pszczoły Wild Black Bees
09.03.2012 003 Rozdrażniony pyton Kaa Itchy Twitchy Kaa!
09.03.2012 004 Wyścig The Race
09.03.2012 005 Królowa małp Monkey Queen
09.03.2012 006 Śpiący pyton Sleeping Python
09.03.2012 007 Skarb Kamiennego Miasta Treasure of Cold Lair
21.03.2012 008 Legenda o Wielkim Pazurze Legend of Giant Claw
22.03.2012 009 Na ryby Fished Out
23.03.2012 010 Lot Mowgliego Kite Flight
26.03.2012 011 Opowieść Mowgliego Mowgli’s Log
27.03.2012 012 Kto jest najodważniejszy? Who Is the Bravest?
28.03.2012 013 Wodospad The Waterfall
29.03.2012 014 Darzi udziela pomocy Darzi’s Waterfall Rescue
30.03.2012 015 Świecidełko Mowgli’s Sparklie
02.04.2012 016 Braterstwo krwi Blood Brothers
03.04.2012 017 Niech zwycięży silniejszy Survival of the Fittest
04.04.2012 018 Dzień, w którym zatrzęsła się ziemia The Day the Earth Shook
05.04.2012 019 Znawca dżungli The Jungle Tour
06.04.2012 020 Ukąszenie węża Snake Bite
09.04.2012 021 Most The Bridge
10.04.2012 022 Podstęp Phaony Phaona’s Nasty Trick
11.04.2012 023 Drzewo życzeń The Wishing Tree
12.04.2012 024 Czy to ty, Kaa? Is That You, Kaa?
13.04.2012 025 Kauczukowa piłka The Rubber Ball
16.04.2012 026 Jajo kobry The Cobra’s Egg
17.04.2012 027 Susza Thirst!
18.04.2012 028 Uratować tygrysa Save the Tiger
19.04.2012 029 Król Kaa King Kaa
20.04.2012 030 Czerwony krokodyl The Red Crocodile
23.04.2012 031 Szczęśliwa gwiazda Lucky Star
24.04.2012 032 Rozzłoszczona mangusta Mongoose on the Loose
25.04.2012 033 Lustro wody River Leaf
26.04.2012 034 A jednak odważny Human After All
27.04.2012 035 Małpi biznes Monkey Business
30.04.2012 036 Dwóch w cenie jednego Two for the Price of One
01.05.2012 037 Cheel i pożar w górach Cheel and the Mountain Fire
02.05.2012 038 Bawoły The Buffalo
03.05.2012 039 Tajemnica słoni The Elephant’s Secret
04.05.2012 040 Wielbiciel Mowgliego Mowgli’s Number One Fan
07.05.2012 041 Wroga pantera The Wrong Panther
08.05.2012 042 Mowgli artysta Mowgli the Artist
09.05.2012 043 Dzień Czarnego Cienia Day of the Shadow
10.05.2012 044 Małe jest piękne Small is Beautiful
11.05.2012 045 Bolący ząb The Tooth of the Matter
14.05.2012 046 Prawdziwy wilk A Real Wolf
15.05.2012 047 W pułapce Trapped!
16.05.2012 048 Bagheera w ludzkiej wiosce Bagheera in the Man Village
17.05.2012 049 Zaginiona małpka Missing Monkey
21.05.2012 050 Najlepsza w klasie Best In Class
22.05.2012 051 Potwór z Kamiennego Miasta Monster of Cold Lair
18.05.2012 052 Król dżungli Baloo Baloo the King
SERIA DRUGA
30.01.2016 053 Zgromadzenie pawi Pavo the Peacock
30.01.2016 054 Prawda o niedźwiedzicy The Bear Facts
055 ' Mowgli’s Cub
056 ' Mowgli’s Ghost
057 ' Journey to the Nesting Grounds
058 ' Mowgli the Thief
059 ' Show Me the Honey
060 ' Come Fly with Me
061 ' Truth or Dare
062 ' Banzai Bananas
063 ' Who’s Laughing Now
064 ' Home Wreckers
065 ' The Sun Dance
066 ' Kitty Kat Kahn
067 ' SOS Eggs
068 ' Mowgli and the Sambar Deer
069 ' Jackal in Wolf’s Clothing
070 ' Trumpet Trouble
071 ' Panther in Distress
072 ' Blind as a Bear
073 ' The Python’s Hiccups
074 ' The Jungle Champion
075 ' The Elephant Call
076 ' Birthday Fish
077 ' Team Work
078 ' Birds of a Feather
079 ' Temple of the Wolf, Part 1
080 ' Temple of the Wolf, Part 2
081 ' Stranded
082 ' Wake Up!
083 ' Child’s Play
084 ' A Shot in the Dark
085 ' The Legend of Amber
086 ' Fly Away
087 ' A Nose for Trouble
088 ' The Voice of Power
089 ' Reaching for the Sky
090 ' The Invisible Man Cub
091 ' The Howling Moon
092 ' Shell Game
093 ' Star Fall
094 ' Thick Skin
095 ' Missing Appu
096 ' Panther Therapy
097 ' Tabaqui the Hunter
098 ' Most Beautiful Bird
099 ' Footprints
100 ' Super Bird
101 ' Junglewise
102 ' Grudge Match
103 ' The Broken Baton
104 ' Rangoo on The Run

Linki zewnętrzne