Księga dżungli (serial animowany): Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Księga dżungli''' (ang. ''The Jungle Book'', 2010- | '''Księga dżungli''' (ang. ''The Jungle Book'', 2010-??) – francusko-niemiecko-indyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[teleTOON+]] od 9 marca [[2012]] roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 7: | Linia 7: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie teleTOON+ – [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br /> | '''Wersja polska''': na zlecenie teleTOON+ <small>(odc. 1-52)</small> / platformy nc+ <small>(odc. 53-78)</small> – [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Małgorzata Kochańska]]<br /> | '''Dialogi''': [[Małgorzata Kochańska]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br /> | ||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Urszula Jankowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Urszula Jankowska]]<br /> | ||
'''W wersji polskiej udział wzięli''': | '''W wersji polskiej udział wzięli''': | ||
* [[Jan Rotowski|Janek Rotowski]] – '''Mowgli''' | * [[Jan Rotowski|Janek Rotowski]] – '''Mowgli''' <small>(odc. 1-52)</small> | ||
* Antek Skadina – '''Mowgli''' <small>(odc. 53-78)</small> | |||
* [[Anna Gajewska]] – '''Bagheera''' | * [[Anna Gajewska]] – '''Bagheera''' | ||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Kaa''' | * [[Waldemar Barwiński]] – | ||
** '''Kaa''', | |||
** '''Pavo''' <small>(odc. 53)</small> | |||
* [[Włodzimierz Press]] – '''Baloo''' | * [[Włodzimierz Press]] – '''Baloo''' | ||
* [[Mirosław Zbrojewicz]] – '''Sher Khan''' | * [[Mirosław Zbrojewicz]] – '''Sher Khan''' | ||
| Linia 26: | Linia 29: | ||
* [[Dorota Kawęcka]] | * [[Dorota Kawęcka]] | ||
* [[Tomasz Błasiak]] | * [[Tomasz Błasiak]] | ||
* [[Mateusz Lewandowski]] | * [[Mateusz Lewandowski]] – '''Tabaqui''' | ||
* [[Małgorzata Szymańska]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 46: | Linia 50: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|001 | ||
| ''Pułapka człowieka'' | | ''Pułapka człowieka'' | ||
| ''Man Trap'' | | ''Man Trap'' | ||
| Linia 53: | Linia 57: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|002 | ||
| ''Dzikie czarne pszczoły'' | | ''Dzikie czarne pszczoły'' | ||
| ''Wild Black Bees'' | | ''Wild Black Bees'' | ||
| Linia 60: | Linia 64: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|003 | ||
| ''Rozdrażniony pyton Kaa'' | | ''Rozdrażniony pyton Kaa'' | ||
| ''Itchy Twitchy Kaa!'' | | ''Itchy Twitchy Kaa!'' | ||
| Linia 67: | Linia 71: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|004 | ||
| ''Wyścig'' | | ''Wyścig'' | ||
| ''The Race'' | | ''The Race'' | ||
| Linia 74: | Linia 78: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|005 | ||
| ''Królowa małp'' | | ''Królowa małp'' | ||
| ''Monkey Queen'' | | ''Monkey Queen'' | ||
| Linia 81: | Linia 85: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|006 | ||
| ''Śpiący pyton'' | | ''Śpiący pyton'' | ||
| ''Sleeping Python'' | | ''Sleeping Python'' | ||
| Linia 88: | Linia 92: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|007 | ||
| ''Skarb Kamiennego Miasta'' | | ''Skarb Kamiennego Miasta'' | ||
| ''Treasure of Cold Lair'' | | ''Treasure of Cold Lair'' | ||
| Linia 95: | Linia 99: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 21.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 21.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|008 | ||
| ''Legenda o Wielkim Pazurze'' | | ''Legenda o Wielkim Pazurze'' | ||
| ''Legend of Giant Claw'' | | ''Legend of Giant Claw'' | ||
| Linia 102: | Linia 106: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 22.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|009 | ||
| ''Na ryby'' | | ''Na ryby'' | ||
| ''Fished Out'' | | ''Fished Out'' | ||
| Linia 109: | Linia 113: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 23.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 23.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|010 | ||
| ''Lot Mowgliego'' | | ''Lot Mowgliego'' | ||
| ''Kite Flight'' | | ''Kite Flight'' | ||
| Linia 116: | Linia 120: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 26.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|011 | ||
| ''Opowieść Mowgliego'' | | ''Opowieść Mowgliego'' | ||
| ''Mowgli’s Log'' | | ''Mowgli’s Log'' | ||
| Linia 123: | Linia 127: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 27.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|012 | ||
| ''Kto jest najodważniejszy?'' | | ''Kto jest najodważniejszy?'' | ||
| ''Who Is the Bravest?'' | | ''Who Is the Bravest?'' | ||
| Linia 130: | Linia 134: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 28.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 28.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|013 | ||
| ''Wodospad'' | | ''Wodospad'' | ||
| ''The Waterfall'' | | ''The Waterfall'' | ||
| Linia 137: | Linia 141: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 29.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 29.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|014 | ||
| ''Darzi udziela pomocy'' | | ''Darzi udziela pomocy'' | ||
| ''Darzi’s Waterfall Rescue'' | | ''Darzi’s Waterfall Rescue'' | ||
| Linia 144: | Linia 148: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.03.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 30.03.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|015 | ||
| ''Świecidełko'' | | ''Świecidełko'' | ||
| ''Mowgli’s Sparklie'' | | ''Mowgli’s Sparklie'' | ||
| Linia 151: | Linia 155: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 02.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|016 | ||
| ''Braterstwo krwi'' | | ''Braterstwo krwi'' | ||
| ''Blood Brothers'' | | ''Blood Brothers'' | ||
| Linia 158: | Linia 162: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 03.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|017 | ||
| ''Niech zwycięży silniejszy'' | | ''Niech zwycięży silniejszy'' | ||
| ''Survival of the Fittest'' | | ''Survival of the Fittest'' | ||
| Linia 165: | Linia 169: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 04.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 04.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|018 | ||
| ''Dzień, w którym zatrzęsła się ziemia'' | | ''Dzień, w którym zatrzęsła się ziemia'' | ||
| ''The Day the Earth Shook'' | | ''The Day the Earth Shook'' | ||
| Linia 172: | Linia 176: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 05.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 05.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|019 | ||
| ''Znawca dżungli'' | | ''Znawca dżungli'' | ||
| ''The Jungle Tour'' | | ''The Jungle Tour'' | ||
| Linia 179: | Linia 183: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 06.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 06.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|020 | ||
| ''Ukąszenie węża'' | | ''Ukąszenie węża'' | ||
| ''Snake Bite'' | | ''Snake Bite'' | ||
| Linia 186: | Linia 190: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|021 | ||
| ''Most'' | | ''Most'' | ||
| ''The Bridge'' | | ''The Bridge'' | ||
| Linia 193: | Linia 197: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 10.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|022 | ||
| ''Podstęp Phaony'' | | ''Podstęp Phaony'' | ||
| ''Phaona’s Nasty Trick'' | | ''Phaona’s Nasty Trick'' | ||
| Linia 200: | Linia 204: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 11.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|023 | ||
| ''Drzewo życzeń'' | | ''Drzewo życzeń'' | ||
| ''The Wishing Tree'' | | ''The Wishing Tree'' | ||
| Linia 207: | Linia 211: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 12.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 12.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|024 | ||
| ''Czy to ty, Kaa?'' | | ''Czy to ty, Kaa?'' | ||
| ''Is That You, Kaa?'' | | ''Is That You, Kaa?'' | ||
| Linia 214: | Linia 218: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 13.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 13.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|025 | ||
| ''Kauczukowa piłka'' | | ''Kauczukowa piłka'' | ||
| ''The Rubber Ball'' | | ''The Rubber Ball'' | ||
| Linia 221: | Linia 225: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 16.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|026 | ||
| ''Jajo kobry'' | | ''Jajo kobry'' | ||
| ''The Cobra’s Egg'' | | ''The Cobra’s Egg'' | ||
| Linia 228: | Linia 232: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 17.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|027 | ||
| ''Susza'' | | ''Susza'' | ||
| ''Thirst!'' | | ''Thirst!'' | ||
| Linia 235: | Linia 239: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 18.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|028 | ||
| ''Uratować tygrysa'' | | ''Uratować tygrysa'' | ||
| ''Save the Tiger'' | | ''Save the Tiger'' | ||
| Linia 242: | Linia 246: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 19.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 19.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|029 | ||
| ''Król Kaa'' | | ''Król Kaa'' | ||
| ''King Kaa'' | | ''King Kaa'' | ||
| Linia 249: | Linia 253: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 20.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 20.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|030 | ||
| ''Czerwony krokodyl'' | | ''Czerwony krokodyl'' | ||
| ''The Red Crocodile'' | | ''The Red Crocodile'' | ||
| Linia 256: | Linia 260: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 23.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 23.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|031 | ||
| ''Szczęśliwa gwiazda'' | | ''Szczęśliwa gwiazda'' | ||
| ''Lucky Star'' | | ''Lucky Star'' | ||
| Linia 263: | Linia 267: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 24.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 24.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|032 | ||
| ''Rozzłoszczona mangusta'' | | ''Rozzłoszczona mangusta'' | ||
| ''Mongoose on the Loose'' | | ''Mongoose on the Loose'' | ||
| Linia 270: | Linia 274: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 25.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 25.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|033 | ||
| ''Lustro wody'' | | ''Lustro wody'' | ||
| ''River Leaf'' | | ''River Leaf'' | ||
| Linia 277: | Linia 281: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 26.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|034 | ||
| ''A jednak odważny'' | | ''A jednak odważny'' | ||
| ''Human After All'' | | ''Human After All'' | ||
| Linia 284: | Linia 288: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 27.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|035 | ||
| ''Małpi biznes'' | | ''Małpi biznes'' | ||
| ''Monkey Business'' | | ''Monkey Business'' | ||
| Linia 291: | Linia 295: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.04.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 30.04.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|036 | ||
| ''Dwóch w cenie jednego'' | | ''Dwóch w cenie jednego'' | ||
| ''Two for the Price of One'' | | ''Two for the Price of One'' | ||
| Linia 298: | Linia 302: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 01.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|037 | ||
| ''Cheel i pożar w górach'' | | ''Cheel i pożar w górach'' | ||
| ''Cheel and the Mountain Fire'' | | ''Cheel and the Mountain Fire'' | ||
| Linia 305: | Linia 309: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 02.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|038 | ||
| ''Bawoły'' | | ''Bawoły'' | ||
| ''The Buffalo'' | | ''The Buffalo'' | ||
| Linia 312: | Linia 316: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 03.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|039 | ||
| ''Tajemnica słoni'' | | ''Tajemnica słoni'' | ||
| ''The Elephant’s Secret'' | | ''The Elephant’s Secret'' | ||
| Linia 319: | Linia 323: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 04.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 04.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|040 | ||
| ''Wielbiciel Mowgliego'' | | ''Wielbiciel Mowgliego'' | ||
| ''Mowgli’s Number One Fan'' | | ''Mowgli’s Number One Fan'' | ||
| Linia 326: | Linia 330: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 07.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 07.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|041 | ||
| ''Wroga pantera'' | | ''Wroga pantera'' | ||
| ''The Wrong Panther'' | | ''The Wrong Panther'' | ||
| Linia 333: | Linia 337: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 08.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 08.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|042 | ||
| ''Mowgli artysta'' | | ''Mowgli artysta'' | ||
| ''Mowgli the Artist'' | | ''Mowgli the Artist'' | ||
| Linia 340: | Linia 344: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|043 | ||
| ''Dzień Czarnego Cienia'' | | ''Dzień Czarnego Cienia'' | ||
| ''Day of the Shadow'' | | ''Day of the Shadow'' | ||
| Linia 347: | Linia 351: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|044 | ||
| ''Małe jest piękne'' | | ''Małe jest piękne'' | ||
| ''Small is Beautiful'' | | ''Small is Beautiful'' | ||
| Linia 354: | Linia 358: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 11.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|045 | ||
| ''Bolący ząb'' | | ''Bolący ząb'' | ||
| ''The Tooth of the Matter'' | | ''The Tooth of the Matter'' | ||
| Linia 361: | Linia 365: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 14.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 14.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|046 | ||
| ''Prawdziwy wilk'' | | ''Prawdziwy wilk'' | ||
| ''A Real Wolf'' | | ''A Real Wolf'' | ||
| Linia 368: | Linia 372: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 15.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|047 | ||
| ''W pułapce'' | | ''W pułapce'' | ||
| ''Trapped!'' | | ''Trapped!'' | ||
| Linia 375: | Linia 379: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 16.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|048 | ||
| ''Bagheera w ludzkiej wiosce'' | | ''Bagheera w ludzkiej wiosce'' | ||
| ''Bagheera in the Man Village'' | | ''Bagheera in the Man Village'' | ||
| Linia 382: | Linia 386: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 17.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|049 | ||
| ''Zaginiona małpka'' | | ''Zaginiona małpka'' | ||
| ''Missing Monkey'' | | ''Missing Monkey'' | ||
| Linia 389: | Linia 393: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 21.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 21.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|050 | ||
| ''Najlepsza w klasie'' | | ''Najlepsza w klasie'' | ||
| ''Best In Class'' | | ''Best In Class'' | ||
| Linia 396: | Linia 400: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 22.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|051 | ||
| ''Potwór z Kamiennego Miasta'' | | ''Potwór z Kamiennego Miasta'' | ||
| ''Monster of Cold Lair'' | | ''Monster of Cold Lair'' | ||
| Linia 403: | Linia 407: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.05.2012 | | bgcolor="#DFEFFF"| 18.05.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|052 | ||
| ''Król dżungli Baloo'' | | ''Król dżungli Baloo'' | ||
| ''Baloo the King'' | | ''Baloo the King'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.01.2016 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|053 | |||
| ''Zgromadzenie pawi'' | |||
| ''Pavo the Peacock'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 30.01.2016 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|054 | |||
| ''Prawda o niedźwiedzicy'' | |||
| ''The Bear Facts'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|055 | |||
| '''' | |||
| ''Mowgli’s Cub'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|056 | |||
| '''' | |||
| ''Mowgli’s Ghost'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|057 | |||
| '''' | |||
| ''Journey to the Nesting Grounds'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|058 | |||
| '''' | |||
| ''Mowgli the Thief'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|059 | |||
| '''' | |||
| ''Show Me the Honey'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|060 | |||
| '''' | |||
| ''Come Fly with Me'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|061 | |||
| '''' | |||
| ''Truth or Dare'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|062 | |||
| '''' | |||
| ''Banzai Bananas'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|063 | |||
| '''' | |||
| ''Who’s Laughing Now'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|064 | |||
| '''' | |||
| ''Home Wreckers'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|065 | |||
| '''' | |||
| ''The Sun Dance'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|066 | |||
| '''' | |||
| ''Kitty Kat Kahn'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|067 | |||
| '''' | |||
| ''SOS Eggs'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|068 | |||
| '''' | |||
| ''Mowgli and the Sambar Deer'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|069 | |||
| '''' | |||
| ''Jackal in Wolf’s Clothing'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|070 | |||
| '''' | |||
| ''Trumpet Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|071 | |||
| '''' | |||
| ''Panther in Distress'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|072 | |||
| '''' | |||
| ''Blind as a Bear'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|073 | |||
| '''' | |||
| ''The Python’s Hiccups'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|074 | |||
| '''' | |||
| ''The Jungle Champion'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|075 | |||
| '''' | |||
| ''The Elephant Call'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|076 | |||
| '''' | |||
| ''Birthday Fish'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|077 | |||
| '''' | |||
| ''Team Work'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|078 | |||
| '''' | |||
| ''Birds of a Feather'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|079 | |||
| '''' | |||
| ''Temple of the Wolf, Part 1'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|080 | |||
| '''' | |||
| ''Temple of the Wolf, Part 2'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|081 | |||
| '''' | |||
| ''Stranded'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|082 | |||
| '''' | |||
| ''Wake Up!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|083 | |||
| '''' | |||
| ''Child’s Play'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|084 | |||
| '''' | |||
| ''A Shot in the Dark'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|085 | |||
| '''' | |||
| ''The Legend of Amber'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|086 | |||
| '''' | |||
| ''Fly Away'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|087 | |||
| '''' | |||
| ''A Nose for Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|088 | |||
| '''' | |||
| ''The Voice of Power'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|089 | |||
| '''' | |||
| ''Reaching for the Sky'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|090 | |||
| '''' | |||
| ''The Invisible Man Cub'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|091 | |||
| '''' | |||
| ''The Howling Moon'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|092 | |||
| '''' | |||
| ''Shell Game'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|093 | |||
| '''' | |||
| ''Star Fall'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|094 | |||
| '''' | |||
| ''Thick Skin'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|095 | |||
| '''' | |||
| ''Missing Appu'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|096 | |||
| '''' | |||
| ''Panther Therapy'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|097 | |||
| '''' | |||
| ''Tabaqui the Hunter'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|098 | |||
| '''' | |||
| ''Most Beautiful Bird'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|099 | |||
| '''' | |||
| ''Footprints'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|100 | |||
| '''' | |||
| ''Super Bird'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|101 | |||
| '''' | |||
| ''Junglewise'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|102 | |||
| '''' | |||
| ''Grudge Match'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|103 | |||
| '''' | |||
| ''The Broken Baton'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|104 | |||
| '''' | |||
| ''Rangoo on The Run'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 11:52, 30 sty 2016
Księga dżungli (ang. The Jungle Book, 2010-??) – francusko-niemiecko-indyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale teleTOON+ od 9 marca 2012 roku.
Fabuła
Animowana adaptacja opowiadań Rudyarda Kiplinga. Wychowany przez wilki Mowglie, razem z przyjaciółmi: niedźwiedziem Baloo, wężem Kaa oraz czarną panterą Bagheerą mieszka w indyjskiej dżungli. Chłopiec, którego zwierzęta zabrały groźnemu tygrysowi bengalskiemu Sher Khanowi, dorasta w przekonaniu, że kiedyś będzie musiał się z nim rozprawić.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-689646
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie teleTOON+ (odc. 1-52) / platformy nc+ (odc. 53-78) – STUDIO PUBLISHING
Dialogi: Małgorzata Kochańska
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Kierownictwo produkcji: Urszula Jankowska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Janek Rotowski – Mowgli (odc. 1-52)
- Antek Skadina – Mowgli (odc. 53-78)
- Anna Gajewska – Bagheera
- Waldemar Barwiński –
- Kaa,
- Pavo (odc. 53)
- Włodzimierz Press – Baloo
- Mirosław Zbrojewicz – Sher Khan
oraz:
- Janusz Wituch
- Beata Łuczak
- Katarzyna Łaska
- Miłosz Konkel
- Dorota Kawęcka
- Tomasz Błasiak
- Mateusz Lewandowski – Tabaqui
- Małgorzata Szymańska
i inni
Lektor: Janusz Kozioł
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 09.03.2012 | 001 | Pułapka człowieka | Man Trap |
| 09.03.2012 | 002 | Dzikie czarne pszczoły | Wild Black Bees |
| 09.03.2012 | 003 | Rozdrażniony pyton Kaa | Itchy Twitchy Kaa! |
| 09.03.2012 | 004 | Wyścig | The Race |
| 09.03.2012 | 005 | Królowa małp | Monkey Queen |
| 09.03.2012 | 006 | Śpiący pyton | Sleeping Python |
| 09.03.2012 | 007 | Skarb Kamiennego Miasta | Treasure of Cold Lair |
| 21.03.2012 | 008 | Legenda o Wielkim Pazurze | Legend of Giant Claw |
| 22.03.2012 | 009 | Na ryby | Fished Out |
| 23.03.2012 | 010 | Lot Mowgliego | Kite Flight |
| 26.03.2012 | 011 | Opowieść Mowgliego | Mowgli’s Log |
| 27.03.2012 | 012 | Kto jest najodważniejszy? | Who Is the Bravest? |
| 28.03.2012 | 013 | Wodospad | The Waterfall |
| 29.03.2012 | 014 | Darzi udziela pomocy | Darzi’s Waterfall Rescue |
| 30.03.2012 | 015 | Świecidełko | Mowgli’s Sparklie |
| 02.04.2012 | 016 | Braterstwo krwi | Blood Brothers |
| 03.04.2012 | 017 | Niech zwycięży silniejszy | Survival of the Fittest |
| 04.04.2012 | 018 | Dzień, w którym zatrzęsła się ziemia | The Day the Earth Shook |
| 05.04.2012 | 019 | Znawca dżungli | The Jungle Tour |
| 06.04.2012 | 020 | Ukąszenie węża | Snake Bite |
| 09.04.2012 | 021 | Most | The Bridge |
| 10.04.2012 | 022 | Podstęp Phaony | Phaona’s Nasty Trick |
| 11.04.2012 | 023 | Drzewo życzeń | The Wishing Tree |
| 12.04.2012 | 024 | Czy to ty, Kaa? | Is That You, Kaa? |
| 13.04.2012 | 025 | Kauczukowa piłka | The Rubber Ball |
| 16.04.2012 | 026 | Jajo kobry | The Cobra’s Egg |
| 17.04.2012 | 027 | Susza | Thirst! |
| 18.04.2012 | 028 | Uratować tygrysa | Save the Tiger |
| 19.04.2012 | 029 | Król Kaa | King Kaa |
| 20.04.2012 | 030 | Czerwony krokodyl | The Red Crocodile |
| 23.04.2012 | 031 | Szczęśliwa gwiazda | Lucky Star |
| 24.04.2012 | 032 | Rozzłoszczona mangusta | Mongoose on the Loose |
| 25.04.2012 | 033 | Lustro wody | River Leaf |
| 26.04.2012 | 034 | A jednak odważny | Human After All |
| 27.04.2012 | 035 | Małpi biznes | Monkey Business |
| 30.04.2012 | 036 | Dwóch w cenie jednego | Two for the Price of One |
| 01.05.2012 | 037 | Cheel i pożar w górach | Cheel and the Mountain Fire |
| 02.05.2012 | 038 | Bawoły | The Buffalo |
| 03.05.2012 | 039 | Tajemnica słoni | The Elephant’s Secret |
| 04.05.2012 | 040 | Wielbiciel Mowgliego | Mowgli’s Number One Fan |
| 07.05.2012 | 041 | Wroga pantera | The Wrong Panther |
| 08.05.2012 | 042 | Mowgli artysta | Mowgli the Artist |
| 09.05.2012 | 043 | Dzień Czarnego Cienia | Day of the Shadow |
| 10.05.2012 | 044 | Małe jest piękne | Small is Beautiful |
| 11.05.2012 | 045 | Bolący ząb | The Tooth of the Matter |
| 14.05.2012 | 046 | Prawdziwy wilk | A Real Wolf |
| 15.05.2012 | 047 | W pułapce | Trapped! |
| 16.05.2012 | 048 | Bagheera w ludzkiej wiosce | Bagheera in the Man Village |
| 17.05.2012 | 049 | Zaginiona małpka | Missing Monkey |
| 21.05.2012 | 050 | Najlepsza w klasie | Best In Class |
| 22.05.2012 | 051 | Potwór z Kamiennego Miasta | Monster of Cold Lair |
| 18.05.2012 | 052 | Król dżungli Baloo | Baloo the King |
| SERIA DRUGA | |||
| 30.01.2016 | 053 | Zgromadzenie pawi | Pavo the Peacock |
| 30.01.2016 | 054 | Prawda o niedźwiedzicy | The Bear Facts |
| 055 | ' | Mowgli’s Cub | |
| 056 | ' | Mowgli’s Ghost | |
| 057 | ' | Journey to the Nesting Grounds | |
| 058 | ' | Mowgli the Thief | |
| 059 | ' | Show Me the Honey | |
| 060 | ' | Come Fly with Me | |
| 061 | ' | Truth or Dare | |
| 062 | ' | Banzai Bananas | |
| 063 | ' | Who’s Laughing Now | |
| 064 | ' | Home Wreckers | |
| 065 | ' | The Sun Dance | |
| 066 | ' | Kitty Kat Kahn | |
| 067 | ' | SOS Eggs | |
| 068 | ' | Mowgli and the Sambar Deer | |
| 069 | ' | Jackal in Wolf’s Clothing | |
| 070 | ' | Trumpet Trouble | |
| 071 | ' | Panther in Distress | |
| 072 | ' | Blind as a Bear | |
| 073 | ' | The Python’s Hiccups | |
| 074 | ' | The Jungle Champion | |
| 075 | ' | The Elephant Call | |
| 076 | ' | Birthday Fish | |
| 077 | ' | Team Work | |
| 078 | ' | Birds of a Feather | |
| 079 | ' | Temple of the Wolf, Part 1 | |
| 080 | ' | Temple of the Wolf, Part 2 | |
| 081 | ' | Stranded | |
| 082 | ' | Wake Up! | |
| 083 | ' | Child’s Play | |
| 084 | ' | A Shot in the Dark | |
| 085 | ' | The Legend of Amber | |
| 086 | ' | Fly Away | |
| 087 | ' | A Nose for Trouble | |
| 088 | ' | The Voice of Power | |
| 089 | ' | Reaching for the Sky | |
| 090 | ' | The Invisible Man Cub | |
| 091 | ' | The Howling Moon | |
| 092 | ' | Shell Game | |
| 093 | ' | Star Fall | |
| 094 | ' | Thick Skin | |
| 095 | ' | Missing Appu | |
| 096 | ' | Panther Therapy | |
| 097 | ' | Tabaqui the Hunter | |
| 098 | ' | Most Beautiful Bird | |
| 099 | ' | Footprints | |
| 100 | ' | Super Bird | |
| 101 | ' | Junglewise | |
| 102 | ' | Grudge Match | |
| 103 | ' | The Broken Baton | |
| 104 | ' | Rangoo on The Run | |
Linki zewnętrzne
- Księga dżungli w polskiej Wikipedii
