Lwia Straż: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji= 2015 | |lata produkcji= 2015 | ||
|data premiery= 26 marca [[2016]] | |data premiery= 26 marca [[2016]] | ||
|sezony= 1 z | |sezony= 1 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki= 25 z 62 | ||
}} | }} | ||
'''Lwia Straż''' (ang. ''The Lion Guard'', 2015-??) – amerykański serial animowany. | '''Lwia Straż''' (ang. ''The Lion Guard'', 2015-??) – amerykański serial animowany. | ||
| Linia 268: | Linia 268: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| 29.07.2017 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | | bgcolor="#DFEEEF"|25 | ||
| '' | | ''Wyprawa do Udugu'' | ||
| ''Trail to Udugu'' | | ''Trail to Udugu'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 293: | Linia 293: | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ono the Tickbird'' | | ''Ono the Tickbird'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| '' | |||
| ''Babysitter Bunga'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| '' | |||
| ''The Savannah Summit'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|33 | |||
| '' | |||
| ''The Rise of Scar'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|35 | |||
| '' | |||
| ''Let Sleeping Crocs Lie'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| '' | |||
| ''The Traveling Baboon Show'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| '' | |||
| ''Ono and the Egg'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 11:35, 29 lip 2017
| Tytuł | Lwia Straż |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | The Lion Guard |
| Gatunek | animacja, familijny, przygodowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney Junior |
| Lata produkcji | 2015 |
| Data premiery dubbingu | 26 marca 2016 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 25 z 62 |
Lwia Straż (ang. The Lion Guard, 2015-??) – amerykański serial animowany.
Premiera serialu w Polsce na kanale Disney Junior i Disney Channel – 26 marca 2016 roku. Regularna emisja serialu od 18 kwietnia 2016 roku na kanale Disney Junior.
Fabuła
Kontynuacja przebojowego filmu wytwórni Walta Disneya "Król Lew", której akcja rozgrywa się jednocześnie z fabułą filmu "Król Lew 2: Czas Simby". Kion, syn Simby i Nali, przypadkowo odkrywa w sobie uśpiony talent: ryk czyniący z jego najpotężniejsze zwierzę w całej Lwiej Ziemi. Simba mianuje go nowym przywódcą Lwiej Straży, grupy, która ma za zadanie strzec porządku w królestwie i chronić Krąg Życia. Jednocześnie zleca mu skompletowanie elity najwaleczniejszych, najodważniejszych, najsilniejszych i najbystrzejszych zwierząt na Lwiej Ziemi.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1461533
Wersja polska
Udział wzięli:
- Antoni Scardina – Kion
- Jakub Jankiewicz – Bunga
- Tomasz Steciuk – Ono
- Magdalena Wasylik – Fuli
- Mateusz Narloch – Beshte
- Krzysztof Banaszyk – Simba
- Tadeusz Borowski –
- Zazu,
- Mjomba (odc. 18)
- Waldemar Barwiński – Janja
- Zofia Modej – Kiara
- Krzysztof Tyniec – Timon
- Cezary Kwieciński – Pumba
- Jacek Czyż – Rafiki
- Paweł Kubat – Cheezi
- Wiktor Zborowski – Mufasa
- Tomasz Borkowski – Mzingo
- Adam Krylik – Chungu
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska – Nala
oraz:
- Maja Konkel – Tiifu
- Zuzanna Jaźwińska – Zuri
- Adam Bauman – Pua (odc. 3)
- Zbigniew Konopka – Basi (odc. 3, 24)
- Krzysztof Cybiński – Makuu (odc. 3, 16)
- Zbigniew Suszyński –
- zebra (odc. 4, 11, 13, 16-17, 20, 22),
- jeżozwierz (odc. 9)
- Hanna Kinder-Kiss – słonica Matembo (odc. 6, 15)
- Robert Tondera – zebra (odc. 7)
- Tomasz Błasiak –
- Goigoi (odc. 8, 18),
- czapla (odc. 16)
- Łukasz Talik –
- mrównik (odc. 8, 18),
- serwal (odc. 10),
- żyrafa (odc. 16, 19)
- Jan Barwiński – Mtoto (odc. 11, 22)
- Anna Smołowik – Jasiri
- Mateusz Rusin – Tamaa (odc. 12)
- Michał Sitarski – Makucha (odc. 17)
- Otar Saralidze –
- żyrafa (odc. 16),
- Badili (odc. 19)
- Robert Jarociński – Mapigano (odc. 19)
- Wojciech Chorąży – jedna z hien (odc. 20)
- Katarzyna Kozak – Vuruga Vuruga (odc. 21)
- Modest Ruciński – Nuka (odc. 23)
- Anna Terpiłowska
- Maksymilian Michasiów
- Maksymilian Bogumił
- Ewa Jakubowicz
i inni
Piosenki śpiewali:
- Jaki piękny dzień: Tomson & Łozo (odc. 1)
- Zuka, Zama: Jakub Jankiewicz i inni (odc. 2)
- Do boju marsz: Waldemar Barwiński, Tomasz Borkowski i inni (odc. 2)
- Jak dalej żyć: Antoni Scardina (odc. 2)
- Nadchodzi Lwia Straż: Kuba Jurzyk i inni (odc. 2)
Reżyseria:
Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Tomicka
Dialogi i teksty piosenek: Renata Wojnarowska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 26.03.2016 | 01 | Lwia Straż: Powrót | The Lion Guard: Return of the Roar |
| 02 | |||
| 18.04.2016 | 03 | Pojedynek Makuu | The Rise of Makuu |
| 19.04.2016 | 04 | Bunga Mądry | Bunga the Wise |
| 20.04.2016 | 05 | Nie taka hina straszna jak ją malują | Never Judge a Hyena by Its Spots |
| 21.04.2016 | 06 | Chcę wreszcie być królową | Can’t Wait to Be Queen |
| 22.04.2016 | 07 | Punkt widzenia | Eye of the Beholder |
| 23.04.2016 | 08 | Święto Kupatana | The Kupatana Celebration |
| 24.04.2016 | 09 | Nowa rodzina Fuli | Fuli’s New Family |
| 25.04.2016 | 10 | W poszukiwaniu Utamu | The Search for Utamu |
| 26.04.2016 | 11 | Gonić hipopotama! | Follow That Hippo! |
| 26.09.2016 | 12 | Ptasi głos | The Call of the Drongo |
| 27.09.2016 | 13 | Malunki i przepowiednie | Paintings and Predictions |
| 28.09.2016 | 14 | Wyprawa na równinę Mbali | The Mbali Fields Migration |
| 29.09.2016 | 15 | Bunga i król | Bunga and the King |
| 22.04.2017 | 16 | Ostatni ryk | Never Roar Again |
| 30.09.2016 | 17 | Zmyślony okapi | The Imaginary Okapi |
| 05.11.2016 | 18 | Plaga termitów | Too Many Termites |
| 12.11.2016 | 19 | Problem z małpiatkami | The Trouble with Galagos |
| 19.11.2016 | 20 | Nowa banda Janjy | Janja’s New Crew |
| 01.04.2017 | 21 | Pawiany | Baboons! |
| 08.04.2017 | 22 | Opowieść o Zimwi | Beware the Zimwi |
| 22.07.2017 | 23 | Lwy ze Złej Ziemi | Lion of the Outlands |
| 15.04.2017 | 24 | Beshte i hipciowe ścieżki | Beshte and the Hippo Lanes |
| 29.07.2017 | 25 | Wyprawa do Udugu | Trail to Udugu |
| 26 | Ono’s Idol | ||
| 27 | The Lost Gorillas | ||
| 28 | Ono the Tickbird | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 29 | Babysitter Bunga | ||
| 30 | The Savannah Summit | ||
| 31 | ' | ||
| 32 | ' | ||
| 33 | The Rise of Scar | ||
| 34 | ' | ||
| 35 | Let Sleeping Crocs Lie | ||
| 36 | The Traveling Baboon Show | ||
| 37 | Ono and the Egg | ||
| 38 | ' | ||
| 39 | ' | ||
| 40 | ' | ||
| Filmy | Król Lew (1994) • Król Lew II: Czas Simby • Król Lew 3: Hakuna Matata • Król Lew (2019) • Mufasa: Król Lew |
| Spin-offy | Lwia Straż • Timon i Pumba |
| Gry | Król Lew: Powrót do Lwiej Ziemi |
