Bakugan: Battle Planet: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
| Linia 2: | Linia 2: | ||
|tytuł= Bakugan: Battle Planet | |tytuł= Bakugan: Battle Planet | ||
|tytuł oryginalny= | |tytuł oryginalny= | ||
|plakat= | |plakat= Bakugan Battle Planet.jpg | ||
|gatunek= anime | |gatunek= anime | ||
|kraj= Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia | |kraj= Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia | ||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery= 27 maja [[2019]] | |data premiery= 27 maja [[2019]] | ||
|sezony= 1 z 1 | |sezony= 1 z 1 | ||
|odcinki= | |odcinki= 9 z 26 | ||
}} | }} | ||
'''Bakugan: Battle Planet''' (jap. 爆丸バトルプラネット, ''Bakugan Batoru Puranetto'', 2018-??) – kanadyjsko-amerykańsko-japoński serial animowany, będący rebootem serialu ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]''. | '''Bakugan: Battle Planet''' (jap. 爆丸バトルプラネット, ''Bakugan Batoru Puranetto'', 2018-??) – kanadyjsko-amerykańsko-japoński serial animowany, będący rebootem serialu ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]''. | ||
| Linia 47: | Linia 47: | ||
* [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] | * [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] | ||
* [[Bartosz Martyna]] | * [[Bartosz Martyna]] | ||
* [[Mikołaj Klimek]] | |||
* [[Damian Kulec]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 63: | Linia 65: | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| 27.05.2019 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| 27.05.2019 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | ||
| ''Pochodzenie gatunku, | | ''Pochodzenie gatunku, część 1'' | ||
| ''Origin of Species Part 1'' | | ''Origin of Species Part 1'' | ||
|- | |- | ||
| ''Pochodzenie gatunku, | | ''Pochodzenie gatunku, część 2'' | ||
| ''Origin of Species Part 2'' | | ''Origin of Species Part 2'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 125: | Linia 127: | ||
| ''What’s Wrong with Dan'' | | ''What’s Wrong with Dan'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| 06.06.2019 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | ||
| '' | | ''Baku-korepetycje'' | ||
| ''Babysitting Bedlam'' | | ''Babysitting Bedlam'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Coś jest nie tak'' | ||
| ''Rubbed the Wrong Way'' | | ''Rubbed the Wrong Way'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| '' | | ''Zamaskowana siła'' | ||
| ''Mask of Power'' | | ''Mask of Power'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Zagadek ciąg dalszy'' | ||
| ''Story Holes'' | | ''Story Holes'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | ||
| '' | | ''Nowy dom'' | ||
| ''Home on the Run'' | | ''Home on the Run'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Prawdziwy przywódca'' | ||
| ''Top Slot'' | | ''Top Slot'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | ||
| '' | | ''Ojciec i przyjaciele'' | ||
| ''Father and Friends'' | | ''Father and Friends'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Jawa czy sen?'' | ||
| ''Midsummer Nightmare'' | | ''Midsummer Nightmare'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | ||
| '' | | ''Dusk wchodzi do gry, część 1'' | ||
| ''Dawn Before Dusk'' | | ''Dawn Before Dusk Part 1'' | ||
|- | |||
| ''Dusk wchodzi do gry, część 2'' | |||
| ''Dawn Before Dusk Part 2'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
Wersja z 20:39, 6 cze 2019
| Tytuł | Bakugan: Battle Planet |
|---|---|
| Gatunek | anime |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Cartoon Network |
| Lata produkcji | 2018-?? |
| Data premiery dubbingu | 27 maja 2019 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 9 z 26 |
Bakugan: Battle Planet (jap. 爆丸バトルプラネット, Bakugan Batoru Puranetto, 2018-??) – kanadyjsko-amerykańsko-japoński serial animowany, będący rebootem serialu Bakugan: Młodzi wojownicy.
Serial emitowany w Polsce na kanale Cartoon Network od 27 maja 2019 roku.
Fabuła
Dan Kouzo i jego przyjaciele jak odważni wojownicy walczą o losy całej planety. Pomagają im stworzenia Bakugan, pochodzące z innej, dalekiej czasoprzestrzeni.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi polskie: Anna Izdebska
Wystąpili:
- Przemysław Niedzielski – Dan
- Zuzanna Jaźwińska – Lia
- Filip Rogowski – Wynton
- Klaudiusz Kaufmann – Shun
- Jędrzej Hycnar – Magnus
- Magdalena Krylik – China Riot
W pozostałych rolach:
- Jarosław Boberek – Dragonoid
- Iwona Milerska – Pegatrix
- Sebastian Perdek – Strata
- Maksymilian Michasiów – Aay
- Katarzyna Wincza – Maggie
- Beata Jankowska-Tzimas – mama Dana
- Krzysztof Cybiński – tata Dana
- Anna Wodzyńska – mama Lii
- Paweł Wojtaszek – Everett Ray (odc. 7)
- Janusz Wituch
- Jakub Strach
- Bożena Furczyk
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński
- Bartosz Martyna
- Mikołaj Klimek
- Damian Kulec
i inni
Lektor tytułów odcinków: Przemysław Niedzielski (niektóre odcinki)
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 27.05.2019 | 01 | Pochodzenie gatunku, część 1 | Origin of Species Part 1 |
| Pochodzenie gatunku, część 2 | Origin of Species Part 2 | ||
| 28.05.2019 | 02 | Przynieś śniadanie | Burger Run |
| Nauczka | Monkey See, Monkey Don’t | ||
| 29.05.2019 | 03 | Prawdziwy chuligan | Bully for You |
| Poczucie humoru | Trolling for Laughs | ||
| 30.05.2019 | 04 | Miejscy bohaterowie | Local Heroes |
| Pegatrix | Pegatrix | ||
| 31.05.2019 | 05 | Przyjaciel czy wróg? | Frenemies |
| Sposób na Stratę | Strata’s Fear | ||
| 03.06.2019 | 06 | Problemowy Bakugan | Dog Daze |
| W centrum uwagi | In Focus | ||
| 04.06.2019 | 07 | Exit | The Exit |
| Bilans zysków i strat | The Lost and the Cost | ||
| 05.06.2019 | 08 | Księżycowa niespodzianka | Mr. Moon |
| Dziwny Dan | What’s Wrong with Dan | ||
| 06.06.2019 | 09 | Baku-korepetycje | Babysitting Bedlam |
| Coś jest nie tak | Rubbed the Wrong Way | ||
| 10 | Zamaskowana siła | Mask of Power | |
| Zagadek ciąg dalszy | Story Holes | ||
| 11 | Nowy dom | Home on the Run | |
| Prawdziwy przywódca | Top Slot | ||
| 12 | Ojciec i przyjaciele | Father and Friends | |
| Jawa czy sen? | Midsummer Nightmare | ||
| 13 | Dusk wchodzi do gry, część 1 | Dawn Before Dusk Part 1 | |
| Dusk wchodzi do gry, część 2 | Dawn Before Dusk Part 2 | ||
| 14 | Stratified | ||
| Maze Daze | |||
| 15 | All Jungled Up | ||
| Outer Demons | |||
| 16 | Matter of the Mind | ||
| Core Cell | |||
| 17 | Subterranean Homesick Blues | ||
| Honey Struck | |||
| 18 | Shun Shine | ||
| Ronin Son | |||
| 19 | Framing Device | ||
| Bad Actors | |||
| 20 | Tripped Up | ||
| Power Tripp | |||
| 21 | A Real Steal | ||
| Lightning Unleashed | |||
| 22 | The Throw Down | ||
| Brawl for It All | |||
| 23 | Career Opportunities | ||
| Punch the Clock | |||
| 24 | High Flying | ||
| Backfire Brawl | |||
| 25 | Hostile Take Over | ||
| The Big Bounce | |||
| 26 | Awesome vs. AAAnimus | ||
